Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mīluļu tēma

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki! 👍🏼
Būtu interesanti apspriesties par mājdzīvniekiem- visu saistībā ar mīluļu veselību, problēmas, barība, uzvedība, pieredze ar tiem.
Kādas jums ir suņu, kaķu, putnu šķirnes?
Kādēļ izvelejaties konkrēti šo šķirni?
23.05.2023 21:18 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Beverly Hilza @ 23.05.2023 21:18
Sveiki! ??
Būtu interesanti apspriesties par mājdzīvniekiem- visu saistībā ar mīluļu veselību, problēmas, barība, uzvedība, pieredze ar tiem.
Kādas jums ir suņu, kaķu, putnu šķirnes?
Kādēļ izvelejaties konkrēti šo šķirni?
man ir runcis, kuram gandrīz 19 gadi! Parastais- bezškirnes. Dikti jauks klēpju kakjis. Kastrēts. Nekādu īpašu problēmu bijis nav- tipisks mājas runčuks! Ēd visu, arī cilvēku pārtiku ( biezpiens, krejums, zivtina, galina) cenšos nedot FELIX, nevienam neiesaku- cik dzirdu no saimniekiem- loti kimisks un kaitīgs, ilgstoši lietojot var rasties problemas!
23.05.2023 21:21 |
 
Reitings 8132
Reģ: 13.04.2022
Man ir suņupuika, rotveilers. Kādēļ izvēlējos? Jo rotveileri ir lieliski ❤️
Ļoti ģimeniski, gudri, sargā ģimeni, īpaši nerej.
23.05.2023 21:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4304
Reģ: 31.10.2010
Āfrikas pelēkais papagailis. Viņi varbūt nav tie skaistākie un krāsainākie putni, taču starp papagaiļiem visinteliģentākie. Viņu intelekta līmenis ir pielīdzināms 5 gadīgam bērnam. Ļoti pļāpīgs un sociāls.
23.05.2023 21:33 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Minelūše @ 23.05.2023 21:33
Āfrikas pelēkais papagailis. Viņi varbūt nav tie skaistākie un krāsainākie putni, taču starp papagaiļiem visinteliģentākie. Viņu intelekta līmenis ir pielīdzināms 5 gadīgam bērnam. Ļoti pļāpīgs un sociāls.

Cik forši🤩 Tas ir tas pats sarkanastes žako. Nesen redzēju depo, tādu maksāja ~ 1559 eiro laikam aptuveni😀Nākotnē vēlētos iegādāties šo vai līdzīgu putnu šķirni!
Man pašai ir pieredze tikai ar korellām(ļoti skaļi putni) un zaļspārņiem, kas arī ir no āfrikas,ļoti skaļi putni.
Cik stundas žako jātur arpuss būra?
Vai viņš rada lielu troksni? 🙂
Cik stundas dienaktī ar viņu janodarbojas?
23.05.2023 21:53 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Kaķis parastais ielas (šķirni nezinu) 😂
Suns- taksis. Tāpēc, ka mīlīgs un pietiekami mazs un kompakts. Ka arī bērnībā ļoti iepatīkas vienā saimniecība, spēlēties un rotaļāties ar maziem taksīšiem. Ir protams, kas saka, ka takši kož, bet es kaut ko līdzīgu, galīgi neesmu manījusi, daudz, kas ir atkarīgs no saimniekiem. Mans ir baigais pielīdējs, ka nekad no viņa nav miera. Apsēdies gultā un tas uzriezi klāt mīļoties un laizīt seju, aizej uz virtuvi un tas grib klēpī.
23.05.2023 22:45 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4304
Reģ: 31.10.2010
Beverly Hilza @ 23.05.2023 21:53

Cik forši? Tas ir tas pats sarkanastes žako. Nesen redzēju depo, tādu maksāja ~ 1559 eiro laikam aptuveni?Nākotnē vēlētos iegādāties šo vai līdzīgu putnu šķirni!
Man pašai ir pieredze tikai ar korellām(ļoti skaļi putni) un zaļspārņiem, kas arī ir no āfrikas,ļoti skaļi putni.
Cik stundas žako jātur arpuss būra?
Vai viņš rada lielu troksni? ?
Cik stundas dienaktī ar viņu janodarbojas?

Jā, viņi ir diezgan skaļi, ar to jārēķinās. Ne tādā ziņā, ka kliedz, bet vienkārši pļāpā visu laiku. Vismaz 2-3 stundas dienā viņam ir jāvelta, jāspēlējas, jānodarbojas un jālaiž palidot apkārt. Nevajadzētu atstāt vienu uz ilgu laiku, jo tie ir putni, kam vajag daudz socializācijas.
23.05.2023 23:13 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Man ir kaķis,melnbalts, bezškirnes. Sen zināju, ka gribu melnbaltu kaķi, bet nebija īsti patstāvīga dzīvesvieta.
Vienu dienu pie radiem aizbraucu, kaķenei bērni dzima, divi bija piedzimušiz bet svītrainie. Tad aizgāju ar draudzeni uz upi makšķerēt, un teicu, ja beidzot varēšu kādam melnbaltam kaķim dot mājas, viņš būs Ašuks, jo todien tikai asari ķērās. Aizgājām atpakaļ uz to māju un kaķenei trešais piedzimis - melnbals, smuks, sapratu uzreiz un teicu arī - šis būs man, citiem nepiedāvāt.
Tagad Ašukam jau gadi četri, palaidnības tik pamazām sāk piemirsties 😅 Kastrēts runcis, ārā neiet, kaut dzīvoju lauku mājā, bet liels ceļš blakus, un dzirdēts nk kaimiņiem, ka ne viens vien kaķis zem mašīnas pakļuvis.
Vēl ir otro gadu pieklīdusi kaķenīte, no sākuma bēga, kā ieraudzīja mani, tagad jau metra attālumā ēd. Visu ziemu baroju un nodrošināju siltu vietiņu kūtiņā, un tā arī viņa dzīvo un baroju tagad un turpināšu to darīt. Tas nekas ka nevar pieskarties, tāpat tuva man jau kļuvusi.
24.05.2023 02:09 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Ir divi kaķi. Runcis no ielas 14-16 gadi un kaķene 4 gadi arī no Facebook sludinājuma kur uz ielas atrasti kaķēni bez mammas.
Baroju ar Applawas. Arī kad bija mazāk naudas tad skatījos kur vairāk gaļas sastāvā un nekādi Felix vai sheeba nedevu.
Ir bijušas pāris nopietnas vai mazākas veselības problēmas. Kaķēna vecumā bija tas nopietnais elpošanas ceļu vīrus kur dod mazas izredzes izdzīvot. Tad nu ārstēšana bija ilga, dārga un ar negulētām naktīm. Meklējām speciālās zāles kuras var dabūt no Krievijas un dažkārt pa naktīm uz vet klīniku, jo likās ka kaķis nevar paelpot ne pa muti ne degunu un tad atstāja stacionārā pie skābekļa.
Runcis jaunībā izlēca pa 5 stāvā logu. Man bija tādi sirdsapziņas pārmetumu ka burtiski uz 5 sekundēm atstāju logu vaļā bez uzraudzības. Bija gūžas un astes lūzums, iekšējo orgānu sasitumi. Arī teica ka izdzīvos 20% un kā nevis pirmās dienas ir svarīgas bet 5-7,jo tad sākās problēmas ar vēdera izeju un urīna izvadi. Tā arī bija, bet paši mājās likām sistēmu, sēdējām blakus utt. Tāpēc lūdzu kaķu saimnieki neatstāja logus vaļā pat ne uz vēdināšanu, jo kaķis var iesprūst šķirbā un lēnā nāve nomirt. Principā abi kaķi ir zelta vērtība, jo vet klīnika atstāti pāris tūkstoši.
Kaķene ēd visu ko atrod-putekļi, papīriņš ja nokritis uz grīdas, kurpju šņores utt. Un tas nav labi tāpēc ļoti jāskatās kas ir uz grīdas. Arī kaķu barību izšķūrē pāris sekundēs. No paša sākuma viņa bija ļoti bailīga, bet lēnām un pamazām šo gadu laikā sākusi vairāk uzticēties un vakaros nāk mīļoties.
Vai abi sadzīvo? Ne īpaši. It kā es viens otram pretī vai blakus un visur raksta ka tad ir labas attiecības, bet abi kaujas, kad iet garām tad iekož otram kāja, blakus neguļ. Tā kā brālis ar māsu kad ķīvējas.
24.05.2023 07:39 |
 
Patīk
Reitings 696
Reģ: 11.04.2019
Ar draugu esam grauzēju mīļi. ♥️ Vakar mūsu degu čalītim pievienojās vēl divas dāmītes, tik interesanti vērot jaunos raksturiņus, sugas īpatnības. Abiem ar draugu pret viņiem ir beznosacījuma mīlestība, pērkam visādas arvien jaunas iekārtas izklaidēm, paši daudz ko gatavojam, iekārtojam būrus, lai jūtas komfortabli, sekojam līdzi ēšanas paradumiem, ļaujam skraidīt pa istabu, reizi pa reizes iznesam ārā svaigā gaisā. Būtu forši, ja atrastos vēl kāda meitene ar lielāku pieredzi degu turēšanā un būtu ar ko pārrunāt par šiem ārkārtīgi feinajiem radījumiem.
Uz doto brīdi skatīsimies kā sadzīvosim ar trim degučiem un tad jau varbūt bariņam pievienosies vēl kāds grauzējs.
Lieki piebilst, bet kopš draugs man nopirka/uzdāvināja pirmo deguci, mūsu savstarpējās attiecības ir uzlabojušās par visiem simts. Tā mazā radībiņa ienesa mūsu kopdzīvē harmoniju, atbildības sajūtu, vairāk pozitīvo mirkļu un lielāku kopābūšanu. ♥️
24.05.2023 12:30 |
 
Reitings 285
Reģ: 31.10.2022
Man ir zivtiņas akvārijā visu dzīvi. Šķirnes mainās, bet esmu tik apradusi ar to akvārija TV, ka nespēju sevi iedomāties ar citu mājinieku. 😀
24.05.2023 12:35 |
 
Reitings 932
Reģ: 25.09.2017
Ir raiba kaķenīte bezšķirnes, no patversmes. Cik veca...nav ne jausmas. Uz šo brīdi, iespējams, kādi 8-9 gadi, pie mums dzīvo 6 gadus. Mīlīgākais un superīgākais kaķis ever! Gandrīz bezproblemātisks kaķis ar labu raksturu(Savu kuriozu, protams, pietiek 😁 ) Diemžēl ir palikusi bez zobiem. Kad paņēmām no patversmes, tad vēl puse zobu bija mutē, taču tie strauji bojājās un krita laukā, arī ar visām ziedēm un gēliem utt. Beigās, lai nemokās ar tiem atlikušajiem puvekļiem, aizvedām izraut (kaut gan tur atlikušie zobi pat nebija vairs raujami, bet vienkārši paši izkrita pie pirmajiem instrumentu pieskārieniem). Tagad ir pilnīgi bezzobu kaķis, taču zobu neesamība viņu neattur ēst visu pēc kārtas. Sākumā devu tikai blenderētu slapjo barību. Tā konsistence ne īpaši viņai patika. Nu jau bez problēmām ēd ne tikai slapjo (kas nav sasmalcināta), bet arī sauso.
Iepriekš bija arī zivtiņa- gailītis. Taču, kad paņēmām kaķeni, kura pastāvīgi lēkāja uz akvārija un pat bija iemācījusies nomest akvārija vāku, pēc laika zivtiņa no stresa "padevās"🙁
24.05.2023 13:16 |
 
Reitings 44
Reģ: 30.05.2013
Man ir suns- franču bildoga puika. Ļoti aktīvs, jautrs un mīl cilvēkus (gan lielus gan mazus), citus suņus dievina, grib draudzēties. Tagad ir gads un pāris mēneši, paņēmām, kad viņam bija ~ 4 mēneši. Patīkami, ka kucēna vecumā nesadarīja lielus nedarbus un postījumi nav bijuši, šad tad mēdza ielaist zibus čībās, bet tas nav nekas 😆 Joprojām, kad atstājam viņu vienu mājās atnākot viņš savācis botes savā gultiņā un guļ ar tām, lai saglabātu mūsu smaržu. Zina komandas, bet viņam vienalga par to ko mēs gribam, ar baigo raksturu, ja nepiedāvā kut ko extra labu viņš neko nedarīs. Tas gan nav labi, jo nevaru uzticēties viņam, ja gadījumā kaut kas notiek ar siksniņu. Lai gan vedām uz suņu skolu un cītīgi mācījāmies viņš neizrāda baigo gribēšanu to darīt ja pats negrib. Par veselību atklājies ka ir gastrīts, tagad barojam tikai ar aptiekās nopērkamu pārtiku un ceram uz izveseļošanos. Tiklīdz bija iespējams apdrošināju viņu, kas tiešām ir noderīgi.
24.05.2023 14:31 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Tikko tieši biju “Pet city” nopirku konservu, kurš maksā 1,99😀😀pats dārgākais konservs mana runča dzīvē😀, ja šo needīs, tad būs pēriens🤭
24.05.2023 16:33 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
fioanaa @ 24.05.2023 12:35
Man ir zivtiņas akvārijā visu dzīvi. Šķirnes mainās, bet esmu tik apradusi ar to akvārija TV, ka nespēju sevi iedomāties ar citu mājinieku. ?

Man arī nesen bija zivis akvārijā, bet tad laikam. Nepareizi nomainīju ūdeni, un visas saslima un nomira 😟😕Tagad baidos zivis pirkt, liekas, ka atkal ko nepareizi izdarīšu, un viss būs vējā. Pats sarežģītākais liekas, akvārija tīrišana, rodas aļģes..
24.05.2023 18:40 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Būtu forši, ja atrastos vēl kāda meitene ar lielāku pieredzi degu turēšanā un būtu ar ko pārrunāt par šiem ārkārtīgi feinajiem radījumiem
.
Pati ari esmu grauzēju fanu kluba biedrs😅 Man ir pieredze degū turēšanā 3 gadi. Laidu ārā pa istabu, rezultāts sagrauztas durvis. Ir izbēguši no būra kādas 2x. Dabūju meklēt un ķert rokā vairākas stundas pa istabu.paslēpās zem mēbelēm. Devu ēst daudz dārzeņus, burkānus. Ierīkoju kokosriekstu guļvietas. Mans degū ir bijis uz operāciju saistībā ar asti. Pēc narkozes bija dīvains, negribēja ēst. Devu pieneņu lapas. Ļoti garšoja, kā kārums. Dzīvoja draudzīgi divi degu puikas, līdz vienu jauku dienu ļoti abi saplūcās, nezimu par ko. Nācās izšķirt un turēr atsevišķi vairs kopā neliku, jo cīnijās.
Ir bijis arī trusis, šinšilas, kāmji.Visvieglāk un lētāk no grauzējiem ir turēt kāmjus, tie neprasa daudz un pa dienu guļ. Nākotnė vēlētos Jūras cūciņu. 🙂
24.05.2023 18:50 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Elisa_M @ 24.05.2023 12:30
Ar draugu esam grauzēju mīļi. ♥️ Vakar mūsu degu čalītim pievienojās vēl divas dāmītes, tik interesanti vērot jaunos raksturiņus, sugas īpatnības. Abiem ar draugu pret viņiem ir beznosacījuma mīlestība, pērkam visādas arvien jaunas iekārtas izklaidēm, paši daudz ko gatavojam, iekārtojam būrus, lai jūtas komfortabli, sekojam līdzi ēšanas paradumiem, ļaujam skraidīt pa istabu, reizi pa reizes iznesam ārā svaigā gaisā. Būtu forši, ja atrastos vēl kāda meitene ar lielāku pieredzi degu turēšanā un būtu ar ko pārrunāt par šiem ārkārtīgi feinajiem radījumiem.
Uz doto brīdi skatīsimies kā sadzīvosim ar trim degučiem un tad jau varbūt bariņam pievienosies vēl kāds grauzējs.
Lieki piebilst, bet kopš draugs man nopirka/uzdāvināja pirmo deguci, mūsu savstarpējās attiecības ir uzlabojušās par visiem simts. Tā mazā radībiņa ienesa mūsu kopdzīvē harmoniju, atbildības sajūtu, vairāk pozitīvo mirkļu un lielāku kopābūšanu. ♥️

Vai plānojat mazuļus viņiem? 😅
24.05.2023 18:54 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Beverly Hilza @ 24.05.2023 18:40

Man arī nesen bija zivis akvārijā, bet tad laikam. Nepareizi nomainīju ūdeni, un visas saslima un nomira ??Tagad baidos zivis pirkt, liekas, ka atkal ko nepareizi izdarīšu, un viss būs vējā. Pats sarežģītākais liekas, akvārija tīrišana, rodas aļģes..

Es arī gribētu zivi, bet tieši tas ka ļoti jāprot kontrolēt nitrātu un kādu tik vēl ne lietu līmeni ūdeni mani biedē. Negribas nopirkt un nobendēt dzīvu radībiņu.
24.05.2023 19:20 |
 
Patīk
Reitings 696
Reģ: 11.04.2019
Beverly Hilza @ 24.05.2023 18:54

Vai plānojat mazuļus viņiem? ?

Kad sapratām, ka degucim vienam garlaicīgi un grib draudziņu, vetārsts ieteica kastrēt. Tas bija vesels piedzīvojums/pārdzīvojums. Man jau nebūtu iebildumu pret maziem degučiem, bet viņi dzimst pārāk daudz un bieži. 😀
Pirms sākām laist pa istabu, pieradinājām, ka atsaucas uz vārdu, nāk pie saimnieka kad dzird kā grab gardumu kastīte (bijis glābiņš vairākās situācijās), citādi arī savaldīt būtu grūti. Visur kur nevarēja aizbīdīt spraugas, salikām režģus, lai nebūtu iespēja kaut kur ielīst, pluss visu laiku uzraugam. Līdz dzirdam, ka sāk kaut ko graust, tā šņācam un pārtrauc. Ir savs rāpelēšanas stūris, kurā lielākoties uzturās. Tagad kādu laiku noteikti nelaidīsim laukā, jo trim grūtāk izsekot. Vēl jāapmāca.
24.05.2023 21:21 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Elisa_M @ 24.05.2023 21:21

Kad sapratām, ka degucim vienam garlaicīgi un grib draudziņu, vetārsts ieteica kastrēt. Tas bija vesels piedzīvojums/pārdzīvojums. Man jau nebūtu iebildumu pret maziem degučiem, bet viņi dzimst pārāk daudz un bieži. ?
Pirms sākām laist pa istabu, pieradinājām, ka atsaucas uz vārdu, nāk pie saimnieka kad dzird kā grab gardumu kastīte (bijis glābiņš vairākās situācijās), citādi arī savaldīt būtu grūti. Visur kur nevarēja aizbīdīt spraugas, salikām režģus, lai nebūtu iespēja kaut kur ielīst, pluss visu laiku uzraugam. Līdz dzirdam, ka sāk kaut ko graust, tā šņācam un pārtrauc. Ir savs rāpelēšanas stūris, kurā lielākoties uzturās. Tagad kādu laiku noteikti nelaidīsim laukā, jo trim grūtāk izsekot. Vēl jāapmāca.

Super! 😘 Es savējos, degū vasarā liku piknikgroziņā tāda, no plastmasas, un vedu uz parku līdzi, lai nāk sastāda kompāniju un elpo svaigu gaisu.bija piedzīvojums viņiem. Esmu arī laidusi iekšā pa Telti viņus skriet. 😀👍
24.05.2023 22:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits