Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rīga - pilsēta tikai mašīnām

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!
Mani jau sen ir nogurdinājis un nokaitinājis, tas ka visur, kur tik iet, brauc mašīnas, izņemot parkus, mežus)
cilvēkam bez auto, kā gājējam ir problemātiksi un nekomfortabli pārveitoties pa ielām, jo gājējiem atvēlēta vieta pārsvarā nav, izņemot celiņus, kur ir maza vieta, lai pārveitoties. Nonācu līdz sledzienam, ka visa Rīga pārsvarā ir domāta, tiem kas izvēlas parvietoties ar auto nevis kājām.Braucot ar velo arī problemātiski dēļ auto.
Nonācu pie slēdziena, ka paliks ar vien trakāk. Un nolēmu, to ka nākotnē vēlos pārvakties arpuss Rīgas.
Vai jums neliekas, ka mašīnu paliek ar vien vairāk?
Tiem, kas nepārvietojas ikdienā ar auto, kā jums liekas situācija Rīgā ar mašīnām? Jums tas apmierina un netraucē?
>jeb jūs to esat pieņēmuši, kā faktu un viss?
Varbūt, kāds domā līdzīgi,kam nav auto un arī ir noguris mūždien no auto uz ielām? 👍Zinu kā nākotnē tiešām nedzīvošu Rīgā.
29.03.2023 18:21 |
 
Reitings 142
Reģ: 07.12.2022
Par velo celiņiem varētu diskutēt , bet kur Tev grūtības sagādā pārvietošanās ar kājām ?
29.03.2023 18:28 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Anchuks @ 29.03.2023 18:28
Par velo celiņiem varētu diskutēt , bet kur Tev grūtības sagādā pārvietošanās ar kājām ?

Varētu droši teikt, ka gandrīz visur, piemēram, lai aizietu uz piemājas veikalu. Ir jaizcieš daudz mašīnu, lai nonāktu tur, kur tās nebrauc. Lai nokļūtu uz parku, pastaigāties un tā varētu turpināt ilgi. izņemot zonās, kas nav paredzētas, lai brauktu ar mašīnu.
Ir ļoti apnicis, tas ka visur ir jālaiž garām braucošas mašīnas, jāapstājas, jāgaida, kad izgriezīs, pabrauks garām. Tas viss tracina ļoti katru dienu. ☹
29.03.2023 18:35 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Rīga nav vienīgā pilsēta,kurā ir aktīva auto kustība un daudz auto,tā tas ir arī citās lielajās pilsētās.
Ir cilvēki,kuriem tas traucē un labprātāk izvēlas dzīvot nostāk no pilsētas,ir kuriem tas netraucē un labprāt dzīvo pilsētas burzmā,ir izvēles iespējas.
29.03.2023 18:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Man kājām ejot traucē velosipēdisti un jo īpaši skrejriteņi, kas pa ietvēm braukā.
Auto, protams, nav patīkami, ka šņāc gar ausīm, kur vien ej, bet tā ir jebkuras lielākas pilsētas realitāte. Es arī plānoju Rīgas centrā īpaši ilgi vairs nepalikt.
29.03.2023 19:06 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Annija35 @ 29.03.2023 18:39
Rīga nav vienīgā pilsēta,kurā ir aktīva auto kustība un daudz auto,tā tas ir arī citās lielajās pilsētās.
Ir cilvēki,kuriem tas traucē un labprātāk izvēlas dzīvot nostāk no pilsētas,ir kuriem tas netraucē un labprāt dzīvo pilsētas burzmā,ir izvēles iespējas.

Saprotams, jā, piekrītu👍
Netraucē pārsvarā tiem, kas paši pārvietojas ar auto.
29.03.2023 19:07 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
greece @ 29.03.2023 19:06
Man kājām ejot traucē velosipēdisti un jo īpaši skrejriteņi, kas pa ietvēm braukā.
Auto, protams, nav patīkami, ka šņāc gar ausīm, kur vien ej, bet tā ir jebkuras lielākas pilsētas realitāte. Es arī plānoju Rīgas centrā īpaši ilgi vairs nepalikt.

Man arī tas pats, ka traucē velosipēdisti un skrejriteņi, kas burtiksi brauc uz kājām virsū. Vienreiz man nobrauca, kāds jaunietis dažus cm no manis. Un es nolamājos uz viņu no dusmām. Ceļš bija brīvs, bet jābrauc tik tuvu man. 🧐👎
Ļoti kaitinoši ir tas, ka no paša rīta ap plkst 7.00 zem loga, cilvēks iedarbina auto un tad stāv un rūc zem loga kādas 15-20 min.🥺Ar aizvērtu logu ļoti labi dzirdams. Kur nu vel vērt vaļā un klausīties to troksni.
Es nedzīvoju rīgas centrā, bet tas viss jau ir ļoti apnicis. Centrā- tur būtu vēl trakāk teju nepanesami. Viss kas, atliek ir koncentrēties uz ko citu, un pārvākties no Rīgas projām.
29.03.2023 19:14 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Man nav problēma pārvietoties, ja neskaita stāvdrāžus, kas pārvietojas daudz daudz par ātru pa ietvēm, bet mani kaitina, ka autovadītāji ir tik aizvainoti paši par savām satiksmes problēmām, viņiem vispār centrā nebūtu jābūt un es ļoti gribētu, lai tiktu radīta vide, kas viņiem liktu apbraukt centru un dotu priekšroku sabiedriskajam transportam un riteņiem. Autovadītāji ir daudz par daudz no sevis sadomājušies. Visi pagalmi pilni, visos tukšajos laukumos ierīko autostāvvietas, visi viņiem maisās pa kājām, es gribētu, lai to ir mazāk.
29.03.2023 19:19 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Jupiter @ 29.03.2023 19:19
Man nav problēma pārvietoties, ja neskaita stāvdrāžus, kas pārvietojas daudz daudz par ātru pa ietvēm, bet mani kaitina, ka autovadītāji ir tik aizvainoti paši par savām satiksmes problēmām, viņiem vispār centrā nebūtu jābūt un es ļoti gribētu, lai tiktu radīta vide, kas viņiem liktu apbraukt centru un dotu priekšroku sabiedriskajam transportam un riteņiem. Autovadītāji ir daudz par daudz no sevis sadomājušies. Visi pagalmi pilni, visos tukšajos laukumos ierīko autostāvvietas, visi viņiem maisās pa kājām, es gribētu, lai to ir mazāk.

Nākotnē jau it kā ir plānots, ka centrā ar mašīnu nevarēs braukt
29.03.2023 19:24 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Jupiter @ 29.03.2023 19:19
Man nav problēma pārvietoties, ja neskaita stāvdrāžus, kas pārvietojas daudz daudz par ātru pa ietvēm, bet mani kaitina, ka autovadītāji ir tik aizvainoti paši par savām satiksmes problēmām, viņiem vispār centrā nebūtu jābūt un es ļoti gribētu, lai tiktu radīta vide, kas viņiem liktu apbraukt centru un dotu priekšroku sabiedriskajam transportam un riteņiem. Autovadītāji ir daudz par daudz no sevis sadomājušies. Visi pagalmi pilni, visos tukšajos laukumos ierīko autostāvvietas, visi viņiem maisās pa kājām, es gribētu, lai to ir mazāk.

Pilnībā piekrītu. 👍🥳Visa vide ir radīta, lai būtu auto braucējiem ērtāk un labāk, bet par gājējiem ir veinalga, tie var iet žogā, pa zāli, mājas sienā iekšā,bedrēs vai vienlaga kur.😠
Galvenais gājēju pienākums ir dot auto ceļu. 🥺
Un runājot par luksaforiem, tie arī zaļo gaismu dod gājējam vien dażas sekundes!
Tas ir normāli? Bet mašīnām teju 10 x lielāks laiks, ko braukt pa ceļu. Knapi luksafora zaļajai gaismai var pāri tikt jauns cilvēks! Kur nu vēl vecs cilvēks ar kustību traucējuemiem! 👎😟 Šis viss ar laiku izraisa dusmas.
Šī ir milzīga problēma, manuprāt par ko neviens nerunā. Šo visu vajadzētu valstij risināt beidzot.
Tie kas ir mazākumā, kājām gājeji tiem ir jāciešs un nav izvēles. Tie kas irr vairākumā tiem tiek sniegtas visas ērtibas.
29.03.2023 19:28 |
 
Reitings 623
Reģ: 07.09.2018
Tā man netraucē, bet man traucē neapdomīgie skūteristi. Kāpēc nevar braukt normālā ātrumā? Vismaz tad, kad ir cilvēki uz ietves. Tad, kad nav, tad ok - var braukt lielā ātrumā, ja gribas. Bet līdz ko kāds parādās, tā viss - ne ātrāk par 7-10 km/h.
Reāli, kā tas nākas, ka es NEKAD neesmu redzējis nevienu, kurš brauktu adekvātā ātrumā? Es vienīgais šādi rīkojos, ka braucu +/- iešanas ātrumā, kad ir citi. Bet pārējie nē. 🙄
29.03.2023 19:31 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Dzīvoju centrā, auto galīgi netraucē.
Atkarībā no noskaņojuma, uz darbu ejot pat reizēm izvēlos tās ielas, kur vairāk auto brauc tīri fona un tās pilsētīgās sajūtas dēļ. Kad gribu klusumu un zaļumus, tad braucu uz laukiem.
29.03.2023 19:51 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Beverly Hilza @ 29.03.2023 19:28

Pilnībā piekrītu. ??Visa vide ir radīta, lai būtu auto braucējiem ērtāk un labāk, bet par gājējiem ir veinalga, tie var iet žogā, pa zāli, mājas sienā iekšā,bedrēs vai vienlaga kur.?
Galvenais gājēju pienākums ir dot auto ceļu. ?
Un runājot par luksaforiem, tie arī zaļo gaismu dod gājējam vien dażas sekundes!
Tas ir normāli? Bet mašīnām teju 10 x lielāks laiks, ko braukt pa ceļu. Knapi luksafora zaļajai gaismai var pāri tikt jauns cilvēks! Kur nu vēl vecs cilvēks ar kustību traucējuemiem! ?? Šis viss ar laiku izraisa dusmas.
Šī ir milzīga problēma, manuprāt par ko neviens nerunā. Šo visu vajadzētu valstij risināt beidzot.
Tie kas ir mazākumā, kājām gājeji tiem ir jāciešs un nav izvēles. Tie kas irr vairākumā tiem tiek sniegtas visas ērtibas.

Nu tik traki jau nav gan.
Lielākoties gājēju ietves ir visur,ja nu vienīgi kādā maz apdzīvotā rajonā/ielā.
Un ja auto būtu mazāk,būtu vajadzīgi vairāk sabiedriskie,kā cilvēkiem pārvietoties un nokļūt uz darbu utt.,tāpat būs bieža transportu kustība.
29.03.2023 19:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Un tiklīdz kā parādās jauns velo celiņš tā visi šoferi korī bļauj un lamājas
29.03.2023 19:57 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Aizbrauc uz Dubaiju, tad sapratīsi, ko nozīmē, ka pilsēta nav domāta kājāmgājējiem. Rīgā visur gājēju celiņi, ērta piekļuve sabiedriskajam, tuneļi, luksofori, ar velo arī iespējams aizbraukt, kur nepieciešams. Nesaprotu, par ko sūdzēšanās.
29.03.2023 20:18 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
To ka Rīga nav piemērota gājējiem ir muļķības. Drīz ka tā nav piemērota invalīdu ratiņiem un bērnu ratiem. Tik daudz ietves ir ar augstajām malām, par šauru un dažas ir tāda stāvoklī kā grūti tikt cauri. To ievēroju, kad gribēju pārvietoties ar skrituļslidām un sāku saprastu citu mazāku riepu īpašniekus (ne velo un auto). Vispār nesaprotu kā tiem skūteristiem nav bail pārlidot pāri stūrei.
Ja ir veselas kājas tad nav nekādu problēmu nokļūt kur vajag. Tik daudz sabiedriskā transporta veidi kursē. Esmu studenta gados pa visu Rīgu braukājusi un gājusi. Nav problēmu izkāpt un 30 min gājienā attālumā aiziet līdz vietai kur vajag. Citiem tas liekas daudz, bet sabiedriskais nevar piestāt pie katra stūra. Tiem kuriem nav veselības problēmu vai citu ierobežojumu sūdzēties par gājējiem nedraudzīgu Rīgu ir vienkārši stulbi.
Asins ir daudz tas gan un sastrēgumā stundā ir novērojums tas ka katra mašīnā pārsvarā pa vienam cilvēkam,kas rada to lielos daudzumus un sastrēgumus. Jau tagad ar visiem lielajiem remontiem ir redzams ka cilvēki pieraduši pie savām mašīnas ērtībām un netaisās to mainīt.
29.03.2023 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Kur nevar normāli aiziet kājām? 🤨 dzīvoju centrā un, lai arī pārsvarā braucu ar auto arī 5-10min garus attālumus, regulāri izeju pastaigā - gan līdz vecrīgai, gan klusajam centram. Nekad mašīnas nav traucējušas, bet velo/skūteri gan - kā gājēju, tā autobraucēju. Pa izdīktajiem veloceliņiem nebrauc, brauc pa trotuāru un auto braucamo daļu.
Nestrādā arī puķupodi, kas izvietoti braucamajā daļā un daudzās likvidētās stāvvietas. Tagad mašīnas rinķo vēl vairāk, meklējot vietu un beigās nometot vienkārši vajadzīgajai vietai pie ieejas.
Jebkurā gadījumā, ja ir vēlme pastaigāties, tas ir izdarāms. No Grīziņkalna līdz Ziedoņdārzam 5-7min, no Ziedoņdārza līdz Vērmaņdārzam 15min, no Vērmaņdārza cik kvartālu zaļumi caur Mākslas akadēmijas parku, Bastejkalnu, uz Kongresa nama pusi un Dziesmusvētku parks turpat uz priekšu. Tā ir pilsēta un es izvēlos pilsētu tās rosības dēļ. Ja gribu mežu - braucu uz mežu, ja jūru - uz jūru, ja mazpilsētu - attiecīgi tur, kur nolikšu auto un visu izstaigāšu kājām foršos laikapstākļos.
29.03.2023 20:50 |
 
Reitings 9
Reģ: 23.01.2023
Pilsēta cilvēkiem uzdarbojas? 🧐 Dzīvoju centrā, nav problēmu kā gājejam, problēmas rodas kā velobraucējam ar neskaidrajām un mainīgajām velo joslām... Kad beidzot taps cik gadus marinēts park and ride projekts, tad būs vieta diskusijai, līdz tam....
29.03.2023 20:52 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Ņemot vērā ielu stāvokli un milzīgās bedres uz visiem ceļiem- Rīga noteikti nav pilsēta mašīnām 😀
Bet ja nopietni- izklausās pēc kaut kādas pārspīlētas neapmierinātības.
Rajoni, kur uzturos biežāk- Pļavnieki, Purvciems, Teika- nekad neesmu izjutusi problēmu pastaigāties, pārvietoties ar kājām, arī kopā ar bērniem. Uzmanīties no braucošajām mašīnām šķērsojot ielas šķiet pašsaprotami, daru to automātiski, nepievēršos uzmanību un neizjūtot nekādas emocijas.
Bet man nav problēmu variēt- pa savu rajonu pārvietojos kājām, uz centru izvēlos braukt ar sabiedrisko transportu, bērnus uz pulciņiem vadāju ar auto. Visu var apvienot.
Ja centru uztaisītu par auto nepieejamu, man šķiet, ka daudz nekas nemainītos. Braukātu jūra takšu, jo ir ļoooti daudz cilvēku, kuri pieraduši pie auto komforta un nespēj sevi iedomājamies sabiedriskajā transportā.
29.03.2023 21:09 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Ar mašīnu kaut kur braukt pa Rīgas centru ir nenormāli neciešami, to daru tikai galējas nepieciešamības gadijumā, citādi metu Rīgas centram ar līkumu.
Ar velo gan ir bauda braukt pa Rīgu - jūties kā zivs ūdenī un nervi veseli + tiec kur vajag ātrāk par visiem.
Piekrītu nav ko līst Rīgā ar mašīnu.
29.03.2023 21:29 |
 
Reitings 291
Reģ: 29.03.2021
Mani vairāk traucē agresīvā braukšanas kultūra Rīgā. Apdzīvotās vietās brauc kā dulli, dzen garām, pie katra sīkuma pīpina, pie gājēju pārejām neapstājas, veikalu stāvvietās par labās rokas likumu neviens nav dzirdējis..
Esmu arī pamanījusi, ka Rīgā daudziem ir kaut kādi aizspriedumi pret sabiedriskajiem transportiem un viņi vienmēr visur brauks ar auto, kaut pie mājām ir tramvaja pietura un atliek nobraukt 3 pieturas.
Es gan vairs nedzīvoju Latvijā, bet uz darbu, veikalu braucu tikai ar sabiedrisko. Man tā šķiet ērtāk, nav ne par ko jādomā, un laika ziņā tas aizņem vien papildus 5-10 minūtes. Auto izmantoju tikai tāliem braucieniem vai smagiem pirkumiem.
29.03.2023 21:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits