Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Fobijas.

 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Vai Jums ir kāda fobija?
Analizējot sevi, lasot materiālus esmu nonākusi pie secinājuma, ka man varētu būt Sedatephobia, bailes no klusuma.
Šo vienmēr novēroju, kad jādodas uz koncertu. Īpaši zālē, kur ir izteikti laba akustika. (Esmu mūziķis, tas vēl vairāk sarežģī) Ja man nav jāuzstājas, neeju. Kā klausītājam mokas. Tā var būt arī darba sapulce, uzgaidāmā telpa, bibliotēka. Ja tur neviena nav, ir okey, bet kā kāds sēž blakus tad ir čau. Bet tik pat labi,bailes no cilvēkiem klusumā.
Simptomi, pastiprināti izdalās siekalas, vēdera burķščēšana, sāpes, rokas svīst. Visa uzmanība klusumam un manam ķermenim. Taaas ir taaadas drausmas.
Novērojumi mājās, liekas, ka skaļumā atpūtīšos. Tv jābūt ieslēgtam, nu visam kas var.
Secinājumi no kā varētu būt. Jau agrā vecumā mani atstāja vienu, aizslēdza durvis un aizgāja prom, Tv bija jābūt ieslēgtam, jo tad sajutos it kā kāds būtu blakus. Bija reizes,kad tv izslēdzās un man sākās neliela panika. Es klausījos, kas notiek kāpņutelpā un likās, ka tūdaļ kāds ielauzīsies mājās.... Maza un tik tālu aizdomājos. Šādi mani atstāja ļoti bieži. Dažreiz es vēru logus, lai it kā sauktu pēc palīdzības. Nekad tā arī nebļāvu, bet logus vēru. Tie bija laiki, kad mani kā zīdaini atstāja gultiņā un aizbrauca strādāt un es paliku viena. Paaugoties praksi turpināja.
Par fobiju. Kā no kaut kā tāda tikt vaļā... nu pagaidām esmu pamēģinājusi elpot, mazāk kafiju, bet brīži, kad tāpat pārņem anxiety. Eju pie terapeita, bet vai kam tādam spētu palīdzēt terapeits, kurš vairāk specializējas pāru terapijā. Nevaru saprast. Un vai terapeiti iedalās. Esmu dzirdējusi par šīm kognitīvā terapija un tt. Vēl neesmu par to runājusi ar savu terapeiti.
Es te padalījos, jo varbūt ir kāds kam ir līdzīgi.
26.05.2023 23:04 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3735
Reģ: 31.10.2010
Mana lielākā fobija ir bailes no augstuma. Pa kāpnēm kāpt, raudzīties lejā no 5. st. balkona un pāriet gaisa tiltu nav problēmu, bet es nekad nebraukšu panorāmas ratos, nelidošu ar gaisa baloniem un nekāpšu skatu torņos.
26.05.2023 23:51 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Pirms apmēram 3 gadiem parādījās izteiktas bailes no augstuma. Agrāk, protams, arī bija bail, bet vienā brīdī bija klikšķis un sākās kaut kādas dīvainas bailes. Grūti pāriet pāri tiltam, sāk trīcēt kājas, rokas, auksti drebuļi, aizraujas elpa, grūti runāt ar kādu. Arī bieži ir grūti uzkāpt un nokāpt pa kāpnēm, īpaši ja tās ir diezgan stāvas, garas, kā arī ja neturos pie margām vai citur. Bijušajā darbā bija jākāpj vairāki stāvi pa stāvām kāpnēm, kur bija mazi un šauri pakāpieni, bet joprojām spilgti atceros to, kā nevarēju saņemties to izdarīt, pārņēma šausmu sajūta jau skatoties uz leju. Arī tagadējā darbā nesen gāju pa kāpnēm ar kasti rokās, tāpēc nevarēju pieturēties pie margām un kāpņu posma vidū nevarēju paspert vairs soli, pārņēma panika, jo likās, ka tūlīt nokritīšu, gandrīz sāku kliegt.
Arī tribīnes un eskalatori biedē, nevaru sevi piespiest braukt ar eskalatoru, liekas, ka nokritīšu.
Nesaucu par fobiju, bet ikdienā traucē, bet mēģinu tikt ar sevi galā, pārvarēt bailes. Laika gaitā palīdz, vismaz bailes mazinās.
26.05.2023 23:51 |
 
Reitings 69
Reģ: 18.03.2023
Bailes no stāvām trepēm, kur starp pakāpieniem ir caurumi. Brr. Arī ļoti bieži sapņos redzu, ka man jākāpj pa tādām trepēm, un es nespēju uzkāpt. Arī ļoti augsti eskalatori man uzdzen šermuļus.
27.05.2023 00:08 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Man ir dažādas fobijas-bailes.
1.bailes no vilcieniem, tramvajiem, grūti iet pāri sliedēm, pat ja redzu, ka vilciens tālu prom
2.bailes braukt ar velo tuvu ūdens malai, paskatoties liekas, ka tulit pazudīs lidzsvars, un ar visu velosipēdu iekritīšu ūdenī. 😆
3.Fobija no gaidāma trokšņa, kad zinu, ka drīz būs pamatīgs troksnis.
4. Bailes no stiprām sāpēm.
5.Bailes no mantu pazaudēšanas
27.05.2023 02:56 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Lai cik stulbi neizklausītos ,bet bailes no vardēm,nepatīk arī čūskas,zirnekļi,bet nu tik traki bail nav. Pie privātmājas pāri grants ceļam ir dīķis ,tur nekad neeju,jo zinu,ka viņu tur ir daudz un dzirdu arī varžu kori,bet ir bijušas pāris reizes,kad esmu satikusi zālē pāri ceļam, uzreiz sāku skriet prom,pēc tam nepatīk iet gar to vietu,ja nu atkal viņa tur ir. Jau bērnībā man bija bail no garākas zāles, parasti ātri skrēju cauri,jo likās, ka tur varētu būt kāda varde😀 kā arī nepatīk nekādi video vai attēli ar vardēm, ir kad kāds ieliek soc.tīklos. Pat nezinu kādēļ man tā ir bail,bet šķiet bērnībā mani kāds sabaidīja,skrienot pakaļ ar vardi,liekas viņas šausmīgi pretīgas.
27.05.2023 03:25 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Zirnekļi, no tiem man bail. Sevišķi tie ar garām kājām, plakani, vasaras beigās daudzkur uz betona sienām utml vietām. brr ieraugot jau zosāda uzmetas.
No augstuma neuzskatu, ka gluži bail, skatu torņi patīk, jumti un augstas trepes arī nebiedē, bet lēkt ar izpletni nevarētu , iet pāri kautkam šauram, sevišķi virs ūdens arī baidos.
Vēl bail no svešiem suņiem, čūskām, lāčiem - bet tas tomēr neattur doties uz mežu utml, tākā neuzskatu to par fobiju, tās vnk ir bailes tikt ievainotam. Labi, ņemot vērā lāču skaitu, uz mežu vienai vairs tiešām ļoti nepatīk doties.
27.05.2023 03:33 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Bailes no maziem tiltiem, tādiem kur jāiet pāri ar kājām un mašīnas nebrauc, kuri ir no koka. Arī ejot pāri lieliem tiltiem nekad neskatīšos pāri margām un pēc iespējas turēšos tālāk no margām. Vienreiz ar vīru bijām atvaļinājumā tur bija gājēju tilts pāri ezeram, domāju ka beidzot jāpārvar savas muļķīgās bailes, bet pēc kādiem 50 metriem sākās nenormāla panika. Bieži arī sapņoju ka man liek iet pāri tiltiem bez margām kur apakšā ir krāces.
Protams, nepatīk čūskas un neizvēlos tās satikt. Arī nepatīk zirgi un lieli dzīvnieki kā govis. Bet tās nav paniskas bailes vairāk kā nepatika dēļ bērnības notikumiem.
27.05.2023 08:12 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Vēl papildus man ir izteiktas bailes no šādiem kukaiņiem- lapsenēm, dunduriem, bites, milzīgas vaboles, ja tās lido man mājās pa istabu, manā virzienā, tad man vajag pēc iespējas atrāk nosist tos lidoņus😅
Ja, ārā esot manā virzienā lido kukaiņi, tad šis bailes nav.
Ļoti bailīgi, kad lec zivis vai vardes, kukaiņi, un man piskaras pie ādas, tas ir ļoti nepatīkami, izraisa bailes tā sajūta.
Daļēji arī bailes man ir no ugunskura, it īpaši vasarā, līgo/jāņos, kad dedzina tos lielos ugunskurus, ļoti bail iet tuvumā.
Izjūtu bailes no lieliem aļņiem un briežiem, savā tuvumā, toreiz bija, jabaro ar maizi, tos bet es nevarēju saņemties.😅
27.05.2023 14:31 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 27.05.2023 14:31
Vēl papildus man ir izteiktas bailes no šādiem kukaiņiem- lapsenēm, dunduriem, bites, milzīgas vaboles, ja tās lido man mājās pa istabu, manā virzienā, tad man vajag pēc iespējas atrāk nosist tos lidoņus?
Ja, ārā esot manā virzienā lido kukaiņi, tad šis bailes nav.
Ļoti bailīgi, kad lec zivis vai vardes, kukaiņi, un man piskaras pie ādas, tas ir ļoti nepatīkami, izraisa bailes tā sajūta.
Daļēji arī bailes man ir no ugunskura, it īpaši vasarā, līgo/jāņos, kad dedzina tos lielos ugunskurus, ļoti bail iet tuvumā.
Izjūtu bailes no lieliem aļņiem un briežiem, savā tuvumā, toreiz bija, jabaro ar maizi, tos bet es nevarēju saņemties.?

Man šķiet, ka tās nav gluži fobijas
27.05.2023 14:38 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
kā arī nepatīk nekādi video vai attēli ar vardēm, ir kad kāds ieliek soc.tīklos

Man gan patīk un nav problēmu no bildēm un video ar vardēm, bet nekādā gadijumā nevēlos vardi ņemt rokās, jo ir pieredze, šausmīgi gļumīgs radijums pēc taustes, bet pēc izskata manuprāt ok.Kopš tas reizes vairs neko gļumeklīgu rokās nespēju ņemt, uzreiz šausmās metu no rokām ārā👍🏼🙂😅
27.05.2023 14:44 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Beverly Hilza @ 27.05.2023 14:44

Man gan patīk un nav problēmu no bildēm un video ar vardēm, bet nekādā gadijumā nevēlos vardi ņemt rokās, jo ir pieredze, šausmīgi gļumīgs radijums pēc taustes, bet pēc izskata manuprāt ok.Kopš tas reizes vairs neko gļumeklīgu rokās nespēju ņemt, uzreiz šausmās metu no rokām ārā????

Paņemt vardi rokās būtu mans lielākais murgs,kāds varētu nomest zelta stieni vai jaunāko iPhone pie vardes,bet es to nespētu pacelt😀
27.05.2023 15:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Šeit ir piecas no visbiežāk sastopamajām fobijām pasaulē:👍🏼
1.Aerofobija – bailes no lidmašīnām vai lidostām.
2. Agorafobija – bailes iziet cilvēkos, bailes no atvērtām un publiskām telpām, piemēram, laukumiem, ielām, veikaliem, stadioniem un
3.Araknofobija – bailes no zirnekļiem.
4.Klaustrofobija – bailes no mazām, slēgtām un ierobežotām telpām.
5.Sociālā fobija – bailes no citiem cilvēkiem, nepamatotas un nekontrolējamas bailes, trauksme dažādās sociālās situācijās, piemēram, no publiskas uzstāšanās, sarunām, tikšanās utt.
27.05.2023 15:43 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Fobija ir spēcīga un nepamatota baiļu izpausme no konkrēta objekta, situācijas vai aktivitātes. Tās var radīt ievērojamus ierobežojumus cilvēka dzīvē.
27.05.2023 15:50 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Analizējot sevi, lasot materiālus esmu nonākusi pie secinājuma, ka man varētu būt Sedatephobia, bailes no klusuma

Manuprāt, pec tava rakstītā,tev nav bailes no klusuma, bet IR bailes no vientulibas, iespējams tad, kad esi viena jūties nomākta, bezspēcīga, un ir garlaicīgi.
27.05.2023 16:36 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Man ir bailes no dažādiem rāpuļiem, kukaiņiem, sevišķi izteiktas bailes no zirnekļiem. Brr. 😬 Lai gan apzinos, ka viņi man neko nenodarīs, ja tuvumā redzu kādu dauzkājainu radībiņu, tā varu nekontrolēti spiegt, purināties un nomierināties ir ļoti grūti.
Nezinu gan vai tas skaitās, bet man ir iekšējas bailes no ugunsgrēkiem un avārijām. Citreiz kad ilgāk esmu prom no mājām, sevi šaustinu ar domu, ja nu kaut kas notiks. Ja kāds tuvinieks aizbraucis, bieži vien pārņem drebuļi, jo iedomājos, ka kaut kas var atgadīties. Par laimi nekad nekas tāds nav noticis, bet no šīs nedrošības, bailēm es kādreiz gribētu tikt vaļā.
27.05.2023 21:37 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
No augstuma, bet es vienreiz izbraucu ar amerikāņu kalniņiem (tiesa, piespiedu kārtā), un lai arī pirms brauciena un brauciena laikā bija ļoti traki, pēc tam, kad tas viss beidzās, es gribēju vēl. 😂😂😂 Bet es negāju vēlreiz, jo negribēju atkal stāvēt tajā rindā. Arī ar lidmašīnu lidoju. Bail bija tikai atsevišķos momentos. Nu arī pirmajā reizē tieši pirms lidojuma, jo nezināju, kā tas ir.
Bail pa aizdomīgiem (izturības ziņā) tiltiem pārvietoties.
No zirnekļiem.
No pārāk trakām šausmu filmām.
Gan jau vēl kaut kas ir.
Bet bailes no zirnekļiem nekas nepārspēs, man liekas. 🤣🤣
27.05.2023 22:36 |
 
Reitings 28127
Reģ: 11.02.2015
Sliekas. Vienkārši iiiik maksimāli pretīgas, pēc lietus ir mokas, viss smird pēc viņām un šausmīgi jālavierē, lai neuzkāptu. Man iekšējā paranoja, ka iekāpšu sliekā ar kurpi, aiziešu mājās, novilkšu, un tad ar pliku kāju iekāpšu 🤢🤢🤢 plus vēl tārpi. Ja redzu, tad šermuļi skrien. Bet laikam ne tik traki, kā ar sliekām.
Kāpuri neko, tie pat tādi smieklīgie šķiet. Zirnekļi, čūskas - mīļi mazulīši. Bet sliekas... 🤢
27.05.2023 22:49 |
 
Reitings 28127
Reģ: 11.02.2015
Bet par autores rakstīto. Diezgan tomēr bēdīgi... 😔 to zīdaiņa atstāšanu vienu arī sev izjūtu sekās (citādās, ne kā fobijā, bet tāpat..)
27.05.2023 22:52 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Nezinu vai tā skaitās jau kā fobija, bet ir ļoti lielas bailes līdz pat panikas lēkmei no slēgtām telpām. Tāpēc maksimāli izvairos no liftiem, kā arī no tualetēm, kas pilnībā aizslēdzas un dot to pašu lifta sajūtu, kad nav ne logu, ne šķirbu kur ieiet gaismai. Pat tikko nesen bija situācija ar mašīnu, kad mans vīrs izdomāja aiziet iepirkties bez telefona, paņēma atslēgas un ieslēdza mani mašīnā, nevarēju ne durvis, ne logus attaisīt un tad sāka nākt virsū panikas lēkme. Ar prātu jau saproti, ka viss ir Ok, ka nepalikšu ieslēgta mūžīgi un nesāks trūkt gaisa, bet Tu neko nevari sev padarīt, liekas ka vairs nespēj kontrolēt savas sajūtas, ķermeni un prātu. Tātād vairs jau pat vienalga, ja ir logi, bet tas fakts, ka esi ieslēgts un netiec ārā.
Šo visu es mierīgi varu sasaistīt arī ar bērnību, kad lielais brālis lika man segu virsū uz galvas, spundēja skapjos un pats trakākais, kad iespundēja mani pagrabā un izslēdza gaismu. Atceros ka kliedzu kā traka un viņš tikai smējās. Pagrabs jau arī bija tas riktīgais lauku, kas bija ierakts dziļi zemē 😄
27.05.2023 22:55 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.08.2022
Man ir paniskas bailes no dziļa, tumša ūdens. Jūrā nevaru ieiet tālāk kā līdz vēderam, sākas trauksmes sajūta. Ezeros tas gan nav tik izteikti, varbūt tāpēc, ka krasti redzami, bet arī tur peldoties nekad nevaru “nostāties” vertikāli, sajūta, ka kājas ir kaut kur dziļumā, tumsā ir neaprakstāmi biedējoša. Nepatīk tilti kas ir pāri ūdenim, arī Rīgā nekad ar kājām neeju pāri.
27.05.2023 23:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits