Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atkarība

 
Reitings 4
Reģ: 27.05.2023
Sveicinātas, dievietes.
Vēlos pastāstīt savu sāpi, kas ir ilgstoši krājusies un vēlos uzzināt ko jūs darītu manā situācijā.
Mans partneris(27g) ar ko esmu ilgus gadus kopā ir atkarīgs no zālītes(tā,kas satur THC) pīpēšanas un pats to nevēlas atdzīt.Cigaretes nesmēķē.Lieta ir tik nopietna, ka notriec mēnesī vairākus simtus € tajā un bieži vien pietrūkst naudas personīgajām lietām, bet uzkurīšanai vienmēr atradīs. Vienmēr, kad pārmetu viņam par šo atbild, ka no tā taču nevar palikt atkarīgs, šī pēdējā reize, vai arī vispār apvainojas un ignorē mani.Domāju,ka liela ietekme ir tā ,ka vairāki bērnības draugi ir dīleri un viegli vienmēr pieejama iegāde.Zinu,ka ir atkarīgs jo ir gatavs pat aizņemties naudu, ņemt uz parāda un kad nav uzpīpējis ir sliktā garastāvoklī. Pati naudu viņam nedodu tam.Nezinu vai attiecības ir jāizbeidz tikai tāpēc, ka ir atkarīgs no uzpīpēšanas jo viss pārējais attiecību ziņā ir lieliski un neviens taču nešķiras pīpēšanas dēļ, taču finansiālu iemeslu dēļ nevaram turpināt šādas summas izmest tam un plus LV tas ir nelegāli.
27.05.2023 03:50 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Attiecības ar atkarīgajiem nav vērts veidot,tās nekad nebūs normālas,tur vienmēr būs problēmas.
Tu ceri,ka viņš kaut kad mainīsies un viss būs labi?
Nē,tā nebūs.
27.05.2023 07:55 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ja viņš pat nevēlas mainīties un neredz sevi no malas tad nav vērts turpināt. Ja vēl pats mēģinātu ko darīt tad varētu padomāt,jo varbūt varētu iestāties narkoloģijas centrā un ārstēties.
Sāc ar to ka tā arī pasaki tev grūti dzīvot ar atkarīgo, kurš neredz sevi no malas, ka ja tas turpināsies tad šķirsies.
27.05.2023 08:03 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
bieži vien pietrūkst naudas personīgajām lietām, bet uzkurīšanai vienmēr atradīs

kad nav uzpīpējis ir sliktā garastāvoklī.

Ar tādu vīrieti var veidot kopīgu nākotni? Piemēram, ja vēlētos bērnu. Cik ilgi esat kopā?
27.05.2023 08:14 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
"Viss ir lieliski", bet vienlaikus apraksti, ka ne tuvu nav lieliski būtiskās lietās, t.sk., finansēs.
Turklāt tie zālītes pīpmaņi ilgtermiņā degradējas pat, ja viņi paši to nejūt. Izmainīta mīmika, niansēs ne līdz galam adekvāta uzvedība, salīdzinājumā ar cilvēkiem, kuriem nav atkarību. Tās izmaiņas mēdz būt pakāpeniskas, tādēļ iespējams apkārtējie pie tā ir pieraduši un to īsti nejūt, jo vienkārši nezina, vai pat vairs neatceras, kāds tas cilvēks būtu, ja nepīpētu.
27.05.2023 08:31 |
 
Moderators
Reitings 3689
Reģ: 13.11.2016
Nevis "neviens nešķiras", bet ļoti daudzas izšķiras no visa veida narkomāniem, kad apzinās problēmas apmēru. Tas, protams, ja vien pašas nav narkomānes. Tāpat vairums sieviešu ar tādiem pat neuzsāk attiecības.
27.05.2023 08:33 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Cilvēki, kas ir atkarīgi, nemainās. Ja viņš nevēlas atmest, viņš neatmetīs nekad. Sievietes, kas uzskata, ka ir mātes Terēzas un izmainīs cilvēkus ar atkarībām, smagi kļūdās.
Kā minēja citās atbildēs, tieši ļoti daudzi šķiras, kad uzzina par psihotropo vielu atkarībām. Tās ir smagas un smagi ārstējās, ja cilvēks vispār nokļūst līdz atklāsmei, ka viņam ir problēmas.
Tāpat pievienojos tam, ka neizskatās, ka viss būtu lieliski. Viņš tev melo un manipulē (“pēdējā reize”), neprot rīkoties ar finansēm, ir sliktā garastāvoklī, kad nav pīpējis.
Vēl arī ir tas aspekts, ka bieži vien cilvēki, kas lieto vienu psihotropo vielu, iet pie pārējām, kad no vieglākajām zūd kaifa sajūta. Ņemot vērā, ka viņam draugi izpalīdz šajā tēmā, pilnīgi iespējams, ka var notikt arī tā.
Tiešām padomā vai tu vēlies, lai tev visu dzīvi būtu jādzīvo ar cilvēku, kurš pastāvīgi ir appīpējies. Un, ja, piemēram, jums piedzimtu bērns, vai tu gribētu, lai bērns uzaugtu ar tādu tēvu, kuram pirmajā vietā vienmēr būtu viņa deva? Un viņš nevis nāktu mājās ar kaut ko mazajam, bet gan kārtējo devu…
27.05.2023 08:46 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Šeit rakstīšu no tā ko redzēju sev apkārt, jo ir ļoti daudz pazīstamu zāles pīpētāju.
Ir tādi, kas uzpīpē no 1-2 reizēm mēnesī un ir tādi kas pīpē katru dienu un tā vairākus gadus.
Abos variantos vienalga var atmest, zāli nevar ierindot tur pat kur piemēram alkoholu atkarības ziņā. No zāles paliek psiholoģiski atkarīgs nevis fiziski.
Man ir zināmi daudzi, kas ir pīpējuši un atmetuši.
Izskatās, ka Tavam puisim vēl negribas atmest un tas, ka ciešat financiāli tad tas ir nevis dēļ zāles, bet pašā puisī vaina. Nemāk ne menedžēt ne tērēt naudu. Ja pat nepīpētu tad tāpat to naudu kaut kur citur nolaistu.
Ir pat viena ģimene pazīstama, kur vīrs nodarbojas ar biznesu un pa kluso no sievas pīpē katru dienu. Sapirkti īpašumi un ar naudu nav problēmas. Viņš šādā veidā tiek galā ar lielu stresu.
Protams, tas nav nekas patīkams un es personīgi ar tādu nedzīvotu kopā. Man būtu uzreiz uzstādīts ultimāts vai nu esam kopā un Tu atmet vai šķiramies.
27.05.2023 09:55 |
 
Reitings 4928
Reģ: 27.03.2023
Vēl nepiekrītu tam, ka visi, kas pīpē zāli tieši dēļ zāles pāriet uz smagākām narkotikām.
Ir kas pat nelieto alkoholu, bet tikai uzpīpē.
No visām vielām es teiktu, ka zāle ir nevainīgākais variants, jo kad uzpīpē cilvēks nepaliek agresīvs. Var sēdēt, ēst kaut ko un aiziet vienkārši gulēt nevienam netraucējot.
Bet kā jau teicu man tas arī besītu gan financiāli, gan, ka vnk sēž blakus nopīpējies.
27.05.2023 10:06 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Esmu līdzīgā situācijā, tikai mans draugs ir jaunāks un arī jaunāks par mani. Vidēji tās ir 3-4x reizes mēnesī vai retāk. Esam par to runājuši simtām reižu, bet nu īsti nekas nemainās. Finanšu ziņā tas neko neietekmē, jo tas tiek darīts kopā ar draugiem un visi tam sametas. Ar prātu jau es pati apzinos, ka tas nav labi un tas pat ir nelegāli, bet padarît tur neko īsti nevar. Pats gan atzīst to kā problēmu, cīnās, ir reizes, kad pasaka tam nē. Agrāk bija pavisam traki un tas notika dien dienā pirms sākām dzīvot kopā, pēc tam tas krietni mazinājās.
Pirms uzsākām attiecības ilgu laiku par to nezināju. Tās 3-4x vairāk laikam notiek vasaras periodos, ziemas laikā vispār gandrīz vai nelieto,bet nu saprotu, ka tas nemaina to lietas būtību. Esmu jau simtiem reižu domājusi, vai man to vajag, bet no otras puses nekādu citu problēmu attiecîbās nav, dzîvojam draudzīgi, kopīgi daram mājas lietas, strādājam abi, viņš ir gādīgs, rūpīgs, izrāda mīlestību, bet nu paliek tikai tas viens klupšanas akmens. Cenšos par to nedomāt un uzņemt to vienkāršāk, arī saprotu ka viņš vēl ir jauns un visa dzîve vēl mainīsies simtiem reižu.
Ja tas tiešām ir kā tu saki, tad protams es šķirtos pat neatskatoties un skrietu kur kājas nes, jo tavā gadījumā tiešām nekas nemainīsies un tur jau ir galīgas auzas. 27 gadu vecumā lietot visu laiku līdz nav naudas nav normāli
27.05.2023 12:07 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Kā jūs izveidojat attiecības ar tāda tipa cilvēkiem?
27.05.2023 12:26 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Man ļoti grūti iedomāties būt kopā ar atkarīgo.
27.05.2023 12:29 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Aldis15 @ 27.05.2023 12:26
Kā jūs izveidojat attiecības ar tāda tipa cilvēkiem?

Gadās, ka pat nezina par atkarību, gadās arī, ka domā, ka varēs izglābt no tā.
27.05.2023 12:48 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Pa cik autore vēlas uzzināt, ko darītu viņas situācijā, elementāri - aizietu.
Diemžēl esmu bijusi ar cilvēku, kam ir atkarība. Tagad atskatos un saprotu, ka aiziešana bija labākais. Un nedaudz jūtos kā muļķe par to, ka domāju, ka palīdzēšu tikt vaļā no tā.
Man izšķirošais bija uzvedība un tas, ka visa nauda tika notriekta šim “hobijam”. Nebija ne mazākās vēlmes dzīvot ar cilvēku, kas saņem algu, iztērē uz šo un tad aizņemas no visiem pēc kārtas. Kā arī tas, ka garīgais slikts, kad nav dabūjis savu.
Tagad uzreiz zinu, ja cilvēks man sāk bīdīt “420 friendly” un ko vēl ne, es ar viņu nesaisīšos.
27.05.2023 12:53 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
Biji attiecībās ar zāles pīpētāju agrā jaunībā. 3 gadu laikā cilvēks diezgan degradējās. Kļuva izteikti agresīvs un uzvilkts. Psihoja dēļ katra sīkuma. Gadījās, ka demolēja māju, bļāva kā nenormāls, ja netika pie dūma. Fiziski gan mani aizskart neatļāvās.
Appīpējies palika pavisam dīvains un lai neteiktu, stulbs, piemēram sadomāja cept vistu pa taisno uz gāzes degļa. Zāle veicināja apetīti, vienmēr appīpējies rija, pieņēmās svarā diezgan iespaidīgi.
Pieļauju, ka marihuāna pamatīgi iespaido cilvēkus jau ar nenoturīgu psihi, to papildus degradējot.
Par laimi, tad, kad sapratu, ka viss jau iet galīgi dēē..., tad pietika gribasspēka aiziet nevis nodarboties ar pāraudzināšanu.
27.05.2023 12:59 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Sebii @ 27.05.2023 12:48

Gadās, ka pat nezina par atkarību, gadās arī, ka domā, ka varēs izglābt no tā.
Meitenēm in general (it sevišķi jaunībā) patīk tusētāji, balīšu cilvēki, ektrovertie, pašpārliecinātie.
Daudz vairāk kā introvertie noslēgtie vienpatņi kas nelieto alko, zāli u.c
27.05.2023 12:59 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
debestinaa @ 27.05.2023 12:07
Esmu līdzīgā situācijā, tikai mans draugs ir jaunāks un arī jaunāks par mani. Vidēji tās ir 3-4x reizes mēnesī vai retāk. Esam par to runājuši simtām reižu, bet nu īsti nekas nemainās. Finanšu ziņā tas neko neietekmē, jo tas tiek darīts kopā ar draugiem un visi tam sametas. Ar prātu jau es pati apzinos, ka tas nav labi un tas pat ir nelegāli, bet padarît tur neko īsti nevar. Pats gan atzīst to kā problēmu, cīnās, ir reizes, kad pasaka tam nē. Agrāk bija pavisam traki un tas notika dien dienā pirms sākām dzīvot kopā, pēc tam tas krietni mazinājās.
Pirms uzsākām attiecības ilgu laiku par to nezināju. Tās 3-4x vairāk laikam notiek vasaras periodos, ziemas laikā vispār gandrīz vai nelieto,bet nu saprotu, ka tas nemaina to lietas būtību. Esmu jau simtiem reižu domājusi, vai man to vajag, bet no otras puses nekādu citu problēmu attiecîbās nav, dzîvojam draudzīgi, kopīgi daram mājas lietas, strādājam abi, viņš ir gādīgs, rūpīgs, izrāda mīlestību, bet nu paliek tikai tas viens klupšanas akmens. Cenšos par to nedomāt un uzņemt to vienkāršāk, arī saprotu ka viņš vēl ir jauns un visa dzîve vēl mainīsies simtiem reižu.
Ja tas tiešām ir kā tu saki, tad protams es šķirtos pat neatskatoties un skrietu kur kājas nes, jo tavā gadījumā tiešām nekas nemainīsies un tur jau ir galīgas auzas. 27 gadu vecumā lietot visu laiku līdz nav naudas nav normāli

3-4 x mēnesī man neliekas nekas traks, tas ir labāk nekā 3x mēnesī piedzerties bārā. Protams, ja tas tev traucē vai, ja viņš tā nopīpējas, ka vairs nefunkcionē, tad cita runa.
27.05.2023 13:02 |
 
Reitings 510
Reģ: 28.01.2023
Lula @ 27.05.2023 13:02

3-4 x mēnesī man neliekas nekas traks, tas ir labāk nekā 3x mēnesī piedzerties bārā. Protams, ja tas tev traucē vai, ja viņš tā nopīpējas, ka vairs nefunkcionē, tad cita runa.
jā esmu par to domājusi, jo viņa draugi izvēlas bieži iet dzert visādos klubos un nodzeras līdz nemaņai. Saprotu ka neviens ne otrs varinats nav tas labākais, bet tad es labāk palieku pie šī nekā kad dzerstās apkārt. Uzpīpējot nekādas baigās muļķības nedara, paliek ļoti runīgs, smaidīgs, nekas tāds īpaši traks nenotiek.
27.05.2023 13:09 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Sebii @ 27.05.2023 12:48

Gadās, ka pat nezina par atkarību, gadās arī, ka domā, ka varēs izglābt no tā.

Jā, daudzām sievietēm ir tā saucamais glābējas sindroms. Es taču viņam likšu mainīties, viņš nelietos vairs manis dēļ, nespēlēs azartspēles, nedzers (vai jebkura cita atkarība).
Pati arī iepazinos ar tādu - kuram beigās izrādījās, ka ir visas iespējamās atkarības. Paldies, nekad vairs.
27.05.2023 13:13 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Aldis15 @ 27.05.2023 12:26
Kā jūs izveidojat attiecības ar tāda tipa cilvēkiem?

Turpat, kur ar citiem - Tinderī. Sākumā jau visi balti un pūkaini. Un tad krīt maskas, un viens aliņš šad tad, tomēr ir vismaz 3 aliņi katru vakaru, kādreiz uzpīpē zālīti (tas vēl ir sīkums, jo reizēm tiek vilkta ārā arī smagā artilērija), pie naudas problēmām beigās izrādās pie vainas ir puse algas nospēlēta automātos utt..
Bēdz, un jo ātrāk, jo labāk.
P.s. Un jā, viņš bija badboy.. vai es gribētu vēl? Nē, paldies.
27.05.2023 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 2656
Reģ: 29.01.2009
debestinaa @ 27.05.2023 13:09
jā esmu par to domājusi, jo viņa draugi izvēlas bieži iet dzert visādos klubos un nodzeras līdz nemaņai. Saprotu ka neviens ne otrs varinats nav tas labākais, bet tad es labāk palieku pie šī nekā kad dzerstās apkārt. Uzpīpējot nekādas baigās muļķības nedara, paliek ļoti runīgs, smaidīgs, nekas tāds īpaši traks nenotiek.

Es uzreiz pēc tam iepazinos ar savu vēlāko ilglaicīgo dzīvesbiedru, kas ne dzēra (šad tad glāzi saviesīgi, piedzēries nekad nav bijis), ne zāli pīpeja.
Ja Jūs zinātu cik dzīve likās atvieglota un patīkama, neizsakāmi.
27.05.2023 13:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits