Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

KBT(CBT) priekš bezmiega

 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Varbūt kādai ir pieredze ar kognitīvi biheivoriālo terapiju tieši priekš miega problēmām?
03.09.2022 16:01 |
 
Reitings 399
Reģ: 09.08.2022
Man terapija miegam nepalīdzēja, tikai medikamenti un laiks.
03.09.2022 16:17 |
 
Reitings 15
Reģ: 09.08.2021
Man palīdzēja grāmata The Effortless Sleep Method - Sasha Stephen's. Īsumā tā māca kā nedomāt, neuztraukties par miega problēmām, jo bezmiega epizodes bieži atkārtojās pēc tam, kad cilvēks ir negulējis vienu, divas naktis un sāk ļoti uztraukties par to ka nevarēs iemigt arī turpmāk. Šī trauksme rada emocionālu spriedzi un izjauc dabisko ķermeņa spēju iemigt. Tiek veidoti dažādi rituāli, piemēram- neiedzēru karstu pienu tā tad neiemigšu vai skatījos par ilgu telefonā, kuri atgādina par problēmu un tikai pastiprina trauksmi, neticību spējai iemigt. Īsumā, vislabākās zāles ir spēja atslēgt prātu no problēmas un ļauties dabiskajai ķermeņa spējai iemigt, tev nekas nav pat jādara.
03.09.2022 16:27 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
mk18132 @ 03.09.2022 16:27
Man palīdzēja grāmata The Effortless Sleep Method - Sasha Stephen's. Īsumā tā māca kā nedomāt, neuztraukties par miega problēmām, jo bezmiega epizodes bieži atkārtojās pēc tam, kad cilvēks ir negulējis vienu, divas naktis un sāk ļoti uztraukties par to ka nevarēs iemigt arī turpmāk. Šī trauksme rada emocionālu spriedzi un izjauc dabisko ķermeņa spēju iemigt. Tiek veidoti dažādi rituāli, piemēram- neiedzēru karstu pienu tā tad neiemigšu vai skatījos par ilgu telefonā, kuri atgādina par problēmu un tikai pastiprina trauksmi, neticību spējai iemigt. Īsumā, vislabākās zāles ir spēja atslēgt prātu no problēmas un ļauties dabiskajai ķermeņa spējai iemigt, tev nekas nav pat jādara.
paldies par ieteikumu. Jau kaut kur lasīju par šo metodi, bet liekas tik grūti vienkārši “neuztraukties”
03.09.2022 17:14 |
 
Reitings 15
Reģ: 09.08.2021
Ja esi trauksmaina persona pēc dabas, tad tas nav viegls darbs dabūt savu prātu kaut kur citur. Tev jāsaprot, ka jebkura doma kura ir saistīta ar miegu ir kaitīga un nepalīdz risināt problēmu, tev uz to tā vajadzētu skatīties. Vari lūdzu pastāstīt vairāk par bezmiegu, kā tas izpaužas? Vai vari iemigt pēcpusdienā?
03.09.2022 22:26 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
mk18132 @ 03.09.2022 22:26
Ja esi trauksmaina persona pēc dabas, tad tas nav viegls darbs dabūt savu prātu kaut kur citur. Tev jāsaprot, ka jebkura doma kura ir saistīta ar miegu ir kaitīga un nepalīdz risināt problēmu, tev uz to tā vajadzētu skatīties. Vari lūdzu pastāstīt vairāk par bezmiegu, kā tas izpaužas? Vai vari iemigt pēcpusdienā?
vispār tu varētu nokonsultēt mani.. 😅 Man ir ļoti grūti vakarā iemigt kādas 3h sanāk grozīties no viena sāna uz otru, pa dienu nāk miegs, jo naktī maz gulēts, bet aizmigt nevaru. Varu pusdienlaikā gultā novārtīties 2h, bet neaizmigšu ne uz vienu minūti. Un es esmu ļoti trauksmaina persona, galvu saārstēt nebūs viegli. 😁
03.09.2022 22:36 |
 
Reitings 15
Reģ: 09.08.2021
Spanic @ 03.09.2022 22:36
vispār tu varētu nokonsultēt mani.. ? Man ir ļoti grūti vakarā iemigt kādas 3h sanāk grozīties no viena sāna uz otru, pa dienu nāk miegs, jo naktī maz gulēts, bet aizmigt nevaru. Varu pusdienlaikā gultā novārtīties 2h, bet neaizmigšu ne uz vienu minūti. Un es esmu ļoti trauksmaina persona, galvu saārstēt nebūs viegli. ?

Uzraksti privāti, varbūt es tev varu palīdzēt.
03.09.2022 22:49 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
mk18132 @ 03.09.2022 22:26
Ja esi trauksmaina persona pēc dabas, tad tas nav viegls darbs dabūt savu prātu kaut kur citur. Tev jāsaprot, ka jebkura doma kura ir saistīta ar miegu ir kaitīga un nepalīdz risināt problēmu, tev uz to tā vajadzētu skatīties. Vari lūdzu pastāstīt vairāk par bezmiegu, kā tas izpaužas? Vai vari iemigt pēcpusdienā?
bez zālēm nevaru iemigt vairs. Pirms eju gulēt nāk miegs, jau gandrīz iemiegu, bet nevaru tikt pāri tam “gandrīz”, nekad nesanāk. Protams, ir uzmācošās domas - “tev ir jāguļ”, “nākamajā dienā darbs, kā tu strādāsi” utt..
04.09.2022 10:54 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Melatonīns, labs režīms un viss sakārtots. Man visu dzīvi miega problēmas, bet melatonīns palīdzēja sakārtot miegu, ja ir rezims. Tika uzmanigi var atkariba uzraksties
04.09.2022 10:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits