Laulība

 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Mūsdienās arvien vairāk pāru nolemj neprecēties.
Kā jūs redzat, kādi ir plusi un mīnusi reģistrētai laulībai?
Ļoti bieži dzirdu, ka sievietei (itkā) būtu labi būt laulībā, jo finansiāli viņa vairāk tiktu pasargāta, bet es tam īsti neticu. Toties vīrieši nevēlas laulību, jo viņi sevi grib finansiāli pasargāt. Tad kā īstenībā ir? Iespējams, ka pēc gadiem 10 laulības vairs nebūs tik aktuālas, un būs citi veidi kā reģistrēt attiecības un sadalot visu, kas kuram pieder.
04.01.2023 18:03 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mušpapīrs @ 05.01.2023 10:30

Man liekas, ka viss pareizi, it īpaši, ja taisa bērnus bez dokumentu sakārtošanas. Pazīstamai meitenei nomira tēvs (ar māti nebija precējies), pēc tam ļoti smagi gāja ar formalitātēm

Okey, bet agrākos laikos arī bērni dzima bez laulības papīriem.,utt, tad kāpēc, lai tas mūsdienās būtu šķerlis bērnu dzimšanā. Nākotnē tāpat dzims bērni nereģistrētā laulībā,un nē tas nav nepareizi, vai pareizi, bet katra izvēle. Ļofi reti ir dzirdēti gadījumi, ka vīrietis vēlas precēties ar visu varu, bet sieviete nevēlas, pat ja uzkata ka vīrietis ir viņas mr. Lieliskais un īstais. Manuprāt tā ir modes tendence zināmā mērā. Un sabiedrības spiediens un stereotipi, kas pieprasa laulību. Ļoti duadzi vienkārši kopē citus pārus.piemeram, redz mana draudzene Zane aprecējas, ar savu draugu, kādēļ, mans vīrietis mani nepprec, ar ko es esmu sliktākā par to Zani? 😀 Es laulībai redzu vairāk mīnusus nekā plusus.Neredzu jēgu precēties. Mūsdienās, agrāk varbūt jā, bet tagad, kad lielākā daļa pie. Pirmajām grūtībām vēlas sķirties.
Šobrīd šķiet ka lielākā daļa ap 80% šeit uzkata, ka ir laulība obligāta.
06.01.2023 03:36 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
ravencass30 @ 05.01.2023 10:57
Nespēju iedomāties kopdzīves veidošanu, bērnu radīšanu, utt. ar vīrieti, kurš nevēlas mani apprecēt. Jā, man ir svarīga laulība un nekad nepiekritīšu visu dzīvi pavadīt draudzenes statusā. Par laimi, ne visi vīrieši uzskata laulību par bezmaz vai iešanu uz ešafotu, kā te var izlasīt.

Statuss ir tikai tavā galvā. Neviens nedomā par kadu statusu katru dienu. Ir ļoti daudz pāru kas nav precējušies, bet dzīvo kopā desmit gadus un uzskata, un sauc viens otru par vīru un sievu. Nevajag tik daudz dramatizēt.
Es gan spēju iedomāties to. Visu bez precībām. 😀😁
06.01.2023 03:50 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Šobrīd šķiet ka lielākā daļa ap 80% šeit uzkata, ka ir laulība obligāta.

Nenoliegšu, ja vīrietis vēlas ar mani ilgstošas attiecības, bērnus un lai es attiecības uztvertu nopietni, nevis draudzēšanos, laulība IR obligāta.
Tiem, kuriem tā nešķiet, lai dzīvo bez viņas.
Tiem, kuriem tā šķiet, lai precās kaut 3x savā mūžā.
Ja jau laulība neko īsti nenozīmē un tai tàpat nav jēgas, kapēc tad jākaunina, ja izšķiras? Ka tik beigās nav tā, ka tie mīnusi laulībai ir tik ilgi, kamēr pašu neviens neprec.
06.01.2023 06:15 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 06.01.2023 06:15

Nenoliegšu, ja vīrietis vēlas ar mani ilgstošas attiecības, bērnus un lai es attiecības uztvertu nopietni, nevis draudzēšanos, laulība IR obligāta.
Tiem, kuriem tā nešķiet, lai dzīvo bez viņas.
Tiem, kuriem tā šķiet, lai precās kaut 3x savā mūžā.
Ja jau laulība neko īsti nenozīmē un tai tàpat nav jēgas, kapēc tad jākaunina, ja izšķiras? Ka tik beigās nav tā, ka tie mīnusi laulībai ir tik ilgi, kamēr pašu neviens neprec.

Es saprotu to, ka ir grūti pieņemt to, ka ir dažas sievietes (mazākumā) no lielākās sabiedrības daļas, kas nealkst precību ar savu mīļoto 😁☺Un nē, es negaidu, kad kāds izdomās mani precēt. 😀
06.01.2023 07:27 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
.Eksperte. @ 06.01.2023 06:15

Nenoliegšu, ja vīrietis vēlas ar mani ilgstošas attiecības, bērnus un lai es attiecības uztvertu nopietni, nevis draudzēšanos, laulība IR obligāta.
Tiem, kuriem tā nešķiet, lai dzīvo bez viņas.
Tiem, kuriem tā šķiet, lai precās kaut 3x savā mūžā.
Ja jau laulība neko īsti nenozīmē un tai tàpat nav jēgas, kapēc tad jākaunina, ja izšķiras? Ka tik beigās nav tā, ka tie mīnusi laulībai ir tik ilgi, kamēr pašu neviens neprec.

Sanāk, ja ir atrasts daudz maz perfektais vīrietis, attieiecības viss ir skaisti, nopietni. Utt, bet viņs atsakās precēt jeb nav izteicis bildinājumu, notiektā laika periodā, tad uzreiz jāšķirās, jo tas nav nemaz nopietni ??! 😀🤨Jeb tad ir jaiet pie vīrieša ar Ultimātu, un jāsaka, - vai nu tu preci mani, vai es aiziešu pie cita, kurš mani apprecēs! 😁
06.01.2023 07:42 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Wordrobe666 @ 06.01.2023 07:27

Es saprotu to, ka ir grūti pieņemt to, ka ir dažas sievietes (mazākumā) no lielākās sabiedrības daļas, kas nealkst precību ar savu mīļoto ?☺Un nē, es negaidu, kad kāds izdomās mani precēt. ?

Par ko ir cepiens pie katra komentāra,kur sieviete ir par laulībām un vēlas tās?
Ja tev nav tas vajadzīgs,nu tak neprecies,vai tevi kāds spiež to darīt?
Izskatās,ka tev ir grūtības pieņemt to,ka lielākā daļa sievietes vēlas laulību un tici vai nē,bet ir arī liela daļa vīriešu,kas vēlas precēt mīļoto sievieti.
06.01.2023 08:14 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Es saprotu to, ka ir grūti pieņemt to, ka ir dažas sievietes (mazākumā) no lielākās sabiedrības daļas, kas nealkst precību ar savu mīļoto

Jā, ir tādas. Nenoliedzami. BET tad ir tādas, kuras neprec un tādēļ viņas saka, ka viņām kāzas nevajag. Un tās ir vokālākās ☺
Pazīstu tādu. Bija ilgus gadus kopā ar čali, viņš precēties absolūti negribēja. Meitene visiem tik teica - nafig precēties, precās tikai muļķi. Izšķīrās. Sāka tikties ar jaunu čali un šis viņu bildināja pēc kāda laika. Un i precēties gribēja, i baltu kleitu un plīvuru, i baznīcu un viesu namu ar visām tradīcijām.
Katram jādzīvo pēc savas pārliecības, bet nevajag ar putām uz lūpām nosodīt tos, ar kuriem uzskati nesaskan :)
06.01.2023 08:46 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Pelnrukšķīte @ 06.01.2023 08:46

Jā, ir tādas. Nenoliedzami. BET tad ir tādas, kuras neprec un tādēļ viņas saka, ka viņām kāzas nevajag. Un tās ir vokālākās ☺
Pazīstu tādu. Bija ilgus gadus kopā ar čali, viņš precēties absolūti negribēja. Meitene visiem tik teica - nafig precēties, precās tikai muļķi. Izšķīrās. Sāka tikties ar jaunu čali un šis viņu bildināja pēc kāda laika. Un i precēties gribēja, i baltu kleitu un plīvuru, i baznīcu un viesu namu ar visām tradīcijām.
Katram jādzīvo pēc savas pārliecības, bet nevajag ar putām uz lūpām nosodīt tos, ar kuriem uzskati nesaskan :)

Āmen!
Vice versa. Tāpat ar vīriešiem. Saka, ka negrib, tad pēkšņi atrod kādu un gada laikā riņķis abiem pirkstā.
06.01.2023 09:35 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Wordrobe666 @ 06.01.2023 07:42

Sanāk, ja ir atrasts daudz maz perfektais vīrietis, attieiecības viss ir skaisti, nopietni. Utt, bet viņs atsakās precēt jeb nav izteicis bildinājumu, notiektā laika periodā, tad uzreiz jāšķirās, jo tas nav nemaz nopietni ??! ??Jeb tad ir jaiet pie vīrieša ar Ultimātu, un jāsaka, - vai nu tu preci mani, vai es aiziešu pie cita, kurš mani apprecēs! ?

Tieši tā. Parasti attiecību sākumā uzreiz minu, ka ģimene un laulība man ir svarīga. Ja vīrietim tā neliekas, es laiku netērēju un viss. Lai arī kas viņš būtu.
06.01.2023 09:37 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Wordrobe666 @ 06.01.2023 07:27

Es saprotu to, ka ir grūti pieņemt to, ka ir dažas sievietes (mazākumā) no lielākās sabiedrības daļas, kas nealkst precību ar savu mīļoto ?☺Un nē, es negaidu, kad kāds izdomās mani precēt. ?

Vai tad mēs sakam, ka tev jāgrib precēties? Tā jau tava dzīve, attiecības, saistības. Tu nevēlies un tu neprecies. Citas vēlas un precas. ;)
06.01.2023 09:39 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Wordrobe666 @ 06.01.2023 07:42

Sanāk, ja ir atrasts daudz maz perfektais vīrietis, attieiecības viss ir skaisti, nopietni. Utt, bet viņs atsakās precēt jeb nav izteicis bildinājumu, notiektā laika periodā, tad uzreiz jāšķirās, jo tas nav nemaz nopietni ??! ??Jeb tad ir jaiet pie vīrieša ar Ultimātu, un jāsaka, - vai nu tu preci mani, vai es aiziešu pie cita, kurš mani apprecēs! ?

Attiecības parasti veidojam ar cilvēku,ar kuru ir līdzīgas vēlmes,uzskati un vērtības,to visu taču var saprast iepazīstot vienam otru.
Otru pārveidot vai uzspiest savu nav vajadzīgs,kur nu vēl ar kādiem ultimātiem ņemties.
06.01.2023 10:02 |
 
Reitings 1369
Reģ: 12.11.2021
Bijām kopā piecus gadus,ir bērns,kaķis, pašu būvēta māja. Un tas šķita vienkārši nākamais solis - abi nolēmām,ka vajag un nostiprināt mūsu attiecības. Sarakstījāmies,bez lielas pompozitātes un mums šī diena patika un atceramies ar smaidu!
Muļķigi šķiet,ka neprecēts pāris viens otru sauc par vīru un sievu. Labi,varbūt viņiem šķiet ka laulība nav nepieciešama,tad kamdēļ tiek lietoti šie vārdi?!
Protams,nekad jau negribas domāt par to skumjo pusi - bet mazums nelaime vai kas - nu kā Zolitūtes Maxima un ugunsdzēsēja bojā eja.
06.01.2023 10:20 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Tas vien, ka sieviete sēž tēmā "Laulības" un raksta vairākus komentārus, cik ļoti viņa nealkst precēties, jau norāda uz zināmām problēmām šajā jautājumā 😄
06.01.2023 10:31 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Muļķigi šķiet,ka neprecēts pāris viens otru sauc par vīru un sievu. Labi,varbūt viņiem šķiet ka laulība nav nepieciešama,tad kamdēļ tiek lietoti šie vārdi?!

Šis man vienmēr radis iespaidu, ka saukt un statusu par sievu/vīru gribas, bet drosmes iziet tajā godā nav. 😀
06.01.2023 11:47 |
 
Reitings 403
Reģ: 14.01.2020
Wordrobe666 @ 05.01.2023 01:36

Ir sievietes kam 100 gadus nevajag to piederības sajūtu, ko sniedz precības. ?Manuprāt tas viss ir pārāk romantizēts, kā filmās. Man tomēr liekas, ka šo visu domā sievietes, kam ir rozā brilles uz acīm. ?

Nu redz, for example, esmu laulībā 20 gadus, bez rozā brillēm, un laimīga.
Bija komentārs par latviešu vīriešiem - nezinu, bet vairākums noteikti vav vīrišķīgi. Mums nav vīrišķīgu vīriešu tik, lai teiktu, ka daudz.
Par cilvēkiem, kas nejūt sevi ģimenes dzīvei es nerunāju - vienalga, vai sievietes vai vīrieši. Negrib, ne nav jau jāprecās. BET, starp citu - pētījumi rāda, ka precētie ir laimīgāki. Un precētiem labāk sokas karjerā. Mēs ar vīru noteikti piederam šai statistikai.
Es nesaku, ka nav ok būt neprecētam un brīvam. Bet būt attiecībās ar sievieti, kuru mīli, un nespēt viņu apprecēt ir diezgan neirotiski - nu kaut kas ar to vīrieti, attiecībām, mīlestību vai sievieti tad nav kārtībā.
Ir man tādi, atvainojos, gaiļi redzami dzīvē - tauriņi, kas lido no zieda uz zieda un mekur nepiezemējas. Nezinu, kādā vecumā Tu esi, bet ap gadiem 40 neprecētie sāk izjust lielu nepiepildītību savā dzīvē. Lielā apmierinātībā nesakārtotas attiecības noteikti nesasummējas.
06.01.2023 11:49 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Muļķigi šķiet,ka neprecēts pāris viens otru sauc par vīru un sievu. Labi,varbūt viņiem šķiet ka laulība nav nepieciešama,tad kamdēļ tiek lietoti šie vārdi?!

Piekrītu. Kāpēc saukt vienam otru par vīru un sievu, ja reāli jūs negribat būt vīrs un sieva?😁
06.01.2023 11:53 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Wordrobe666 @ 06.01.2023 03:36

Okey, bet agrākos laikos arī bērni dzima bez laulības papīriem.,utt, tad kāpēc, lai tas mūsdienās būtu šķerlis bērnu dzimšanā. Nākotnē tāpat dzims bērni nereģistrētā laulībā,un nē tas nav nepareizi, vai pareizi, bet katra izvēle. Ļofi reti ir dzirdēti gadījumi, ka vīrietis vēlas precēties ar visu varu, bet sieviete nevēlas, pat ja uzkata ka vīrietis ir viņas mr. Lieliskais un īstais. Manuprāt tā ir modes tendence zināmā mērā. Un sabiedrības spiediens un stereotipi, kas pieprasa laulību. Ļoti duadzi vienkārši kopē citus pārus.piemeram, redz mana draudzene Zane aprecējas, ar savu draugu, kādēļ, mans vīrietis mani nepprec, ar ko es esmu sliktākā par to Zani? ? Es laulībai redzu vairāk mīnusus nekā plusus.Neredzu jēgu precēties. Mūsdienās, agrāk varbūt jā, bet tagad, kad lielākā daļa pie. Pirmajām grūtībām vēlas sķirties.
Šobrīd šķiet ka lielākā daļa ap 80% šeit uzkata, ka ir laulība obligāta.

Dzimst jau dzimst bērni arī neprecētiem cilvēkiem. Un tādus bērnus sauc ne īsti patīkamos vārdos, t.i., par ārlaulības bērniem. Senākos laikos sauca par bandu bērniem u.c.
06.01.2023 12:32 |
 
Reitings 322
Reģ: 15.08.2022
Tas jau pēc paša principiem un vēlmēm, nav viena "pareiza" kopdzīves modeļa. Kādam laulības nav tik svarīgas, kādam tas ir ļoti nozīmīgs aspekts. Var saprast abus, bet galvenais, lai attiecībās abiem skatījumi sakrīt. :)
Par šo tēmu runājot, nesen reddit lasīju diskusiju par to, vai bildinātās/precētās ir nojautušas, ka drīz nāks bildinājums. Teju visas atbildes bija - jā, zināju, kopā ar draugu to apspriedām un gājām iegādāties gredzenu, bet vēlāk pats bildinājuma brīdis bija negaidīts. Varbūt tā ir kultūru atšķirība, jo Latvijā ne par ko tādu neesmu dzirdējusi, vismaz ne precēto draugu/radu/paziņu vidū. Ja mēs ar draugu ieietu Jahontā un kopīgi izvēlētos gredzenu, tad manās acīs jau tas brīdis būtu bildinājums, un tālākais tikai tāda formalitāte. 😁
06.01.2023 12:48 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lololili @ 06.01.2023 12:48
Tas jau pēc paša principiem un vēlmēm, nav viena "pareiza" kopdzīves modeļa. Kādam laulības nav tik svarīgas, kādam tas ir ļoti nozīmīgs aspekts. Var saprast abus, bet galvenais, lai attiecībās abiem skatījumi sakrīt. :)
Par šo tēmu runājot, nesen reddit lasīju diskusiju par to, vai bildinātās/precētās ir nojautušas, ka drīz nāks bildinājums. Teju visas atbildes bija - jā, zināju, kopā ar draugu to apspriedām un gājām iegādāties gredzenu, bet vēlāk pats bildinājuma brīdis bija negaidīts. Varbūt tā ir kultūru atšķirība, jo Latvijā ne par ko tādu neesmu dzirdējusi, vismaz ne precēto draugu/radu/paziņu vidū. Ja mēs ar draugu ieietu Jahontā un kopīgi izvēlētos gredzenu, tad manās acīs jau tas brīdis būtu bildinājums, un tālākais tikai tāda formalitāte. ?

Mana pieredze esošajās attiecībās.
Mēs runājām par kopīgu ģimeni, laulību. Dažreiz kad gājām gar juvelierizstrādājumu skatlogiem es piestāju, parādīju kas man patīk, ar nodomu, lai nav jāsāk no nulles pašam domāt, piekodināju ka es viņa vietā vairāk par X summu netērētu. Es tā kā zināju, ka viņš būtu ieinteresēts, jo citādi nemaz neklausītos tajā ko saku, vai izspļautu kādu stulbu joku. Bet pats bildinājums arī man bija tiešām negaidīts. Šis visu pa kluso sadarīja, un vispār viss tas iznākums pārsniedza manus cerību limitus. Es labākajā gadijumā domāju, ka bildinājums nāktu tikai šogad, ja ne pat vēlāk. Veikalā kopā negājām un nemērījām, izrādās viņš bija paņēmis manu otru gredzenu un mērijis sev uz pirksta, atzīmējis kurā vietā apstājas un tā bija viņa mēraukla. 😀 Domāju, ka ir vel kādi stāsti bez manējā.
06.01.2023 13:01 |
 
Reitings 322
Reģ: 15.08.2022
.Eksperte. @ 06.01.2023 13:01

Mana pieredze esošajās attiecībās.
Mēs runājām par kopīgu ģimeni, laulību. Dažreiz kad gājām gar juvelierizstrādājumu skatlogiem es piestāju, parādīju kas man patīk, ar nodomu, lai nav jāsāk no nulles pašam domāt, piekodināju ka es viņa vietā vairāk par X summu netērētu. Es tā kā zināju, ka viņš būtu ieinteresēts, jo citādi nemaz neklausītos tajā ko saku, vai izspļautu kādu stulbu joku. Bet pats bildinājums arī man bija tiešām negaidīts. Šis visu pa kluso sadarīja, un vispār viss tas iznākums pārsniedza manus cerību limitus. Es labākajā gadijumā domāju, ka bildinājums nāktu tikai šogad, ja ne pat vēlāk. Veikalā kopā negājām un nemērījām, izrādās viņš bija paņēmis manu otru gredzenu un mērijis sev uz pirksta, atzīmējis kurā vietā apstājas un tā bija viņa mēraukla. ? Domāju, ka ir vel kādi stāsti bez manējā.

Cik skaists stāsts. :) Pārsteiguma aspekts man pašai ir ļoti svarīgs, tāpēc sabijos, ka man sabojās pārsteigumu, jo draugs ļoti runātīgs un viņam patīk šo tēmu pieminēt. Bet es jau zinu, ka savā lielajā priekā nespēšu par to nedomāt un ik reizi, kad dosimies kaut kur, mans iekšējais monologs būs "akmansdievs akmansdievs akmansdievs". 😁
06.01.2023 13:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits