Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jautājums par mantojumu

 
Reitings 80
Reģ: 10.08.2021
Sveikas, meitenes!
Šoreiz vairāk vēršos pie tām, kurām ir juridiskās zināšanas, konkrētāk - mantojumu lietās.
Pirms pus gada zaudēju mammu, un lai kā arī nebūtu spēka un vēlmes, bet nācās kārtot arī visas juridiskās lietas. Vectēvs mammai bija pārrakstījis zemi un dzīvokli, bet tā kā mammas aiziešana bija negaidīta, likumsakarīgi, ka nekāds testaments neeksistē.
Esmu vienīgais bērns, arī precējusies mamma nebija. Pirms 2,5 mēnešiem devos pie notāra, iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus, kā arī mantojuma iesniegumu. Līdz 30.augstam jāgaida, lai varētu visu noslēgt pavisam un iegūt īpašumu sev, taču šodien saņēmu negaidītu zvanu no mammas brāļa, kurš nostādīja fakta priekšā, ka gribot mammas zemi. Šis jautājums ir pārrunāts ar vectēvu, (kurš pārrakstīja visu uz mammas), jo mammas brālim neko nevēlējās atstāt (nav labas attiecības + alkohols, tādejādi bailes, ka īpašumu nolaidīs) - pildot vectēva vēlmes, kā arī zinot savas tiesības, loģiski, ka visu kārtoju uz sevi. Mammas brālim pateicu, ka visu jau esmu pārrakstījusi uz sevi un šo jautājumu pārrunāsim, satiekoties dzīvē.
Savam sirds mieram, vai kāda zin - šajā situācijā esmu drošībā vai tomēr ir iespēja, ka mammas brālis sarīko sankcijas, kas var novest līdz tiesai? (visi zemes dokumenti ir pie manis)
Piebilde - pirms mammas īpašums bija uz viņa vārda, tad vectēvs to pārrakstīja uz sevi un tad mammai.
08.08.2022 17:18 |
 
Moderators
Reitings 3688
Reģ: 13.11.2016
EveliinaEli @ 08.08.2022 17:18
Sveikas, meitenes!
Šoreiz vairāk vēršos pie tām, kurām ir juridiskās zināšanas, konkrētāk - mantojumu lietās.
Pirms pus gada zaudēju mammu, un lai kā arī nebūtu spēka un vēlmes, bet nācās kārtot arī visas juridiskās lietas. Vectēvs mammai bija pārrakstījis zemi un dzīvokli, bet tā kā mammas aiziešana bija negaidīta, likumsakarīgi, ka nekāds testaments neeksistē.
Esmu vienīgais bērns, arī precējusies mamma nebija. Pirms 2,5 mēnešiem devos pie notāra, iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus, kā arī mantojuma iesniegumu. Līdz 30.augstam jāgaida, lai varētu visu noslēgt pavisam un iegūt īpašumu sev, taču šodien saņēmu negaidītu zvanu no mammas brāļa, kurš nostādīja fakta priekšā, ka gribot mammas zemi. Šis jautājums ir pārrunāts ar vectēvu, (kurš pārrakstīja visu uz mammas), jo mammas brālim neko nevēlējās atstāt (nav labas attiecības + alkohols, tādejādi bailes, ka īpašumu nolaidīs) - pildot vectēva vēlmes, kā arī zinot savas tiesības, loģiski, ka visu kārtoju uz sevi. Mammas brālim pateicu, ka visu jau esmu pārrakstījusi uz sevi un šo jautājumu pārrunāsim, satiekoties dzīvē.
Savam sirds mieram, vai kāda zin - šajā situācijā esmu drošībā vai tomēr ir iespēja, ka mammas brālis sarīko sankcijas, kas var novest līdz tiesai? (visi zemes dokumenti ir pie manis)
Piebilde - pirms mammas īpašums bija uz viņa vārda, tad vectēvs to pārrakstīja uz sevi un tad mammai.

Pēdējā rindkopa neskaidra. Kā vectēvs var pārrakstīt uz sevi cita cilvēka īpašumu?
08.08.2022 17:23 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.08.2021
law7 @ 08.08.2022 17:23

Pēdējā rindkopa neskaidra. Kā vectēvs var pārrakstīt uz sevi cita cilvēka īpašumu?

Sorry, neskaidri izteicos!
Sākotnēji viss piederēja vectēvam, tad viņš zemi pārrakstīja mammas brālim, kurš pēctam atteicās un atkal viss bija uz vectēva vārda, līdz brīdim, kad viņš visu pārrakstīja uz mammas. :)
08.08.2022 17:26 |
 
Reitings 121
Reģ: 04.01.2022
Neesmu juriste, bet man šķiet, ka mammas brālis nevar pretendēt uz mammas mantojumu. Tev ir "pirmā roka", tā teikt, tāpēc visu mantosi tu.
Bet ir jāskatās, kādā veidā tavs vectēvs bija visu pārrakstījis mammai. Ja nemaldos, dāvinājuma līgumu dāvinātājs var atsaukt (nezinu kā ir, ja mantinieks arī ir aizgājis). Tāpēc - ja vectēvs mammai īpašumus pārrakstījis, izmantojot dāvinājuma līgumu, tad gan varētu būt sarežģītāk.
https://lvportals.lv/skaidrojumi/288925-kas-var-pieteikties-uz-mantojumu-2017
08.08.2022 17:44 |
 
Reitings 1822
Reģ: 27.12.2019
EveliinaEli @ 08.08.2022 17:18
Sveikas, meitenes!
Šoreiz vairāk vēršos pie tām, kurām ir juridiskās zināšanas, konkrētāk - mantojumu lietās.
Pirms pus gada zaudēju mammu, un lai kā arī nebūtu spēka un vēlmes, bet nācās kārtot arī visas juridiskās lietas. Vectēvs mammai bija pārrakstījis zemi un dzīvokli, bet tā kā mammas aiziešana bija negaidīta, likumsakarīgi, ka nekāds testaments neeksistē.
Esmu vienīgais bērns, arī precējusies mamma nebija. Pirms 2,5 mēnešiem devos pie notāra, iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus, kā arī mantojuma iesniegumu. Līdz 30.augstam jāgaida, lai varētu visu noslēgt pavisam un iegūt īpašumu sev, taču šodien saņēmu negaidītu zvanu no mammas brāļa, kurš nostādīja fakta priekšā, ka gribot mammas zemi. Šis jautājums ir pārrunāts ar vectēvu, (kurš pārrakstīja visu uz mammas), jo mammas brālim neko nevēlējās atstāt (nav labas attiecības + alkohols, tādejādi bailes, ka īpašumu nolaidīs) - pildot vectēva vēlmes, kā arī zinot savas tiesības, loģiski, ka visu kārtoju uz sevi. Mammas brālim pateicu, ka visu jau esmu pārrakstījusi uz sevi un šo jautājumu pārrunāsim, satiekoties dzīvē.
Savam sirds mieram, vai kāda zin - šajā situācijā esmu drošībā vai tomēr ir iespēja, ka mammas brālis sarīko sankcijas, kas var novest līdz tiesai? (visi zemes dokumenti ir pie manis)
Piebilde - pirms mammas īpašums bija uz viņa vārda, tad vectēvs to pārrakstīja uz sevi un tad mammai.
Sveika! Mācos juristos, mammas brālis nevar pretendēt uz mantojumu, vienīgais mantinieks esat Jūs! To jebkurš notārs apstiprinās. Lai izdodās visu juridiski nokārtot!
08.08.2022 20:34 |
 
Reitings 26
Reģ: 18.05.2014
Pirms kāda laika zaudēju tēti un arī gāju šim cauri. Bērniem ir pirmā tiesība saņemt un pēc t pat sievas. Ja ir jauka notārs, mums bija super iejūtīga kaut vai bija covit bums, atbildēja uz visiem jautājumiem,atsaucīga, tādēļ nebaidies uzzvanīt un pajautāt visu kas uztrauc.
Mums tēta mamma ir dzīva un viņai notārs ne ko sūtīja, ne informēja, tas nav jāsaprot, ka mēs viņu esam izsleguši no savas dzīves vai kā, tieši pretēji vairāk lutinam, jo viņai neviens cits nav.
08.08.2022 20:56 |
 
Reitings 2162
Reģ: 10.04.2022
Es ļoti paredzu, ka man varētu būt šāda situācija nākotnē, tātad..
Tēvs man saka, ka tad kad viņš nomirs māja paliks man un es varēšu saimniekot, okey, pilnīgi loģiski un saprotami, jo daudz arī esmu ieguldījusi savus spēkus tur!
Bet..ir arī divi mazāki brāļi, kam ir nomainīts uzvārds uz viņu mammas, jo tā mamma gribēja..Bet brāļiem nav kontakta ne ar vienu no tēva puses(māte aizliegusi).
Vai nebūs tāda situācija, ka tā māte kūdīs brāļus, lai nāk pie manis un prasa daļu mājas?
Ja piemēram tēvs uzraksta testamentu uz mani, tad sanāk, ka arī bràļi tam īpašumam netiktu klāt, vai ne?
Ar šo situāciju dzīvoju jau 2 gadus, un nevaru atrast mieru sevī, un kauns arī prasīt kādam.
08.08.2022 21:55 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.08.2021
sauliiite.paula @ 08.08.2022 21:55
Es ļoti paredzu, ka man varētu būt šāda situācija nākotnē, tātad..
Tēvs man saka, ka tad kad viņš nomirs māja paliks man un es varēšu saimniekot, okey, pilnīgi loģiski un saprotami, jo daudz arī esmu ieguldījusi savus spēkus tur!
Bet..ir arī divi mazāki brāļi, kam ir nomainīts uzvārds uz viņu mammas, jo tā mamma gribēja..Bet brāļiem nav kontakta ne ar vienu no tēva puses(māte aizliegusi).
Vai nebūs tāda situācija, ka tā māte kūdīs brāļus, lai nāk pie manis un prasa daļu mājas?
Ja piemēram tēvs uzraksta testamentu uz mani, tad sanāk, ka arī bràļi tam īpašumam netiktu klāt, vai ne?
Ar šo situāciju dzīvoju jau 2 gadus, un nevaru atrast mieru sevī, un kauns arī prasīt kādam.

Situācija var izvērsties dažāda, ja Tavam tēvam ir vēl bērni, kas ir tiesīgi uz mantojumu. Tāpēc, lai nedzīvotu stresā, iesaku parunāt ar tēti par šiem jautājumiem, tā teikt - nodrošinot sev mierīgu nākotni. Arī mans vectēvs savai meitai (manai mammai) dāvināja zemi un dzīvokli, jo nezināja, kā izvērtīsies visi turpmākie notikumi, bet mamma bija vienmēr viņam blakus, atbalstīja palīdzēja, uzturēja dzīvokli utt. Un labi vien, ka tā - ja vectēvs nebūtu visu norakstījis mammai, tad nevar zināt, kā būtu tagad, jo tādā situācijā arī mammas brālim būtu lielākas tiesības uz īpašumu un viss būtu atkarīgs no vectēva tagadējām vēlmēm - pārrakstīt to visu man vai mammas brālim.
Šodien sazinājos ar savu notāri un viss tapa skaidrs - esmu pirmās kārtas mantinieks un varu neuztraukties par mammas brāļa iegribām (kas tāpat ir radušās alkohola ietekmē), tāpēc novēlu arī Tev atrisināt šo sasāpējušos situāciju, un ja Tev ar tēti ir labas attiecības, vienkārši izrunājies..
08.08.2022 23:10 |
 
Moderators
Reitings 3688
Reģ: 13.11.2016
sauliiite.paula @ 08.08.2022 21:55
Es ļoti paredzu, ka man varētu būt šāda situācija nākotnē, tātad..
Tēvs man saka, ka tad kad viņš nomirs māja paliks man un es varēšu saimniekot, okey, pilnīgi loģiski un saprotami, jo daudz arī esmu ieguldījusi savus spēkus tur!
Bet..ir arī divi mazāki brāļi, kam ir nomainīts uzvārds uz viņu mammas, jo tā mamma gribēja..Bet brāļiem nav kontakta ne ar vienu no tēva puses(māte aizliegusi).
Vai nebūs tāda situācija, ka tā māte kūdīs brāļus, lai nāk pie manis un prasa daļu mājas?
Ja piemēram tēvs uzraksta testamentu uz mani, tad sanāk, ka arī bràļi tam īpašumam netiktu klāt, vai ne?
Ar šo situāciju dzīvoju jau 2 gadus, un nevaru atrast mieru sevī, un kauns arī prasīt kādam.

Vai tavi brāļi vienlaikus ir arī tava tēva bērni? Ja ir, tad saskaņā ar likumu viņi ir tādi paši mantinieki kā tu.
08.08.2022 23:16 |
 
Reitings 661
Reģ: 18.06.2018
Īsti nevar saprast-Vectēvs vēl ir dzīvs?
Ja oficiālie papīri jau ir uz mammu un notārs neko neteica,tad domāju mammas brālim ko tur vairs.
Un mammas brālim pretendēt no tavas mammas kaut ko saņemt nespīd,tīri likumiski.
09.08.2022 08:17 |
 
Reitings 80
Reģ: 10.08.2021
Fantasia @ 09.08.2022 08:17
Īsti nevar saprast-Vectēvs vēl ir dzīvs?
Ja oficiālie papīri jau ir uz mammu un notārs neko neteica,tad domāju mammas brālim ko tur vairs.
Un mammas brālim pretendēt no tavas mammas kaut ko saņemt nespīd,tīri likumiski.

Jā, vectēvs ir dzīvs.
Un oficiālie papīri ir uz mammu. Pareizi Tu saki - pēc vakardienas sarunas ar notāri es par to pārliecinājos! :)
09.08.2022 08:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits