Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvokļa pirkšana.

 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Dzīvokļu pirkšana.
Šobrīd vēl protams tikai domu līmenī , jo jāsāk iekrāt pirmajai iemaksai , bet palēnām skatos dzīvokļus un to cenas un kas mani pārsteidz, ka ļoti daudzi pārdod dzīvokļus par neadekvātām summām , kur remonts nav redzēts gadus 30 un vēl visādi trūkumi, bet cena uh kur augšā. Vai tad tiešām cilvēks var uzlikt , kādu cenu grib dzīvoklim? Cik jūs ilgā laikā atradāt savu dzīvokli, ko vēlaties pirkt ? Nespēju izlemt, vai labāk pirkt jau dzīvokli ar remontu vai remontēt pašiem? Paldies par atbildēm.
25.04.2023 10:18 |
 
Reitings 2156
Reģ: 10.04.2022
Metaforaas @ 25.04.2023 10:18
Dzīvokļu pirkšana.
Šobrīd vēl protams tikai domu līmenī , jo jāsāk iekrāt pirmajai iemaksai , bet palēnām skatos dzīvokļus un to cenas un kas mani pārsteidz, ka ļoti daudzi pārdod dzīvokļus par neadekvātām summām , kur remonts nav redzēts gadus 30 un vēl visādi trūkumi, bet cena uh kur augšā. Vai tad tiešām cilvēks var uzlikt , kādu cenu grib dzīvoklim? Cik jūs ilgā laikā atradāt savu dzīvokli, ko vēlaties pirkt ? Nespēju izlemt, vai labāk pirkt jau dzīvokli ar remontu vai remontēt pašiem? Paldies par atbildēm.

Iesaku pirkt neremontētu, lai pati vari izremontēt pēc savas gaumes. Par kredītu tu drošvien zini, ka procenti ja aug, tad arī atmaksājamā summa bankai paliek lielāka. Neizdevīgi ņemt kredītus
25.04.2023 10:21 |
 
Reitings 59
Reģ: 10.03.2020
Es pirku pa lētām naudām un neremontētu dzīvokli, man svarīgi bija lai īres nauda paliek pašai, un šobrīd pa ļoti ļoti lētiem materiāliem te kautko veidoju.. Protams ir grūti dzīvot vietā kur notiek remontu, bet nauda paliek pašiem..
25.04.2023 10:24 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
sauliiite.paula @ 25.04.2023 10:21

Iesaku pirkt neremontētu, lai pati vari izremontēt pēc savas gaumes. Par kredītu tu drošvien zini, ka procenti ja aug, tad arī atmaksājamā summa bankai paliek lielāka. Neizdevīgi ņemt kredītus

Protams zinu par procentiem , bet sakrāt 60-70 tūkstošus , lai pirktu uzreiz arī nav iespējams pa dažiem gadiem.
25.04.2023 10:37 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
umatere @ 25.04.2023 10:24
Es pirku pa lētām naudām un neremontētu dzīvokli, man svarīgi bija lai īres nauda paliek pašai, un šobrīd pa ļoti ļoti lētiem materiāliem te kautko veidoju.. Protams ir grūti dzīvot vietā kur notiek remontu, bet nauda paliek pašiem..

Bet vai visa remonta izmaksas beigās nesanāk tas pats , kas pirkt jau remontētu ?
25.04.2023 10:40 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Jā. Tās cenas ir briesmīgas. Skatos jau vairākus gadus. Neko atbilstošu nevar atrast.
25.04.2023 10:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Metaforaas @ 25.04.2023 10:40

Bet vai visa remonta izmaksas beigās nesanāk tas pats , kas pirkt jau remontētu ?

Atkarīgs, cik ļoti jāremontē un cik liela ir cenu atšķirība starp remontētu un neremontētu. Man visi tie gatavie eiroremonti vienkārši tracina, nespētu tādā dzīvot, tāpēc nopirku neremontētu un taisām kā paši gribam.
Cenas ir neadekvātas, jā, itkā teica, ka drīz kritīsies, bet neizskatās tā.
25.04.2023 10:55 |
 
Reitings 59
Reģ: 10.03.2020
Metaforaas @ 25.04.2023 10:40

Bet vai visa remonta izmaksas beigās nesanāk tas pats , kas pirkt jau remontētu ?
Es uzskatu ka nē, jo daram paši kā mākam un kā varam, un izejmateriālus var dabūt arī pa lētākām naudām..
25.04.2023 11:06 |
 
Reitings 59
Reģ: 10.03.2020
Metaforaas @ 25.04.2023 10:40

Bet vai visa remonta izmaksas beigās nesanāk tas pats , kas pirkt jau remontētu ?
un ja katru menesi īres naudu liec savā tad vispār super.. Man tāda doma ir katru menesi ka ires naudu guldu dzīvoklī un tikai tā
25.04.2023 11:08 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Metaforaas @ 25.04.2023 10:40

Bet vai visa remonta izmaksas beigās nesanāk tas pats , kas pirkt jau remontētu ?

Vēl arī - vai remontē paši dzīvokļa īpašnieki, vai jāaicina remonta brigādi. Ļooti var ietaupīt pašiem remontējot, bet, ja dzīvoklis ir sliktā stāvoklī tad tas ir grūti un jābūt peiredzei.
25.04.2023 11:18 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Mēs pagaida ar dzīvokļa pirkšanu esam iepauzējuši dēļ cenām un Euribor procentu kāpumu. Cenas pašlaik ir nenormāli augstas. Par hrušcovku 50 kvm prasīt 70k un vairāk ? Khemm? 😂 Kaut kad jau tās cenas kritīsies, bet kad un vai vispār tad būs jēga pirkt dzīvokli nezinu.
Es ceru ka tu arī saproti ka pērkot dzīvokli vajag naudu ne tikai pirmajai iemaksāti bet arī citiem izdevumiem kā notārs, nodevas par visu un visiem, apdrošināšana utt. Protams tas viss ir atkarīgs par cik lielu naudas summu pērc dzīvokli, bet pārsvarā tā nav maza naudas summa.
25.04.2023 11:25 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
YaeMiko @ 25.04.2023 11:25
Mēs pagaida ar dzīvokļa pirkšanu esam iepauzējuši dēļ cenām un Euribor procentu kāpumu. Cenas pašlaik ir nenormāli augstas. Par hrušcovku 50 kvm prasīt 70k un vairāk ? Khemm? ? Kaut kad jau tās cenas kritīsies, bet kad un vai vispār tad būs jēga pirkt dzīvokli nezinu.
Es ceru ka tu arī saproti ka pērkot dzīvokli vajag naudu ne tikai pirmajai iemaksāti bet arī citiem izdevumiem kā notārs, nodevas par visu un visiem, apdrošināšana utt. Protams tas viss ir atkarīgs par cik lielu naudas summu pērc dzīvokli, bet pārsvarā tā nav maza naudas summa.

Tam gan piekrītu , cenas ir kosmosā par vecajām mājām , nemaz nerunājot par jaunajiem projektiem. Bet nu apnicis dzīvot īrētā dzīvoklī, diži neredzu starpību maksāt kredītu vai maksāt īri , tas pats vien sanāk, tik tas ka tā pirmā iemaksa .
25.04.2023 11:31 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Metaforaas @ 25.04.2023 11:31

Tam gan piekrītu , cenas ir kosmosā par vecajām mājām , nemaz nerunājot par jaunajiem projektiem. Bet nu apnicis dzīvot īrētā dzīvoklī, diži neredzu starpību maksāt kredītu vai maksāt īri , tas pats vien sanāk, tik tas ka tā pirmā iemaksa .

Ja īres un kredīta maksājumi ir vienādi vai ļoti līdzīgi, tad vismaz maksājot kredītu, tā nauda netiek izmesta pa logu. Tādā ziņā maksā to pašu un beigās saņem dzīvokli.
25.04.2023 11:39 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Pa cik krāj tāpat pirmajai iemaksai, izmanto laiku un pēti tirgu. Ar laiku sapratīsi kas ir laba cena attiecīgajām prasībām. Ja krāj, visticamāk dzīvoklis kuru nopirksi vel nemaz nav pārdošanā. Izmanto esošos resursus lai analizētu tirgu un tās īpatnības. Ja par pieredzi, tad kamēr krāju tad tā arī dariju. Parādijās labs piedāvājums, bija sakrāti līdzekļi un uzreiz arī nopirku.
Remontēts, protams, būs dārgāks. Tomēr jāskatās pēc iespējām. Būvmateriāliem cenas kāpj, papildus būs jāmaksā strādniekiem, ja paši netaisat remontu. Tomēr tas ļauj dzīvokli veidot pa savam, ja rocība atļauj. Vel viens mīnuss pie remonta ir kaimiņu neapmierinātība. Cilvēki, diemžēl, nav diez ko saprotoši šajos jautājumos, pat ja remontu netaisi agros rītos vai vēlos vakaros.
Piebilde par remontu. No tā izriet lietas, par kurām bieži neaizdomājas. Vecie būvgruži būs jāizmet, vecās mēbeles tāpat. Ja dzīvoklī jātaisa pilnīga renovācija, būs jādomā kā atstiept līdz viņam visus lielos reģipšus, smagās pakas ar materiāliem. Tas ir laiks, kuru jāvelta pašam, vai arī jāmaksā kādam, kurš to velta tavā vietā.
25.04.2023 11:45 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Paskaties Altum jauno profesionāļu programmu. Ja atbilsti kritērijiem, tad labāk izmantot šo iespēju, nevis n gadus krāj mistisku summu, kura ar katru reizi kad pieaug kopējā cena, pieaug.
Ar to cenu ir tā.. 4 gadus atpakaļ, kad pirkām savu dzīvokli, visi teica, ka mēs esam traki, jo cenas NOTEIKTI ies uz leju un vispār, būs gada beigās krīze un vissslikti. Cenas nevienā brīdī nesāka kristies.
Esmu ļoti priecīga, ka paņēmām ar altum un neko negaidījām, un nopirkām dzīvokli. Dzīvoklis bija dzīvojamā stāvoklī, bet pa šiem gadiem esam pa vienai telpai visu izremontējuši un var tik dzīvot.
Bankas šobrīd sāk piedāvāt fiksēto likmi uz konkrētu periodu (5-10 gadi), kur nebūs mainīga tā likme. Vissāpīgāk euribor pieaugumu jūt cilvēki, kuriem hipotēka ir virs 100k. Līdz tam, pieaugums ir paceļams.
Un par euribor runājot..ļoti iespējams, ka nekad vairs nebūs 0 līmenī. Cik ir lasīts, kad beigsies pieaugums un sāks iet uz leju, tad būs ap 2%, kas esot ok priekš veselīgas ekonomikas.
Kopumā, pats galvenais ir izvērtēt savas iespējas un varbūt nopirkt mazāku/vienkāršāku, nevis iet pēc maksimuma. Arī kredītā ņemtu dzīvokli var pārdot un nopirkt ko savādāku :)
25.04.2023 11:49 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
Kad pirku dzīvokli, pirms tam biju uz konsultāciju bankā. Noskaidroju arī kādas ir reālās cenas un tās ir krietni zemākas kā sludinājumos.
Tad uzsāku dzīvokļa apskates. Gandrīz neviens nebija gatavs nolaist cenu. Viens tomēr nolaida, jo es jau nācu gatava, ar bankas teiktajiem cipariem. Un jā, novērtētājs novērtēja tikai ar 1k atšķirību starp summu ko gribēja pārdevējs un reālo cenu.
Šī bankas konsultācija man daudz deva. Ietaupīju laiku un netērēju to ar pārdevējiem, kas negrib kaulēties.
25.04.2023 11:49 |
 
Reitings 1951
Reģ: 22.02.2023
Mežakaķis @ 25.04.2023 11:49
Kad pirku dzīvokli, pirms tam biju uz konsultāciju bankā. Noskaidroju arī kādas ir reālās cenas un tās ir krietni zemākas kā sludinājumos.
Tad uzsāku dzīvokļa apskates. Gandrīz neviens nebija gatavs nolaist cenu. Viens tomēr nolaida, jo es jau nācu gatava, ar bankas teiktajiem cipariem. Un jā, novērtētājs novērtēja tikai ar 1k atšķirību starp summu ko gribēja pārdevējs un reālo cenu.
Šī bankas konsultācija man daudz deva. Ietaupīju laiku un netērēju to ar pārdevējiem, kas negrib kaulēties.
Mums bija tieši pretēji. Noskatām dzīvokli, jau esam gatavi pirkt un īpašnieks vai mākleris zvana: ēmmm, mums te citi piedāvā (nosauc 5-10 k lielāku summu), jums aktuāli? Tā kādi 6 gar degunu aizgāja. Un pārmaksāt tik daudz par nolaistu graustu, prātā nenāk. Šobrīd izskatās, ka remontējama māja ārpus Rīgas būtu pareizāka izvēle.
25.04.2023 11:59 |
 
Reitings 164
Reģ: 24.02.2021
LuckyStrike @ 25.04.2023 11:59
Mums bija tieši pretēji. Noskatām dzīvokli, jau esam gatavi pirkt un īpašnieks vai mākleris zvana: ēmmm, mums te citi piedāvā (nosauc 5-10 k lielāku summu), jums aktuāli? Tā kādi 6 gar degunu aizgāja. Un pārmaksāt tik daudz par nolaistu graustu, prātā nenāk. Šobrīd izskatās, ka remontējama māja ārpus Rīgas būtu pareizāka izvēle.

Es ar netaisījos pārmaksāt. Kad gāju skatīties, skaidri un gaiši pateicu, ka zinu kāda ir cena šādiem dzīvokļiem un starpību piemaksāt netaisos. Ja gatavi nolaist, ņemu, ja ne, tad uzredzēšanos.
Ja kāds gatavs maksāt vairāk, lai maksā, tik nez kādēļ daži no dzīvokļiem, kur biju, pārdodas vēl šodien.
25.04.2023 12:03 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Kopumā, pats galvenais ir izvērtēt savas iespējas un varbūt nopirkt mazāku/vienkāršāku, nevis iet pēc maksimuma. Arī kredītā ņemtu dzīvokli var pārdot un nopirkt ko savādāku

Pilnīgi piekrītu, es arī sākumā gribēju māju, bet sapratām, ka finansiālā situācija ir pārāk nestabila, procentu likmes pārāk mainīgas(un lielas jau no paša sākuma) un beigās nopirkām nelielu dzīvokli, kuru saremontēt un vēlāk dzīvē pārdot.
25.04.2023 12:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Mežakaķis @ 25.04.2023 12:03

Es ar netaisījos pārmaksāt. Kad gāju skatīties, skaidri un gaiši pateicu, ka zinu kāda ir cena šādiem dzīvokļiem un starpību piemaksāt netaisos. Ja gatavi nolaist, ņemu, ja ne, tad uzredzēšanos.
Ja kāds gatavs maksāt vairāk, lai maksā, tik nez kādēļ daži no dzīvokļiem, kur biju, pārdodas vēl šodien.

Jā, kad es skatījos mājas (reāli meklēt sāku pirms diviem/trim gadiem), tad daži bija super pašpārliecināti par savu cenu, vēl teica, ka augs, bet tās pašas mājas vēl šomēnes bija ss.lv.
Liekas pilnīgs wtf, drīzāk gatavi tās mājas atstāt, lai sapūst bez apkures, nekā nolaist cenu
25.04.2023 12:08 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Lula @ 25.04.2023 12:08

Jā, kad es skatījos mājas (reāli meklēt sāku pirms diviem/trim gadiem), tad daži bija super pašpārliecināti par savu cenu, vēl teica, ka augs, bet tās pašas mājas vēl šomēnes bija ss.lv.
Liekas pilnīgs wtf, drīzāk gatavi tās mājas atstāt, lai sapūst bez apkures, nekā nolaist cenu

gan jau tiem pirktas ir laikā, kad bija vēl lielāka cena un negrib iebraukt mīnusos. Tad nu sēž 😀
25.04.2023 12:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits