Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Teikt vai neteikt

 
10 gadi
Reitings 162
Reģ: 29.01.2009
Situācija- ar bērna tēvu sen esam šķīrušies, pirmos gadus bērnam ar tēvu bija kontakts
Pēdējos 2 gadus (ja ne vairāk) tēvs bērnu satikt nevēlas, bet alimentus skaita un caur SMS apsveic svētkos. Bērnam 8 gadi
Vakar prasīju vai bērns brauks ar mani pie tēva vecākiem (atdod dažas lietas) un bērns kategoriski atsakās, viņa negrib braukt pie cilvēkiem, kas viņu nemīl un kas par viņu neinteresējas un ir pametuši viņu.
Tagad domāju vai bērna tēvam tas būtu jāsaka, kā bērns reāli jūtas vai nav jēgas?
19.09.2022 11:58 |
 
Reitings 3441
Reģ: 01.03.2022
Tu domā, ka viņam tas rūpēs? Cilvēkam kuram jau tā nav ne mazākās intereses, nemaz to nesapratīs. Es neko neteiktu, ko tas mainīs? Pašai vieglāk paliks? Bērnu arī nevestu. Kāpēc lai tā traumētu bērnu? Ļauj viņai laimīgi dzīvot mierīgā un drošā vidē ar tevi.
Kad bērns izaugs un vairāk sapratīs varēs patstāvīgi pieņemt lēmumu, tad arī lai izlemj kā reaģēt.
19.09.2022 12:10 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Uzspiest tēvam būt klātesošam bērna dzīvē nevar.
Bet,es noteikti izstāstītu par šo situāciju un par bērna sajūtām un domām,lai tēvs aizdomājas.
Par bērnu ir atbildīgi abi vecāki,arī rūpes par bērna emocionālo stāvokli ir uz abu vecāku pleciem,kaut arī vecāki ir šķīrušies.
19.09.2022 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 734
Reģ: 04.10.2009
Tūlīt mani apēdīs bez sāls… BET!
Kā bērns var zināt ka nemīl!
Iespējams ka pati esi bērnam šī sajūtas sējusi!
Arī mums ģimenes lokā ir šķirts pāris ar līdzīgu situāciju, māte nekad nav noskaņojusi bērnu, un bērns zina ka tetis dzivo citur, daudz darbi, nav laiks satikties. (10.gadi puikam). Puika zina ka tetis par viņu rūpējas finansiāli. Un kādu dienu satiksies.😊
Mātei nav tiesību noskaņot bērnu pret tēvu, ja tēvs pilda pienākumu maksājot alimentus. Nereti vīrietis netiekas ar bērnu, jo bērna māte ir tracinoša, uzbāzīga, rupja utt. (Es neapgalvoju ka tas ir jūsu gadījums).
Bēna tevam ir tiesības zināt ka iet bērnam, bet par sajūtām ko bērns jūt, domāju ka viņam ir absolūti vienalga.
Uzskatu ka vairums tēti nav vienaldzīgi, vienkārši bieži bērnu mātes dara visu iespējamo lai bērns “ienīstu” savu tēvu, izdomājot 101 atrunu. Tā ir kā atriebība ar bērni.
Šis ir mans viedoklis! Ne vienmēr teti neizrada interesei, jo negrib, ir bijis iemesls kapēc ir norobežojies!
19.09.2022 12:36 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Ui, kā šī tēma mani uzvelk, besī tādas mātītes, jo tieši tā, no kurienes gan, lai bērns domātu, ka viņu nemīl? "Paldies" tai, kas ikdienā viņu audzina, būs "ļoti pašapzinīgs" bērns.
Sievietes ar savu pāraprūpi biežāk ir lielākas traumas bērniem, nekā bērnu tēvi.
19.09.2022 13:06 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Jāpiekrīt, ka bērnam to kāds ir iestāstījis, ka tēvs viņu nemīl. Ja tēvs rūpējas finansiāli, tad nevar apgalvot, ka viņš bērnu ir pametis un neinteresējas.
19.09.2022 13:19 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Nē nu tēmā jau rakstīts
Pēdējos 2 gadus (ja ne vairāk) tēvs bērnu satikt nevēlas

Tad nezinu kāpēc apgalvojat, ka visu tikai māte te sabojājusi, tēvs noteikti bērnu mīl pārpārēm. Te gan runa par braukšanu pie vecvecākiem - ar tiem vai tad nav labākas attiecības?
Bērna tēvam es pateiktu.
19.09.2022 14:09 |
 
10 gadi
Reitings 162
Reģ: 29.01.2009
Scandinavian @ 19.09.2022 13:06
Ui, kā šī tēma mani uzvelk, besī tādas mātītes, jo tieši tā, no kurienes gan, lai bērns domātu, ka viņu nemīl? "Paldies" tai, kas ikdienā viņu audzina, būs "ļoti pašapzinīgs" bērns.
Sievietes ar savu pāraprūpi biežāk ir lielākas traumas bērniem, nekā bērnu tēvi.

Bērns zin, ka tētis skaita naudu. Nekad neesmu teikusi, ka tētis nemīl.
Bet bērns redz ikdienā, ka cilvēki, kas mīl un kam rūp ir blakus, kaut piezvana. Viņam ir bērna numurs un viņš var mierīgi pats sazināties ar bērnu, ko arī bērns zin
Bet tas nenotiek un bērns pats izdara secinājumus.
19.09.2022 14:10 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Alimentus neskaitot var iebraukt auzās, tas nav nekāds rūpju rādītājs.
Zinu pozīciju no bērna skatupunkta, to, cik ļoti tēvam ir patiesa interese, bērns pats var saprast, nav tur nevienam nekas īpaši jāiestāsta.
19.09.2022 16:51 |
 
10 gadi
Reitings 2607
Reģ: 29.01.2009
Scandinavian @ 19.09.2022 13:06
Ui, kā šī tēma mani uzvelk, besī tādas mātītes, jo tieši tā, no kurienes gan, lai bērns domātu, ka viņu nemīl? "Paldies" tai, kas ikdienā viņu audzina, būs "ļoti pašapzinīgs" bērns.
Sievietes ar savu pāraprūpi biežāk ir lielākas traumas bērniem, nekā bērnu tēvi.

Tēviņi nebesī? No kurienes, lai domā, ka mīl?
Mani savukārt besī saldie meli kā te viena minēja, ka tētis aizņemts darbā. Mhmm, divus gadus.
Naher tādi jāaizstāv būtu?
Jā, es neatbalstu, ka drīkst teikt - Tevi nemīl. Bet to, ka tēvs ir lohs, to gan drīkst teikt.
P.S. Mani uzskati nav saistīti ar manu dzīvi, ja kādai gribas, ko ieļečīt. Vienmēr ir riebušies vārgi, mīkstčaulīgi vīrieši, kam nez kas traucē savu miesīgo bērnu satikt. Tas pats uz sievietēm attiecas. Un uz vecvecākiem.
19.09.2022 17:04 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Varbūt man pārāk mīksta sirds, bet tik mazam bērnam es arī labāk teiktu, ka tēvs aizņemts ar kaut ko, nekā - tavs tēvs ir lohs. Bērni tādas lietas var uztver arī ļoti personiski. Pastāv arī iespēja, ka ar laiku tēvam ieriktēsies prāts, un tad būs labāk, ja bērns viņu neienīdīs. Bet nu tas ir no konkrētās situācijas ļoti atkarīgs. Tāpēc manuprāt labāk tēvu painformēt. Kad bērns paaugas, ļoti bieži cilvēki sāk nožēlot zaudēto kontaktu, un tad jau pārāk liels kauns iet atpakaļ un sākt no 0.
19.09.2022 17:34 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Dēļ tādiem "labvēļiem" kā Scandinavian vajag darīt zināmu tēvam par viņa bērna izjūtām. Ko viņš ar šo info darīs tālāk, ir viņa darīšana, tavs mātes uzdevums ir nodrošināt pierādījumus, ka mēģini veicināt tēva kontaktu ar bērnu. Citādi tēvs neliekas ne zinis gadiem ilgi, bet kaut kādā fantastiskā veidā māte ir vainīga arī pie tā. Un bērns ir tik stulbs, ka var domāt, ka tēvs viņu mīl tikai tāpēc, jo skaita obligātos alimentus, kurus neskaitot var iedzīvoties kriminālatbildībā. Vai jo mamma pasaka, ka tēvs viņu ļoti mīl, bet ir komandējumā 10km jūras dzelmē vai tālu kosmosā, un tāpēc nespēj piezvanīt gadiem ilgi.
Šie joki 4 gadu vecumā varbūt vēl strādātu.
19.09.2022 17:52 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Mao @ 19.09.2022 17:34
Varbūt man pārāk mīksta sirds, bet tik mazam bērnam es arī labāk teiktu, ka tēvs aizņemts ar kaut ko, nekā - tavs tēvs ir lohs. Bērni tādas lietas var uztver arī ļoti personiski. Pastāv arī iespēja, ka ar laiku tēvam ieriktēsies prāts, un tad būs labāk, ja bērns viņu neienīdīs. Bet nu tas ir no konkrētās situācijas ļoti atkarīgs. Tāpēc manuprāt labāk tēvu painformēt. Kad bērns paaugas, ļoti bieži cilvēki sāk nožēlot zaudēto kontaktu, un tad jau pārāk liels kauns iet atpakaļ un sākt no 0.

Šķiroties ir jāvienojas un jāizrunā viss par bērna audzināšanu,satikšanu utml.lietām.
Ir jānoliek malā pieaugušo strīdi utt.un jāpadomā par bērna turpmāko dzīvi,abiem ir jāuzņemas atbildība par to.
19.09.2022 17:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits