Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārcelšanās uz Latviju

 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Ir piezagusies doma braukt mājās no ārzemēm. Īsti neuztrauc finanses, vīram sola 2k mēnesī, domāju, ka noteikti ar to spēsim iztikt, esam iztikuši arī ar mazākām naudām.
Vienīgais, kas uztrauc ir bērni. Abi bērni dzimuši UK, latviski runā salīdzinoši slikti, gramatiski nepareizi. Bet saprot 99%. Vecākajam 13gadi, uztrauc vai līdz 9.klases eksāmeniem būs apguvis valodu tā, lai spētu tos nolikt, īpaši latv.val., literatūru, vēsturi, tādus lasāmos priekšmetus. Un vai vińus neapcels, uzvārds nelatvisks, runā nepareizi, bet mājās gribas visiem, blakus omēm.
Vai ir kāda gimene ar saviem pusaudžiem pārvākušies uz Lv?
07.01.2023 09:57 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Tiešām pusaudžiem, kuriem skolas un draugi UK, gribas pie omēm? 🤣🤣🤣
Nu, brauc, brauc, 2tk uz 4 cilvēkiem pie tagadējām cenām? 🤣🤣🤣 Apskaties kaut vai, cik maksā zobārsts. Ja mērķis ir skaitīt kapeikas Maximas kasē, liegt bērniem visas ekstras, tad droši brauc. Ar latviešu valodas gramatiku mokās jau vietējie bērni, saprast nenozīmē gramatiski pareizi rakstīt. Tu, mīlīt, pati vidusskolas eksāmenu latviešu valodā nenoliktu, pamatskolas varbūt.
07.01.2023 11:11 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Miuce, kas Tev reāli kaišs, kas par problēmām? Kāpēc tādu negāciju murgu jāatbild diskusijas autorei
07.01.2023 11:50 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Miuce @ 07.01.2023 11:11
Tiešām pusaudžiem, kuriem skolas un draugi UK, gribas pie omēm? ???
Nu, brauc, brauc, 2tk uz 4 cilvēkiem pie tagadējām cenām? ??? Apskaties kaut vai, cik maksā zobārsts. Ja mērķis ir skaitīt kapeikas Maximas kasē, liegt bērniem visas ekstras, tad droši brauc. Ar latviešu valodas gramatiku mokās jau vietējie bērni, saprast nenozīmē gramatiski pareizi rakstīt. Tu, mīlīt, pati vidusskolas eksāmenu latviešu valodā nenoliktu, pamatskolas varbūt.

Tu gribi teikt, ka ar 2k nevar dzīvot? Vai nevar tad, ja gribas lekt augstāk par savu dirsu? Un pat ja liksies, ka nepietiek, nav iespēja pelnīt vairāk? Arī es strādāšu, kad būtu deguns apsildīts.
07.01.2023 11:59 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
Varu tikai piebilst to, ka priekš bērniem, kuri atgriezušies no ārzemēm, ir paredzētas papildus latviešu valodas stundas skolā. Nezinu, vai visās pašvaldībās, bet pie mums tā ir 🙂. Mauprāt, nenāktu par ļaunu pirms atgriešanās sazināties ar skolu,kur plānots bērniem mācīties. Tur arī izrunātu visus iespējamos scenārijus. ☺️
Ja jūsu bērni runā angļu valodā, tad pārsvarā tā vairs nav problēma. Vairums bērnu tagad brīvi runā angliski, līdz ar to komunikācija varētu notikt starp vienaudžiem 🙃 Bet protams viss atkarīgs no vides, kas būs jums apkārt. ☺️
Es zinu vienu ģimeni, kuri ļoti grib atgriezties, bet darīs to tikai tad, kad meita pabeigs skolu.
07.01.2023 12:00 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Un ja iepērkas maximā, tad apriori tu nabags un skaiti kapeikas? Kurš ir tava, bagāto, ranga veikals? Rimi? Stockman?
07.01.2023 12:01 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Melllllene @ 07.01.2023 12:00
Varu tikai piebilst to, ka priekš bērniem, kuri atgriezušies no ārzemēm, ir paredzētas papildus latviešu valodas stundas skolā. Nezinu, vai visās pašvaldībās, bet pie mums tā ir ?. Mauprāt, nenāktu par ļaunu pirms atgriešanās sazināties ar skolu,kur plānots bērniem mācīties. Tur arī izrunātu visus iespējamos scenārijus. ☺️
Ja jūsu bērni runā angļu valodā, tad pārsvarā tā vairs nav problēma. Vairums bērnu tagad brīvi runā angliski, līdz ar to komunikācija varētu notikt starp vienaudžiem ? Bet protams viss atkarīgs no vides, kas būs jums apkārt. ☺️
Es zinu vienu ģimeni, kuri ļoti grib atgriezties, bet darīs to tikai tad, kad meita pabeigs skolu.

Protams, plānā būtu vairāk valodas mācīšana, neiemestu jau bērnu galīgi bez atbalsta.
Bet kā mammai, dabīgi, ka uztraukums, vai nesačakarēšu dzīvi. Kgan izglītība tagad tik relatīvs jēdziens, nopelnīt YouTube var vairāk 😁
Un uztrauc arī tādi bully, kā jau pirmais komentārs šeit, laikam ir lietas, kas nemainās
07.01.2023 12:05 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Bet kā mammai, dabīgi, ka uztraukums, vai nesačakarēšu dzīvi.

Ne jau ar valodu ir risks dzīvi sačakarēt. Ja cilvēks saprot 99%, piemācīties rakstību un gramatiku nav ne grūti, ne ilgi. Bet es arī kaut kā neticu, ka no UK baigi raujas uz Latviju. Nē nu labi, arī UK ir daudz dažādas čuhņas, par kurām Latvija ir tūkstoš reizes labāka. No tādas noteikti ir vērts braukt prom. Lai gan ar visu imigrāciju UK ir tik dziļi dirsā, ka iespējams tavs lēmums ir ļoti pareizs, un jo īpaši ilgtermiņā tavi bērni būs ļoti laimīgi, ka dzīvo LV, zina valodu, visi draugi jau arī būs te.
07.01.2023 12:35 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
ReReReRe @ 07.01.2023 09:57
Ir piezagusies doma braukt mājās no ārzemēm. Īsti neuztrauc finanses, vīram sola 2k mēnesī, domāju, ka noteikti ar to spēsim iztikt, esam iztikuši arī ar mazākām naudām.
Vienīgais, kas uztrauc ir bērni. Abi bērni dzimuši UK, latviski runā salīdzinoši slikti, gramatiski nepareizi. Bet saprot 99%. Vecākajam 13gadi, uztrauc vai līdz 9.klases eksāmeniem būs apguvis valodu tā, lai spētu tos nolikt, īpaši latv.val., literatūru, vēsturi, tādus lasāmos priekšmetus. Un vai vińus neapcels, uzvārds nelatvisks, runā nepareizi, bet mājās gribas visiem, blakus omēm.
Vai ir kāda gimene ar saviem pusaudžiem pārvākušies uz Lv?

Pie šī brīža cenām 2k nekas nav visai ģimenei.
07.01.2023 12:39 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
ReReReRe @ 07.01.2023 12:01
Un ja iepērkas maximā, tad apriori tu nabags un skaiti kapeikas? Kurš ir tava, bagāto, ranga veikals? Rimi? Stockman?

2k šobrīd uz ģimeni nekas nav ja vēl īre. Piemēram dzīvoklis 300, komunālie ziemā mums ir ~300, elektrība ~100, tv/internets un citi rēķini vēl. 50. Jau gandrīz 1k. Tālāk mašīna/benzīns arī jāuztur. Pārtika jāpērk un pāri paliek tieši nekas… mēs nedzīvojam šiki, iepērkos arī maximā un nepērkam brendus bet alga ir vairāk par 2k kopā abiem. Protams, ja būs iekrājumi tad varbūt būs ok sākumā, kamēr arī tev būs darbs. Jo cenas šobrīd it īpaši pārtikai ir vnk uzlekušas mākoņos. Pirms 2 gadiem mums pārtikā nedēļā izgāja ~ 50 eur, tagad tā ir viena reize veikalā nopirkt maizi desu sieru un vakariņas.
07.01.2023 12:45 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
2k šobrīd uz ģimeni nekas nav ja vēl īre. Piemēram dzīvoklis 300, komunālie ziemā mums ir ~300, elektrība ~100, tv/internets un citi rēķini vēl. 50. Jau gandrīz 1k. Tālāk mašīna/benzīns arī jāuztur. Pārtika jāpērk un pāri paliek tieši nekas… mēs nedzīvojam šiki, iepērkos arī maximā un nepērkam brendus bet alga ir vairāk par 2k kopā abiem. Protams, ja būs iekrājumi tad varbūt būs ok sākumā, kamēr arī tev būs darbs. Jo cenas šobrīd it īpaši pārtikai ir vnk uzlekušas mākoņos. Pirms 2 gadiem mums pārtikā nedēļā izgāja ~ 50 eur, tagad tā ir viena reize veikalā nopirkt maizi desu sieru un vakariņas.

Sāku rakstīt kaut ko līdzīgu, bet nogļukoja lapa un viss izdzēsās un parādījās gluži mans viedoklis.
Bet elektrība 100€? Šausmas, vairāk par 30€ nevaru iedomāties kā dzīvoklī var uz elektrību iztērēt. Ja nu vienīgi boileris.
07.01.2023 12:56 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
greece @ 07.01.2023 12:35

Ne jau ar valodu ir risks dzīvi sačakarēt. Ja cilvēks saprot 99%, piemācīties rakstību un gramatiku nav ne grūti, ne ilgi. Bet es arī kaut kā neticu, ka no UK baigi raujas uz Latviju. Nē nu labi, arī UK ir daudz dažādas čuhņas, par kurām Latvija ir tūkstoš reizes labāka. No tādas noteikti ir vērts braukt prom. Lai gan ar visu imigrāciju UK ir tik dziļi dirsā, ka iespējams tavs lēmums ir ļoti pareizs, un jo īpaši ilgtermiņā tavi bērni būs ļoti laimīgi, ka dzīvo LV, zina valodu, visi draugi jau arī būs te.

Uk jau sen kā vairs nav sapńu zeme, cenas ir uzkāpušas debesīs pilnīgi visam, nav vairs starpība, kur mēgini vilkt galus kopā, uk Vai lv. Vienīgais plus ir bezmaksas medicīna. Viss kkā łoti apnicis, gribas vērt jaunu lapu vałā, ar jaunām energijām, jauniem spēkiem. Šeit vairs mentāli nav spēka.
07.01.2023 13:02 |
 
Reitings 21649
Reģ: 18.08.2022
Berniem esat pajautājusi vai vini vēlas dzivot Latvijā?
Varbūt vispirms vajadzetu aizbraukt uz Lv ,piem,vasaras brīvlaikā padzīvot nedaudz ilgāk ,lai saprastu vai vispār varat iejusties (it īpaši bērni)
Jo pēc 2 nedēlu atvalinājuma Lv vienmēr liekas ,ka viss ir baigi forši ,bet atvalinajumi galu galā nevar salīdzināt ar dzīvošanu uz vietas !
07.01.2023 13:08 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
Lola12345 @ 07.01.2023 12:45

2k šobrīd uz ģimeni nekas nav ja vēl īre. Piemēram dzīvoklis 300, komunālie ziemā mums ir ~300, elektrība ~100, tv/internets un citi rēķini vēl. 50. Jau gandrīz 1k. Tālāk mašīna/benzīns arī jāuztur. Pārtika jāpērk un pāri paliek tieši nekas… mēs nedzīvojam šiki, iepērkos arī maximā un nepērkam brendus bet alga ir vairāk par 2k kopā abiem. Protams, ja būs iekrājumi tad varbūt būs ok sākumā, kamēr arī tev būs darbs. Jo cenas šobrīd it īpaši pārtikai ir vnk uzlekušas mākoņos. Pirms 2 gadiem mums pārtikā nedēļā izgāja ~ 50 eur, tagad tā ir viena reize veikalā nopirkt maizi desu sieru un vakariņas.

Piekrītu, ka brīvdienām Bali nesanāks, bet paēduši būsim, vismaz kamēr tikai viens strādā. Tie 2k ir tikai sākumam.
Šeit mums arī vairs nesanāk baigām ekstrām, jāmaksā par visu un jāmaksā daudz.
Īre 500, un tā vēl vecā cena, nepacelta jau gadus Cik. Gāze/elektrība 400£, auto apdroš.150, council tax 130, Udens 80, kur vēl degviela, ēšana, internets, telefoni, skolas pusdienas 80. Tas tikai pats, pats minimums
07.01.2023 13:09 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
ReReReRe @ 07.01.2023 13:09

Piekrītu, ka brīvdienām Bali nesanāks, bet paēduši būsim, vismaz kamēr tikai viens strādā. Tie 2k ir tikai sākumam.
Šeit mums arī vairs nesanāk baigām ekstrām, jāmaksā par visu un jāmaksā daudz.
Īre 500, un tā vēl vecā cena, nepacelta jau gadus Cik. Gāze/elektrība 400£, auto apdroš.150, council tax 130, Udens 80, kur vēl degviela, ēšana, internets, telefoni, skolas pusdienas 80. Tas tikai pats, pats minimums

Jā, izdzīvošanai noteikti pietiks, tomēr šopingiem un atvaļinājumiem būs pa īsu. Vienīgais uz ko jāsagatavojas, pārtikas cenas salīdzinot ar angļu (kas jums ir aldi, tesco?) ir lielas. Un tās turpina augt. Maize jau 1.50-2.00, krējums 2, piens 1,50, par sieru un desu vispār neizteikšos 🫣😅
07.01.2023 13:32 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Tiešām pusaudžiem, kuriem skolas un draugi UK, gribas pie omēm?

Kas tur tāds ir? Es pat pieaudzis būdams nekad nelaižu garām izdevību pie omes aizbraukt. Viņa taisa tik garsīgus saldos, ka tā dēl vien būtu vērts triekties pie viņas, pat no otra pasaules gala :D
07.01.2023 13:35 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
SantaBarbara teksts @ 07.01.2023 13:08[/quote
Jā bērni bija ar mieru, kad sākām par to runāt, bet tad sākās pandēmija, un likās, ka nu viss, ir par vēlu tieši bērnu dēł.
Bet tagad lielākais nedaudz baidās, ka būs grūti mācīties tieši valodas dēł. Par pārējo neviens īsti neuztraucas. Draugus atradīs visur, naudu var vienmēr nopelnīt vairāk, un no darba nebaidamies
07.01.2023 13:42 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
ReReReRe @ 07.01.2023 13:09

Piekrītu, ka brīvdienām Bali nesanāks, bet paēduši būsim, vismaz kamēr tikai viens strādā. Tie 2k ir tikai sākumam.
Šeit mums arī vairs nesanāk baigām ekstrām, jāmaksā par visu un jāmaksā daudz.
Īre 500, un tā vēl vecā cena, nepacelta jau gadus Cik. Gāze/elektrība 400£, auto apdroš.150, council tax 130, Udens 80, kur vēl degviela, ēšana, internets, telefoni, skolas pusdienas 80. Tas tikai pats, pats minimums

Es saliku ciparus, uz tiem ko norādīji sanāk 1340£. Labi, liekam klāt visu pārējo, lai gan es nezinu cik rijīgs ir auto motors un cik paši ēdat, bet rēķināsim vel klāt tos 800, domāju adekvāta summa. Pieļauju ka ir vel kaut kas uz nomaksu vai papildus izmaksas, labi, liekam maksimumu uz 2.500. Skatos minimālo algu UK, 9.50 stundā. Ja stādājiet abi par šādu naudu, tad cipari izskatās skarbi. Ja nē, tad tas ir menedžēšanas jautājums.
07.01.2023 13:48 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
ReReReRe @ 07.01.2023 13:42
SantaBarbara teksts @ 07.01.2023 13:08[/quote
Jā bērni bija ar mieru, kad sākām par to runāt, bet tad sākās pandēmija, un likās, ka nu viss, ir par vēlu tieši bērnu dēł.
Bet tagad lielākais nedaudz baidās, ka būs grūti mācīties tieši valodas dēł. Par pārējo neviens īsti neuztraucas. Draugus atradīs visur, naudu var vienmēr nopelnīt vairāk, un no darba nebaidamies

Es varu pateikt no savas pieredes kā bērnam, kurš pārcelās vairākas reizes un mainīja skolas/pilsetas/valstis. Tajā brīdi neko neteicu likās ok, bet šobrīd redzu, ka ja dzīvotu vienā vietā būtu bijis daudz labāk. Bija man daudz draugu vienmēr, tomēr nav man tādu īstu draugu, kā citiem. Visi citi vienmēr pazina viena otru kopš mazām klasēm, bet es biju tāds outsideris. It īpaši pārceļoties lielākā vecumā. Tas ir rezultējies ar to - man ir daudz paziņas, bet man nav nevienas īstas draudzenes/drauga. Un visiem kuriem ir draugu, viņi ir pazīstami kopš sākumskolas, pamatskolas laikiem, kad man bija lielais pārvākšanās vilnis. Un es esmu tāda iebraucēja un vecie draugi ir sen aizmirsuši par mani… apmēram tāda tā dzīve pārvācoties
07.01.2023 13:56 |
 
Reitings 194
Reģ: 22.02.2022
.Eksperte. @ 07.01.2023 13:48

Es saliku ciparus, uz tiem ko norādīji sanāk 1340£. Labi, liekam klāt visu pārējo, lai gan es nezinu cik rijīgs ir auto motors un cik paši ēdat, bet rēķināsim vel klāt tos 800, domāju adekvāta summa. Pieļauju ka ir vel kaut kas uz nomaksu vai papildus izmaksas, labi, liekam maksimumu uz 2.500. Skatos minimālo algu UK, 9.50 stundā. Ja stādājiet abi par šādu naudu, tad cipari izskatās skarbi. Ja nē, tad tas ir menedžēšanas jautājums.

Minimālā alga sen kā nav. Uz šo brīdi sanāk kādi 3k apmēram. Badu nemirstam, veikalā sūdiem tāpat sanāk, bet nedzīvojam arī šiki.
Bet jau minēju, ka tik łoti neuztraucos par naudu. Mēs abi darbu nebaidamies, nebūtu nekāda problēma tīrīt lidlu, ja būtu pakałā. Mums vienkārši mentāls izdegums. Ja ne tie bėrni tādā tricky vecumā
07.01.2023 13:58 |
 
Reitings 2
Reģ: 07.01.2023
Mēs arī domājam pārcelties atpakaļ uz dzīvi LV no Īrijas. Mums tikai atšķirībā ir tāda, ka bērns tikai uzsāks pirmās klases gaitas.
07.01.2023 14:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits