Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vegānisms, citu pieredze utt.

 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Čau, čau. Skatos pie jaunākajām diskusijām un nekā interesanta par ko gribētos padiskutēt neatradu, tad nu, lai top šī.
Padalīšos ar savas paziņas pieredzi.
Viņam tagad ir 35 un pirms aptuveni 15 gadiem pārcēlās uz Uk, pēc kāda laika sākās riktīgi tusiņi, dzeršanas, narkotikas un ne tā veselīgā ēšana. Tad nu vienā momentā attapās, ka tas nav vairs Ok un tad ielēca otrā galējībā, kur pastiprināti pievērsa uzmanību veselībai un nonāca pie slēdziena, ka vegānisms ir tas, kas Tevi padarīs veselīgu un vispār pamainīs domāšanu un kļūsi par supercilvēku. Tā nu arī notika, skatījās visus video, filmas un uzskatīja, ka ir pats gudrākais un mēs visi nepareizi dzīvojam. Bija nonācis pat līdz tam, ka dienā(aiz slinkuma) blenderēja pļuru ko lēja pudelē un viņu strēba katru dienu vairākus gadus. Protams, uzkoda arī augļus. Bija tā notievējis, izkaltis un zobi vispār sarkani, asiņaini. Kad es viņu ieraudzīju biju tādā šokā, bet viņam liekas ka viss ir Ok un tik priecājās par to, ka izspiežas “presīte”. Papildus vēl visam viņš turpināja lietot narkotikas, tikai tagad īpaši izmeklētas kuras skaitoties pat Ok un palīdz Tavam prātam. Bija laikam LSD un zālīte. Šeit kā, piemēru, vēl varu ielikt Alisi Mičuli kas vegānojot arī nevar iztikt bez psihotropām vielām, hmm interesanti kāpēc.?
Tad nu viņš dzīvo viens pats savā burbulī, attiecības ar meitenēm arī kaut kā nelīmējas kopā un viņš aizbrauc padzīvot uz Lv. Tagad tur ir nodzīvojis kādu pusgadu, apkārt visi tuvinieki, draugi, un šeku reku esot atsācis olas ēst. Bet ne jau 2-3, bet 40 olas dienā! Iedomājaties kādā, tad badā bija organisms, ja nevar apstāties pie rīšanas. Tikko vēl kopējie draugi atsūta video kā laimīgs stāv un groza šašļikus :D
14.04.2023 15:01 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Iespējams, Jums var rasties jautājums kāda man gar to daļa, tad nu viņš mani arī pirms kādiem pieciem gadiem bija uz to pavilcis, arī paklausījos video, kas paskaloja smadzeni, bet man pietika ar kādu gadu, lai saprastu, ka tā nav tā superatslēga veselīgai dzīvošanai, vajag visu ēst, bet ar mēru.
14.04.2023 15:01 |
 
Reitings 902
Reģ: 08.06.2022
Augu valsts uzturs, ja sabalansēts, ir tiešām veselīgs. Taču, ieslīgstot galējībās, piemēram, izslēdzot taukvielas, kļūstot par augļēdāju utt utjp, gan var iedzīvoties veselības problēmās. Zinu gana daudz vegānu, kas tādi ir daudzus gadus, audzina veselus bērnus, taču zinu arī galējību cilvēkus, kas tiešām pārtikuši no salātlapām un āboliem, bet tagad ēd jēlu gaļu un strēbj jēlas olas.. ne viens, ne otrs nav ok. Esmu tur pabijusi, tāpēc zinu, par ko runāju. Šīs abas galējības pavada mentālas problēmas un ēšanas traucējumi.
14.04.2023 15:20 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jā, jautājums kāda Tev daļa tiešām ir aktuāls, arī ja tiki pavilkta līdzi.
Acīm redzot, šis cilvēks vegānismam bija piegājis ļoti ačgārni. Man likās, ka mūsdienās nevienam vairs nerodas jautājumi - kas tas ir, vegāns? Un kā tas ir, neēst kotletes? Bet kā redz, mūžu dzīvo mūžu mācies.
Man šķiet, ka te ir pilnīgi skaidrs, ka cilvēks ir atkarīgs no narkotikām un tam līdzi nāk vēl papildus mentālās problēmas, tiešām domā, ka viņa diēta vainīga?
14.04.2023 15:30 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Es atbalstu to diētu kur ēd tikai gaļu, ideālā variantā kvalitatīvu lielopa steiku - skaitās ļoti veselīgi, mega daudz enerģijas, nepaliec resns.
Tiesa šāda diēta nav domāta nabagiem :(
14.04.2023 15:58 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Aldis15 @ 14.04.2023 15:58
Es atbalstu to diētu kur ēd tikai gaļu, ideālā variantā kvalitatīvu lielopa steiku - skaitās ļoti veselīgi, mega daudz enerģijas, nepaliec resns.
Tiesa šāda diēta nav domāta nabagiem :(

Miljonāru diēta. 😅
14.04.2023 16:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Man vegānisms un arī veģetārisms vienmēr ir šķituši kā nevajadzīgi untumi. Cilvēks nav ne gaļēdājs, ne zālēdājs. Cilvēks ir visēdājs, kas nozīmē, ka visvienkāršākais un veselīgākais veids, kā parūpēties, lai organismam nekā netrūktu, ir iekļaut ēdienkartē gan augu, gan dzīvnieku valsts produktus.
14.04.2023 16:25 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aldis15 @ 14.04.2023 15:58
Es atbalstu to diētu kur ēd tikai gaļu, ideālā variantā kvalitatīvu lielopa steiku - skaitās ļoti veselīgi, mega daudz enerģijas, nepaliec resns.
Tiesa šāda diēta nav domāta nabagiem :(

Tā ir tā keto lieta, ja?
14.04.2023 16:33 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Lula @ 14.04.2023 15:30
Jā, jautājums kāda Tev daļa tiešām ir aktuāls, arī ja tiki pavilkta līdzi.
Acīm redzot, šis cilvēks vegānismam bija piegājis ļoti ačgārni. Man likās, ka mūsdienās nevienam vairs nerodas jautājumi - kas tas ir, vegāns? Un kā tas ir, neēst kotletes? Bet kā redz, mūžu dzīvo mūžu mācies.
Man šķiet, ka te ir pilnīgi skaidrs, ka cilvēks ir atkarīgs no narkotikām un tam līdzi nāk vēl papildus mentālās problēmas, tiešām domā, ka viņa diēta vainīga?

Te jau nav runa, ka ir jābrīnās par to, ka pastāv vegānisms un kā tas ir būt vegānam, bet gan diskusija tika izveidota, lai pārādītu cita cilvēka pieredzi pie kā beigās nonāca.
Nesaku, ka diēta vainīga, bet tas viss noteikti mijiedarbojas.
Man, piemēram, būtu interesanti paklausīties varbūt vēl kādam ir paziņa izbijis vegāns un ar ko tas beidzās.
14.04.2023 16:36 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
TuunEs @ 14.04.2023 16:36

Te jau nav runa, ka ir jābrīnās par to, ka pastāv vegānisms un kā tas ir būt vegānam, bet gan diskusija tika izveidota, lai pārādītu cita cilvēka pieredzi pie kā beigās nonāca.
Nesaku, ka diēta vainīga, bet tas viss noteikti mijiedarbojas.
Man, piemēram, būtu interesanti paklausīties varbūt vēl kādam ir paziņa izbijis vegāns un ar ko tas beidzās.

Mana draudzene ir vegāns un viņai super veselīga āda, labi zobi, novecošanās pazīmes grūti manīt (bet varbūt tie ir tikai gēni). Katrā ziņā ļoti labi izskatās un jūtās, pie ēdienkartes gan ļoti piedomā, dažreiz ir sarežģīti, kad jāēd ārpus mājām.
14.04.2023 16:43 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Kāda tur ir statistika - 85% cilvēku, kas pamēģina veģetārismu/vegānismu, atgriežas pie gaļas ēšanas? Tas nav cilvēkiem piemērots uzturs, grozi kā gribi. Ir slavena latviete Monami Frost, kura tagad pēc kādas dekādes vegānisma savos 30 gados ir noskuvusi matus, jo nekas vairs nav palicis pāri. Viņas man nav žēl, bet viņas meitas, kurai kādos 12 vai cik gados ir tā pati problēma un entās problēmas ar zobiem, man ir ļoti žēl.
14.04.2023 16:44 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Lula @ 14.04.2023 16:43

Mana draudzene ir vegāns un viņai super veselīga āda, labi zobi, novecošanās pazīmes grūti manīt (bet varbūt tie ir tikai gēni). Katrā ziņā ļoti labi izskatās un jūtās, pie ēdienkartes gan ļoti piedomā, dažreiz ir sarežģīti, kad jāēd ārpus mājām.

Cik viņa jau ilgi piekopj vegānismu un kāds viņai vecums?
14.04.2023 16:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
TuunEs @ 14.04.2023 16:45

Cik viņa jau ilgi piekopj vegānismu un kāds viņai vecums?

31 vai 32 gadi, piemirsu. Ir vegāne cik nu ilgi viņu atceros, kopš augstskolas sanāk 6 gadi, bet nezinu, cik ilgi to piekopa pirms tam.
14.04.2023 16:47 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
greece @ 14.04.2023 16:44
Kāda tur ir statistika - 85% cilvēku, kas pamēģina veģetārismu/vegānismu, atgriežas pie gaļas ēšanas? Tas nav cilvēkiem piemērots uzturs, grozi kā gribi. Ir slavena latviete Monami Frost, kura tagad pēc kādas dekādes vegānisma savos 30 gados ir noskuvusi matus, jo nekas vairs nav palicis pāri. Viņas man nav žēl, bet viņas meitas, kurai kādos 12 vai cik gados ir tā pati problēma un entās problēmas ar zobiem, man ir ļoti žēl.

Hmm biju pat par viņu aizmirsusi, pēdējo reizi kad pačekoju viņa teica, ka par bērniem neko vairs nerādīšot.
Kā Tu zini par 12 gādīgo meitu?
14.04.2023 16:50 |
 
Reitings 902
Reģ: 08.06.2022
greece @ 14.04.2023 16:44
Kāda tur ir statistika - 85% cilvēku, kas pamēģina veģetārismu/vegānismu, atgriežas pie gaļas ēšanas? Tas nav cilvēkiem piemērots uzturs, grozi kā gribi. Ir slavena latviete Monami Frost, kura tagad pēc kādas dekādes vegānisma savos 30 gados ir noskuvusi matus, jo nekas vairs nav palicis pāri. Viņas man nav žēl, bet viņas meitas, kurai kādos 12 vai cik gados ir tā pati problēma un entās problēmas ar zobiem, man ir ļoti žēl.

Vai kaut kur ir avots, kurā teikts, kāpēc nodzina matus?
14.04.2023 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Lula @ 14.04.2023 16:33

Tā ir tā keto lieta, ja?

Carnivore.
Keto 70% diētas ir tauki.
Pamatā laikam līdzīgas, bet ir atšķirības.
14.04.2023 16:58 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
TuunEs @ 14.04.2023 16:50

Hmm biju pat par viņu aizmirsusi, pēdējo reizi kad pačekoju viņa teica, ka par bērniem neko vairs nerādīšot.
Kā Tu zini par 12 gādīgo meitu?

Par zobiem Monami pati stāstīja, ka esot ļoti lielas problēmas gadiem ilgi, par matiem citi youtuberi bija sataisījuši video kompilācijas, kur redzams, ka meitai uz galvas pleķiem nav matu. Tās ir tipiskās vegānu problēmas, un šis vēl manuprāt ir tikai tāds sīkums, ko var no malas labi redzēt. Kādas tur būs ilgtermiņa sekas - bail pat iedomāties.
14.04.2023 16:59 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Es atbalstu to diētu kur ēd tikai gaļu, ideālā variantā kvalitatīvu lielopa steiku - skaitās ļoti veselīgi, mega daudz enerģijas, nepaliec resns.

Jā, tā ir. Piekopju šo jau kādus gadus 4+, gluži 100% gaļa tikai nav, drīzāk 80%. Jāsaka, ka neesmu vēl nekad labāk juties. pluss šo visu daru kopā ar IF, bet tas man sanāk pat nepiedomājot automātiski, jo brokastis neēdu. Kas bija ļoti interesanti pēc puss gada, šo piekopjot, bija tas, ka man seja pilnīgi attīrijās un dažas citas veselības problēmas. Vairs nemaz nepārsteidz, kāpēc visi "eksperi" iesaka gaļu lietot uzturā mazāk :D
14.04.2023 17:28 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Bruh šitā tāda troļļu tēma 😂
Būs cilvēki kuri piekopjot jebkādu diētu izskatīties un jutīsies sūdīgi. Vienalga vegāns, carnivore, intermidet fasting, svaigēdāji utt. Tie ir cilvēki kuriem visticamāk ir ēšanas traucējumi un viņi aiziet galējības. Un tos nevajag ņemt par piemēru un ģeneralizēt visu to grupu.
Teikt ka visi vegāni dzer zaļos kokteiļus un krīt ārā zobi ir tā pat kā teikt ka visiem carnivour ir cietas kakas un piemetās cinga un viņi ēd tā kā tas liver king.
Āri zinu 3 vegānus kuri ir vesela, es normālu sabalansētu diētu, ar saviem uzskatiem neuzmācas utt. Bet ir skaidrs ka viens slikts piemērs aizmālē 3 labos.
14.04.2023 18:34 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
YaeMiko @ 14.04.2023 18:34
Bruh šitā tāda troļļu tēma ?
Būs cilvēki kuri piekopjot jebkādu diētu izskatīties un jutīsies sūdīgi. Vienalga vegāns, carnivore, intermidet fasting, svaigēdāji utt. Tie ir cilvēki kuriem visticamāk ir ēšanas traucējumi un viņi aiziet galējības. Un tos nevajag ņemt par piemēru un ģeneralizēt visu to grupu.
Teikt ka visi vegāni dzer zaļos kokteiļus un krīt ārā zobi ir tā pat kā teikt ka visiem carnivour ir cietas kakas un piemetās cinga un viņi ēd tā kā tas liver king.
Āri zinu 3 vegānus kuri ir vesela, es normālu sabalansētu diētu, ar saviem uzskatiem neuzmācas utt. Bet ir skaidrs ka viens slikts piemērs aizmālē 3 labos.

Ko tad bāz savas piecas kapeikas, ja jau troļļu tēma.
Ej uz uz Kiviču vai Didrihsonu diskusiju :D
14.04.2023 20:22 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
greece @ 14.04.2023 16:59

Par zobiem Monami pati stāstīja, ka esot ļoti lielas problēmas gadiem ilgi, par matiem citi youtuberi bija sataisījuši video kompilācijas, kur redzams, ka meitai uz galvas pleķiem nav matu. Tās ir tipiskās vegānu problēmas, un šis vēl manuprāt ir tikai tāds sīkums, ko var no malas labi redzēt. Kādas tur būs ilgtermiņa sekas - bail pat iedomāties.

Ja ar pleķiem nav matu, tā ir alopēcija, kas ir autoimūnā saslimšana, un tā nav saistīta ar vegānismu.
14.04.2023 22:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits