Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Komunālo depozīts

 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Vai vispār eksistē komunālo maksājumu depozīts? Tika uzteikts dzīvoklis, kā līgumā minēts mēnesi iepriekš. Pasakot to saimniecei, viss bija ok. Pēkšņi pēc divām nedēļām viņa saka, ka esot jāpārskaita 4.janvārī par īri un no depozīta samaksās komunālos maksājumus par janvāri un atdos atlikumu.Rēķins par janvāri nāk tikai februāra vidū un tad mēs jau būsim prom un dēļ tā ka viņai bijusi slikta iepriekšējo īrnieku pieredze mums jau tagad jāmaksā par janvāra komunāliem.. tas nav atrunāts ne līgumā, nekur un par tādu praksi dzirdu pirmo reizi..
29.12.2022 23:36 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Kā arī īri maksājam par tekošo mēnesi vienmēr. Piemēram 4 oktobrī par oktobri un t.t
29.12.2022 23:41 |
 
Reitings 5877
Reģ: 04.12.2022
Jā, es līgumā iekļāvu tādu punktu, ka depozītu atgriezīšu, kad būs nomaksāti pēdējie komunālie. Sanāk janvārī izvācas, februārī atgriež depozītu, ja janvāra komunālie nomaksāti. Izrunāju šo jautājumu ar īrniekiem, viņiem tas likās loģiski. Tas pasargā izīrētāju.
30.12.2022 00:01 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Kurpīte @ 30.12.2022 00:01
Jā, es līgumā iekļāvu tādu punktu, ka depozītu atgriezīšu, kad būs nomaksāti pēdējie komunālie. Sanāk janvārī izvācas, februārī atgriež depozītu, ja janvāra komunālie nomaksāti. Izrunāju šo jautājumu ar īrniekiem, viņiem tas likās loģiski. Tas pasargā izīrētāju.
Bet šāda noruna mums vispār nebija! Līgumā netik. Pēkšņi kaut ko izdomāja savā galvā un sāka pieprasīt. Pati saimniece nedzīvo LV vispār nepazīstu, tad kā es varu zināt ka viņa man ko atgriezīs?!
30.12.2022 00:15 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Tad kas vispār ir pēdējā mēneša nauda? Tā taču ir maksa par īres pēdējo mēnesi ko samaksā ievācoties. To viņa man arī pateica ka šo naudu neatgriež, bet gan var dzīvot to mēnesi bez maksas. Pēkšņi viņai mainījušies noteikumi. Es viņai teicu tad kad februārī atnāk rēķini sūtiet man un samaksāšu un viss!
30.12.2022 00:19 |
 
10 gadi
Reitings 2698
Reģ: 25.05.2009
Good girl @ 30.12.2022 00:15
Bet šāda noruna mums vispār nebija! Līgumā netik. Pēkšņi kaut ko izdomāja savā galvā un sāka pieprasīt. Pati saimniece nedzīvo LV vispār nepazīstu, tad kā es varu zināt ka viņa man ko atgriezīs?!

Un kā saimniece var zināt, ka tu samaksāsi tos komunālos tajā Februārī. Viņa taču tevi arī nepazīst 😄
30.12.2022 00:31 |
 
10 gadi
Reitings 2698
Reģ: 25.05.2009
Good girl @ 30.12.2022 00:15
Bet šāda noruna mums vispār nebija! Līgumā netik. Pēkšņi kaut ko izdomāja savā galvā un sāka pieprasīt. Pati saimniece nedzīvo LV vispār nepazīstu, tad kā es varu zināt ka viņa man ko atgriezīs?!

Un kas bija/ir līgumā rakstīts par depozīta naudas atgriešanu?
Man liekas pilnīgi loģisks solis no izīrētaja puses, lai komunālie maksājumo tiktu nomaksāti pēc jūsu izvākšanās. Kur tev ir problēma? Ja bez depozīta naudas varēji dzīvot līdz šim, tad pieņemu, ka vēl mēnesi varēsi paciesties. Turklāt papildus vairs nebūs jāver savs maks vaļā Februarī, lai nosegtu komunālo maksājumus. Līdz ar to tu faktiski neko no depozīta nezaudē naudas izteiksmē.
30.12.2022 00:41 |
 
Reitings 5877
Reģ: 04.12.2022
Good girl @ 30.12.2022 00:19
Tad kas vispār ir pēdējā mēneša nauda? Tā taču ir maksa par īres pēdējo mēnesi ko samaksā ievācoties. To viņa man arī pateica ka šo naudu neatgriež, bet gan var dzīvot to mēnesi bez maksas. Pēkšņi viņai mainījušies noteikumi. Es viņai teicu tad kad februārī atnāk rēķini sūtiet man un samaksāšu un viss!

Nu normāli to nesauc par pēdējā mēneša maksu, bet gan depozīts. Un pirmkārt depozītam būtu jāpasargā izīrētās, no bojājumiem vai piem no komunālo nesamaksāšanu. Tas ir tikai loģiski, ka ir jāmaksā par pēdējo mēnesi īre un komunālie un tikai tad atgriež depozītu. Visticamāk jūs pārpratāt jau no paša sākuma.
30.12.2022 01:04 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
cory @ 30.12.2022 00:41

Un kas bija/ir līgumā rakstīts par depozīta naudas atgriešanu?
Man liekas pilnīgi loģisks solis no izīrētaja puses, lai komunālie maksājumo tiktu nomaksāti pēc jūsu izvākšanās. Kur tev ir problēma? Ja bez depozīta naudas varēji dzīvot līdz šim, tad pieņemu, ka vēl mēnesi varēsi paciesties. Turklāt papildus vairs nebūs jāver savs maks vaļā Februarī, lai nosegtu komunālo maksājumus. Līdz ar to tu faktiski neko no depozīta nezaudē naudas izteiksmē.
Viņa teica, ka vienkārši depozīta naudu neatdod bet gan var dzīvot mēnesi bez maksas, respektīvi bez īres maksāšanas. Šādi viņas noteikumi vispār nekad netika atrunāti nekad. Nejau es izvācos dēļ tā ka varu samaksāt par īri, tā situācija tāda nav. Vienojos ka samaksāšu par komunālajiem tad kad tie atnāks un viss. Tāda sajūta ka es jau tagad viņai esmu ko parādā, lai gan tā nebūt nav. Šeit abām pusēm vienam otram jāuzticas un viss. Ja tā nav tad turpmāk lai iekļauj ko tādu īres līgumā, nevis pēkšņi pārsteidz cilvēkus nesagatavotus.
30.12.2022 02:31 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Atceros pirms 3 gadiem, kā bija.Es jau biju izvākusies, saimniece atsūtīja rēķinu 70 eiro vērtībā un es viņu samaksāju, un viss. Pilnīgi nekādu problēmu nebija. Līgums tāpat ir dokuments, kurā ir mani dati un tas arī pasargā gan viņu, gan mani. Katrs saimnieks jau kaut var prasīt 3 depozītus kad ievācas, bet tas viss ir jāpastāsta cilvēkiem pirms tam.
30.12.2022 02:42 |
 
Reitings 27
Reģ: 01.08.2021
Īres likumā ir noteikts cik liels drīkst būt depozīts. Nē vairāk kā divu mēnešu īres maksas. Nevar būt nekādi 3 depozīti. Un depozītu atgriež tikai tad, kad visas saistības izpildītas. Pilnīgi loģiski. Nesaprotu kur problēma
30.12.2022 07:29 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Good girl @ 30.12.2022 02:42
Atceros pirms 3 gadiem, kā bija.Es jau biju izvākusies, saimniece atsūtīja rēķinu 70 eiro vērtībā un es viņu samaksāju, un viss. Pilnīgi nekādu problēmu nebija. Līgums tāpat ir dokuments, kurā ir mani dati un tas arī pasargā gan viņu, gan mani. Katrs saimnieks jau kaut var prasīt 3 depozītus kad ievācas, bet tas viss ir jāpastāsta cilvēkiem pirms tam.

Vispār jau nē. Ja līgums nav reģistrēts zemesgrāmatā, tad neviena puse nav pasargāta. Un pat tad, ja ir reģistrēts, tad arī ir jātiesājas gadiem.
Nesaprotu cepienu. Viss loģiski. Ja jau īres maksa nav iemesls izvākties, tad kur vispār problēma.
Un komunālie vienmēr ir par iepriekšējo mēnesi. Kā tad 17.decembrī var zināt cik būs patērēts, piemēram, siltums par decembri.
30.12.2022 08:22 |
 
Reitings 10703
Reģ: 05.03.2020
Saprotu izīrētāju. Šobrīd var būt visādi komunālie par decembri, varbūt tie pat būs lielāki par to depozītu, tādēļ negrib riskēt. Sagaidīs, nomaksās un tad atdos atlikumu, ja tāds vispār būs.
30.12.2022 08:31 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Kāda jēga sūtīt naudu turpu - šurpu?
Ja taisies maksāt komunālos, tad nesaprotu, par ko cepiens, te izklausās, ka gribi izvākties un neko nesamaksāt. Turklāt par decembri komunālie mierīgi var būt lielāki par to tavu depozītu, nāksies vēl piemaksāt.
30.12.2022 09:12 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Good girl @ 29.12.2022 23:36
Vai vispār eksistē komunālo maksājumu depozīts? Tika uzteikts dzīvoklis, kā līgumā minēts mēnesi iepriekš. Pasakot to saimniecei, viss bija ok. Pēkšņi pēc divām nedēļām viņa saka, ka esot jāpārskaita 4.janvārī par īri un no depozīta samaksās komunālos maksājumus par janvāri un atdos atlikumu.Rēķins par janvāri nāk tikai februāra vidū un tad mēs jau būsim prom un dēļ tā ka viņai bijusi slikta iepriekšējo īrnieku pieredze mums jau tagad jāmaksā par janvāra komunāliem.. tas nav atrunāts ne līgumā, nekur un par tādu praksi dzirdu pirmo reizi..

Par komunālajiem par janvāri bij noteikti domāts rēķins,kas atnāks janvārī. Tur būs komunālo aprēķins par decembri,kad jūs vēl dzīvojāt dzīvoklī.
30.12.2022 09:14 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Viss te ir lieki diskutēt par kaut ko tālāk. Varu skaidrot vienu bet vispār neviena īsti nesaprot ko es gribu pateikt. Īres maksa ir 300 eiro. Maximums komunālie ir bijuši 220 eiro visi kopā. Izvācos jo nevaru atļauties vairs maksāt par īri, tāpēc es viņai teicu ka es taču janvāra mēnesi vēl šeit dzīvošu, un izvācoties samaksāšu visu ko vajag par komunāliem, bet nē viņai vajag tagad samaksāt depozītu par komunāliem kas ir vienas īres apmērā. Tā vispār mums netika runāts, arī pirms 2 nedēļām kad pateicu ka mēs vairs tur nedzīvosim. Tādas lietas tad viņai sākumā ir jāpasaka, kur paliks depozīts. Nevis es depozītu jums neatdošu, tā vietā variet dzīvot mēnesi bez maksas.
30.12.2022 09:24 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Good girl @ 30.12.2022 09:24
Viss te ir lieki diskutēt par kaut ko tālāk. Varu skaidrot vienu bet vispār neviena īsti nesaprot ko es gribu pateikt. Īres maksa ir 300 eiro. Maximums komunālie ir bijuši 220 eiro visi kopā. Izvācos jo nevaru atļauties vairs maksāt par īri, tāpēc es viņai teicu ka es taču janvāra mēnesi vēl šeit dzīvošu, un izvācoties samaksāšu visu ko vajag par komunāliem, bet nē viņai vajag tagad samaksāt depozītu par komunāliem kas ir vienas īres apmērā. Tā vispār mums netika runāts, arī pirms 2 nedēļām kad pateicu ka mēs vairs tur nedzīvosim. Tādas lietas tad viņai sākumā ir jāpasaka, kur paliks depozīts. Nevis es depozītu jums neatdošu, tā vietā variet dzīvot mēnesi bez maksas.

Pieņemsim, ka neviens tevi nesaprot. Bet ko tu šeit centies panākt? Ko vēlies no mums?
Tu vēlies, lai parunājam ar tava dzīvokļa saimnieci un sakām - nu, nu, nu, tā neviens nedara?!
Vai vēlies, lai tev sakām - jā, *aita tāda tā saimniece, tā neviens nedara!
Ja nesanāk vienoties, tad izvācies jau decembrī un miers.
30.12.2022 09:33 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Lucida @ 30.12.2022 09:12
Kāda jēga sūtīt naudu turpu - šurpu?
Ja taisies maksāt komunālos, tad nesaprotu, par ko cepiens, te izklausās, ka gribi izvākties un neko nesamaksāt. Turklāt par decembri komunālie mierīgi var būt lielāki par to tavu depozītu, nāksies vēl piemaksāt.
Cepiens ir par to ka, man tagad būtu jāmaksā, īres maksa 300 eiro, jo par janvāra mēnesi komunālie atnāktu februārī, kad mēs būsim jau prom un viņa grib lai samaksājam tagad tos 300 eiro, un no tās novilks naudu par komunāliem un pārējo atdos. Kāpēc tad viņa nevar man februārī atsūtīt rēķinu un es viņu samaksātu? Bet nē viņai vajag tagad, lai mierīga sirds, kā viņa teica.. un neder arī samaksāt visu tad kad mēs ejam prom, kaut vai janvāra beigās iedot to naudu par komunāliem kas atnāktu februārī, vajag tagad.
30.12.2022 09:34 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Pelnrukšķīte @ 30.12.2022 09:33

Pieņemsim, ka neviens tevi nesaprot. Bet ko tu šeit centies panākt? Ko vēlies no mums?
Tu vēlies, lai parunājam ar tava dzīvokļa saimnieci un sakām - nu, nu, nu, tā neviens nedara?!
Vai vēlies, lai tev sakām - jā, *aita tāda tā saimniece, tā neviens nedara!
Ja nesanāk vienoties, tad izvācies jau decembrī un miers.
Es gribēju uzzināt vai vispār tā var darīt ja iepriekš tāda noruna vispār nav bijusi, īres līgumā tāda punkta nav, jo man tāda situācija nekad nebija bijusi.
30.12.2022 09:36 |
 
Reitings 27
Reģ: 01.08.2021
Depozīts NAV īres maksa par pēdējo rēķinu. Depozīts tieši ir domāts šādiem gadījumiem - īrnieks pazūd, nesamaksā pēdējos rēķinus, vai ir sabojājis kaut ko dzīvoklī. Pēc visu rēķinu nomaksas un pieņemšanas nodošanas akta sastādīšanas depozītu jums atdod. Protams, ja dzīvoklis nav sabojāts
30.12.2022 09:55 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Tas dzīvoklis ir Ludzā kaut kādā, ja 300 ir daudz īre? Rīgā lētāk būs tikai ūķis koka mājā.
Te ir viens lēts
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/zolitude/ainej.html
30.12.2022 11:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits