Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve mazā pilsētā.

 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Gribētu dzirdēt pieredzes stāstus un +- par pàrcelšanos uz dzīvi mazā pilsētā. Saprotu ka visgrūtākais ir atrast darbu un dzīvesvietu. Šobrīd dzīvoju Rīgā, irejam dzivokli , ar bērnu un vīru, taču pēdējā laikā aizdomājos, ka tā Rīga jau ir apnikusi, visi tie sabiedriskie transporti, visa tā kņada , tik daudz laika paņem, lai aizbrauktu no punkta A līdz punktam B, ar bērnu tomēr gribas mieru, kaut gan kādreiz domāju pretēji.
16.12.2022 14:19 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Par pārvākšanos nemācēšu teikt, par dzīvošanu gan ir dažas lietas. Nezinu, cik tālu taisies pārvākties, varbūt Tev būs cita pieredze.
Maza pilsēta = visi viens otru un viens par otru visu zina = nevajag daudz iemeslu, lai rastos baumas.
Otrkārt, darbu atrast bez paziņām un pielaizīšanās var būt izaicinoši. Pat ja atradīsi, nav teikts, ka visi būs starā par jaunpienācējiem.
Neviens nevar prognozēt, vai Tev tā būs, bet, manuprāt, tie ir lielākie riski.
Nav jau arī zināms, kādās nozarēs darbojaties
No bērna viedokļa skatoties, priecājos, ka neesmu uzaugusi Rīgā.
16.12.2022 14:39 |
 
Reitings 43
Reģ: 31.10.2022
Varbūt kāda var padalīties ka ir dzīvot Liepājā vai Ventspilī? Vairāk gan Liepāja interese.
16.12.2022 15:04 |
 
Patīk
Reitings 2686
Reģ: 08.05.2022
Kā jau minēja, ir sarežgītāk atrast labu darbu, vai vispār darbu kā tādu un cilvēki gandrīz vai visi viens otru zina. Ir maz izklaižu iespējas, skaistumkopšanas saloni ir tie kas ir, nav kā Rīgā gandrīz vai uz katra soļa. Varbūt citreiz ārstniecības pakalpojumi būs jāapmeklē ārpus savas pilsētas, jo iespējams vietējie nav tik profesionāli, bet tas atkarībā kādu pilsētu izvēlies . Bet ir lielāka drošības sajūta, klusums, miers. Nav tie lielie cilvēku pūļi. Pat pēc pus dienas pavadītas Rīgā, atbraucot mājas es saprotu cik gan patīkami ir dzīvot mazpilsēta kur cilvēki Tev nekāpj virsū uz kājām.
16.12.2022 15:30 |
 
Reitings 153
Reģ: 02.03.2022
Es uzaugu laukos un tagad sanāk jau 8 gadus dzīvoju pa Rīgu. Sākumā bija šausmīgi grūti pierast. Bet nu jau es pāris gadus dzīvoju Ķengaragā un patiesībā šis rajons ir labs ar to ,ka tuvumā ir Daugava un pilnībā var aizmirst visu kņadu staigājot vai uzturoties tur.
Tagad man ir tā ,ka es laukos īsti negribētu dzīvot. Kur nu vēl kādā nomaļā lauku mājā + prom no visa! Man patiesībā patīk tā kopības sajūtu, ka apkārt dzīvo vēl cilvēki.
Un mazpilsētu arī es negribētu.
Gribēju pateikt to ,ka arī Rīgā ir normāli rajoni.
Es pati nekad nedzīvotu Rīgas centrā.
Vēl man patīk Liepāja ļoti, jo tuvu jūrai.
16.12.2022 16:48 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Es dzīvoju mazpilsētā, darbs Rīgā, apmēram 40 min brauciens. Klusi un mierīgi, pie mājas liels mežs pastaigām. Jā, te nav daudz izklaides iespēju un veikalu, tomēr Rīgā dzīvot man negribētos. Kā jau galvaspilsēta, tā ir trokšņaina. Es nespētu pierast pie mūžīgā šurumburuma aiz loga, mašīnām, cilvēkiem.
16.12.2022 17:12 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.03.2021
Es ļoti gribētu dzīvot laukos, kur tuvākais kaimiņš kilometra attālumā - tā, lai es nevienu neredzu un nedzirdu, bet man bail par dažām lietām, piemēram, ārkārtas situācijās, ja kaut kas notiek ar maniem mājdzīvniekiem un naktī/svētkos vajag veterinārārstu - Rīgā tu iekāp mašīnā un pēc pāris minūtēm esi klīnikā jebkurā diennakts laikā, laukos atkal klīnikas nebūs nekur tuvumā. Tāpat, ja vajag kādus specifiskākus pārtikas produktus, elektropreces, izsaukt meistarus u.c. - viss prasīs ilgāku laiku un plānošanu.
16.12.2022 17:29 |
 
Reitings 683
Reģ: 23.03.2020
Vairākus gadus nodzīvoju Rīgā, bet pirms 2 gadiem pārvācos atpakaļ uz dzimto mazpilsētu. Darbu vēl neesmu meklējusi,bet domāju, ka ar atrašanu būs problēmas 😁 ar ārstniecības pakalpojumiem ir kā ir, ar bērnu braucam uz Rīgu(150km).
Varbūt Jūsu variantā ir jāskatās tuvāk Rīgai kāda mazpilsēta, lai varētu turpināt strādāt Rīgā.
16.12.2022 17:42 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Stefania @ 16.12.2022 17:29
Es ļoti gribētu dzīvot laukos, kur tuvākais kaimiņš kilometra attālumā - tā, lai es nevienu neredzu un nedzirdu, bet man bail par dažām lietām, piemēram, ārkārtas situācijās, ja kaut kas notiek ar maniem mājdzīvniekiem un naktī/svētkos vajag veterinārārstu - Rīgā tu iekāp mašīnā un pēc pāris minūtēm esi klīnikā jebkurā diennakts laikā, laukos atkal klīnikas nebūs nekur tuvumā. Tāpat, ja vajag kādus specifiskākus pārtikas produktus, elektropreces, izsaukt meistarus u.c. - viss prasīs ilgāku laiku un plānošanu.

Dzīvoju tādā vietā, kur tuvākais kaimiņš ir kilometra attālumā 😅 diemžēl te ausis un acis ir katram kokam un zāles stiebram.
Par vetārstiem un citām ārkārtas situācijām piekrītu. Tas ir daļēji atrisināts, ka ir atrasti zinoši vetārsti, kam piezvanīt un pajautāt, kādu pirmo palīdzību sniegt. Var jau izmantot izsaukuma pakalpojumu.
Tomēr ir viena laba lieta. Veikals tālu un bieži vien negribās braukt, lai nopirktu kādus našķus. Jūtams naudas ietaupījums 😅
Tādās vietās galvassāpes var sagādāt mednieki un/vai malumednieki
16.12.2022 17:53 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uz kurām pilsētām skaties?
Būs liela atšķirība vai tā ir Liepāja vai, piemēram, Dobele. Mums ir arī mazpilsētas ar vienu viekalu un vienu autobusa pieturu 😀
Par to, ka daudzi viens otru pazīst piekrītu, bet man absolūti netraucē.
Darba problēmas būs kā kurā pilsētā, ja galīgi maza vietiņa, tad pa lielam atliek tikai attālināts darbs pie datora, vai kaut kur lauksaimniecībā
16.12.2022 18:07 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Lula @ 16.12.2022 18:07
Uz kurām pilsētām skaties?
Būs liela atšķirība vai tā ir Liepāja vai, piemēram, Dobele. Mums ir arī mazpilsētas ar vienu viekalu un vienu autobusa pieturu ?
Par to, ka daudzi viens otru pazīst piekrītu, bet man absolūti netraucē.
Darba problēmas būs kā kurā pilsētā, ja galīgi maza vietiņa, tad pa lielam atliek tikai attālināts darbs pie datora, vai kaut kur lauksaimniecībā

Nē nē, galīgi mazi ciematiņi , tādi protams nē ,vairāk skatos uz pilsētām, kas ir tuvumā Rīgai , jo kamēr vēl mācos ari , galīgi negribas braukt katru sestdienu 2,3 h uz Rīgu . Skatos uz Jelgavu vai Salaspili , tik galīgi nezinu , vai būtu prātīgi pārvākties uz pilsētu, kur nav neviena pazīstamā.
17.12.2022 05:49 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
LoveLife00 @ 16.12.2022 16:48
Es uzaugu laukos un tagad sanāk jau 8 gadus dzīvoju pa Rīgu. Sākumā bija šausmīgi grūti pierast. Bet nu jau es pāris gadus dzīvoju Ķengaragā un patiesībā šis rajons ir labs ar to ,ka tuvumā ir Daugava un pilnībā var aizmirst visu kņadu staigājot vai uzturoties tur.
Tagad man ir tā ,ka es laukos īsti negribētu dzīvot. Kur nu vēl kādā nomaļā lauku mājā + prom no visa! Man patiesībā patīk tā kopības sajūtu, ka apkārt dzīvo vēl cilvēki.
Un mazpilsētu arī es negribētu.
Gribēju pateikt to ,ka arī Rīgā ir normāli rajoni.
Es pati nekad nedzīvotu Rīgas centrā.
Vēl man patīk Liepāja ļoti, jo tuvu jūrai.

Dzīvoju tieši kengaragā , nu nezinu , kautkā šis rajons ne pārāk, liekas daudz piebāztāks, nekā centrs.
17.12.2022 05:50 |
 
Reitings 703
Reģ: 04.05.2015
Dzīvoju laukos, 10 km attālumā maza pilsētiņa, 40 km attālumā Valmiera. Darbs man arī laukos, tuvu Valmierai, bet daudzas un daudzi strādā Valmierā, ir ko braukāt, bet nav tā,ka tur nebūtu iespējas atrast darbu. Un jā, arī labus darbus ofisā utml, ja izglītība ir.
Es visu bērnību esmu mazā pilsētā dzīvojusi, bet man pat tā bija par lielu, gribēju laukos un dabūju, un patīk. Tas, ka viens par otru daudzko zin - savā ziņā tā ir, bet man tas pilnībā netraucē. Zin tikai to, ko redz. Ja mierīgs, neitrāls cilvēks būsi, nekādu izgudrotu piepušķojumu nebūs.
17.12.2022 06:06 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Jūras ezis @ 16.12.2022 15:04
Varbūt kāda var padalīties ka ir dzīvot Liepājā vai Ventspilī? Vairāk gan Liepāja interese.

Liepāja ir mana pilsēta.
Es nezinu ko īsti cilvēki sagaida, kad prasa kā ir dzīvot. Nu dzīve kā pilsētā. Ar savu ikdienas kņadu, ar saviem pilsētas pasākumiem, burzmu no rītiem. Nekā savādāka kā visur citur jau nav. Nu, izņemot to, ka blakus jūra. Bet tā visas pilsētas daudz maz vienādas. Pilsēta ir cilvēki un tie to veido. Tad jāprasa specifiski, ko gribas zināt.
17.12.2022 06:15 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Un par autores tēmu - es uzaugu laukos un līdz 18 tur arī nodzīvoju. Kādus 20 km no Liepājas. Nekad vairs negribētu. Es nevēlētos dzīvot kaut vai mazā pilsētā, piemēram kā Grobiņa. Taču Rīga man liekas too much, tapēc varbūt saprotu autori. Galvenais faktors kapēc vairs ne lauki vai mazpilsēta, jo nav izvēles iespēju. Pilsētā tu vari ko mainīt, redzēt ko vairāk, darīt ko vairāk.
17.12.2022 06:19 |
 
Reitings 315
Reģ: 16.09.2022
Nav jau arī gluži tā, ka visur grūti atrast darbu. Tā pati Valmiera - rīdzinieku prāt, lauki, bet darba iespējas daudz.
17.12.2022 07:18 |
 
Reitings 183
Reģ: 10.12.2022
+ bērni var droši iet ārā patstāvīgi spelēties, vairāk laika pavada ārtelpās, vairāk draugu; labāka gaisa kvalitāte.
- man ir grūti atrast šeit darbu, bet tā kā bērni jāizņem no izgl.iestādes, tad uz Rīgu braukāt nevaru.
17.12.2022 09:35 |
 
Reitings 2466
Reģ: 05.12.2021
Nu viss jau atkarīgs cik maza pilsēta un kurā vietā. Ta pati mazpilsēta tuvu Rīgai būs savādāka neka Latvijad otrā pusē.
Es dzīvoju mazpilsētā. 4 gadus biju Rīgā, patika ari tur. Pat ļoti. Bet tagad, kad man ir bērni. Nekad nevar vut labāk par dzīvi mazpilsētā. Mākslas un muzikas skolas tepat blakus, bērnu laukumi, bibliotēkas, veikali. Viss tuvumā. Berns var mācīties patstāvību un droši uzturēties ārā. Ārpusskolas aktivitāšu cenad ari daudz zemakad. Un berns no skolas un pulciņiem var aiziet pats. Komunālās izmaksas mazliet lētākas. Ar darbu gan, ka paveicās. Un ka jau minēju. Skatoties kādā pilsētā. Bet tagaf it ļoti daudz uzņēmumu, kas strādā attālināti.seit minēja par ārstiem. Protams, ja nepieciešams kārtīgs speciālists, būs jabrauc uz Rīgu vai Jēkabpili vai Daugavpils, skatoties kur dzivo. Bet ari dzīvojot Rīgā ir jāgaida rindā. Vienīgi ceļš atkrīt
Es mazpilsētā saskatu tikai plusus.
17.12.2022 09:39 |
 
Reitings 93
Reģ: 02.12.2017
Metaforaas @ 17.12.2022 05:49

Nē nē, galīgi mazi ciematiņi , tādi protams nē ,vairāk skatos uz pilsētām, kas ir tuvumā Rīgai , jo kamēr vēl mācos ari , galīgi negribas braukt katru sestdienu 2,3 h uz Rīgu . Skatos uz Jelgavu vai Salaspili , tik galīgi nezinu , vai būtu prātīgi pārvākties uz pilsētu, kur nav neviena pazīstamā.

Cik interesanti, ka Jelgavu piemin diskusijā par dzīvi mazpilsētā. Jelgava ir 4.lielākā Latvijas pilsēta un atrodas 40 km no Rīgas. Tātad pat nevajag aiziet no darba Rīgā, ja grib pārvākties uz Jelgavu. Te es vispār neredzu nekādu problēmu un iemeslu veikt aptauju.
Tiešām lielas pārmaiņas būtu pārvākties uz mazu pilsētiņu vairāk kā 150km attālumā no Rīgas, kur ir viens bērnudārzs, viena pamatskola, bibliotēka, divi veikali, viens doktorāts un visi viens otru uz ielas sveicina.
17.12.2022 10:46 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Pati arī esmu no Liepājas. Es neteiktu, ka šeit ir ļoti grūti atrast darbu. Atkarīgs protams, kāda profesija. Vasarā vispār forši, jūra no mājām dažas minūtes. Vienīgais, kas ļoti trūkst- tādas ikdienišķas lietas kā diennakts aptieka, vairāk apģērbu veikalu par pieņemamām cenām, diennakts veterinārs, bet kopumā šķiet ļoti jauka pilsēta. Nezinu vai toas var saukt par sastrēgumiem 8 no rita un 17 vakarā.
Ir teātris, restorāni, kafenes, berniem daudz spēļu laukumi, basketbola laukumi, ir treniņi, pulciņi un kas tik nē. Principā šķiet Liepājā nav tāda jēdziena kā - tālu no darba vai lidz majam😂
17.12.2022 10:55 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Forelee @ 17.12.2022 06:06
Dzīvoju laukos, 10 km attālumā maza pilsētiņa, 40 km attālumā Valmiera. Darbs man arī laukos, tuvu Valmierai, bet daudzas un daudzi strādā Valmierā, ir ko braukāt, bet nav tā,ka tur nebūtu iespējas atrast darbu. Un jā, arī labus darbus ofisā utml, ja izglītība ir.
Es visu bērnību esmu mazā pilsētā dzīvojusi, bet man pat tā bija par lielu, gribēju laukos un dabūju, un patīk. Tas, ka viens par otru daudzko zin - savā ziņā tā ir, bet man tas pilnībā netraucē. Zin tikai to, ko redz. Ja mierīgs, neitrāls cilvēks būsi, nekādu izgudrotu piepušķojumu nebūs.

Darba un skola arī daudz ko zin pa cilveku,bet vai taepc nestrādās un nemācīsies? 😀
17.12.2022 14:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits