Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nesaprotu, kā ir pareizāk..

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sveicināti!
Bieži aizbraucot meitenei ciemos pie drauga, viņai ir pienākums palīdzēt tur mājas darbos un vecākiem iet palīgā iet dārza darbos vai taisīt ēst? 😅
Draudzenes saka, ka man nekas tur nav jādara. Tā neesot mana problēma, bet no citiem pazīstamiem cilvekiem esmu dzirdējusi ko pretēju, ka mājas darbu darīšana ir normāla.. kā tad īsti ir?
07.04.2023 17:47 |
 
Reitings 15523
Reģ: 29.08.2022
Man šķiet, ka tas ir tīri individuāli - gribi palīdzi, gribi nepalīdzi. Bet tas noteikti nav obligāti. Tu neesi drauga ģimenes bērns un tev nav pienākums kopt viņu māju un pagalmu, gatavot ēst. Protams, paliek cilvēcīguma apsekts - kamēr visi kaut ko dara, var sēdēt malā, bet vai tas būs pieklājīgi?
07.04.2023 18:06 |
 
Patīk
Reitings 2767
Reģ: 08.05.2022
Jā, es braucot ciemos pie drauga uz laukiem, tas teikt uz viņa mammas māju, vienmēr palīdzu, gan dārzā, gan pagalmā, istabas sakārtoju, ja ir kas kārtojams, man tas liekas pilnīgi normāli, A ko citu? Aizbraukt ciemos un gulēt dīvānā kamēr viņa mamma rušinās apkārt? Ja neesi aizņemta vai slinka kādēļ nepalīdzēt? Bet nu kā pienākumu to es nevarēšu nosaukt. Viss ir atkarīgs no tevīm un no drauga vecākiem.
07.04.2023 18:17 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Es neteiktu, ka tas ir pienākums, bet ir pieklājīgi apvaicāties vai nevajag kaut ko palīdzēt, ja redzi, ka kaut kas notiek un visi kaut ko dara.
Parasti prasu vai nevajag palīdzību, bieži vien sanāk palīdzēt šur tur, citreiz virtuvē ar ēdienu, citreiz arī dārzā. Bet bieži arī pasaka nē, viss kārtībā.
Vienās bijušajās attiecībās sanāca, ka aizbraucu pie drauga vecākiem un tie jau lika darīt kārtīgus lauku darbus. Nemaz nejautāja. Sveika, rekur tu esi, ņem dari. Man jau itkā nekas nebija pretī, pati no laukiem, problēmas nekādas, bet sajūta takā uz talku būtu atbraukusi :D visu dienu nostrādājos. Tad gan bija stulba sajūta.
07.04.2023 18:32 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Vnk tai ģimenē ir daudz bērnu un vecākiem ir nopietnas problēmas ar alkoholu. Un gan pats čalis, gan viņa vecmāmiņa (kurai nav nekādu tādu problēmu un čalim arī) ir izstāstījuši, ko viņa mamma aiz muguras runā par mani.
07.04.2023 18:48 |
 
Reitings 15523
Reģ: 29.08.2022
Telepatia66 @ 07.04.2023 18:48
Vnk tai ģimenē ir daudz bērnu un vecākiem ir nopietnas problēmas ar alkoholu. Un gan pats čalis, gan viņa vecmāmiņa (kurai nav nekādu tādu problēmu un čalim arī) ir izstāstījuši, ko viņa mamma aiz muguras runā par mani.

Tad, visticamākais, būtu jāizvairās braukt uz tām mājām. Pati esmu bijus līdzīgā situācijā, saprotu sajūtas.
07.04.2023 18:55 |
 
10 gadi
Reitings 3286
Reģ: 29.01.2009
Kāds Tavs motīvs un statuss tur braukt?
07.04.2023 19:03 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sebii @ 07.04.2023 18:55

Tad, visticamākais, būtu jāizvairās braukt uz tām mājām. Pati esmu bijus līdzīgā situācijā, saprotu sajūtas.

Tgd sanāk reizi nedēlā vai 2 aizbraukt un palikt uz 2-3 dienām, jo strādaju un mācos. Pēdējā laikā aprunas nav dzirdētas.
07.04.2023 19:05 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
IceCream @ 07.04.2023 19:03
Kāds Tavs motīvs un statuss tur braukt?

Es braucu pie puiša ciemos, ne pie viņa mammas. Tā respektēju to ģimeni un dzēruma uzvedību noignorēju, lai nesanāktu vēl strīds. Kad neviens tur nedzer- normāli cilvēki.
07.04.2023 19:10 |
 
Reitings 15523
Reģ: 29.08.2022
Protams, tas ir grūti, bet jācenšas sevi izolēt, kad viņi ir dzērumā - maksimāli maz uzturēties viņu klātbūtnē, ja vari nebraukt ciemos, tad nebraukt vispār.
Bet par palīdzēšanu - ja no sirds gribas, tad palīdzi. Ja negribas, nu tad laikam nebraukt vispār ciemos. Diemžēl, kamēr tavs draugs dzīvo ar vecākiem, tu dodies ciemos arī pie viņa vecākiem. Nedomāju, ka izskatīsies visai pieklājīgi, ka visi kaut ko dara, bet tu sēdi istabā vai malā.
Man reiz bija draugs, ar kura mammu galīgi negāja - viņa mani arī aprunāja. Kad ciemojos pie viņiem, cik varēju, palīdzēju. Vairāk drauga dēļ, jo, ja tā padomā, viņš nebija vainīgs pie tā, ka es viņa mammai nepatiku + mazinājās nepatīkamu situāciju iespējamība.
07.04.2023 19:23 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sebii @ 07.04.2023 19:23
Protams, tas ir grūti, bet jācenšas sevi izolēt, kad viņi ir dzērumā - maksimāli maz uzturēties viņu klātbūtnē, ja vari nebraukt ciemos, tad nebraukt vispār.
Bet par palīdzēšanu - ja no sirds gribas, tad palīdzi. Ja negribas, nu tad laikam nebraukt vispār ciemos. Diemžēl, kamēr tavs draugs dzīvo ar vecākiem, tu dodies ciemos arī pie viņa vecākiem. Nedomāju, ka izskatīsies visai pieklājīgi, ka visi kaut ko dara, bet tu sēdi istabā vai malā.
Man reiz bija draugs, ar kura mammu galīgi negāja - viņa mani arī aprunāja. Kad ciemojos pie viņiem, cik varēju, palīdzēju. Vairāk drauga dēļ, jo, ja tā padomā, viņš nebija vainīgs pie tā, ka es viņa mammai nepatiku + mazinājās nepatīkamu situāciju iespējamība.

Ja visi rosās, tad jā, būtu neērti neiesaistīties. Bet pārējie bērni lielākoties sēž telefonā vai ir ārpus ar draugiem, un pēc būtības, kāpēc tieši man jādara tas, ko viņas bērni var izdarīt?
07.04.2023 19:52 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Palasīju tagad turpinājumu. Nu jā, tad es saprotu kādēļ neko nevēlies darīt vai baigi vispār tur atrasties.
Iesaku tad izvērtēt situācijas. Ja visi kaut ko rosās un izskatās, ka arī vari palīdzēt, dari to. Bet, ja tā vienkārši ikdienā, lietas kas teorētiski nav jādara tev, nedari. Galu galā tu esi ciemos.
Un, ja iepriekš ir dzirdēts kaut kas ko runā tev aiz muguras, tad es vispār ieteiktu samazināt braukšanas biežumu un pavadīto laiku tur. Ar draugu varat tikties ārpus turienes un izdomāt citus veidus kā pavadīt laiku. Un bieži vien tie var būt daudz produktīvāki un patīkamāki nekā sēdēt tur pie viņa mājās.
07.04.2023 21:46 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
mazaskudra @ 07.04.2023 21:46
Palasīju tagad turpinājumu. Nu jā, tad es saprotu kādēļ neko nevēlies darīt vai baigi vispār tur atrasties.
Iesaku tad izvērtēt situācijas. Ja visi kaut ko rosās un izskatās, ka arī vari palīdzēt, dari to. Bet, ja tā vienkārši ikdienā, lietas kas teorētiski nav jādara tev, nedari. Galu galā tu esi ciemos.
Un, ja iepriekš ir dzirdēts kaut kas ko runā tev aiz muguras, tad es vispār ieteiktu samazināt braukšanas biežumu un pavadīto laiku tur. Ar draugu varat tikties ārpus turienes un izdomāt citus veidus kā pavadīt laiku. Un bieži vien tie var būt daudz produktīvāki un patīkamāki nekā sēdēt tur pie viņa mājās.

Par šo gan piekrītu. Tā arī cenšos darīt. Tas arī varbūt viņu pašu motivēs iekrāt vairak naudas, lai dzīvotu divatā atsevišķi no viņa ģimenes.
07.04.2023 23:06 |
 
Reitings 1361
Reģ: 19.07.2019
Varbūt ir iespēja tikties pagaidām citā vietā, kamēr nedzīvojat kopā? Kaut vai pie tevis? Jo problēma pat nav palīdzēšanā, bet ģimenes kopainā, ko tu redzi drauga mājās.
07.04.2023 23:32 |
 
Reitings 337
Reģ: 29.07.2020
Pamatā visi mājasdarbi vai rušināšanās darbi būtu jāveic cilvēkiem ,kuri tur dzīvo. Ciemiņiem tas nav obligāts pienākums.
Bet pārējie bērni lielākoties sēž telefonā vai ir ārpus ar draugiem, un pēc būtības, kāpēc tieši man jādara tas, ko viņas bērni var izdarīt?

Tu to dari, jo esi sākusi darīt. Protams, ka viņas bērni nedarīs, ja būs kāds cits, kas izdara. Ja arī Tu nedarīsi nav teikts, ka bērni kļūs čaklāki.
Un gan pats čalis, gan viņa vecmāmiņa (kurai nav nekādu tādu problēmu un čalim arī) ir izstāstījuši, ko viņa mamma aiz muguras runā par mani.

Tu pūlies, centies, palīdzi, bet tāpat tevi aprunā.
Ja nepalīdzēsi vairs, tad gan jau aprunās vēl vairāk, bet nav jādāra tas, ko negribas.
07.04.2023 23:38 |
 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Mākoņmaliņa @ 07.04.2023 23:38
Pamatā visi mājasdarbi vai rušināšanās darbi būtu jāveic cilvēkiem ,kuri tur dzīvo. Ciemiņiem tas nav obligāts pienākums.
Tu to dari, jo esi sākusi darīt. Protams, ka viņas bērni nedarīs, ja būs kāds cits, kas izdara. Ja arī Tu nedarīsi nav teikts, ka bērni kļūs čaklāki.
Tu pūlies, centies, palīdzi, bet tāpat tevi aprunā.
Ja nepalīdzēsi vairs, tad gan jau aprunās vēl vairāk, bet nav jādāra tas, ko negribas.

Negribu, lai man sāk kāpt uz galvas un galvenais, lai tieši sejā pasaka ko nejauku, jo tad gan būšu ļoti bēdīga. Situācijās, kad viņi ir piedzērušies un ar savējiem diršās, neklausos un noignorēju, neitrāli ko atbildu, ja jautā. Bērniem jau arī piegriežas tā padarīšana, laikam arī tāpēc neiesaistās tajos darbos.
07.04.2023 23:45 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Es to uztveru tā - ja ar draugu plāno nopietnas attiecības tad viņa ģimene ir/būs arī tava ģimene. Ja tava mamma vai tētis kaut ko darītu tad tu viņiem palīdzētu vai ne? Tad būtu arī jāpalīdz drauga ģimenei. Protams, tādos apmēros kā tu vari un vēlies. Ja tās ir tikko sākušās attiecības, tad skaties pēc saviem ieskatiem. Mana vīra (tolaik drauga) brālis arī ir slinks, sēž telefonā un nepalīdzēja vest smiltis un kūdru, bet es tā pat palīdzēju.
Ja klāt vēl nāk dzeršanu un aprunāšanatad varbūt var tikties kaut kur citur.
08.04.2023 07:37 |
 
Reitings 177
Reģ: 14.07.2020
Dīvains puisis, kurš savu dāmu pats labprātīgi(!) ieved šādā vidē. Kopš kura laika kādam ir jāpacieš kāda cita dzēruma murgi, aprunāšana?
Traumēts puisis ar vēl neapcirptu nabassaiti. Ved to savu nākotnes vīru pie psichiatra un būs labi. 🧠👌🙂
Telepatia66 @ 07.04.2023 19:10

Es braucu pie puiša ciemos, ne pie viņa mammas. Tā respektēju to ģimeni un dzēruma uzvedību noignorēju, lai nesanāktu vēl strīds. Kad neviens tur nedzer- normāli cilvēki.
20.04.2023 09:27 |
 
Reitings 51
Reģ: 02.10.2016
Manuprāt, tas notiekti nav pienākums. Ja aizbrauc ciemos uz 3-4h neredzu, kāpēc būtu kaut kas tagad jātīra, jātaisa ēst utml, ja vienīgi tas nav mērķis vizītei. Bet ja brauc uz vairākām dienām, tad šķiet loģiski piem piedāvāt, ka kādu ēdienreizi tu pagatavosi un par tīrīšanu - aiz sevis savākt protams pašsaprotami. Ja ir pavasaris un tu redzi ka viņa mamma dārzā rušinās, tad manuprāt būtu normāli apvaicāties vai varbūt var palīdzēt.
Kopumā man šķiet tas arī ir atkarīgs cik ilgi jūs esat kopā, ja vairākus gadus tad tā palīdzēšana šķiet pilnīgi normāla
21.04.2023 17:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits