Rīga - pilsēta tikai mašīnām

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!
Mani jau sen ir nogurdinājis un nokaitinājis, tas ka visur, kur tik iet, brauc mašīnas, izņemot parkus, mežus)
cilvēkam bez auto, kā gājējam ir problemātiksi un nekomfortabli pārveitoties pa ielām, jo gājējiem atvēlēta vieta pārsvarā nav, izņemot celiņus, kur ir maza vieta, lai pārveitoties. Nonācu līdz sledzienam, ka visa Rīga pārsvarā ir domāta, tiem kas izvēlas parvietoties ar auto nevis kājām.Braucot ar velo arī problemātiski dēļ auto.
Nonācu pie slēdziena, ka paliks ar vien trakāk. Un nolēmu, to ka nākotnē vēlos pārvakties arpuss Rīgas.
Vai jums neliekas, ka mašīnu paliek ar vien vairāk?
Tiem, kas nepārvietojas ikdienā ar auto, kā jums liekas situācija Rīgā ar mašīnām? Jums tas apmierina un netraucē?
>jeb jūs to esat pieņēmuši, kā faktu un viss?
Varbūt, kāds domā līdzīgi,kam nav auto un arī ir noguris mūždien no auto uz ielām? 👍Zinu kā nākotnē tiešām nedzīvošu Rīgā.
29.03.2023 18:21 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lucida @ 29.03.2023 20:18
Aizbrauc uz Dubaiju, tad sapratīsi, ko nozīmē, ka pilsēta nav domāta kājāmgājējiem. Rīgā visur gājēju celiņi, ērta piekļuve sabiedriskajam, tuneļi, luksofori, ar velo arī iespējams aizbraukt, kur nepieciešams. Nesaprotu, par ko sūdzēšanās.

Man nevajag aizbraukt uz citu valsti /pilsētu vai centru, lai redzētu, ka tur ir sliktāka briesmīgāka vide, priekš gājējiem. Es negribu salidzināt ar sliktāko varinatu. Es gribu tiekties uz labāku vidi.
Visut tomēr nav šis ietves gājējiem, piemēram kad staigā gar privātmājām ir tikai ceļš mašīnām un zāle.
Nepiekrītu👎nav visur gājeju celiņi vismaz man.
Ja, luskafors uz dažām sekundēm. Jāskrien kā merkaķim lai paspētu. Super
👍
Sūdzēšanās un diskusija ir par to, ka visu šo gadu laikā ir sakrājusies neapmietinātība un dusmas ar pilsētas vidi...no kuras prom nnav pa gaidām iespēja tikt.
Uz katra stūra lien, brauc mašīna. Pajiet mierīgi, kur vairs vispār reti, kur ir iespējams. Pagaidām nav iespēja dzīvot arpuss Rīgas,bet noteikti meklēšu variantus. Jo šitas vairs nav izturams.burtikskā nozimē. Pilsēta ir izsūkusi pedejos spekus no manis.
Es jūtu, ka ilgāk par kādiem 2 gadiem es šeit vairs neizturēšu. Es neredzu vairs šeit iespēju dzīvot kā normālam cilvēkam, kas ir apmierināts ar vidi sev apkārt. Dažreiz vairs pat no mājās negribas iet laukā. Lai ciestu šitās visas mašinas.
29.03.2023 22:56 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Jā, es arī esmu tā, kas brauc ar auto, lai arī pietura pāri ielai. Un jā - nepatīk sabiedriskais, labāk ietu kājām, bet nav tik daudz laika, lai visur ietu. Arī laikapstākļi ir tādi kā ir un ne vienmēr ir patīkami pastaigāties, kā arī ne visur gribās ierasties pārtuntulētai, jo varonīgi gāju pa vēju/lietu 20 minūtes, lai gan varēju 5min ar auto. Bieži arī apvienoju tādas lokācijas, ka ne normāls sabiedriskais, ne kājām izstaigāt, kā arī bērnu kaut kur pa ceļam aizvedu/savācu.
Protams, katram ir savs dienas ritms un attiecīgi pielāgota pārvietošanās. Tas, kas vienam der, citam nē, jo vienkārši cilvēks nav tajā situācijā. Ja nebūtu auto un mazāk darītu spontānas lietas (finišējam baseinu olimpiskajā un ieraugam filmu, kas sākas pēc 40min akropolē), tad gan jau pielāgotos. Tomēr atgriežoties pie pamatjautājuma par Rīgu nedraudzīgu gājējiem - tas man šķiet garām - labā laikā ar lielu prieku eju pa pilsētu.
29.03.2023 23:01 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Tas komentārs par bezietvju ceļiem atgādina nesen redzēto sižetu par Berģiem/Baltezeru. Nu to neskaitītu pie Rīgas.
Ja gribētu mierīgu bezmašīnu dzīvi, tad parasti nedzīvo galvaspilsētā, bet izvēlas mazpilsētu vai laukus. Galvaspilsētas ir ar intensīvu satiksmi. Tā jau uzņēmumi pilsētas centrā veras ciet, jo cilvēki izvēlas aizbraukt uz lielveikalu un iegādāties visu vienuviet, nevis meklēt pa kvartāliem laimīgo stāvvietu.
29.03.2023 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Beverly Hilza @ 29.03.2023 19:14

Man arī tas pats, ka traucē velosipēdisti un skrejriteņi, kas burtiksi brauc uz kājām virsū. Vienreiz man nobrauca, kāds jaunietis dažus cm no manis. Un es nolamājos uz viņu no dusmām. Ceļš bija brīvs, bet jābrauc tik tuvu man. ??
Ļoti kaitinoši ir tas, ka no paša rīta ap plkst 7.00 zem loga, cilvēks iedarbina auto un tad stāv un rūc zem loga kādas 15-20 min.?Ar aizvērtu logu ļoti labi dzirdams. Kur nu vel vērt vaļā un klausīties to troksni.
Es nedzīvoju rīgas centrā, bet tas viss jau ir ļoti apnicis. Centrā- tur būtu vēl trakāk teju nepanesami. Viss kas, atliek ir koncentrēties uz ko citu, un pārvākties no Rīgas projām.

Kas tev kaiminam pa masinu? 😀 vai ari tev ir paraka dzirde…
Bet vispar, ja kaitina sitadas lietas (ja nu kaiminam nav superskals auto), tad drosi vien pareiza izvele butu dzivosana arpus rigai. Jo gan jau tad ari jebkas cits, ko dara kaimini trauce
29.03.2023 23:41 |
 
Reitings 24
Reģ: 27.03.2023
Īsti nepiekrītu gan. Atsevišķas ielas ir nepiemērotas gājējiem, bet kopumā, Rīga ir ļoti ērta, lai pastaigātos .. Tieši laukos varētu būt daudz sarežģītāk iztikt bez auto. Vairums ceļi, ielas būs bez gājēju celiņiem malās , bez normāla apgaismojuma, bez velo celiņiem.
Bet kopumā Latvija ir ļoti ērta tiem kuriem patīk pārvietoties kājām, vai vienkārši izstaigāties pa vakariem, paskriet utt. Ir valstis, kurās tas reāli nav iespējams, ja vien nevēlas to darīt pa šauriem divvirzienu ceļiem, bez apmalēm .
29.03.2023 23:43 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Beverly Hilza @ 29.03.2023 22:56

Man nevajag aizbraukt uz citu valsti /pilsētu vai centru, lai redzētu, ka tur ir sliktāka briesmīgāka vide, priekš gājējiem. Es negribu salidzināt ar sliktāko varinatu. Es gribu tiekties uz labāku vidi.
Visut tomēr nav šis ietves gājējiem, piemēram kad staigā gar privātmājām ir tikai ceļš mašīnām un zāle.
Nepiekrītu?nav visur gājeju celiņi vismaz man.
Ja, luskafors uz dažām sekundēm. Jāskrien kā merkaķim lai paspētu. Super
?
Sūdzēšanās un diskusija ir par to, ka visu šo gadu laikā ir sakrājusies neapmietinātība un dusmas ar pilsētas vidi...no kuras prom nnav pa gaidām iespēja tikt.
Uz katra stūra lien, brauc mašīna. Pajiet mierīgi, kur vairs vispār reti, kur ir iespējams. Pagaidām nav iespēja dzīvot arpuss Rīgas,bet noteikti meklēšu variantus. Jo šitas vairs nav izturams.burtikskā nozimē. Pilsēta ir izsūkusi pedejos spekus no manis.
Es jūtu, ka ilgāk par kādiem 2 gadiem es šeit vairs neizturēšu. Es neredzu vairs šeit iespēju dzīvot kā normālam cilvēkam, kas ir apmierināts ar vidi sev apkārt. Dažreiz vairs pat no mājās negribas iet laukā. Lai ciestu šitās visas mašinas.
traki, ka kaut kāda automašīna un citi cilvēki var šitā izsūkt pēdējos spēkus😄
Gan jau kāds šoferis tieši tāpat domā par gājējiem- lien nezin kur, gājēju pāreja pēc 20m, bet nē, līdīs no nezin kurienes ārā, lai tik pataupītu spēkus un neietu līdz pārejai.
Man arī ir varinats iet uz darbu kājām, bet nav ne mazākās vēlmes iet no mājas ārā pa lietu, sniegu, vēju. Ja ir labs laiks, esmu gājusi kājām, bet to sajūtu, kad izej no darba un iekāp mašīnā, ieslēdz radio, izbrauc caur centru un brauc mājās-Mmm, neaizstājami forša sajūta.
29.03.2023 23:44 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Bet, janpa tēmu, tad, nē man neskiet, ka Riga ir domata autovaditajiem. Tiesi preteji. Ja tu aizbrauc uz centru, masinu nolikt nav kur.
Bet vispar man skiet, ka ta ir universala problema un daudz kan ir jauzlabojas, lai pilseta butu visiem draudzigaka. Man, piemeram, riebjas, ka visur ir masinu stavvietas- ari “gulamrajonos”- pat jaunajos projektos nav pietiekosi stavvietu un visi parkojas kur pagadas uz ielas. Taja pasa laika es saprotu, ka daudziem ta masina ir nepieciesama.
Tapat centra brauksana- Riga neaprobezojas ar grizinkalnu un ziedondarzu. No tas pasas Juglas ar kajam uz vermandarzu neiesi. Bet sabiedriskais Riga ir neefektivs un nepievilcigs.
29.03.2023 23:46 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
skarlet_ @ 29.03.2023 21:09
Ņemot vērā ielu stāvokli un milzīgās bedres uz visiem ceļiem- Rīga noteikti nav pilsēta mašīnām ?
Bet ja nopietni- izklausās pēc kaut kādas pārspīlētas neapmierinātības.
Rajoni, kur uzturos biežāk- Pļavnieki, Purvciems, Teika- nekad neesmu izjutusi problēmu pastaigāties, pārvietoties ar kājām, arī kopā ar bērniem. Uzmanīties no braucošajām mašīnām šķērsojot ielas šķiet pašsaprotami, daru to automātiski, nepievēršos uzmanību un neizjūtot nekādas emocijas.
Bet man nav problēmu variēt- pa savu rajonu pārvietojos kājām, uz centru izvēlos braukt ar sabiedrisko transportu, bērnus uz pulciņiem vadāju ar auto. Visu var apvienot.
Ja centru uztaisītu par auto nepieejamu, man šķiet, ka daudz nekas nemainītos. Braukātu jūra takšu, jo ir ļoooti daudz cilvēku, kuri pieraduši pie auto komforta un nespēj sevi iedomājamies sabiedriskajā transportā.

Protams šī lielā nepmierinātība man perosnīgi ir krājusies pēdejos gadus. No 2018 gada apmēram.
Uzmanīties no braucošam mašinām, kas brauc no aizmugures, sāniem un priekšas- man tas neliekas pašsaprotam es to uztveru kā miera un pastaigas traucēšanu, diskomforts ir milzīgs iekšējs.
Ļoti bieži manī tas izraisa dusmas, lai gan citreiz ignorēju, nepievēršot uzmanību, lai brauc.
Es izjūtu daudz un dikti emocijas par šo visu braukšanu pa ielām, kurām staigāju. Sava prieka pēc pastaigas pēc vairs nav iespējams staigāt. Staigāju tikai nepieciešamības gadījumā, piemeram lai aizietu uz veikalu. 👍
29.03.2023 23:56 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
debestinaa @ 29.03.2023 23:44
traki, ka kaut kāda automašīna un citi cilvēki var šitā izsūkt pēdējos spēkus?
Gan jau kāds šoferis tieši tāpat domā par gājējiem- lien nezin kur, gājēju pāreja pēc 20m, bet nē, līdīs no nezin kurienes ārā, lai tik pataupītu spēkus un neietu līdz pārejai.
Man arī ir varinats iet uz darbu kājām, bet nav ne mazākās vēlmes iet no mājas ārā pa lietu, sniegu, vēju. Ja ir labs laiks, esmu gājusi kājām, bet to sajūtu, kad izej no darba un iekāp mašīnā, ieslēdz radio, izbrauc caur centru un brauc mājās-Mmm, neaizstājami forša sajūta.

Šeit ir runa, ka konstanti ejot pa ielu, brauc viena aiz vienas. No visām pusēm un jāskatas ik sekundi, lai tikai neuzbrauc virsū.
Jā, šoferiem jau arī nav tikai ideāli apstākļi. 👍
30.03.2023 00:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
joselyn @ 29.03.2023 23:46
Bet, janpa tēmu, tad, nē man neskiet, ka Riga ir domata autovaditajiem. Tiesi preteji. Ja tu aizbrauc uz centru, masinu nolikt nav kur.
Bet vispar man skiet, ka ta ir universala problema un daudz kan ir jauzlabojas, lai pilseta butu visiem draudzigaka. Man, piemeram, riebjas, ka visur ir masinu stavvietas- ari “gulamrajonos”- pat jaunajos projektos nav pietiekosi stavvietu un visi parkojas kur pagadas uz ielas. Taja pasa laika es saprotu, ka daudziem ta masina ir nepieciesama.
Tapat centra brauksana- Riga neaprobezojas ar grizinkalnu un ziedondarzu. No tas pasas Juglas ar kajam uz vermandarzu neiesi. Bet sabiedriskais Riga ir neefektivs un nepievilcigs.

Piekrītu, mani arī kaitina, ka ejot no veikala piemēram., visos stūros pie mājas stāv mašīnas noparkotas pilnīgi, visur tā kā man kā garamgājējam ir jaiet apkārt mašīnai vai jaizspraucas par mazu veitu lai tiktu garām. Es negribu ciest neertības dēļ citu mašīnām. Es ceru, kā nākotnē visiem būs jāmaksā par stāvietu pie mājas.
30.03.2023 00:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
StrawberryGirl @ 29.03.2023 23:43
Īsti nepiekrītu gan. Atsevišķas ielas ir nepiemērotas gājējiem, bet kopumā, Rīga ir ļoti ērta, lai pastaigātos .. Tieši laukos varētu būt daudz sarežģītāk iztikt bez auto. Vairums ceļi, ielas būs bez gājēju celiņiem malās , bez normāla apgaismojuma, bez velo celiņiem.
Bet kopumā Latvija ir ļoti ērta tiem kuriem patīk pārvietoties kājām, vai vienkārši izstaigāties pa vakariem, paskriet utt. Ir valstis, kurās tas reāli nav iespējams, ja vien nevēlas to darīt pa šauriem divvirzienu ceļiem, bez apmalēm .

Kādas un kur ir tās vietas, kur ir ērti pastaigāties?
30.03.2023 00:12 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Beverly Hilza @ 30.03.2023 00:00

Šeit ir runa, ka konstanti ejot pa ielu, brauc viena aiz vienas. No visām pusēm un jāskatas ik sekundi, lai tikai neuzbrauc virsū.
Jā, šoferiem jau arī nav tikai ideāli apstākļi. ?

nu ja ik sekundi tev no visām pusēm brauc virsū, šķiet tiešām ej pa ielu. Nedzīvoju Rīgā, bet cik esmu braukusi, arī ar kājām agrāk iets ir diezgan, nekad nav bijušas problēmas, ar to ka trūktu ietves.
Baigā dusma tev uz mašīnām, tiešām tev jātiek uz kādu mierīgāku rajonu un ar steigu.
30.03.2023 00:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
joselyn @ 29.03.2023 23:46
Bet, janpa tēmu, tad, nē man neskiet, ka Riga ir domata autovaditajiem. Tiesi preteji. Ja tu aizbrauc uz centru, masinu nolikt nav kur.
Bet vispar man skiet, ka ta ir universala problema un daudz kan ir jauzlabojas, lai pilseta butu visiem draudzigaka. Man, piemeram, riebjas, ka visur ir masinu stavvietas- ari “gulamrajonos”- pat jaunajos projektos nav pietiekosi stavvietu un visi parkojas kur pagadas uz ielas. Taja pasa laika es saprotu, ka daudziem ta masina ir nepieciesama.
Tapat centra brauksana- Riga neaprobezojas ar grizinkalnu un ziedondarzu. No tas pasas Juglas ar kajam uz vermandarzu neiesi. Bet sabiedriskais Riga ir neefektivs un nepievilcigs.

Protams, ka sabeidriskais nepatīk daudziem, jo tur ir jāklausās dzērājus bomžus, jāciešs kas msird pēc urīna utt. Nav brīnums, kapec leilaka daļa izvēlas mašinas. 😀
30.03.2023 00:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Forelee @ 30.03.2023 00:18

nu ja ik sekundi tev no visām pusēm brauc virsū, šķiet tiešām ej pa ielu. Nedzīvoju Rīgā, bet cik esmu braukusi, arī ar kājām agrāk iets ir diezgan, nekad nav bijušas problēmas, ar to ka trūktu ietves.
Baigā dusma tev uz mašīnām, tiešām tev jātiek uz kādu mierīgāku rajonu un ar steigu.

Jā 100% taisnība. Ir sakrājies.paldies!
tiešām tev jātiek uz kādu mierīgāku rajonu un ar steigu.
- Piekrītu tev. 👍😁
30.03.2023 00:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
skarlet_ @ 29.03.2023 21:09
Ņemot vērā ielu stāvokli un milzīgās bedres uz visiem ceļiem- Rīga noteikti nav pilsēta mašīnām ?
Bet ja nopietni- izklausās pēc kaut kādas pārspīlētas neapmierinātības.
Rajoni, kur uzturos biežāk- Pļavnieki, Purvciems, Teika- nekad neesmu izjutusi problēmu pastaigāties, pārvietoties ar kājām, arī kopā ar bērniem. Uzmanīties no braucošajām mašīnām šķērsojot ielas šķiet pašsaprotami, daru to automātiski, nepievēršos uzmanību un neizjūtot nekādas emocijas.
Bet man nav problēmu variēt- pa savu rajonu pārvietojos kājām, uz centru izvēlos braukt ar sabiedrisko transportu, bērnus uz pulciņiem vadāju ar auto. Visu var apvienot.
Ja centru uztaisītu par auto nepieejamu, man šķiet, ka daudz nekas nemainītos. Braukātu jūra takšu, jo ir ļoooti daudz cilvēku, kuri pieraduši pie auto komforta un nespēj sevi iedomājamies sabiedriskajā transportā.

Es neko nepārpīlēju, tas ir manas patiesās domas un sajūtas sakarā ar šo visu, kas tikai aug plašumā. Un nekur nepazūd. Jā. Kādam izklausas jocīgi, tas, ka kādam cilvēkam, kā man ir šāda reakcija izveidojusies. Runājot par sabiedrisko transportu, kāpec tur daudzi negrib kāpt ir tas, ka tur ir jāciešs smirdoņa no bomžiem, un kad transpoets ir pārpildīts, tad jābut kā silķei mucā. Kas manuprāt nevienam nepatīk.Tas arī izksaidro nepatiku pret sabiedrisko.daudzi negrib ciest šaurību un citus cilvēkus tajā
30.03.2023 00:33 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Tigeriene @ 29.03.2023 19:31
Tā man netraucē, bet man traucē neapdomīgie skūteristi. Kāpēc nevar braukt normālā ātrumā? Vismaz tad, kad ir cilvēki uz ietves. Tad, kad nav, tad ok - var braukt lielā ātrumā, ja gribas. Bet līdz ko kāds parādās, tā viss - ne ātrāk par 7-10 km/h.
Reāli, kā tas nākas, ka es NEKAD neesmu redzējis nevienu, kurš brauktu adekvātā ātrumā? Es vienīgais šādi rīkojos, ka braucu +/- iešanas ātrumā, kad ir citi. Bet pārējie nē. ?

Tāpēc, ka skaitād minūtes un visi ar boltu nesās, jo taču negrib maksāt vairāk un kur aizkavēties.. :/
30.03.2023 00:50 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Forelee @ 30.03.2023 00:18

nu ja ik sekundi tev no visām pusēm brauc virsū, šķiet tiešām ej pa ielu. Nedzīvoju Rīgā, bet cik esmu braukusi, arī ar kājām agrāk iets ir diezgan, nekad nav bijušas problēmas, ar to ka trūktu ietves.
Baigā dusma tev uz mašīnām, tiešām tev jātiek uz kādu mierīgāku rajonu un ar steigu.

🥇👍😀
30.03.2023 00:55 |
 
Reitings 4923
Reģ: 11.08.2022
Man liekas, ka Rīga vispār nav piemērota cilvēkiem, kas grib un kam vajag pārvietoties tālāk par tuvāko veikalu 😂 labi jau labi, bišķi pārspīlēju
Saprotu, ka daudzi izvēlas braukt ar mašīnu, nevis ar sabiedrisko, pat ja pietura pie mājas. Ja ar sabiedrisko jābrauc gandrīz 2h, bet ar mašīnu kāda pusstunda, tad jau skaidrs, ar ko vairāk pārvietosies. Tas, protams, atkarīgs no maršruta
No gājēja skatupunkta, brīžiem liekas, ka vieglāk ir pāriet pāri šosejai nekā neregulējamām gājēju pārejām Rīgā. Visi teš garām un nelaiž. Nebrīnos, ka kādam neiztur nervi un bezkaunīgi noskrien gar mašīnas priekšu. Vismaz būtu būtu ātrumu ierobežojošas zīmes. Varbūt kāds piebremzētu
Skūteri un velosipēdisti vispār besī - pie luksafora, kad grib kļūst par gājēju, kad izdevīgi transformējas par mašīnu. Vai arī tukša ietve (nav velosipēdistu celiņa) un spiežas starp mašīnām. Vispār liekas, ka velosipēdistiem ir nāvējoša alerģija no tukšām ietvēm
30.03.2023 02:57 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 29.03.2023 22:56

Man nevajag aizbraukt uz citu valsti /pilsētu vai centru, lai redzētu, ka tur ir sliktāka briesmīgāka vide, priekš gājējiem. Es negribu salidzināt ar sliktāko varinatu. Es gribu tiekties uz labāku vidi.
Visut tomēr nav šis ietves gājējiem, piemēram kad staigā gar privātmājām ir tikai ceļš mašīnām un zāle.
Nepiekrītu?nav visur gājeju celiņi vismaz man.
Ja, luskafors uz dažām sekundēm. Jāskrien kā merkaķim lai paspētu. Super
?
Sūdzēšanās un diskusija ir par to, ka visu šo gadu laikā ir sakrājusies neapmietinātība un dusmas ar pilsētas vidi...no kuras prom nnav pa gaidām iespēja tikt.
Uz katra stūra lien, brauc mašīna. Pajiet mierīgi, kur vairs vispār reti, kur ir iespējams. Pagaidām nav iespēja dzīvot arpuss Rīgas,bet noteikti meklēšu variantus. Jo šitas vairs nav izturams.burtikskā nozimē. Pilsēta ir izsūkusi pedejos spekus no manis.
Es jūtu, ka ilgāk par kādiem 2 gadiem es šeit vairs neizturēšu. Es neredzu vairs šeit iespēju dzīvot kā normālam cilvēkam, kas ir apmierināts ar vidi sev apkārt. Dažreiz vairs pat no mājās negribas iet laukā. Lai ciestu šitās visas mašinas.

Tu gribi,lai tev visur apkārt būtu gājēju ietves,vai lai nebrauc auto tur,kur tu staigā,tad ir jāizvēlas dzīvot kur slēgtā rajonā vai viensētā. Esi saniknota uz apkārtējo vidi sev apkārt,bet tad ir jāmeklē vide dzīvošanai,kur ir tev piemēroti apstākļi.
30.03.2023 07:38 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Es nezinu, kam ir Rīga, jo braucot ar auto, var sabojāt gan auto, gan nervus.
Braukšanas kultūras nav, tas ir fakts, daudz agresīvo braucēju, ik uz soļa pārkāpj noteikumus, piegriež ceļu pat pilnām fūrēm, bieži vien izraisot avārijas situācijas. Kā jau te minēts, arī nelaiž gājējus, ejot pāri pārejai, brauc 10 cm no taviem papēžiem, it kā viņi ietaupīs milzum daudz laika, nesagaidot, kad pāriesi pāri.
Bedres ir tādas, ka var pamatīgi sabojāt mašīnu, arī fakts.
Mūžīgie remontdarbi, piemēram uz Deglava tilta uzbraucot, ar katru reizi paliek arvien sliktāk.
Tagad ar Railbaltica un Krasta ielas daļēju slēgšanu paralēli visām citām izraktām ielām burtiski nav kur likties, nav neviena apbraucama ceļa bez remontiem, jāstāv tādos sastrēgumos, it kā mēs dzīvotu kaut kādā megapolē.
Sabiedriskais daudziem nav alternatīva. Viss sabiedriskais iet caur centru, un centrā tagad vispār labāk nerādīties. Patērēt dienā vairākas stundas, milzīgiem līkločiem braucot sabiedriskajā kopā ar visādiem asociāliem elementiem?
Varbūt Rīga nav pilsēta gājējiem, bet autobraucējiem tā noteikti nav.
30.03.2023 08:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits