Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Narcisi esošie/bijušie-emocionāla vardarbība

 
Reitings 94
Reģ: 28.10.2021
Pavadot dažus gadus attiecībās ar narcisu varu pateikt skaidri,ka emocionāla vardarbība ir temats,ko sievietes noklusē.
Iespējams pat nezin un kaunās kā to tēmu pacelt.
Bet sastapt narcisu,ar tiem ir vēl smagāk.
Varbūt ir kāda,kas vēlas padalīties savā pieredzē, kā tika galā utt. ar cilvēku,kad neviens apkārt vai nu nesaprata vai nezināja kas notiek?
20.02.2023 01:23 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
3 gadi attiecībās un jorpojām netieku galā, diemžēl, bet zinu, ka attiecībām ir pienākušas beigas bet vēl nevaru aiziet. Viss aizgājis tik tālu, ka nervi man sabeigti tragiski un jau sivas nedēļas mēģinu atrast labu psihologu kurš pieņemtu mani. Esmu stāstījusi par šo mammai, izstāstot pāris situācijas viņa nesaskatīja neko traku, protams ka nē, jo izstāstu tikai vienu no 100. Tad kad viss tas notiek vairākus gadus no vietas, cilvēks beigās vienkarsi pamazām sāk brukt kopā. Traki. Pagaidām esmu nonākusi tik tālu, ka mazākais sīkums var būt pēdējais piliens un nervi man var neizturēt nu jau pat par pilnīgi neko.
20.02.2023 07:22 |
 
Reitings 398
Reģ: 09.08.2022
Kāpēc jūs domājat, ka tie ir tieši narcisi nevis cilvēki ar smagu raksturu?
20.02.2023 08:06 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Protams, ka sievietēm būs kauns atzīt ka attiecībās kāds viņas aizvainoja, izmantoja, tina ap pirkstu, jo citiem cilvēkiem patīk "Victim blaming". Teikt-pati vainīga, muļķa sieviete, gan jau gribēja no vīrieša naudu utt. Vienkārši nav empātijas un sapratnes kā ir iespējams attiecībās manipulēt ar otru.
Ir bijusi pieredze, nezinu vai ar narcisu, bet sāpīga, ka pat negribas atcerēties.
20.02.2023 09:09 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Kā tiku galā? Izšķīros. Vienīgais, kas ar narcisiem un jebkādām sliktām attiecībām ir jādara.
20.02.2023 09:15 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Renaate301 @ 20.02.2023 08:06
Kāpēc jūs domājat, ka tie ir tieši narcisi nevis cilvēki ar smagu raksturu?

Grūti pateikt, ko katra domā ar narcisu, bet tādu kārtīgu narcisa personību var diezgan veigli pamanīt (ne uzreiz, protams) Kaut palasot narcistiskas personības pazīmes, parasti viss saslēdzas kopā.
Tur apakšā ir traumēts, ļoti nepašpārliecināts cilvēks, kas to kompensē dažādos veidos.
20.02.2023 09:26 |
 
Reitings 3508
Reģ: 10.12.2022
Biju kopā divus gadus, paliku stāvoklī, bet grūtniecības nobeigumā nolēmu, ka viss, bērnam nav jāuzaug to redzot. Jā, ir daudzi, kas nesaprot, pārsvarā tie ir cilvēki, kas ir tuvāki viņam - viņa mamma, viņa radi, viņa draugi, jo pārsvarā dzird viņa pusi. Sākumā gribējās izkliegt un pierādīt kāds melis un manipulators viņš ir, bet tagad es par viņu vairs nerunāju un man ir vienalga, ko domā citi. Mani vecāki un labākās draudzenes zin pilnīgi visu un man ar to pietiek.
Bērna dzīvē viņa īsti nav, stāsta visiem, ka neļauj tikties utt. Bet nu arī to laižu gar ausīm, ja dēls vēlāk vēlēsies tēvu satikt, virzienu parādīšu.
Sākotnēji atbildēju uz ziņām, kad nu uzradās (4-2x gadā), tad ļāvu satikties, pārsvarā tikšanās pēdējā brīdī atceļ (es esmu vainīga, jo ne tāds laiks ārā, ne tāda diena utt), tagad pēdējo mēnesi vairs neatbildu, tagad februārī gribēja Ziemassvētku dāvanas atnest, neko vairs neatbildēju, es vairs nevaru, man vairs nav spēka katru reizi vienu un to pašu, tagad ja kaut ko vēlas, lai iet pa priekšu uz bāriņtiesu un tad risināsim visu oficiāli. Alimentus kaut kad ir maksājis, kaut kad nav, pagājušogad kopā ieskaitīja 350€. Ir arī problēmas ar alkoholu un cik dzirdēju nu jau arī azartspēlēm nepaiet garām.
No tādiem nabadziņiem mukt pa gabalu, bez žēlastības - no contact it sevišķi, ja nav bērnu, nobloķē un aizmirsti (pie psihoterapeita).
Ja angļu valodu pārzin ir ļoti daudz labu video youtube, narcisi un manipulatori visi nav vienādi, dažreiz ir grūti atpazīt, ka esi nonācis tāda varā.
20.02.2023 09:31 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Renaate301 @ 20.02.2023 08:06
Kāpēc jūs domājat, ka tie ir tieši narcisi nevis cilvēki ar smagu raksturu?

Manā dzīvē visi sastaptie cilvēki, kuri bez maz vai uzsāk sarunu ar teikumu - man ir smags raksturs..attaisno sevi un savas neizdarības. Nespēj savākt emocijas un ir riebīgs - man ir smags raksturs! Nē, tu esi nepieaudzis un pieradis, ka visu dabū kā TU esi izdomājis.
Ja kāds otram saka - smags raksturs, tad vnk nav tev īstais cilvēks. Atkal jau - norakstam savu kaut kādu nespēju.
Man viens čalis reiz pateica, ka viņš ar mani nespējot būt kopā, jo man ir smags raksturs. Līdz šim teikumam nonācām, jo es pateicu, ka ir jādomā kā risināt attāluma attiecības. Vai nu es braucu pie viņa vai viņš pie manis. Acīm redzot, sieviete, kura zin ko grib ir "smaga". Vīrs gan tā neuzskata jau 10+ gadus :)
Nav tādi smagi/viegli raksturi. Ir tikai spēja/nespēja strādāt ar sevi. Protams, dominanti cilvēki uzskatīs, ka pakļāvīgie un klusie ir "viegli" cilvēki. Tik aizmirst, ka tie vieglie var klusām izplānot slepkavību un nervu sabrukuma brīdī otru nolinčot.
20.02.2023 10:07 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Bet par tēmu runājot - bēdz! Izbeidz attiecības un ej prom. Kaut tev nav atbalsta..tad ej uz kādu krīzes centru, bet ej prom.
20.02.2023 10:09 |
 
Reitings 94
Reģ: 28.10.2021
Es ar šo narcisu biju dažus gadus. Vairākas šķiršanās/salabšanas.
Protams man šķita,ka varu palīdzēt,jo cilvēkam bija atkarības ar ko cīnijās,tiešām domāju,ka tur tā problēma un rakstura smagā puse parādās.
Bet laiks man atvēra acis.
Nomelnot mani citiem,pirms pat esmu,ko pateikusi,bija tipiska parādība.
Ar savu šarmu vienmēr atrada citu vietā,visas vienmēr domāja,ka princi atradušas,bet pat nenojauta,kas sagaida.
Tagad cik zinu viņš ir precēts ar bērniem,viens nemāk būt,pat lai kaut ko sakārtotu sevī.
Bet krāpj savu otru pusi.
Saprotams,ka tikai svarīgi ko ārpasaulei parāda.
Tiešām emocionālā vardarbība tāda,kuru nevar izskaidrot tiem,kas nav piedzīvojuši un diemžēl šie cilvēki aiziet traumēt nākamo un atstāj uz sabrukšanas robežas to,kas vairs nešķiet vajadzīgs.
20.02.2023 12:05 |
 
Reitings 4903
Reģ: 11.08.2022
Nav par romantiskām attiecībām, bet viens tuvs radinieks ir vardarbīgs. Kad citi radinieki sāka jautāt, kāpēc esot izmainījusies mana attieksme pret viņu godīgi pateicu, kas par lietu. Atbildē saņēmu veselu lekciju sēriju par to, ka jādzīvo draudzīgi un veselu pārmetumu lavīnu par to, ka tas viss ir izdomāts, nemaz nerunājot par katru reizi pārgrieztiem ģīmjiem un nolikšanu aiz muguras.
Ieturu distanci gan no paša, gan no lielajiem aizstāvjiem (daži no tiem ir tā aiztriekti ratā, ka jau aizmirsies, kā viņi izskatās)
20.02.2023 12:42 |
 
Reitings 20816
Reģ: 18.08.2022
Nav gluźi pieredze ar narcisu ,bet ar kontrolētāju /emocionālo vardarbību ,pirms tam biju loti patstāvīga un pēc attiecībām pat bija grūti saprast ,kā es vispār nonācu šādā situācijā,bet nu protams,tas notika lēnām gadu gaitā ne uzreiz ,viena no lietām ,kas notika ,es itkā “organiski “zaudēju savus draugus,minimals kontakts ar gimeni ,draugiem ,jo draugam nepatika ,ka man ir draugi ,nekur negāju,laiku pavadījam parasti ar vina draugiem ,lidz ar to es pat nejutu ,ka esmu ierobežota,parasti sēdēju mājās ,darbs -mājās,nekur viena negāju (nebija jau arí kur iet ,jo nebija draugu )
Bet long story short ,kad man atvērās acis un gribēju pārtraukt attiecības ,man pat nebija atbalsta no pašas gimenes ,tieši otrādi mani vecāki bija dusmīgi ,jo protams,bija noticējusi,cik šarmants ir mans draugs ,vienmer gatavs palīdzēt ,piezvanīt ,izteikt komplimentu utt,mani vecāki klātbūtnē vienmēr bija galants,vienkārši nu ideals vīrietis,par to kas mājās notika ,es protams kluseju,jo bija kauns ,pēc tam tikai uzzinaju,ka vinš pat maniem vecakiem bija sudzejies par mani ,ka es redz vinu nenovērtēju,loti grūti bija aiziet un vēl gadu mani vecāki bija dusmīgi līdz brīdim ,kad sāku stāstīt ,kāds vinš patiesībā bija un arī tad vajadzēja laiku ,lai vinji sāktu man ticēt.
20.02.2023 13:24 |
 
Reitings 3508
Reģ: 10.12.2022
SantaBarbara @ 20.02.2023 13:24
Nav gluźi pieredze ar narcisu ,bet ar kontrolētāju /emocionālo vardarbību ,pirms tam biju loti patstāvīga un pēc attiecībām pat bija grūti saprast ,kā es vispār nonācu šādā situācijā,bet nu protams,tas notika lēnām gadu gaitā ne uzreiz ,viena no lietām ,kas notika ,es itkā “organiski “zaudēju savus draugus,minimals kontakts ar gimeni ,draugiem ,jo draugam nepatika ,ka man ir draugi ,nekur negāju,laiku pavadījam parasti ar vina draugiem ,lidz ar to es pat nejutu ,ka esmu ierobežota,parasti sēdēju mājās ,darbs -mājās,nekur viena negāju (nebija jau arí kur iet ,jo nebija draugu )
Bet long story short ,kad man atvērās acis un gribēju pārtraukt attiecības ,man pat nebija atbalsta no pašas gimenes ,tieši otrādi mani vecāki bija dusmīgi ,jo protams,bija noticējusi,cik šarmants ir mans draugs ,vienmer gatavs palīdzēt ,piezvanīt ,izteikt komplimentu utt,mani vecāki klātbūtnē vienmēr bija galants,vienkārši nu ideals vīrietis,par to kas mājās notika ,es protams kluseju,jo bija kauns ,pēc tam tikai uzzinaju,ka vinš pat maniem vecakiem bija sudzejies par mani ,ka es redz vinu nenovērtēju,loti grūti bija aiziet un vēl gadu mani vecāki bija dusmīgi līdz brīdim ,kad sāku stāstīt ,kāds vinš patiesībā bija un arī tad vajadzēja laiku ,lai vinji sāktu man ticēt.

Pirms mana pēdējā ieberziena(drusku cits tips pagadījās) , man arī bija tieši šāds. Visiem tā patika, vienmēr sarunāja pilnas ausis un tad pēc gadiem tikai uzzināju, ka šis maniem draugiem ir kaut ko sūdzējies un pēries, ka nezin vai esmu īstā utt. Mamma gan uz beigām manīja, ka kaut kas nav riktīgi, bet pārējiem gan bija vairāki gadījumi jāstāsta līdz kaut ko sāka saprast, kaut gan ir paziņas, kas viņu mēdz pieminēt kā - tur gan jums bija tik labas attiecības
20.02.2023 17:22 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
.
20.02.2023 17:55 |
 
Reitings 1717
Reģ: 01.02.2023
.Eksperte. @ 20.02.2023 09:15
Kā tiku galā? Izšķīros. Vienīgais, kas ar narcisiem un jebkādām sliktām attiecībām ir jādara.

Varu piekrist. Tas ir vienīgais variants. Drusku pasāpēs, bet pēc tam būs atvieglojums, ka ir tikts ārā no tādām "attiecībām".
20.02.2023 18:07 |
 
Reitings 94
Reģ: 28.10.2021
SantaBarbara @ 20.02.2023 13:24
Nav gluźi pieredze ar narcisu ,bet ar kontrolētāju /emocionālo vardarbību ,pirms tam biju loti patstāvīga un pēc attiecībām pat bija grūti saprast ,kā es vispār nonācu šādā situācijā,bet nu protams,tas notika lēnām gadu gaitā ne uzreiz ,viena no lietām ,kas notika ,es itkā “organiski “zaudēju savus draugus,minimals kontakts ar gimeni ,draugiem ,jo draugam nepatika ,ka man ir draugi ,nekur negāju,laiku pavadījam parasti ar vina draugiem ,lidz ar to es pat nejutu ,ka esmu ierobežota,parasti sēdēju mājās ,darbs -mājās,nekur viena negāju (nebija jau arí kur iet ,jo nebija draugu )
Bet long story short ,kad man atvērās acis un gribēju pārtraukt attiecības ,man pat nebija atbalsta no pašas gimenes ,tieši otrādi mani vecāki bija dusmīgi ,jo protams,bija noticējusi,cik šarmants ir mans draugs ,vienmer gatavs palīdzēt ,piezvanīt ,izteikt komplimentu utt,mani vecāki klātbūtnē vienmēr bija galants,vienkārši nu ideals vīrietis,par to kas mājās notika ,es protams kluseju,jo bija kauns ,pēc tam tikai uzzinaju,ka vinš pat maniem vecakiem bija sudzejies par mani ,ka es redz vinu nenovērtēju,loti grūti bija aiziet un vēl gadu mani vecāki bija dusmīgi līdz brīdim ,kad sāku stāstīt ,kāds vinš patiesībā bija un arī tad vajadzēja laiku ,lai vinji sāktu man ticēt.

Jā,tas laikam bija viens no tādiem izolējošiem momentiem,ka apkārt sliktu stāstija,mēģināja par upuri izlikties,laicīgi apvārdoja ar izteiktu šarmu un meliem par mani,lai tad ja es meklētu palīdzību vai atklātu kas notiek,neviens neticētu.
Drausmīga sajūta bija.
20.02.2023 18:42 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
MartaElza @ 20.02.2023 18:07

Varu piekrist. Tas ir vienīgais variants. Drusku pasāpēs, bet pēc tam būs atvieglojums, ka ir tikts ārā no tādām "attiecībām".

Teorija ir viens, bet prakse kas cits. Ja ir manipulatīvas attiecības, no tādām ir ļoti grūti tikt ārā, jo esi sasaistīts un liekas, ka rokas ir par īsu. Un papildus tam tu tiec nobleimots un šķiet, ka pats esi problēma, nevis otrs tev mēģina to ieprogrammēt. Baigi grūti ir tikt līdz tam posmam, kur tu apjēdz, kas tieši notiek un tad saslēgt ar savām darbībām nevis sajūtas, bet loģiku un radīt iznākumu un labāko variantu sev. Respektīvi garšs veids kā pateikt, ka šķirties nav tik viegli kā izskatās, pat ja tas ir vislabākais veids un to saproti pats.
20.02.2023 18:59 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Daudz interisējos par sieviešu psiholoģiju saistībā ar attiecībām..
Radies iespaids ka sievietes dievina tāda tipa cilvēkus un visilgāk ar tādiem noturās attiecībās (kuri iespaido gan emocionāli gan fiziski)
Ja visu laiku izturas jauki un netaisa kašķus/drāmas, tas viņām riebjās, paliek ātri garlaicīgi, pazūd respekts, nav vairs seksuālā iekāre un ātri vien izšķiras.
Arī pats uz savas ādas esmu šo pārbaudijis, biju nice guy.
20.02.2023 20:21 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aldis15 @ 20.02.2023 20:21
Daudz interisējos par sieviešu psiholoģiju saistībā ar attiecībām..
Radies iespaids ka sievietes dievina tāda tipa cilvēkus un visilgāk ar tādiem noturās attiecībās (kuri iespaido gan emocionāli gan fiziski)
Ja visu laiku izturas jauki un netaisa kašķus/drāmas, tas viņām riebjās, paliek ātri garlaicīgi, pazūd respekts, nav vairs seksuālā iekāre un ātri vien izšķiras.
Arī pats uz savas ādas esmu šo pārbaudijis, biju nice guy.

Dažām tā noteikti ir, bet ne visām. Un, cik sanācis dzirdēt, tie, kas paši uzsver, ka ir nice guy bieži vien patiesībā ir baigie pakaļas, bet to nezina un domā, ka ir lieliski vīrieši. :D
20.02.2023 20:30 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Sievietēm patīk nice guy's ar naudu un ambīcijām, tādi kā Raiders Raitis.
Es biju nice guy's bez naudas un ambīcijām kurš piedāvājā tikai seksu.
20.02.2023 20:49 |
 
10 gadi
Reitings 1532
Reģ: 29.01.2009
Aldis15 @ 20.02.2023 20:49
Sievietēm patīk nice guy's ar naudu un ambīcijām, tādi kā Raiders Raitis.
Es biju nice guy's bez naudas un ambīcijām kurš piedāvājā tikai seksu.

Tas tirliņš? :D
20.02.2023 20:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!