Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aplokšņu alga

 
Reitings 69
Reģ: 18.03.2023
Gribētu dzirdēt viedokļus ko domājat par aplokšņu algām un vai pašas tādas saņemat. Man ir situācija, ka agrāk vispār nesatrauca, ka pusi (ir bijis pat, ka lielāko daļu) algas saņemu aploksnē. Galvenais, ka uz rokas sanāk normāls cipars, pensija tālu utt. Pēdējā laikā gan domāšana ir pamainījusies un saprotu, ka nākotnē gribu arī kādu dekrēta naudiņu, sociālās garantijas. Saprotu, ka darba devējs nav ieinteresēts godīgi pret valsti maksāt man algu, tur neko neizmainīt. Darbs apmierina, priekš manis viegls (jo labi pārzinu), nav jābūt katru dienu uz vietas. Man ir izglītība attiecīgajā jomā.
Ir pieejamas līdzīgas vakances, kur maksā to visu oficiāli.. Esmu ļoti forši un ērti iesēdusies, neesmu pārāk noslogota, alga ir OK. Bet tas aplokšņu faktors tomēr… vai jūs mainītu manā vietā darbu, no ērtas vietas lēktu nezināmajā, lai būtu oficiāla alga? Citur visticamāk tā uz rokas būtu par kādiem 100 - 200 eiro mazāka, bet visa oficiāla.
03.05.2023 22:58 |
 
10 gadi
Reitings 726
Reģ: 13.01.2011
Jā, es viennozīmīgi mainītu darbu, lai visi ienākumi būtu oficiāli. Sfērā kur es strādāju aplokšņu algas pirms gadiem pieciem bija ļoti izplatītas, pamazāk tas tiek izskausts tieši no darbinieku puses. Ka viņi labāk ies tur kur maksā visu uz konta, ne pusi uz pusi.
Manuprāt, arī tas pats covida laiks labi parādija, kapēc vajadzētu saņemt visu oficiāli. Nemaz nerunājot par slimības lapām, atvaļinājumiem, dekrētiem.
03.05.2023 23:06 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Esmu kādu laiciņu brīvprātīgi piespiedu kārtā pastrādājusi ar daļēju algu aploksnē - nekad vairs. Jā, ir forši, ka ir naudiņas vairāk, bet vienreiz paliku mēnesi uz slimības lapas.. un tad bija upsīī.. labi, ka bija apdrošināšana un vismaz vairāki ķirurga apmeklējumi bija apmaksāti. Un iekrājumi patukšojās.
Tāpat ar visām dekrēta naudiņām un arī atvaļinājuma naudu galu galā rēķina no oficiālās algas. Par pensiju tik daudz nesatraucos, tā tāpat tālu un lieku 3.līmenī pati.
03.05.2023 23:12 |
 
Reitings 65
Reģ: 25.04.2023
Ja jau viss apmierina, tad varbūt var vienoties ar esošo darba devēju par mazāku neto izmaksu un lielāku nodokļu nomaksu.
03.05.2023 23:20 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Es par oficiāliem ienākumiem. Nekad nezini, kas dzīvē var atgadìties. Ja nàkas ņemt slimības lapu, vai palikt uz bezdarbnieka kādu laiku, tad ir vāks. Reiz mani godīga nodokļu maksāšana izglāba no dzīvesvietas zaudēšanas. Darbs bija uz projekta laiku tikai, ar solījumu, ka pēc projekta pieņems pastāvīgā darbā, bet nepieńēma, mani palaida. Labi, ka varēju būt uz bezdarbnieka tos pāris mēnešus, jo varēju samaksāt dzīvokli kamēr meklēju darbu, jo iepriekš nodokļi bija maksāti ļoti labi. Aploksnē var tad, kad tas ir kaut kāds pirmais darbs, gribi centìgi iegūt pieredzi īslaicīgi, lai ir ko uz CV uzlikt. Ilgtermiņā - nē
03.05.2023 23:21 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Es nekad neesmu strādājusi neoficiāli un nemūžam to nedarītu. Man ir ļoti svarīgas sociālās garantijas un tomēr vēlos, lai vecumā man būtu pensija, turklāt normālā apmērā. Tagad varbūt šķiet, ka tas ir tālu, bet laiks lido vēja spārniem un es noteikti negribētu nonākt situācijā, kad pensionēšanās vecums klāt, bet sapelnīti tikai ubaga graši. Arī morāli nebūtu patīkami strādāt pie darba devēja, kurš atklāti blēdās un apkrāpj valsti.
Katrā ziņā es uzskatu, ka ēnu ekonomika nav nekas tāds, uz ko sevi cienošam darbiniekam būtu labprātīgi jāparakstās.
03.05.2023 23:31 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Šis ir jāvērtē individuāli, par kādiem cipariem/apmēriem ir runa. Vai DD maksā oficiāli minimālo vai vairāk? Par pensiju noteikti nesatrauktos, vairāk skatītos, cik aktuāli ir BKA, kā atrunātas slimību dienas izmaksas utt. Iespējams vērts runāt ar darba devēju par pielikumu neoficiālai daļai, lai vari normāli veidot iekrājumus, kā arī izteikt viedokli par slimības dienu segšanu. Protams, ir super, ja uzņēmums maksā oficiāli un daudz :D
Darba maiņu izvērtētu, ja nebūtu zemāka alga un apstākļi neradītu pārāk lielu diskomfortu. Tomēr kaut kādu nodokli jau tagad nomaksā un pilnīgi 0 tur nav.
04.05.2023 00:48 |
 
Reitings 1210
Reģ: 25.01.2023
Tikai par oficiālu algu.visu zeķē neiebāzīs,kas itkā paliek uz rokas no aploksnēm.Banāli izklausīsies,bet katrs cilvēks ir aiztājams.Tavā vietā jebkurā laikā paņems citu,bet tu paliksi bez atlaišanas apreķina,bezdarbnieka pabalsta,gribesi bērniņu,dzivosi ar 171 eiro kabātā,un bez oficiāla darba stāža. Nerunājot par tālaku nakotni.ko ietekmē darba stāžs
04.05.2023 03:36 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
Visu oficiāli.
Nevar jau paredzēt kad jāņem slimības lapa un cik ilgi.
Gadās arī, ka pie bērniņa tiek īsti to neplānojot tik ātri.
Es ar draudzeni gandrīz vienā laikā gājām dekrētā. Strādājot, es saņēmu apm.uz 400-500eur mazāk kā viņa. Man viss ofic, viņai aploksnē. Kad uzzināja, ka stāvoklī, izcīnīja darba to, ka uzliek visu naudu ofic, bet .. skaidrs, ka veselu gadu vairs jau tā nenostrādāt un dodoties dekrētā, pēdējās 2 algas neņem vērā. Mazliet jau tas paaugstināja viņai BKA, bet rezultātā viņa 1.5gadus saņēma tādu pašu BKA kā es. 🙈
04.05.2023 08:34 |
 
Reitings 270
Reģ: 13.01.2023
Pirms bērna strādāju arī daļu saņemot oficiāli. Beigās man maksāja daļu no SIA normāla, otru no mikrouzņemuma. Pienākot dekretam, mani mēneša ienākumi bija 360eur, jo tāda tajā laikā bija minimālā alga! Paldies. Bet vairs nekad nestradašu neoficiali. Ka savu papildus ienākumu varētu vēl piekrist, bet pamata ienākumi, visi oficiāli.
04.05.2023 08:46 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Tikai oficiāli strādāju. Nesūdzos.
04.05.2023 11:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits