Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aktuāli jautājumi pirms dzemdībām

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
1. Esmu nolēmusi slēgt līgumu ar vecmāti , tām ,kuras arī ir to darījušas - interesē kad , kurā grūtniecības mēnesī jūs jau sazinājāties ar savu izvēlēto vecmāti ?
2. Palēnām jau sāku iepirkt lietas , kuras nepieciešamas līdzi uz dzemdību namu , kurām jābūt dzemdību somā - ginekoloģes saraksts , manuprāt , tāds ļoti mazs- minēti tikai dokumenti, drēbes man mazajam un ūdens. Bet kas vēl ir tas kas noder, vai pēc jūsu pieredzes , ko jums vēl vajadzēja ?
15.10.2022 17:31 |
 
10 gadi
Reitings 73
Reģ: 23.03.2012
Var noderēt vienreizlietojamie paladziņi vai auduma autiņi un mitrās salvetes, protams, pamperi bēbim, dvielīši, var kādas šķidrās ziepītes. Man galīgi nenoderēja, bet biju nopirkusi t.s. dzemdību komplektu, kur bija pieaugušo pamperbikses un dažāda izmēra paketes. Ja stipra asiņošana pēc dzemdībām, tad jau gan ok, bet man pilnīgi pietika ar parastajām paketēm. Ieteiktu paņemt līdzi dažāda “kalibra” higiēnas līdzekļus, lai der jebkādiem apstākļiem. Ļoti prasījās papildus spilvens. Dzemdību namā bija tāds ļoti plāns, kas ir ok gulēšanai, bet ja jāiekārto bēbis vai normāli jāapsēžas gultā uz zīdīšanu, bija grūti. Knupītis būtu ļoti noderējis, bet te viedokļi dalās, vai tik maziem dot ir ok, kamēr nav iemācījušies zīst. Kad pati dzemdēju, dažām bija, dažām, ieskaitot mani, nē. Bet var paņemt līdzi “drošībai”. Tad vēl ļoti strīdīgs jautājums, bet ieteiktu par to padomāt pirms dzemdībām – par iespējamo barošanu ar maisījumu. Mums gāja ļoti slikti ar krūtsbarošanu un reāli sākām dot maisījumu jau dzemdību namā, jo bērniņš bija ļoti izsalcis beigās. Kā jau teicu, šis jautājums parasti izsauc lielu pretestību, bet es ātri vien ievēroju, ka gan man, gan bēbim krūtsbarošana bija ļoti nepatīkama un stresaina, un mani diezgan nelaimīgu darīja visi, kas nāca mācīt, kā tas darāms. Beigās pati praktiski nebaroju vispār. Man būtu ļoti palīdzējis, ja jau būtu līdzi maisījuma pudelītes. Māsiņas sūtīja uz aptieku pirkt, bet, ja nekā nezina par maisījumiem, vismaz man bija diezgan grūti iebraukt sākumā.
15.10.2022 20:03 |
 
Reitings 81
Reģ: 25.08.2022
Šobrīd esmu gaidībās, nu jau finiša taisnē, līgums gan man nav, par to nevarēšu neko ieteikt, bet, manuprāt, tas ir diez gan briesmīgi, lai saņemtu “cilvēcīgu” attieksmi par to ir jāmaksā. Protams, kāda kuram pieredze, jo ir arī skaisti dzemdību stāsti no stacionāriem un bez ligumvecmātem. Un otrādāk, ka nejut pietiekamu atbalstu no vecmātes, kas nolīgta.
Bet cik zinu, tad līgumu slēdz pēc 30.ned. Pašai jāmeklē info par tam vecmātēm, kuras strādā Tev izvēlētajā dzemdību iestādē un ar kurām ir iespējams slēgt līgumu.
Par dzemdību somas saturu- paskaties vairāku dzemdību nodaļu sarakstus. Sigulda, Jūrmala, Rdzn, Ogre utt. Salīdzini un izvelc kopsaucēju no tā visa, kas noderētu Tev.
15.10.2022 20:53 |
 
Reitings 259
Reģ: 02.04.2022
RDN mājaslapā ir lielisks saraksts ar vajadzīgajām lietām :)
Es ieteikšu ko mazāk praktisku, bet mani tas ļoti iepriecināja - paņem sev līdzi skaistu halātu vai citu tērpu, kuru nēsāsi tās dažas dienas pēc dzemdībām. Pārsvarā sievietes stacionāros ir salauztas, sāpošas, pārgurušas. Es arī tāda biju. Uzvilkt to glīto halātu bija kā svētki. Smieklīgi, bet true story.
15.10.2022 21:11 |
 
Reitings 683
Reģ: 23.03.2020
Par līgumu ar vecmāti nemācēšu komentēt, jo bija plānots ķeizars.
Ziedi(purelan) vai kompreses krūšu galiem (multi mam), man noderēja arī NUK krūšu uzgaļi, jo bez tiem neizdevās pabarot mazo, redzēju, ka citām ir piena pumpis, man nebija, bet vēlāk iegādājos, jo vienu brīdi krūtis palika cietas un veidojas sastrēgumi. Ieteiktu arī paņemt kaut ko vairāk par ūdeni, jo diemžēl slimnīcas ēdiens nav izcili garšīgs, mēs devām naudu personālam un pasūtījām ēdienu no slimnīcas ēdnīcas, bet mums arī bija līdzi ēdiens, kuru varējām uzglabāt ledusskapī.
15.10.2022 21:29 |
 
Reitings 350
Reģ: 03.08.2022
Internetā ir atrodams saraksts ar lietām, ko ņemt līdzi, viņš ir diez gan garš. Man bija lielais koferis un mazāka soma. Mazākajā somā bija viss priekš dzemdībām, drēbes, mazuļa pirmais komplekts, ūdens, uzkodas, dokumenti. Īpaši iepazīstināju ar šīs somas saturu vīrieti, jo dzemdību laikā viņš bija par mantām atbildīgs. Lielajā somā viss atlikušajām dienām, koferī ieliekot halātu un lielos dvieļus principā viss jau ir pilns. Priekš manis bezjēdzīgi bija ņemt līdzi kosmētiku, jo tajās dienās nekrāsojos, galīgi nebija līdz tam. Ēdienu vīrs man veda, jo slimnīcā dotais negaršoja.
15.10.2022 21:51 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
No savas pieredzes- ziede krūtsgaliem! Atceros, bija saplaisājuši un sāpīgi, asiņoja.Vēl varu ieteikt paņemt vairāk higiēnas piederumus, jo slimnīcā tā pašvaki ir ar tualetes papīru un dvieļiem. Katrā ziņā, tagad nav ierobežojumu, ja kaut ko vajag, vīrs var atvest. Tad kad es dzemdēju, pie manis nevienu nelaida.
15.10.2022 22:49 |
 
Reitings 25
Reģ: 08.10.2022
Kā jau daudzas minēja, tad RDzN saraksts ir diezgan labs, bet papildus no savas puses varu pateikt, ka man pilnīgi lieki līdzi bija paņemts halāts. Visos sarakstos bija minēts un pat speciāli nopirku, bet vispār neuzvilku nevienu reizi, jo slimnīcā ir ļoti silti 😄 Noteikti vajag tiešām labu zīdīšanas krūšturi, kas labi satur krūtis. Biju nopirkusi diezgan pļurīgus un gāju turpat dzemdību namā pirkt citu, jo tie neko neturēja. Galīgi nenoderēja arī līdzi paņemtā kosmētika, jo vispār nebija da tam visas dienas 😅 Papildus tam, ko jau citas minēja, mazulītim labi noderēja Swaddle Me autiņi gulēšanai naktī.
16.10.2022 00:33 |
 
10 gadi
Reitings 3123
Reģ: 29.01.2009
1. Es zvanitu uzreiz, tiklidz saprastu, juru vecmati velos. Savadak es nonacu situacija, ka jau 30.aja nedela zvanot pirmajai izvelei, vinainjau bija viss pilns planotajos datumos.
2. Saraksti ir visas majas lapas dzemdibu nodalu. Pec tiem var orienteties. Kas man pietruka? Kada forsa kleita uz lencitem (lai viegli pabarot berninu). Savadak halatos un naktskreklos negribejas apkart staigat. It ipasi noder, ja ir keizars- lai neberZas reta- ka medz but biksem. Un vel apaksbikses ar augsto jostasvietu- it ipasi ja var but keizars.
16.10.2022 00:36 |
 
10 gadi
Reitings 602
Reģ: 29.01.2009
BekiLu @ 15.10.2022 17:31
1. Esmu nolēmusi slēgt līgumu ar vecmāti , tām ,kuras arī ir to darījušas - interesē kad , kurā grūtniecības mēnesī jūs jau sazinājāties ar savu izvēlēto vecmāti ?
2. Palēnām jau sāku iepirkt lietas , kuras nepieciešamas līdzi uz dzemdību namu , kurām jābūt dzemdību somā - ginekoloģes saraksts , manuprāt , tāds ļoti mazs- minēti tikai dokumenti, drēbes man mazajam un ūdens. Bet kas vēl ir tas kas noder, vai pēc jūsu pieredzes , ko jums vēl vajadzēja ?

Par somas saturu - uztaisīju savu sarakstu no RDzN un Jūrmalas slimnīcas ieteikumiem.
Kosmētikas maks - lieki. Halātu neuzvilku, bet gan jau ka tomēr vajag līdzi.
Man ļoti noderēja krekls (skaitās dzemdību krekls), kuru vilku uzreiz pēc dzemdībām, bija ērti pielikt mazo pie krūts. Pirku raditu.lv. Bieži arī mājās sākumā izmantoju.
Pietrūka pamperbikses, bija spēcīga asiņošana. Vīrs brauca uz aptieku pakaļ, jo slimnīcā esošā aptieka jau bija ciet vakarā.
Lai viss veiksmīgi! 😀
16.10.2022 21:29 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Paldies par daudzajiem ieteikumiem , noteikti būs lietas , kuras pievienošu savam dzemdību somas saturam .
Kā ar krēmiem mazulim - kādu ziedi duspim , piemēram , Bepanthem vai Sudocream ? Ir jau nepieciešamība ņemt uz dzemdību namu vai tomēr nē?
Un tik tiešām runājot par vecmātēm , tieši apkārt dzirdētās negatīvas pieredzes dēļ , esmu gatava maksāt ne to mazāko naudu , lai man dzemdības tāda attieksme nebūtu jāpiedzīvo …. No vienas puses skumji, bet pierādījies ne reizi vien , ka maksājot saņem pavisam citu attieksmi un rūpes .
17.10.2022 15:15 |
 
10 gadi
Reitings 602
Reģ: 29.01.2009
BekiLu @ 17.10.2022 15:15
Paldies par daudzajiem ieteikumiem , noteikti būs lietas , kuras pievienošu savam dzemdību somas saturam .
Kā ar krēmiem mazulim - kādu ziedi duspim , piemēram , Bepanthem vai Sudocream ? Ir jau nepieciešamība ņemt uz dzemdību namu vai tomēr nē?
Un tik tiešām runājot par vecmātēm , tieši apkārt dzirdētās negatīvas pieredzes dēļ , esmu gatava maksāt ne to mazāko naudu , lai man dzemdības tāda attieksme nebūtu jāpiedzīvo …. No vienas puses skumji, bet pierādījies ne reizi vien , ka maksājot saņem pavisam citu attieksmi un rūpes .

Dupšu krēms nebija līdzi un nebija arī nepieciešmība.
Starpcitu, jā, es nākamreiz ņemtu līdzi kādus mazos frotē dvielīšus, kurus saslapināt, lai mekoniju notīrītu. Ar šo man bija cīņa un vislabāk izdevās ar mitru dvielīti. 🙈
Man nebija līguma. Viss Jūrmalas dzemdību nodaļas personāls bija ļoti jauks.
17.10.2022 15:41 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
daizy @ 17.10.2022 15:41

Dupšu krēms nebija līdzi un nebija arī nepieciešmība.
Starpcitu, jā, es nākamreiz ņemtu līdzi kādus mazos frotē dvielīšus, kurus saslapināt, lai mekoniju notīrītu. Ar šo man bija cīņa un vislabāk izdevās ar mitru dvielīti. ?
Man nebija līguma. Viss Jūrmalas dzemdību nodaļas personāls bija ļoti jauks.

Prieks dzirdēt , ka ir arī laba pieredze , jo man no tuviniekiem , kuras ir dzemdējušas pēdējo gadu laikā , dažādās slimnīcas diemžēl ir negatīva . Es esmu ļoti jūtīga , ar medicīnu noteikti esmu uz “jūs” , tādēļ vēlos sevi nodrošināt pēc iespējas labāk … cik nu tas ir manos spēkos 😀
18.10.2022 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
Man arī bez visiem līgumiem bija laba pieredze 2x Rīgas Dzemdību namā, tā kā, manuprāt, būtiski ir sevi negatīvi nenoskaņot, ņemt līdzi cilvēku atbalstam un privāto palātu.
Nekādus krēmus bērnam sākumā nevajadzēs, bērniem, manā pieredzē, vajadzēja tikai autiņbiksītes, vienreizējos autiņus, ziepes, drēbītes, autobeņķi un man noderēja knupis, dvieļi ir uz vietas, man ar tiem pietika. Vari arī, ja gribi paņemt bērnam sedziņu, ja negribēsi izmantot to, kas uz vietas. Ja vajadzēs maisījumu, to tev iedos, ja kas, tad uz vietas ir aptiekas. (Dz.n. tā gan strādā tikai darba dienās, cik atceros)
Ar krūšu galu sāpēm ir jārēķinās, tās būs sākumā un no tā neaizbēgt, galvenais, saprast, ka tas pāriet. Krūšu galiem man nekādas smēres īsti nepalīdzēja, bet ir šāda metode, kas lieliski strādāja - izspiest nedaudz piena, iesmērēt krūšu galos un nevilkt krūšturi, bet lielu, brīvu t-kreklu, lai gaiss piekļūst.
Par halātu te jau minēja, bet tas ir kā kurai - halāts ir laba opcija tām, kurām ir šuves un ir grūti pēc dzemdībām pieliekties, saliekties.
No lietām, kas bez drēbēm un apaviem pašai noderēja:
Pamperi un lielās paketes (arī vairākas apakšbikses);
Ūdens pudele (Dzemdību namā var uzpildīt);
Šampūns, balzams matiem, dušas želeja, sejas kopšanas līdzekļi, intīmās higiēnas mazg.līdz. - visu ņēmu travel size;
Lielais rezerves dvielis;
Dokumenti;
Kkādas lietas ar ko sevi izklaidēt - portatīvais, telefons, grāmatas utt.
Ja ir vēlēšanās - kosmētika, matu lokotājs/taisnotājs, lai gan es pēc dzemdībām neizmantoju, bet uz izrakstīšanos gribējās sapucēties.
19.10.2022 11:11 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
Vēl atcerējos:
Sejas maskas;
Krūštura ieliktņi - pirmās 3 dienas visticamāk nenoderēs, bet drošības pēc pārīti vari ielikt līdz. Man vislabāk patika NUK, tie bija visabsorbējošākie.
19.10.2022 11:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits