Laulība

 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Mūsdienās arvien vairāk pāru nolemj neprecēties.
Kā jūs redzat, kādi ir plusi un mīnusi reģistrētai laulībai?
Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei (itkā) būtu labi būt laulībā, jo finansiāli viņa vairāk tiktu pasargāta, bet es tam īsti neticu. Toties vīrieši nevēlas laulību, jo viņi sevi grib finansiāli pasargāt. Tad kā īstenībā ir? Iespējams, ka pēc gadiem 10 laulības vairs nebūs tik aktuālas, un būs citi veidi kā reģistrēt attiecības un sadalot visu, kas kuram pieder.
04.01.2023 18:03 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lololili @ 06.01.2023 13:19

Cik skaists stāsts. :) Pārsteiguma aspekts man pašai ir ļoti svarīgs, tāpēc sabijos, ka man sabojās pārsteigumu, jo draugs ļoti runātīgs un viņam patīk šo tēmu pieminēt. Bet es jau zinu, ka savā lielajā priekā nespēšu par to nedomāt un ik reizi, kad dosimies kaut kur, mans iekšējais monologs būs "akmansdievs akmansdievs akmansdievs". ?

Es domāju, ja tavējais zina, ka tev ir svarīgs šis aspekts, viņš izdomās tā, lai tu neiedomātos. Pa cik manam arī ir svarīgi šis aspekts un man arī, tad šis izdomāja to darīt dienā, kad man bija slikts garastāvoklis un pirms tam ar viņu maķenīt sakasijos. Tapēc arī bija maksimāli negaidīti, jo mēs tipa braucām pie ūdens pasēdēt mašīnā un izrunāties. Kad gribējām doties mājās izrādās šitāds brīnums vel nobeigumā. 😀
Tā kā domāju, tavējais arī izdomās. ;)
06.01.2023 13:25 |
 
Reitings 322
Reģ: 15.08.2022
.Eksperte. @ 06.01.2023 13:25

Es domāju, ja tavējais zina, ka tev ir svarīgs šis aspekts, viņš izdomās tā, lai tu neiedomātos. Pa cik manam arī ir svarīgi šis aspekts un man arī, tad šis izdomāja to darīt dienā, kad man bija slikts garastāvoklis un pirms tam ar viņu maķenīt sakasijos. Tapēc arī bija maksimāli negaidīti, jo mēs tipa braucām pie ūdens pasēdēt mašīnā un izrunāties. Kad gribējām doties mājās izrādās šitāds brīnums vel nobeigumā. ?
Tā kā domāju, tavējais arī izdomās. ;)

Tiešām negaidīti! :D
Nu jā, gan izdomās un būs negaidīti. Un galu galā pats svarīgākais ir fakts, ka viņš vēlas precēties un veidot ģimeni ar mani. Tas jau ļoti silda sirsniņu.
06.01.2023 13:41 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Motherofdragons @ 06.01.2023 10:31
Tas vien, ka sieviete sēž tēmā "Laulības" un raksta vairākus komentārus, cik ļoti viņa nealkst precēties, jau norāda uz zināmām problēmām šajā jautājumā ?

Nu, nu kādām, problēmām? Līdz ko kāds iet pret lielāko sabiedrības masu, tā viņs ir nepareizs, neriktīgs, dīvains? ☺😁
06.01.2023 15:02 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Pelnrukšķīte @ 06.01.2023 08:46

Jā, ir tādas. Nenoliedzami. BET tad ir tādas, kuras neprec un tādēļ viņas saka, ka viņām kāzas nevajag. Un tās ir vokālākās ☺
Pazīstu tādu. Bija ilgus gadus kopā ar čali, viņš precēties absolūti negribēja. Meitene visiem tik teica - nafig precēties, precās tikai muļķi. Izšķīrās. Sāka tikties ar jaunu čali un šis viņu bildināja pēc kāda laika. Un i precēties gribēja, i baltu kleitu un plīvuru, i baznīcu un viesu namu ar visām tradīcijām.
Katram jādzīvo pēc savas pārliecības, bet nevajag ar putām uz lūpām nosodīt tos, ar kuriem uzskati nesaskan :)

Viens gadījums neatsver visus gadījumus. ☺
06.01.2023 15:07 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Noteikti neteiktu, ka laulība ir izdevīgāka vairāk vienam vai otram, LV civillikums ir ļoti unisex,ja esi āzis/āzene...sorrīii, saulīt, tava problēma.
Tas kaimiņu Serjoga saka, ka sieva viņu šķiršanās pelēc izlika no viņu dzīvokļa, jo laulība ir par labu sievietēm...ir kinda meli, 100% tas dzīvoklis nostirpināts sievas īpašumā.
Atceros studiju laikā, kad gāju praksi tiesā bija gadījums, kad laulenis A iesniedza prsasību par to lai laulenis B pēc šķiršanās nodrošina viņam dzives līmeni agrāko, 1.instance noraidīja, apelācija piešķīra, kasācija atcēla, jo apelācija vērtēja ne pēc tās redakcijas, ne tādā apmērā un izlaižot sacīkstes principu....vispār baigais seriāls, tikai nezinu kā beidzās.
06.01.2023 16:32 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Wordrobe666 @ 06.01.2023 15:02

Nu, nu kādām, problēmām? Līdz ko kāds iet pret lielāko sabiedrības masu, tā viņs ir nepareizs, neriktīgs, dīvains? ☺?

Tu neesi nepareiza, tevi vienkārši neprec un esi sev iestāstījusi, ka nemaz negribi, tagad mēģini iestāstīt to svešiem anonīmiem cilvēkiem no foruma, lai stiprinātu savu pārliecību.
06.01.2023 18:49 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Motherofdragons @ 06.01.2023 18:49

Tu neesi nepareiza, tevi vienkārši neprec un esi sev iestāstījusi, ka nemaz negribi, tagad mēģini iestāstīt to svešiem anonīmiem cilvēkiem no foruma, lai stiprinātu savu pārliecību.

Cilvēkiem kam pieder īpašumi, daudzi nemaz nevēlas precēties. 😑😒Runa nav par to, ka mani neprec neviens. Runa bija par to, ka visiem nav vienādas vēlmes un prioritātes.
Un šeit tās, kas vėlas precēties arī * iestasta sev, un saviem vīriešiem*, ka tas ir obligāts pasākums., un ka bez tā nekas nav iepsējams, kā tikai draudzēšanās. 😀
06.01.2023 21:22 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Motherofdragons @ 06.01.2023 18:49

Tu neesi nepareiza, tevi vienkārši neprec un esi sev iestāstījusi, ka nemaz negribi, tagad mēģini iestāstīt to svešiem anonīmiem cilvēkiem no foruma, lai stiprinātu savu pārliecību.

Nu jā turpiniet, savu kastes domāšanu, ka pie visa ir vainīgs, tas ka mani neviens nepprec, lai jau tā būtu. 😁 Visam ir viena atbilde, gatava. Tas jau ir sen novērojams šeit. Nekas cits nēeksiste.Copy paste.
06.01.2023 21:38 |
 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
Uff, tik ļoti nē.
Un tik ļoti ir dažādas situācijas un cilvēki utt.
Lai precētos/neprecētos tikai finansiālu apsvērumu pēc, bāc wtf..,pēc tam, lai izšķirtot viss būs dārgāk un neizdevīgāk. Tāpēc, tas nav nevienam izdevīgi…
Un tas ir stulbs steriotips.
Pati, esmu kopā ar čali 4 gadus. Visu šo laiku, man ir daudz lielāka alga kā viņam, tāpc brīžiem arī man ir jāuzņemas gan dzīvokļa, ēdiena, izklaižu tēriņu nosegšana. Vai man ir saderināšanās vai laulību gredzens pirkstā- nē!
Esam runājuši par kāzām, es vēlos, lai tas būtu oficiāli, bet viņam ir vienalga, jo nesaredz baigo jēgu no laulībām, bet nav tā ka negrib precēties. Grib, bet tikai tad kad būs pats finansiāli stabils. Bet uz to “tikai tad, kad pats būs…” nosmejos, jo tuvākajos gados tā nebūs. Un arī es tuvākajos gados ar to visu, ka pelnu daudz vairāk kā viņs, nebūšu finansiāli stabila…
Nu lūk…īsumā
Katram sava laiks, savi uzskati.
Cits ir jāpabaksta.
Ciks gaida to “īsto brīdi”…
Nu visas situācijas ir dažādas un daudzas ir tik ļoti absurdas, ka vnk ir jāseko līdzi pašiem savām attiecībām utt.,jo tādu attiecību kā ir citiem vai jums…ju nav nevienam…
06.01.2023 22:38 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Wordrobe666 @ 06.01.2023 21:22

Cilvēkiem kam pieder īpašumi, daudzi nemaz nevēlas precēties. ??Runa nav par to, ka mani neprec neviens. Runa bija par to, ka visiem nav vienādas vēlmes un prioritātes.
Un šeit tās, kas vėlas precēties arī * iestasta sev, un saviem vīriešiem*, ka tas ir obligāts pasākums., un ka bez tā nekas nav iepsējams, kā tikai draudzēšanās. ?

Labojiet mani ar likuma pantiem, bet sieva nevar pretendēt uz īpašumu, kas iegādāts pirms laulības.
Ja tomēr grib nodrošināties šim gadijumam, eksistē laulību līgums, kur visu var smuki atrunāt. Tā kā īpašumi ir atruna savai negribēšanai.
06.01.2023 23:03 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Labojiet mani ar likuma pantiem, bet sieva nevar pretendēt uz īpašumu, kas iegādāts pirms laulības.

Kļūdu labojums. Spēj, ja var pierādīt savu ieguldīto daļu šajā īpašumā. Bet tādā gadijumā pretendēt uz īpašumu, kurā esi ieguldijies ir tikai normāli.
06.01.2023 23:18 |
 
10 gadi
Reitings 281
Reģ: 17.08.2009
Manuprāt svarīgs punkts ir arī datu aizsardzības ieviestās izmaiņas, laulībā neesošie pat reanemācijā tikt nevar. Un arī naudas summu pàrskaitīšana ģimenes ietvaros, draudzene nav sieva, VIDam vienalga.
Man visi, izņemot vienu draudzeni, ir precējušies vai tuvākajā laikā to darīs. Ļoti atbalstu.
06.01.2023 23:21 |
 
Reitings 2537
Reģ: 05.12.2021
Es laikam būšu vecmodīga, bet kad sāku tikties ar savu tagadējo vīru, uzreiz apsvēru viņu kā iespējamo vīra kandidātu. Un kā pēc tam runājām, arī viņš mani. Man pirms tam bija 10 gadus ilgas attiecības, viņam arī ilgākas un ne tik ilgas. Bet, kad tikāmies, bija dzirkstele un turpinājām visu, jo sapratām, ka būs nopietni. Un uz to arī gājām. Bija, protams visādi, bet abi zinājām, ka beigsies ar laulību. Iespējams vecums vai vēlēšanās nobāzēties, vai tomēr tas statuss, bet laulību vēlējāmies abi. Gan paši sev, ka esam tikai viens otram, gan citiem, lai zina, ka gredzens nozīmē, to ko nozīmē. Un es īstenībā ar tādu lepnumu saku - mans vīrs, nevis čalis, draugs, mīļotais. Kaut kā liekas īpašāk.
06.01.2023 23:35 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Nereti izskatās, ka pāris neprecas, jo kopā dzīvot ir ērtāk, finansiāli izdevīga sadzīve, bet otru nevērtē tik augstu, lai apprecētos, gaida ko labāku. Viena mana bijusī kolēģe tā arī teica, ka neprecas ar draugu, jo varbūt satiks kādu labāku. Beigu beigās tomēr apprecējās ar to pašu puisi.
Nopietnos biznesos cilvēks ar ilggadēju draudzeni netiek uztverts nopietni. Ģimenes cilvēks tiek vērtēts kā uzticamāks, nobriedušāks un atbildīgāks.
Īpašuma, finanšu u.c. jautājumus var sakārtot pirms laulībām.
Mani sajūsmina tie pārīši, ko vairāk gan var redzēt ārzemēs, - večukiņš ar savu večiņu, abi sirmām galvām, iet rokās sadevušies un mīlīgi dudina, izskatās kā tikko iemīlējušies. Tie ir laulāti pāri, kas kopā nodzīvojuši pat daudzus gadu desmitus, un joprojām ir tuvi un dārgi viens otram. Domāju, ka viņi pat nesaprastu, ka varētu dzīvot kā draugs un draudzene. Tie gan ir cita kaluma cilvēki, nevis palieto un izmet tips.
07.01.2023 00:00 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Laulība pēc būtības ir radusies kā ekonomiska-finansiāla rakstura savienība starp divām ģimenēm ar nolūku uzlabot sociālekonomisko stāvokli abām pusēm. Visa šī procesa romantizācija ir makaronu karināšana ausīs naiviem cilvēkiem. Pfff. Ar dzimtas uzvārdiem nesvaidas un ar labdarību šajā gadījumā nenodarbojas.
Dāmas, žigli uz bibliotēku un atpakaļ ar vēstures grāmatām padusēs. Ne Jūs īstas sievas, ne mēs īsti vīri! (ja vien, mums, nav kas kustams vai nekustams bīdams kopā, kas reizinās)😀
07.01.2023 00:43 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Mēs te runājam par mūsdienām civilizētā sabiedrībā.
Senos laikos pat neprasīja, vai gribi ar to cilvēku precēties. Tagad ir brīva izvēle un jūtām, emocijām IR nozīme. Senāk tiešām nereti ģimenes vienojās apprecināt savus bērnus kaut kāda izdevīguma dēļ. Ir tautas, kur arī mūsdienās topošie laulātie pirmo reizi ierauga viens otru kāzās. Sviests!
07.01.2023 01:07 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Globuss @ 07.01.2023 00:00
Nereti izskatās, ka pāris neprecas, jo kopā dzīvot ir ērtāk, finansiāli izdevīga sadzīve, bet otru nevērtē tik augstu, lai apprecētos, gaida ko labāku. Viena mana bijusī kolēģe tā arī teica, ka neprecas ar draugu, jo varbūt satiks kādu labāku. Beigu beigās tomēr apprecējās ar to pašu puisi.
Nopietnos biznesos cilvēks ar ilggadēju draudzeni netiek uztverts nopietni. Ģimenes cilvēks tiek vērtēts kā uzticamāks, nobriedušāks un atbildīgāks.
Īpašuma, finanšu u.c. jautājumus var sakārtot pirms laulībām.
Mani sajūsmina tie pārīši, ko vairāk gan var redzēt ārzemēs, - večukiņš ar savu večiņu, abi sirmām galvām, iet rokās sadevušies un mīlīgi dudina, izskatās kā tikko iemīlējušies. Tie ir laulāti pāri, kas kopā nodzīvojuši pat daudzus gadu desmitus, un joprojām ir tuvi un dārgi viens otram. Domāju, ka viņi pat nesaprastu, ka varētu dzīvot kā draugs un draudzene. Tie gan ir cita kaluma cilvēki, nevis palieto un izmet tips.

Tam ģimenes cilvēkam varbūt mīļakā. 😀Ja tas ģimenes cilvēks ir precējies 2 xvai 3x un šķīries 2x, tad arī būs nopietns cilvēka tēls? ☺
07.01.2023 02:24 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Wordrobe666 @ 07.01.2023 02:24

Tam ģimenes cilvēkam varbūt mīļakā. ?Ja tas ģimenes cilvēks ir precējies 2 xvai 3x un šķīries 2x, tad arī būs nopietns cilvēka tēls? ☺

Komentāra autore izskatās pēc uz visu pasauli apvainojušamies cilvēka. Tik daudz kritisku komentāru pret laulībām. Vai tad viss dzīvē ir tik slikti un nav nekā laba un priecīga?
Diezin vai ir jauki dzīvot, nevienam neuzticoties un meklējot varbūtējās neveiksmes.
07.01.2023 02:33 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Globuss @ 07.01.2023 01:07
Mēs te runājam par mūsdienām civilizētā sabiedrībā.
Senos laikos pat neprasīja, vai gribi ar to cilvēku precēties. Tagad ir brīva izvēle un jūtām, emocijām IR nozīme. Senāk tiešām nereti ģimenes vienojās apprecināt savus bērnus kaut kāda izdevīguma dēļ. Ir tautas, kur arī mūsdienās topošie laulātie pirmo reizi ierauga viens otru kāzās. Sviests!

Lai laulība nonāktu līdz mūsdienām,bija vajadzīdzigs loti liels laika posms no pirmo laulību rašanās punkta līdz mūsdienām. Tāpēc ir svarīgi zināt, kāpēc laulība vispār kā tāda ir radusies. 🙃
07.01.2023 02:39 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Wordrobe666 @ 07.01.2023 02:39

Lai laulība nonāktu līdz mūsdienām,bija pagātne vajadzīga ar pirmo laulību rašanos. Tāpēc ir svarīgi zināt, kāpēc laulība vispār kā tāda ir radusies. ?

Vai tad tas nozīmē, ka iemesli tad un tagad nevar atšķirties?
07.01.2023 02:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits