Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neadekvāti cilvēki

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Vai esat sastapušās ar bīstamiem personāžiem uz ielas? Kā tādā situācijā rīkojāties?
Pēdējā laikā īpaši bieži tādus ievēroju uz ielas. It kā parasti vīrieši, bet var redzēt, ka ir psihiskas noslieces, kas izpaužas kā sarunas, kliegšana, vicināšanās ar rokām, kaut cilvēks ir viens pats. Ir neomulīgi, jo nezini, kas var ienākt prātā šādiem cilvēkiem. Vienā brīdī viņš dejo uz ielas, bet nākamajā jau tev ribās ir nazis.
Agrāk tam nepievērsu uzmanību, mierīgi staigāju tumsā pa pilsētu, bet tagad ir tiešām bail no tādiem cilvēkiem. Ir bijuši gadījumi, kad skrien pakaļ, seko, izsaka komplimentus, draud, izturas neadekvāti, cenšas uzmākties.
27.02.2023 00:05 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Man vienreiz bija gadījums, kad vakarā sarunājām ar draudzeni tikties centrā, gaidīju viņu pie Origo burtiski 5min. Klāt pienāca vīrietis un jautāja vai man nav kāda cigarete, nepīpēju, līdz ar to atbilde bija -nē. Pēc izskata neizskatījās no zemākajiem slāņiem. Pēc tam mēģināja iepazīties, kad pateicu, ka man tas nav aktuāli, sāka man braukt augumā par to, ka redz esmu iedomājusies, ka esmu baigā zvaigzne un ja nebūtu tik daudz cilvēku apkārt viņš man ierādītu vietu.😀Es vienkārši sāku iet prom no viņa un viņš kkur nozuda, labi ka tā, jo tobrīd mazliet samīzos. 😀Kopš tā laika centrā ap Origo rajonu viena pati vairs nerādos. Bet vispār uzskatu, ka kāds gāzes baloniņš ir obligāts katram, jo diemžēl tādu neadekvāto ir daudz. 😕
27.02.2023 00:19 |
 
Reitings 775
Reģ: 14.03.2014
Vispār man tādi gadījumi ir bijuši diezgan daudz ar bīstamiem personāžiem. Tāpēc pēc dabas esmu diezgan bailīga un lieki viena apkārt nestaigāju, itsevišķi tumsā. 😁Arī sabiedriskajā transportā vienmēr cenšos sēdēt vai stāvēt vietā no kuras visu labi pārredzu, jo nevar zināt ko sagaidīt no apkārtējiem. 🤗
27.02.2023 00:26 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Nevar zināt, kurš ko ir salietojies. Man viens tips gāja līdzi pa ielu. Tobrīd devos mājās. Aizgāju uz citu pusi, lai neredz, kur dzīvoju. Pateicu, ka vīrs nāk pretī. Kaut kā atšuvās.
Vienreiz dzirdēju, ka meiteni taksists vedis nezināmā virzienā. Kaut kā bija izkūlusies sveikā no tādas situācijas. Kādreiz bija “Lady Taxi” ar sievietēm-autovadītājām. Tad meitenēm bija drošāk braukt ar taxi. Bet, jā, piparu vai gāzes baloniņš jānēsā līdzi. Vēl labāk ir apgūt pašaizsardzību, esmu par to domājusi. Man šķiet, ka neadekvātos ir galvenais nenokaitināt, runāt ar viņiem mierīgi un iet uz citu cilvēku pusi. Pa nomaļām vietām labāk neiet.
27.02.2023 00:29 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Ja braucat sab.transportā, tad labāk atrasties vadītāja tuvumā, nevis tramvaja 2. vagonā.
27.02.2023 00:30 |
 
Reitings 226
Reģ: 27.06.2014
Pēc tava apraksta izklausās ka vienkārši nariks jeb riga unseen personāži..
Es arī nejūtos godīgi sakot droši uz ielas ja ir tumšais laiks
27.02.2023 00:34 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Dzīvoju Rīgā, vienai naktī, ir nācies iet vai braukt ar riteni! Bet neko aizdomīgu neesmu redzējusi!
Bet īstenībā naktī viena nekur neeju. Parasti ,ja kur naktī izdomāju, tad ar draugu kopā, bet nav nācies nekur iekulties.
Bet , ja godīgi reti nācies saskarties ar tādiem tipiem. Ja tā godīgi tad 2 x dzīvē, bet tur nebija nekas tāds itkā.. un tas bija dienas laikā!
Man ir somā tas gāzes baloniņš, bet nezinu , kā būt ,ja reāli vajadzētu izmantot, un patiesībā mani vairāk biedē tieši kādi nikni suņi.
Bet patiesībā es Rīgā jūtos diezgan droši.
27.02.2023 00:43 |
 
Reitings 175
Reģ: 24.02.2021
nuu latvija likás kaa drošākà vieta.Tagad dzīvojot Zviedrijá neeju pa nakti nekur, jo ļoti bieži sievietes šeit izvaro un policija iisti neko neiesāk, bet tikai saka lai pierādi ka bija kkas pret Tevi...to man stāsija zviedrietes un dzirdu arii ziņās šausmu stāstus kā te nozog cilvekus priekš sex trafficking. Arī ļoti daudz apšaudes notiek un brīžiem ir paziņojumi lai nepulcejas kompānijās.
Latvijā atceros ka bija vīrietis kurš katru dienu staigāja ar ziediem juglā un meiģināja iepazīties un bija ļoti uzbāzīgs...
27.02.2023 00:52 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Jelly @ 27.02.2023 00:52
nuu latvija likás kaa drošākà vieta.Tagad dzīvojot Zviedrijá neeju pa nakti nekur, jo ļoti bieži sievietes šeit izvaro un policija iisti neko neiesāk, bet tikai saka lai pierādi ka bija kkas pret Tevi...to man stāsija zviedrietes un dzirdu arii ziņās šausmu stāstus kā te nozog cilvekus priekš sex trafficking. Arī ļoti daudz apšaudes notiek un brīžiem ir paziņojumi lai nepulcejas kompānijās.
Latvijā atceros ka bija vīrietis kurš katru dienu staigāja ar ziediem juglā un meiģināja iepazīties un bija ļoti uzbāzīgs...

Visā visumā Latvija ir droša vieta. Ir atsevišķas vietas, kur ir visādi dīvaini personāži. Piemēram, Rīgā Latgales priekšpilsētā ir alkonautu un narkomānu perēkļi.
27.02.2023 01:10 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Tāpēc ka par to visu jau nekā nav, var baurot, piesieties, uzmākties, pat huligānisms tas nebūs. Var jau arī iekaustīt, lauzts deguns vispār ir tāds sūds un viegli miesas bojājumi un par to nekā vairāk kā niecīgs administratīvais nebūs. Laimes zemē esam. Kaut kādi sodi sāk pienākties, kad ir līķis, izvarošana vai reanimācija. Viss līdz tam pupu mizas. Un trakie vispār var izpausties uz nebēdu, liberālajā laimes zemē taču nabadziņus nedrīkst sašņorēt un likt ārstēties.
27.02.2023 10:25 |
 
10 gadi
Reitings 2016
Reģ: 29.01.2009
Jelly @ 27.02.2023 00:52
nuu latvija likás kaa drošākà vieta.Tagad dzīvojot Zviedrijá neeju pa nakti nekur, jo ļoti bieži sievietes šeit izvaro un policija iisti neko neiesāk, bet tikai saka lai pierādi ka bija kkas pret Tevi...to man stāsija zviedrietes un dzirdu arii ziņās šausmu stāstus kā te nozog cilvekus priekš sex trafficking. Arī ļoti daudz apšaudes notiek un brīžiem ir paziņojumi lai nepulcejas kompānijās.
Latvijā atceros ka bija vīrietis kurš katru dienu staigāja ar ziediem juglā un meiģināja iepazīties un bija ļoti uzbāzīgs...

Zviedrijā jau Jums tur pilns ar musulmaņiem un visādiem tumšajiem primātiem, nav brīnums.
27.02.2023 10:38 |
 
Reitings 219
Reģ: 18.08.2022
Nez, es jūtos droši ikdienā, nakts laikā centrā, arī citās Rīgas vietās, bet tas tāpēc, ka apzinos, kas var notikt.
Ir bijuši gadījumi, kad esmu gan ar policiju piedraudējusi, gan pa muti sadot ( esmu 165 un smalka būtne) :D bet abās reizēs tas vienkārši nostrādāja.
Vislabākā taktika ir mēģināt doties prom no konflikta, bet ja tas nesanāk, tad vajag spēt ļoti pastāvēt par sevi.
Bet pēc tām reizēm man somiņā vienmēr ir līdzi nazis un gāzes baloniņš jakā.
Narkomāni, tad kad salietojušies nav nebūt ne tik bīstami, viss bīstamākie viņi ir tad, kad meklē nākamo devu, tad ārdās un ir gatavi uz daudz ko, bet parasti to tā labi var redzēt. Kamēr tur sakaifojušies peld, viņi samērīgi neitrāli.
Alkoholiķi parasti kasās un uzprasās, bet tad tur jāskatās vai pa draugam runāt un tad atvērsies, līdz tu vari tikt prom no situācijas, vai draudēt ar policiju (parasti tiem tas strādā jo, jau bijusi nelāga pieredze).
Garīgi slimie, lielākoties uzvedas biedējoši, bet ļoti reti ir tādi ar patiesu nolūku darīt pāri. Šeit drīzāk var būt nepatīkama komunikācijas pieredze - uzmācība, ilga runāšana, lamāšanās, pazemojoši piedāvājumi utt., bet ne fiziski ietekmējoša. Pavisam reti (lielākoties šizofrēnijas slimniekiem, vai tiem, kuriem ir halucinācijas) ir tieksme, kādam ko durt vai fiziski darīt pāri.
Daudz bīstamāki ir vienkārši, normāla paskata cilvēki ar mērķi darīt pāri - izvarotāji, zagļi utt. ar tiem vislabāk palīdz baiļu neizrādīšana un max miera saglabāšana, jo vairāk jutīsies kā upuris, jo vairāk viņi jutīs pārsvaru. No tādiem ir grūtāk izvairīties, jo no malas ne vienmēr var pateikt, ka bīstams.
Kopumā, noteikti ir jēdzīgi turēt kaut ko pie rokas un nebaidīties ne skaļi bļaut palīgā.
27.02.2023 10:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Man ir bijis, ka uz ielas nevar tikt vaļā no "pielūdzēja", kurš cilvēcīgu valodu nesaprot. Netālu stāv citi cilvēki, arī vīrieši, kuri tikai noskatās vai vispār tēlo, ka neredz. Es esmu sapratusi, ka vienmēr jābūt gatavai pašai sevi aizstāvēt, jo sabiedrība ir ļoti vienaldzīga un neviens tev palīgā nenāks.
Sen atpakaļ strādāju viesnīcā par istabeni un bija viesis, kurš iedomājās, ka istabenes pienākumos ietilpst arī seksuāli pakalpojumi. Toreiz kārtīgi izbijos, bet, par laimi, viss beidzās labi.
27.02.2023 11:26 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Latvija un Rīga ir samērā drošas vietas, bet tāpat ir visādi dīvaini gadījumi bijuši. Ja kaut kur tālu viena pati dodos tumšā laikā, kabatā vienmēr līdzi nēsāju gāzes baloniņu. Par laimi nekad nav sanācis izmantot.
No tādām vietām kā Origo un tuneļi, tad kad esmu viena un kad ir tumšs vispār izvairos.
Ir bijis, kad gaidu kādu kaut kur un nāk klāt dzēruši vīrieši un prasa cigaretes, tad pasaku, ka nav un kaut vai drusku mainu lokāciju, lai nepaliktu uz vietas. Jo palikt turpat, šķiet tāds kā ielūgums pļāpāt vēl.
Vēl man ir diezgan bailīgi tramvajā braukt vēlu vakaros. Ir bijušas reizes, kad palieku viena ar pāris dzērājonkuļiem, jo braucu līdz galapunktam. Neviens gan nav mēģinājis neko darīt, bet ir bijuši tādi kas bezkaunīgi virsū skatās vai pat blakus nosēžas, pat ja viss tramvajs tukšs.
Parasti gan esmu pirmajā vagonā, lai tuvāk vadītājam, bet citreiz tādos brīžos gribās tam vadītājam blakus apsēsties. :D
27.02.2023 11:55 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Dzīvoju "Maskačkā". Pēc plkst 20:00 nekur īsti nesanāk doties tāpēc nav gadījies satikt narkomānus/dzērājus, bet man liekas ka viņi tajā laikā jau atrodas patversmē vai kaut kur nolīduši. Pa dienu Centrāltirgus pieturā viņi tur ir daudz, jo citur nav kur iet.
Vairāk ir sanākuši gadījumi ar seksuālo uzmākšanos. Vienreiz transportā apsēdās blakus 40+ vīrietis ar lielu somu/portfeli klēpī un rokas zem somas. Pēc tam jūtu ka kaut kas tā kā man bakstas kāja, pabīdijos, jo domāju viņa soma. Kādu laiku nekas nav. Pēc tam jau jūtu pilnu plaukstu uz manas kājas šļūcam uz kajstarpes pusi. Protams, tajā mirklī pielecu kājas un bļauj ko tu dari stulbais pretekli. Un viņš cenšas mani noturēt ar vienu roku sēdus, kamēr es gribu tikt garām. Viņš mani nelaida ārā no krēsla un pārējiem cilvēki pohuj. Autobus tad bija diezgan pilns. Pagrūda viņu malā un biju šokā par to kas notika.
Ir bijis ka uz ielas/sabiedriskajā iereibuši vīrieši izskata komplimentus, vai prasa numuru, grib pieskarties, bet parasti tādus ignorēju un eju prom.
27.02.2023 12:01 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
YaeMiko @ 27.02.2023 12:01
Dzīvoju "Maskačkā". Pēc plkst 20:00 nekur īsti nesanāk doties tāpēc nav gadījies satikt narkomānus/dzērājus, bet man liekas ka viņi tajā laikā jau atrodas patversmē vai kaut kur nolīduši. Pa dienu Centrāltirgus pieturā viņi tur ir daudz, jo citur nav kur iet.
Vairāk ir sanākuši gadījumi ar seksuālo uzmākšanos. Vienreiz transportā apsēdās blakus 40+ vīrietis ar lielu somu/portfeli klēpī un rokas zem somas. Pēc tam jūtu ka kaut kas tā kā man bakstas kāja, pabīdijos, jo domāju viņa soma. Kādu laiku nekas nav. Pēc tam jau jūtu pilnu plaukstu uz manas kājas šļūcam uz kajstarpes pusi. Protams, tajā mirklī pielecu kājas un bļauj ko tu dari stulbais pretekli. Un viņš cenšas mani noturēt ar vienu roku sēdus, kamēr es gribu tikt garām. Viņš mani nelaida ārā no krēsla un pārējiem cilvēki pohuj. Autobus tad bija diezgan pilns. Pagrūda viņu malā un biju šokā par to kas notika.
Ir bijis ka uz ielas/sabiedriskajā iereibuši vīrieši izskata komplimentus, vai prasa numuru, grib pieskarties, bet parasti tādus ignorēju un eju prom.

Fuj, man viens autobusā vienreiz rīvējās gar kāju. Sākumā likās, ka autobuss ļoti šūpojas braucot un nekas traks, pēc tam sāka likties, ka tas notiek apzināti un ar elkoni stūmu viņu prom, aizgāja citur. Tolaik man bija kādi 19 gadi un nevarēju saņemties neko pateikt.
27.02.2023 12:04 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Vispār tik pretīgi, sievietei būt ir, vienlaikus, superīgi un briesmīgi :D
27.02.2023 12:04 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Lula @ 27.02.2023 12:04
Vispār tik pretīgi, sievietei būt ir, vienlaikus, superīgi un briesmīgi :D

O jā. Esmu draugam vai draugiem čaļiem stāstījusi šādus atgadījumus, viņiem vienmēr milzīgs pārsteigums un šausmināšanās. Vēl parasti pieminu, ka ar katru sievieti, kuru zinu un nezinu ir tādas lietas notikušas, tas jau vairs nav nekas jauns pasaulē.
27.02.2023 12:09 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
*Bella* @ 27.02.2023 00:19
Man vienreiz bija gadījums, kad vakarā sarunājām ar draudzeni tikties centrā, gaidīju viņu pie Origo burtiski 5min. Klāt pienāca vīrietis un jautāja vai man nav kāda cigarete, nepīpēju, līdz ar to atbilde bija -nē. Pēc izskata neizskatījās no zemākajiem slāņiem. Pēc tam mēģināja iepazīties, kad pateicu, ka man tas nav aktuāli, sāka man braukt augumā par to, ka redz esmu iedomājusies, ka esmu baigā zvaigzne un ja nebūtu tik daudz cilvēku apkārt viņš man ierādītu vietu.?Es vienkārši sāku iet prom no viņa un viņš kkur nozuda, labi ka tā, jo tobrīd mazliet samīzos. ?Kopš tā laika centrā ap Origo rajonu viena pati vairs nerādos. Bet vispār uzskatu, ka kāds gāzes baloniņš ir obligāts katram, jo diemžēl tādu neadekvāto ir daudz. ?

Man vienreiz bija līdzīgs atgadījums , gaidīju pie Centrāltirgus autobusu , vīrietis prasa cigareti , sāku viņam ka nav , aiziet , atkal atnāk ,pēc tam viņš prasa šķiltavas , saku ka nav, atkal aiziet, pēc tam viņš pienāk pie manis un saka: zini , tu izskaties pēc kroples. Palika ļoti neomolīgi, aizgāju uz citu pusi pilnīgi stāvēt.
Origo vispār ir neadekvāti cilvēki, gāju ar ratiem pa rimčiku , pretī nāk meitene , tā vietā lai viņa pavirzītos un mēs izmainitos , viņa tīšām uzgrūdās man virsū un vēl agresīvi pagrūda, biju konkrētā šokā, varu vien priecāties , ka ratiem virsū neuzskrēja .
27.02.2023 12:30 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Man liekas, ka tie frīki vairāk aktivizējas dienā. Un jā cilvēki ignorē.
Agrāk strādāju veikalā Vecrīgā un tur regulāri tādi pretekļi kasījās pie meitenēm. Pat bija tā, ka ieskrien veikalā pilnīgi bez elpas un pasaka, ka seko. Tad jau atkarībā no situācijas - vai izlaidu pa aizmugures durvīm vai pati pati uzkasījos uz sekotāja, stāstot kādas mums foršas smaržiņas 😅 viņos kaut kas nostrādā, ka nespēj pieklājīgi un ātri izbeigt sarunu, tāpēc runā pieklājības pēc un nesaka, ka tam nav laika. Pa to laiku jau meitenes ir tālēs zilajās
Pati bieži staigāju pa naktīm. Līdzi ir suns, bet tas tāds perdelis, ko diezvai var ņemt nopietni
27.02.2023 12:34 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Metaforaas @ 27.02.2023 12:30

Man vienreiz bija līdzīgs atgadījums , gaidīju pie Centrāltirgus autobusu , vīrietis prasa cigareti , sāku viņam ka nav , aiziet , atkal atnāk ,pēc tam viņš prasa šķiltavas , saku ka nav, atkal aiziet, pēc tam viņš pienāk pie manis un saka: zini , tu izskaties pēc kroples. Palika ļoti neomolīgi, aizgāju uz citu pusi pilnīgi stāvēt.
Origo vispār ir neadekvāti cilvēki, gāju ar ratiem pa rimčiku , pretī nāk meitene , tā vietā lai viņa pavirzītos un mēs izmainitos , viņa tīšām uzgrūdās man virsū un vēl agresīvi pagrūda, biju konkrētā šokā, varu vien priecāties , ka ratiem virsū neuzskrēja .

Domāju, ka uzgrūdās, lai mēģinātu apzagt, tā daži dara.
27.02.2023 12:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!