Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mēs un sociālie tīkli

 
Reitings 3
Reģ: 05.07.2022
Sveiciens svētdienā!
Ik pa laikam lasu šo forumu. Šodien aizdomājos par to, kā sociālie tīkli mūs ietekmē, kā mēs ar savām darbībām tajos varam radīt priekšstatu par savu dzīvi, savu veselību, atpūtu un kopumā par to, kādi esam.
Cik bieži jūs lietojat sociālos tīklus, vai, piemēram, IG ieliekat ikvienu savu aktivitāti ārpus mājas? Ar kādu mērķi publicējat ierakstus IG, citā sociālajā tīklā?
21.08.2022 11:44 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
annija.kk @ 21.08.2022 11:44
Sveiciens svētdienā!
Ik pa laikam lasu šo forumu. Šodien aizdomājos par to, kā sociālie tīkli mūs ietekmē, kā mēs ar savām darbībām tajos varam radīt priekšstatu par savu dzīvi, savu veselību, atpūtu un kopumā par to, kādi esam.
Cik bieži jūs lietojat sociālos tīklus, vai, piemēram, IG ieliekat ikvienu savu aktivitāti ārpus mājas? Ar kādu mērķi publicējat ierakstus IG, citā sociālajā tīklā?
Neko nepublicēju, tikai sekoju.
21.08.2022 12:31 |
 
Reitings 153
Reģ: 26.07.2022
Publicēju lai parādītu sev no labākās puses. Agrāk publicējos biežāk. Kopumā auditorijai patīk tikai 1 veida bildes- bagātības un veiksmes izrādīšana. Pamanīju ka influencerēm seko pēdējie bezsmadzeņu seklības iemiesojumi, bet piemēram vidusmēra sportistēm feini atsaucīgi un pozitīvi ļaudis, kam patīk arī normālas lietas. Vēl pamanīju, ka tie kas raksta privāti nav normāli. Tie kas saliko utt, tie ir sakarīgāki.
Publicāju savas stiprās puses, kā māku uzkrāsoties, māku ko garšīgu pagatavot un saklāt galdu un sevi jaunās drēbēs (nopirkt labas mantas par atlaidēm ir man stiprā puse.)
Parādu sevi no labās puses. Kur aizbraucu, ko nopērku. Nerādu netīrus traukus un piejauktu dzīvokli.
Tāpat soctīkli ir vieta, kur piemēram sāpinu citus. Zinot ka kāda nevar atļauties labas drēbes un nēsā viltojumus izlieku tautas apskatei dārgāko garderobes galu ko pēdējā dekādē esmu sapirkusi. Izlieku dārgas kurpes ko nopikru gadu atpakaļ izpārdošanas laikā un itkā tas bija vakardienas pirkums.
Bija tāda dura, kuras izskatas mni besīja (ķermenis vairāk). Tā visu piķi nokāsa dzīvoklī, skaistumkopšanā utt. Needa, jo nebija par ko un jo vajadzeja but super tievai. A es resnite drusku. Milu est. Pakāšu daudz naudas paikā (lai gan perku izdevigāko). Nu tad lai viņu sāpinātu sabāzu savus ēdiena kalnu foto un Jaunos lupatu kalnus. Un ziniet ko strādā.
Vispar soc tikli baigi laba vieta kur skaidri pateikt par ko sevi uzskati- par kadu soc slani (Ta lai padibenes atpišas vai ja vajag skrien pakaļ kā pakalpiņa sunīši (tikai jaatceras, ka padibene ir un paliek padibene un pret to kā tādu jāizturas, ja sāksi izturēties kā pret cilvēku, sāks tevi izmantot un uzskatit ka ko esi parādā. Padibeni izmanto un izmet misenē) un kur sāpinat citus - ar to kas tev ir (Ceļojumi, lupatas, ediens, dzivoklis, mašīna, darbs, un pat vīrs un bērni). Un muļķi tik stalko un sevi sapina.
21.08.2022 13:10 |
 
Reitings 705
Reģ: 04.05.2015
Savas ikdienas aktivitātes nepublicēju, arī ka ēdu kautkur ārpus mājas nē 😃 vienīgi dažreiz publicēju atpūtu pie dabas ar draugiem. Bildes arī diezgan reti lieku, profila bildi pāris mēnešos nomainu. Story mēdzu likt, varbūt reizi nedēļā, bet arī ne ēdienus, vai nagus ar mašīnas stūri.
21.08.2022 14:26 |
 
Reitings 512
Reģ: 04.03.2016
Pirms nedēļas vai vairāk izdzēsu no telefona visus soc. tīklus. Sākumā pieķēru sevi visas dienas laikā ņemt visu laiku telefonu un kkur iet, skatīties kko (it īpaši tiktok vai ig) - bet tur nekā nebija. Tāds kā aplauziens. Sākumā likās ko nu tagad iesākšu, bet atgriezās hobiji, atgriezās intereses, enerģija, skaidrāks prāts, veselīgāka ēšana, jo beidzot bija "laiks" pagatavot. Kopumā baigi labs detokss.
21.08.2022 14:53 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Man sociālie tīkli pēdējā laikā izmantojas retāk. Ar savu sarba grafiku vairs nav laika tur sēdēt tā kā iepriekš. Tas pozitīvi.
Bet prioritāri man soc tīkli ir lai redzētu kas pasaulē/sabiedrībā/starp draugiem notiek. Padalos pati un paskatos. Ar visu savu dzīvi nedalos, loģiski, nav man tā dzīve tik ne interesanta, ne dalīšanās vērta.
Instagrams vairāk kā skaistu bilžu galerija un iedvesmas ķeršana. Kā fotogrāfei man bildītes patīk. Feisbuks atkal vairāk visam citam. Gan paskatīties kas pasaulē notiek, gan paralēli tam, stubus jociņus palasīt.
Feisbukā viss tiek publicēts un viss tiek apspriests. Tas ir tāds sociālais tīkls kur ir viss. Draugi ar savām dzīvēm dalās. Tiek apspriestas jaunākās ziņas. Visi dalās ar to kas notiek pasaulē un Latvijā. Var redzēt kas kuram interesē. Tur arī redzi kādi pasākumi notiek un uz kādiem vēlies aiziet. Ja gribās kaut ko pārdot arī feisbuks labi strādā. Tā, manuprāt, tāda viena pietura visam.
Katrs jau tiem sociālajiem tīkliem atrod savu labumu. Kas kuram labāk interesē.
Vienam tā ir izklaide, vienam atpūta, citam darbs un bizness.
21.08.2022 22:52 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lietoju tikai Facebook un instgaram. Profila bildi nomainu pāris gados, nekādus statusus nelieku. Pa reizei ielieku kādu story instagram. Pārsvarā esmu sociālajos tīklos jo sekoju cilvēkiem, grupām, pasākumiem, fandomiem kuri man interesē, lai redzētu jaunumus. YouTube un Twitter lai uzzinātu jaunumus, kontraversijas utt. Tur pati neko nepostoju.
Jo mazāk internets par tevi zin jo labāk.
22.08.2022 06:50 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Sociālos tīklus nelietoju. Pirms trīs vai četri gadi izdzēsu Fb un Ig. Labākais lēmums manā mūžā. Ja vajag kādu instagramā paskatīties, izmantoju vīra profilu.
22.08.2022 08:48 |
 
Reitings 869
Reģ: 20.06.2022
Spanic @ 22.08.2022 08:48
Sociālos tīklus nelietoju. Pirms trīs vai četri gadi izdzēsu Fb un Ig. Labākais lēmums manā mūžā. Ja vajag kādu instagramā paskatīties, izmantoju vīra profilu.
ka FB var izdzēst?
22.08.2022 09:01 |
 
Reitings 173
Reģ: 14.02.2022
Bija brīdis, kad ļoti daudz publicēju, bet tad kaut kā parādījās tāda vēlma izdzēst visu un neradīt vairs nepazīstamiem cilvēkiem instagram savu dzīvi, tāpēc tagad sekoju tikai citiem, paskatos tos storijus, bet arī saprotu, ka tas ļoti sabojā uztveri par dzīvi, jo instagram, protams, redz tikai skaistos dzīves brīžus, lielās lūpas utt. Bet kopumā šķiet, ka nepublicējot neko izmainās dzīves kvalitāte un mirkļu nozīmīgums, jo skaistos brīžos nav jāskrien pēc telefona, lai to nofočētu un parādītu kādām, cik skaisti dzīvoju. Ir tā sajūta, ka viss dzīvē ir ļoti labi, bet nav vēlmēs kādam to pierādīt! :) Un starpcitu, protams, ne vienmēr tā ir, bet daudziem veiksmīgiem cilvēkiem nav sociālie tīkli, to esmu pamanījusi arī sev apkārt
22.08.2022 09:04 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Olly30 @ 22.08.2022 09:01
ka FB var izdzēst?
Delete account permanently, ieraksti Google, būs sīkāks apraksts.
22.08.2022 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Bet kopumā šķiet, ka nepublicējot neko izmainās dzīves kvalitāte un mirkļu nozīmīgums, jo skaistos brīžos nav jāskrien pēc telefona, lai to nofočētu un parādītu kādām, cik skaisti dzīvoju. Ir tā sajūta, ka viss dzīvē ir ļoti labi, bet nav vēlmēs kādam to pierādīt!

Pilnībā piekrītu. Kopš man nav sociālo tīklu, man nav vēlmes citiem atskatīties kur es esmu, ko daru, atrādīt sevi, ģimeni, bērnus.. Atceros, kādreiz koncertos stāvēju ar telefonu un filmēju, pēc tam liku instagramā storijā. Vai es baudīju koncertu? Nē!
22.08.2022 09:24 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Forelee @ 21.08.2022 14:26
Savas ikdienas aktivitātes nepublicēju, arī ka ēdu kautkur ārpus mājas nē ? vienīgi dažreiz publicēju atpūtu pie dabas ar draugiem. Bildes arī diezgan reti lieku, profila bildi pāris mēnešos nomainu. Story mēdzu likt, varbūt reizi nedēļā, bet arī ne ēdienus, vai nagus ar mašīnas stūri.

😆😆😆
22.08.2022 12:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits