rīgas dzīves izmaksas

 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Cik jums maksā dzīve Rīgā, cik cilvèki ģimenē, vai ir bērni? Cik rents/hipotēka, komunālie, elektrība viss kopà mēnesi? Cik pārtikai? Cik viss kopā jums iznāk? Kādai jābūt algai 2023, lai dzīvotu komfortabli?
17.03.2023 15:49 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 18.03.2023 13:32

Tas jau ne tuvu tikai latviešiem. 2008. gadā taču visa pasaule bija sagrābusies kredītus, ko vispār nevarēja atļauties. Amerikāņi tagad visur internetā čīkst, ka ir ''uz nabadzības sliekšņa'', jo cilvēkiem ir vismaz 1 mašīna uz mājsaimniecību, jauni telefoni bez maz vai katru gadu, iPadi un iPodi, starbakši katru dienu, aprijušies jau līdz bezjēdzībai, bet joprojām it kā "nevarot izdzīvot". Ja cilvēki nespēj normāli organizēt savas finanses, tad nespēj. Esošais pasaules dzīvesveids ir tīra uzprasīšanās uz jaunām krīzēm. Latviešiem tas nebūs tik bēdīgi, jo tomēr latvieši māk izdzīvot daudz labāk nekā, piemēram, NYC iedzīvotāji, kas ir 100% atkarīgi no sistēmas.

Precīzi. Bieži sanāk dzirdēt, ka latvieši tādi un šitādi, bet Tavs ASV piemērs vien pierāda, ka citur notiek tieši tas pats un vēl ar uzviju. Tur mācoties augstskolā vien var nokļūt parādos uz mūžu.
Jā, ir valstis, kur viss ir sakārtotāks un ar lielāku minimālo algu, preces tāpat maksā kā pie mums, vai lētāk, tad arī ir vieglāk veidot drošības spilvenu.
18.03.2023 14:38 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mazaaduuda @ 18.03.2023 13:47
Ja par finanšu lietām, tad IG ir konts @alina.zela .
Stāsta kā veidot budžetu, kā iekrāt, kā investēt, kā nedzīvot uz kredīta utt. Iesaku piesekot tām, kurām pietrūkst līdz algai.

Es nezinu, ko par šo domāju. Tiešām cilvēks, kam ar šo ir problēma, pēkšņi pēc kursiem sāks veidot uzkrājumus?
Tāda sajūta, ka visur stāsts līdzīgs - iedomājies, cik Tu ietaupītu, ja kafiju dzertu mājās, nevis kafejnīcā pirktu divas lattes dienā? Un to lasa cilvēks, kam viena latte nedēļā ir extra.
Vai arī, meitene, kam patīk apģērbos notriekt pāris simtus, tiešām pēc tam apdomāsies un budžetos, taisīs tabulas?
Laikam par šo būtu jāveido atsevišķa diskusija, esmu par to visu agrāk domājusi, šķiet interesanti palasīt viedokļus.
18.03.2023 14:43 |
 
Reitings 72
Reģ: 24.04.2021
Par finanšu plānošanu - man tiešām liekas, ka kafejnīcā iedzert kafiju par tām 3,5-4 eur ir tiešām šķiešanās ar naudu un ja vēl bulka klāt par 3-4eur. 😬 Bet ir daļa, kam liekas, ja tā dara vismaz 3-5x nedēļā tad dzīve ir lieliska un izdevusies
18.03.2023 14:49 |
 
Reitings 254
Reģ: 10.01.2023
debestinaa @ 18.03.2023 12:08
tev vismaz pašai ir sava mašīna un kaut reizi esi iedziļinājusies tajā, cik maksā apkope ? Kvalitatīva eļļa, filtri, bremžu diski, ziemas riepas/vasaras riepas, diski, un nerunājot par dažādiem elektriķu pakalpojumiem un citām daudzām detaļām, kā sveces, akumulatori utt?
Saprotu, ka tev laikam mašīna nav, un nekad neesi atvērusi motora pārsegu, līdz ar to tas tev nedod spriest par to, cik un kas izmaksā. Man patīk, kad manā dzīvē viss ir sakārtots, kārtīgs un izdarīts. Tas ietver sevī visu. Gan veselību,starpcitu esi redzējusi cik maksā zobārsta apmeklējums, ginekologa apmeklējums. Protams , var iet uz valsts apmaksātu ginekologu pa 4 eur un zobu gan jau salabot pa 30 eur kaut kādā pagrīdes kantorī, bet dod kaut vienu iesmelu ,lai es to darītu ?
Un cik tad tev pašai ir mēneša ienākumi, ja summa ap 2k tev liekas tik ļoti wow ?

Auto uzturēšana nav lēta, tas skaidrs, bet Tavas nosauktās lietas tur nu galīgi nav tās dārgākās. Laba eļļa + filtrs 50 - 80 eur reizi gadā. Bremžu diski ar klučiem ap 200 - 250 eur reizi 3 gados, ja vien Tev nav kāda BMW M sērija, ar keramiskajiem, tad tie ir tūkstoši. Riepas tikai pēdējos divos gados ir palikušas dārgas, pirms tam nemaz tik traki nebija, turklāt ar vienu komplektu kā minimums var nobraukt 2 sezonas, īpaši jau vasaras. Atsevišķi diskus 90% autovadītāji savā mūžā nav pirkuši, parasti brauc ar tiem, kas nāk līdzi auto. Sveces parastās 4 - 6 eur gabalā, krutās 10 -12, standarta auto tās ir 4 - 6 gab, maina ne biežāk kā reizi 3 gados, tā ka šo pieminēt te vispār smieklīgi. Akumulators 80 - 150 eur, parasti vismaz 5 gadus nav jāmaina. Kaut kas jau beigās kopā salecas, bet lielākie izdevumi tieši ir neparedzētie, kad noplīst elektronika, vai kaut kas motoram, ne standarta apkopēs maināmās daļas.
18.03.2023 14:55 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 18.03.2023 14:43

Es nezinu, ko par šo domāju. Tiešām cilvēks, kam ar šo ir problēma, pēkšņi pēc kursiem sāks veidot uzkrājumus?
Tāda sajūta, ka visur stāsts līdzīgs - iedomājies, cik Tu ietaupītu, ja kafiju dzertu mājās, nevis kafejnīcā pirktu divas lattes dienā? Un to lasa cilvēks, kam viena latte nedēļā ir extra.
Vai arī, meitene, kam patīk apģērbos notriekt pāris simtus, tiešām pēc tam apdomāsies un budžetos, taisīs tabulas?
Laikam par šo būtu jāveido atsevišķa diskusija, esmu par to visu agrāk domājusi, šķiet interesanti palasīt viedokļus.

Man šķiet, ka mazās skudras stratēģija ir daudz labāka - no algas apmaksā rēķinus un atliec daļu uzkrājumam. Pārējo tad mierīgi tērē, tabulas nav jāveido. Man noteikti nav apņēmības sīki sekot izdevumiem.
Bet jā, instagrama personāžu padomi man šķiet apšaubāmi. Tas gan var būt pirmais grūdiens izdarīt savā dzīvē kādas izmaiņas. Daudzi cilvēki visu algu notriec vienkārši tāpēc, ka neko citu dzīvē nezina. Un šausmināšanos par to sauc par "ubaga domāšanu", lai gan tieši ubagi to dara - iztērē visu naudu, kas viņiem ir. Neesmu dzirdējusi nevienu miljonāru intervijās sakām - manas veiksmes atslēga bija tas, ka es vienmēr iztērēju visu naudu, kas man ienāca kontā :D
18.03.2023 14:58 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 18.03.2023 14:58

Man šķiet, ka mazās skudras stratēģija ir daudz labāka - no algas apmaksā rēķinus un atliec daļu uzkrājumam. Pārējo tad mierīgi tērē, tabulas nav jāveido. Man noteikti nav apņēmības sīki sekot izdevumiem.
Bet jā, instagrama personāžu padomi man šķiet apšaubāmi. Tas gan var būt pirmais grūdiens izdarīt savā dzīvē kādas izmaiņas. Daudzi cilvēki visu algu notriec vienkārši tāpēc, ka neko citu dzīvē nezina. Un šausmināšanos par to sauc par "ubaga domāšanu", lai gan tieši ubagi to dara - iztērē visu naudu, kas viņiem ir. Neesmu dzirdējusi nevienu miljonāru intervijās sakām - manas veiksmes atslēga bija tas, ka es vienmēr iztērēju visu naudu, kas man ienāca kontā :D

Jā, laikam man vienkārši ir grūti aptvert, kā var triekt visu algu daudz nedomājot, bet kādam citam tāda informācija un maza iekustināšana var noderēt.
18.03.2023 15:06 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Lula @ 18.03.2023 14:43

Es nezinu, ko par šo domāju. Tiešām cilvēks, kam ar šo ir problēma, pēkšņi pēc kursiem sāks veidot uzkrājumus?
Tāda sajūta, ka visur stāsts līdzīgs - iedomājies, cik Tu ietaupītu, ja kafiju dzertu mājās, nevis kafejnīcā pirktu divas lattes dienā? Un to lasa cilvēks, kam viena latte nedēļā ir extra.
Vai arī, meitene, kam patīk apģērbos notriekt pāris simtus, tiešām pēc tam apdomāsies un budžetos, taisīs tabulas?
Laikam par šo būtu jāveido atsevišķa diskusija, esmu par to visu agrāk domājusi, šķiet interesanti palasīt viedokļus.

Līdz tam ir jānonāk pašam mentāli, - jā, es tērēju par daudz, gribu iemācīties plānot savu budžetu. Tāpat, kā cilvēks, kurš ir nolēmis sākt tievēt. Jāsāk ar problēmas apzināšanu.
Tie, kuriem bulciņa un kafija kafejnīcā katru dienu ir norma vai mēnesī notriekt drēbēs 500eiro, un kuri nečīkst, ka viņiem pietrūkst līdz algai, visticamāk nav šādu kursu mērķauditorija (ja nu vienīgi uz investēšanu). Jāsaka gan, ka ļoti daudz stāsta bezmaksas informāciju, neko nevajag maksāt. Vajag tikai prast paņemt.
Vairāk jau par to, ka cilvēks tērē pa labi un pa kreisi, un tad čīkst, ka nepietiek un nav ko iekrāt. Alīna saka, ka iekrāt var pat no minimālās algas.
Ja nevari nopelnīt vairāk (darba specifika, zināšanu trūkums utt.), tad ir jātērē mazāk, un to var tikai plānojot budžetu.
18.03.2023 15:10 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mazaaduuda @ 18.03.2023 15:10

Līdz tam ir jānonāk pašam mentāli, - jā, es tērēju par daudz, gribu iemācīties plānot savu budžetu. Tāpat, kā cilvēks, kurš ir nolēmis sākt tievēt. Jāsāk ar problēmas apzināšanu.
Tie, kuriem bulciņa un kafija kafejnīcā katru dienu ir norma vai mēnesī notriekt drēbēs 500eiro, un kuri nečīkst, ka viņiem pietrūkst līdz algai, visticamāk nav šādu kursu mērķauditorija (ja nu vienīgi uz investēšanu). Jāsaka gan, ka ļoti daudz stāsta bezmaksas informāciju, neko nevajag maksāt. Vajag tikai prast paņemt.
Vairāk jau par to, ka cilvēks tērē pa labi un pa kreisi, un tad čīkst, ka nepietiek un nav ko iekrāt. Alīna saka, ka iekrāt var pat no minimālās algas.
Ja nevari nopelnīt vairāk (darba specifika, zināšanu trūkums utt.), tad ir jātērē mazāk, un to var tikai plānojot budžetu.

Es laikam dzīvoju citā pasaulē kā cilvēki, kas tērējas un pēc tam brīnās, kā var nekas nepalikt pāri no algas mēneša beigās. Es diezgan labi apzinot cik par ko maksāju, kas ir lieki, bez kā varēja iztikt, cik vēl varu atļauties. Bet nu jā, tātad ir cilvēki, kam tā ir problēma un tur, acīm redzot, tādi kursi un IG konti noder.
18.03.2023 15:13 |
 
Reitings 509
Reģ: 28.01.2023
Arjan @ 18.03.2023 14:55

Auto uzturēšana nav lēta, tas skaidrs, bet Tavas nosauktās lietas tur nu galīgi nav tās dārgākās. Laba eļļa + filtrs 50 - 80 eur reizi gadā. Bremžu diski ar klučiem ap 200 - 250 eur reizi 3 gados, ja vien Tev nav kāda BMW M sērija, ar keramiskajiem, tad tie ir tūkstoši. Riepas tikai pēdējos divos gados ir palikušas dārgas, pirms tam nemaz tik traki nebija, turklāt ar vienu komplektu kā minimums var nobraukt 2 sezonas, īpaši jau vasaras. Atsevišķi diskus 90% autovadītāji savā mūžā nav pirkuši, parasti brauc ar tiem, kas nāk līdzi auto. Sveces parastās 4 - 6 eur gabalā, krutās 10 -12, standarta auto tās ir 4 - 6 gab, maina ne biežāk kā reizi 3 gados, tā ka šo pieminēt te vispār smieklīgi. Akumulators 80 - 150 eur, parasti vismaz 5 gadus nav jāmaina. Kaut kas jau beigās kopā salecas, bet lielākie izdevumi tieši ir neparedzētie, kad noplīst elektronika, vai kaut kas motoram, ne standarta apkopēs maināmās daļas.
jā, es tev piekrītu, par to vispār nav runa, ne katru mēnesi vedīsi mašīnu uz servisu un kaut ko taisīsi, tāpat ne katru menesi iesi pie zobārsta, ginekologa utt. Es esmu tad tajos 10%, kas pirka mašīnai jaunus diskus, jo esošie vienkārši nepatika.
Te viena kudze vienkārši šausminājās par to, kur cilvēks mēnesī liek 2k, lai gan tā nav nekāda kosmiskā summa. Neviens neteica, ka visa tā nauda tiek IZTĒRĒTA. Tāda lieta kā uzkrājums eksistē. Nomaksā visu kas maksājams, dzīvo to mēnesi un kas paliek pāri, aiziet uz uzkrājumu. Uzkrājuma nauda arī tiek tērēta šiem retajiem pasākumiem, kas nav lēti
18.03.2023 15:40 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
mazaaduuda @ 18.03.2023 15:10

Līdz tam ir jānonāk pašam mentāli, - jā, es tērēju par daudz, gribu iemācīties plānot savu budžetu. Tāpat, kā cilvēks, kurš ir nolēmis sākt tievēt. Jāsāk ar problēmas apzināšanu.
Tie, kuriem bulciņa un kafija kafejnīcā katru dienu ir norma vai mēnesī notriekt drēbēs 500eiro, un kuri nečīkst, ka viņiem pietrūkst līdz algai, visticamāk nav šādu kursu mērķauditorija (ja nu vienīgi uz investēšanu). Jāsaka gan, ka ļoti daudz stāsta bezmaksas informāciju, neko nevajag maksāt. Vajag tikai prast paņemt.
Vairāk jau par to, ka cilvēks tērē pa labi un pa kreisi, un tad čīkst, ka nepietiek un nav ko iekrāt. Alīna saka, ka iekrāt var pat no minimālās algas.
Ja nevari nopelnīt vairāk (darba specifika, zināšanu trūkums utt.), tad ir jātērē mazāk, un to var tikai plānojot budžetu.

Noteikti ka var arī no minimālās algas iekrāt, bet tomēr no akmens izspiedīsi tikai tik daudz ūdens, cik izspiedīsi. Tādā ziņā tie padomdevēju padomi man nešķiet vērtīgi, jo lielajā dzīves bildē atteikšanās no 3 eiro kafijas neko nemainīs, ietaupījums no tā nebūs liels. Turklāt tie 3 eiro ir tiešām arī jāatliek, nevis jāiztērē kaut kam citam, kā bieži notiek.
Te viena kudze vienkārši šausminājās par to, kur cilvēks mēnesī liek 2k, lai gan tā nav nekāda kosmiskā summa. Neviens neteica, ka visa tā nauda tiek IZTĒRĒTA. Tāda lieta kā uzkrājums eksistē. Nomaksā visu kas maksājams, dzīvo to mēnesi un kas paliek pāri, aiziet uz uzkrājumu. Uzkrājuma nauda arī tiek tērēta šiem retajiem pasākumiem, kas nav lēti

Kundze brīnījās par 2 cilvēkiem šajā tēmā, kam ir ap 2k alga un tā visa tiek vienkārši notērēta :D Ne par kādiem uzkrājumiem neko iepriekš nerakstīji, ar katru komentāru tikai piefantazē kaut ko jaunu klāt :D Drošības spilvens ir atšķirīga lieta, ko nelieto vnk dārgiem pirkumiem, kad sagribas. Nu labi, pieņemsim, bet tā arī neizstāstīji, kā tad tev izdodas to visu notērēt. Ja sāc savu komentāru ar stāstiem par garnelēm un BMW, un tekstiem kā samaksā simtiņu rēķinos, bet ~pārējais ir dzīvei~, būs taču cilvēki, kas gribēs dzirdēt, kāda tad ir dzīve par 2k mēnesī. Bet pretī saņemu tikai tekstus par dārgiem zobārstiem, remontiem un uzkrājuma veidošanu :D Miuce vismaz stāstīja kā 500eur uz drēbēm notriec mēnesī, tas jau ievieš nelielu skaidrību :D
18.03.2023 16:03 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Miuce @ 18.03.2023 09:43

Tavuprāt visi staigā ar vienu Pepco pirktu kurpju pāri un vieniem džinsiem, kamēr noplīst. Nopērc reizi mēnesī vidējas klases (ne Gucci) dažus apģērba gabalus, aksesuārus un kādi 400-500 aizripos nemanāmi. Tavuprāt cilvēkam ar 2000 algu būtu jāēd rīsi Bolderājas hruščovkā uz paklāja un jāstaigā pepco džinsos? Cilvēks var savu reizi paēst restorānos, nopirkt normālas drēbes un aizbraukt kādā ceļojumā, plus normālam dzīvoklim sanāk. Ja ir auto, tad iesaku painteresēties, kādas summas aiziet servisos par katru sūdu. Ubagu filozofija - ja 2000, tad tā taaaaaada nauda.

Cilvēks var nopirkt dārgāka gala džinsus no denimdream vai calvin klein, bet tas faktu nemainīs, ka tie ir džinsi. 😀Neviens cilvēks no bendotiem apģerbiem nepaliek veiksmīgāks, vai gudrāks. Katram ir savas prioritātes uz ko terēt naudu viens gāzis simtus uz drēbēm, cits ekonomēs uz drebēm, bet brauks dargakos ceļojumos.
18.03.2023 16:12 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Beverly Hilza @ 18.03.2023 16:12

Cilvēks var nopirkt dārgāka gala džinsus no denimdream vai calvin klein, bet tas faktu nemainīs, ka tie ir džinsi. ?Neviens cilvēks no bendotiem apģerbiem nepaliek veiksmīgāks, vai gudrāks. Katram ir savas prioritātes uz ko terēt naudu viens gāzis simtus uz drēbēm, cits ekonomēs uz drebēm, bet brauks dargakos ceļojumos.
Dārgi džinsi ir patiesība naudas taupīšana. Nu "dārgi" arī stiepjams jēdziens, bet tie, kurus es pērku pa 100+ nenonēsājas gadiem. Man šķiet, es uz saviem hilfigeriem pat apvainojos, jo gribēju jau jaunus, bet vecie vēl bija kā jauni gadiem ilgi.
18.03.2023 16:18 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 18.03.2023 10:49
Nu ja Gucci skaitās kvalitatīvs apģērbs... ? Ražo tur pat kur h&m un no tā paša, tikai varbūt saglabājas ilgāk jo apzinies cik maksāja un mazgā/valkā uzmanīgāk.
Pelnu ap 1000. Es maksāju komunālos - vasarā ir ap 100 eiro, ziemā ap 300-400. Pārtika mēnesi ap 500(2 cilvēkiem ieskaitot ēšanu ārpus mājas). Apģērbu pērku reti un tad second hand vai arī internāta kad lielās atlaides. Neinteresē lupatas, nagi, make up. Vienīgi skin care sanāk reizi pusgadā paterēties. Izdevumi par kaķiem 60 eiro mēnesī. Dāvanas/izklaides ap 100 eiro.
Īri-250, mašīnu-100 eiro, internetu-60 eiro maksā vīrs. Kur vajag tu piemet un veido iekrājumus lai pirktu dzīvokli.
Lai viens dzīvotu Rīgā vajag algu ap1000. Māsa dzīvoja maza 1 istabas dzīvokli īre 250, komunālie 200, pārtika cik nu apēd, transports ja vajag. Var jau noveikties un atrast lētāku dzīvokli ar mēbelēm un mazus komunālos, bet ne visiem paveicās.
👍🥇
18.03.2023 17:03 |
 
Reitings 69
Reģ: 18.03.2023
Protams, ka dzīve ir dārga mūsdienās.
Man diezgan daudz iziet skaistumkopšanai. Mēnesī: Skropstas 50 eiro, manikīrs un pedikīrs 80 eiro (atjaunoju ik pa 3 nedēļām). Dažas reizes gadā eju uz sejas tīrīšanu, pie friziera, retāk - permanentais uzacīm, vaksācija, solārijs - noapaļojot - 40 eiro mēnesī. Apģērbs vidēji 200 eiro mēnesī (pat vienkārši Zara un Mango modīga blūzīte maksā uz 40 eiro, par labiem apaviem nerunājot, plus vidēji gadā jāpērk sezonas zābaki, virsjakas, apakšveļa, soma, kedas utt.) Minimāli, bet sekoju modei, tāpēc nevelku visu laiku vienu un to pašu. Protams, ir dažas pamatlietas, kuras kalpo gadiem. Humpalas man jau sen vairs nešķiet nekāda lēto pērļu lāde, jo labāk nopērku H & M jaunu bodiju par 15 eiro, nekā kilomax lietotu Primark maiku ar dīvainu smaku par 8 eiro.
Man pierasts šampūnu, kondicionieri, sejas krēmu, serumu, sejas un ķermeņa mazgāšanas līdzekli utt. pirkt aptiekā, un tur par 3 eiro pudelīti vai tūbiņu nav iespējams nopirkt. Krāsojos katru dienu. Dekoratīvā kosmētika diezgan bieži atkal jāpērk no jauna. Teiktu par higiēnas piederumiem un kosmētiku - 150 eiro mēnesī.
Cauru gadu nēsāju kleitas un svārkus ar plānajām zeķbiksēm, tāpēc tur aiziet dauudz.
Telefons 80 eiro mēnesī (bez limits + jaunais iphone, kas man nav modes lietiņa, bet vairāk darba instruments).
Tas jau ir kādi 600 eiro. Ja pierēķina ēdienu ikdienas skrējienā, kādu kafiju, pasēdēšanu ar draudzeni restorānā, taksometru, telefona aplikācijas, kuras darba vajadzībām abonēju, plus dāvanas tuviniekiem svētkos, neplānotus izdevumus, ārstus - zobārsts, ginekologs, tad sanāk kāds 800 - 1000 eiro mēnesī. Un reāli jau nekādas ekstras nepērku, tā nauda vienk iziet par lietām, kuras man ir ierastas. Komunālos par savu dzīvokli, pārtiku, saimniecības preces, ceļojumus, auto izdevumus, izklaides u.c. apmaksā draugs.
18.03.2023 18:11 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Miuce @ 18.03.2023 09:43

Tavuprāt visi staigā ar vienu Pepco pirktu kurpju pāri un vieniem džinsiem, kamēr noplīst. Nopērc reizi mēnesī vidējas klases (ne Gucci) dažus apģērba gabalus, aksesuārus un kādi 400-500 aizripos nemanāmi. Tavuprāt cilvēkam ar 2000 algu būtu jāēd rīsi Bolderājas hruščovkā uz paklāja un jāstaigā pepco džinsos? Cilvēks var savu reizi paēst restorānos, nopirkt normālas drēbes un aizbraukt kādā ceļojumā, plus normālam dzīvoklim sanāk. Ja ir auto, tad iesaku painteresēties, kādas summas aiziet servisos par katru sūdu. Ubagu filozofija - ja 2000, tad tā taaaaaada nauda.

Cilvēks var arī vairākas drēbes nopirkt pepco un negaidīt, brīdi ar vienigajam kurpēm, kad tās saplīsīs. Pepco ir gan kvalitatīvas drebes, gan mazak kavalitativas. Nav nemaz sliktākais varinats. Sliktāk būtu iepirkties humpalas. Es zinu cilvēkus, kam ir lieki iekrājumi, bet tāpat nedod dievs nepirkt vairāk par vienu vai diviem pāru pāriem. Jo žel nauda tērēt.😀
Un tik pat labi, var nopirkt brendotas drēbes, un gaidīt kad vienīgais calvin klein saplīst un tik tad pirkt jaunu. 😁Varianti ir dažadi. Cilvēks var ēst pusdienās plikus rīsus, bez krējuma un citam piedevam, bet var ēst dārgākus rīsus ar dārzeņu, gāļas maisijumu.👍
Tie, kas nēsā visādus brendus bieži vien stipri ekonomē uz citām lietām, piemēram pārtiku vai izklaidēm.
Tas, ka kādam mugurā būs uzvilktas tomy hilfiger bikses, nenozīmē, ka viņam būs pārējās mantas ar brendiem visas. Tā teikt var uzvilkt dārgu jaku pa 400 € un nēsāt apakšbikses par 3 eiro. 😀
18.03.2023 19:26 |
 
Reitings 3685
Reģ: 15.11.2022
Mūsu gimene ( 2 cilvēki) kreditos iziet (auto+ dzivoklis jaundeltne) 1,400 eiro + . Komunālie ap 200 -250 ( ir arī dzīvnieki) . Pārtika nedelā bez restorāniem, izklaidēm 200 eiro. Ja restorāni, izklaides +200 vēl nedela. Respektīvi mēnesī kādi 4,000 iziet tikai uz dzīvošanu un kredītiem.😀 Tas viss ir bez celošanas , apgerba, auto apkopēm/ remontiem un bez bērniem!
18.03.2023 19:33 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Es labāk iepirkšos humpalās, nekā Pepco, humpalās vismaz var atrast kvalitatīvas drēbes 🙈
18.03.2023 22:10 |
 
Reitings 871
Reģ: 23.04.2014
Es nesaprotu, laikam esmu veiksminiece, bet man Reserved džinsi iet 4 gadus. Nepirktu vēl izturīgākus, jo kā jau te teica- zb ka neplīst 😁 Mani trigero reiz nopirktā brendu somiņa. Apnika pēc gada. No savas kļūdas mācījos un vairs nekad dārgāku par 100 nepirktu.
Pieņemu, ka meitenei tā nauda 2tk mēnesī nāk viegli, tāpēc nav žēl nekam. Es negribētu strādāt vēl vairāk, lai tikai dārgāku šmotku nopirktu. Man brīvs laiks ir svarīgāks.
Un kas te ar tiem ginekologiem.. katru mēnesi ejat, vai?
19.03.2023 11:32 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Džinsiem man šķiet kvalitātē nav liela starpība. Man bija vieni no CK, bija mīkstāki (patīkamāk nēsāt), melnā krāsa piesātinātāka un no malas izskatījās labāk, cik nu vieni melni džinsi no malas vispār atšķiras no otriem melniem džinsiem. Bet sanāca tajos pabraukāt ar velo un izdila tik pat ātri, cik lētais gals. Nebija liela bēda, tā kā skinny jeans mode jau bija pagājusi :D
19.03.2023 11:59 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Standby @ 19.03.2023 11:32
Es nesaprotu, laikam esmu veiksminiece, bet man Reserved džinsi iet 4 gadus. Nepirktu vēl izturīgākus, jo kā jau te teica- zb ka neplīst ? Mani trigero reiz nopirktā brendu somiņa. Apnika pēc gada. No savas kļūdas mācījos un vairs nekad dārgāku par 100 nepirktu.
Pieņemu, ka meitenei tā nauda 2tk mēnesī nāk viegli, tāpēc nav žēl nekam. Es negribētu strādāt vēl vairāk, lai tikai dārgāku šmotku nopirktu. Man brīvs laiks ir svarīgāks.
Un kas te ar tiem ginekologiem.. katru mēnesi ejat, vai?

Man tas pats bija ar outletā pirktu jaciņu, bet tāpat dārgāku, kā es citreiz pirktu.. stāv skapī - it kā ļoti smuka, bet īsti kur vilkt nav, pārdot nevaru, jo diegs uzrauts, atdot žēl 😄 ja es pelnītu mēnesī 10k, tad vieglāk no tādas lietas arī atvadītos, a tā.. skapī stāv tāda neforša pieredze
19.03.2023 12:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits