Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sievietes vs vīrieši

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ik pa laikam gan šeit, gan citur nākas dzirdēt to, ka darbā sievietes un vīriešus algas, kā arī pienākumu ziņā novērtē nevienlīdzīgi. Kur tas izpaužas? Mūsdienās tiek sludināta vienlīdzība, pārsvarā visur vērtē pēc spējām, zināšanām un vajadzībām, turklāt tas attiecas uz abiem dzimumiem.
Kur tad mūsdienās izpaužas šī (ne)vienlīdzība? Kā to ietekmēt?
29.07.2022 00:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Kā izpaužas nevienlīdzība-algas, attieksme, pienākumi utt. Kur izpaužas? Darbā, sadzīvē, komunikācija utt. Dažās sievietes par to nepamana, jo domā tāda attieksme normāla.
Zinu vienu sievieti IT jomā kura darij savu darbu labāk nekā kolēģis vīrietis. Abiem vienādi amati, darba apraksts, bet vīrietim lielāka alga. To uzzinot viņa gāja pie vadības prasīt kāpēc un atbilde bija - tāpēc ka sieviete jebkurā laikā var palikt stāvoklī un iet dekrētā, vai ja ir bērns tad ņemt slimības lapu. Tādas muļķības. Cerams ka piespiedu dekrēts vīriešiem šo problēmu atrisinās.
Man prakses laikā arī nācās saskarties ar seksistu attieksmi. Ļoti gribēju piedalīties operācijā un prakses vadītājs prasīja lai paceļ roku kas grib. Es biju vienīgā, bet ķirurgs pateica ka ņems tikai vīrieti. Nu paņēma arī, bet tas no karstuma un nepatikas pret zarnu saturu noģība. Stiprais dzimums...
Tagad darbā arī dažiem vīriešiem no IT daļas patīk pieņemt, ka tikai tāpēc ka esmu sieviete nesaprotu neko no datoriem, lai gan pats nezin ko angliski nozīmē humidity un bieži nevar sazvanīt IT daļu un tad kolēģi prasa manu palīdzību.
Ejot pie ārsta arī bieži sieviešu simptomi tiek nolikti maliņā un pateikts-bet, tev jau nesāp tie tikai hormoni, tas normāli kā ir sāpīgas MR, paciest jau var 5 dienas, tas emociju ietekmē utt.
Būs vīrieši kuri teiks jā bet vīrieši strādā bīstamu darbu, viņiem arī ir problēmas un sabiedrības uzlikts spiediens. Bet ja sieviete grib iet strādāt "stiprā dzimuma" profesijā tad tiek izsmiet, ar zemāku atalgojumu utt. Un paši vīrieši kultivē stereotipus par sevi - stiprais dzimums, nevar raudāt, jāstrādā veču profesijās utt.
BlackPill šī tēma būs breeding ground incel uzskatiem. Lai sākas 😂
29.07.2022 06:24 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Zinu darba vietu, kur ne pēc dzimumiem diskriminē, bet gan pēc vecumiem. Pēc 50 gadiem maksā 2x mazāku algu nekā pārējiem.
29.07.2022 07:22 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Gan jau vīriešiem maksā vairāk, jo uzskata, ka, Latvijā ir vīriešiem lielāki izdevumi, jāuztur ģimene, jāizmaksā randiņi, bet neņem vērā faktu, ka daļa vīriešu jau ir par variantu dalīt izdevumus 50/50 ar sievieti un sievietei mūsdienās ir jāpelna tikpat kā vīrietim.
29.07.2022 07:28 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Gan jau vīriešiem maksā vairāk, jo uzskata, ka, Latvijā ir vīriešiem lielāki izdevumi, jāuztur ģimene, jāizmaksā randiņi, bet neņem vērā faktu, ka daļa vīriešu jau ir par variantu dalīt izdevumus 50/50 ar sievieti un sievietei mūsdienās ir jāpelna tikpat kā vīrietim.

Tas, ka daļai tā ir nevar noliegt, bet tas nav visiem un pat ne lielajam vairumam. Un cik ir attiecība starp sievietēm, kas sēž mājās, ko vīri/draugi uztur, un vīriešiem, ko uztur sieva? Pirmo variantu personīgi zinu daudz, otro nevienu, bet kaut kur gan jau kāds ir.
Neesmu par algas dalīšanu dzimumos, bet bieži vien sievietēm ir dubultie standarti, tur kur šīm ir izdevīgi, tur grib vienlīdzību, bet kur savs izdevīgums nav, tur uzreiz spuras gaisā, ka vīrietim jābūt vīrietim un pēkšņi aktuāla ir klasiskās vīrieša-sievietes lomas.
29.07.2022 08:43 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Aleksandr!
Ja sieviete iet uz darbu tātad viņa arī strādā nesēž mājās. Kāpēc gan viņai būtu par to darbu jāsaņem mazāk, ja dara tikpat daudz, tikpat daudz stundu?
Tā jau mēs varam aizfilozofēties līdz vientuļajām mammām, kuras strādā un uztur vēl bērnus. Līdz sievietēm, kurām mājās ir slimi radi, kas nepelna, bet kurus jāuztur.
29.07.2022 09:23 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Mākoņmaliņa @ 29.07.2022 07:28
Gan jau vīriešiem maksā vairāk, jo uzskata, ka, Latvijā ir vīriešiem lielāki izdevumi, jāuztur ģimene, jāizmaksā randiņi, bet neņem vērā faktu, ka daļa vīriešu jau ir par variantu dalīt izdevumus 50/50 ar sievieti un sievietei mūsdienās ir jāpelna tikpat kā vīrietim.
Tā ir paša vīrieša vaina ka izvēlas nepiemērotas vietas pirmajam randiņam (es par to maksāšanu domāju*)
29.07.2022 09:36 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Melnajā darbā viss godīgi (kur maksā par padarīto) cik izdari tik saņem, sievietes fiziski vājākas - attiecīgi saņem mazāk.
29.07.2022 09:39 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Uhh jā, šī tēma kā reiz visiem incel trollīšiem. 😀
Dažreiz liekas, ka kāds te tās tēmas raksta tīri lai sāktos kautiņi.
Man šķiet, ka Latvijā/Eiropā tas nav tik traki kā citās valstīs. Neesmu dzirdējusi, ka man kādai paziņai tā būtu gadījies, bet nešaubos, ka kaut kur tā ir.
Bija tas arguments, ka vīrietim tak jāuztur ģimeni, bet sievietei nē. Nu, ne visi vīrieši uztur ģimenes un ne visām sievietēm vispār ir dzīvesbiedrs, tā kā to argumentu varam nolaist podā 😀
29.07.2022 09:56 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Varētu rakstīt gari un plaši, bet īsumā - "nevienlīdzība" ir tikai tur, kur konkrētai personai kādā situācijā, lietā tas nav izdevīgi.
29.07.2022 10:30 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3728
Reģ: 31.10.2010
Lula @ 29.07.2022 09:56
Uhh jā, šī tēma kā reiz visiem incel trollīšiem. ?
Dažreiz liekas, ka kāds te tās tēmas raksta tīri lai sāktos kautiņi.
Man šķiet, ka Latvijā/Eiropā tas nav tik traki kā citās valstīs. Neesmu dzirdējusi, ka man kādai paziņai tā būtu gadījies, bet nešaubos, ka kaut kur tā ir.
Bija tas arguments, ka vīrietim tak jāuztur ģimeni, bet sievietei nē. Nu, ne visi vīrieši uztur ģimenes un ne visām sievietēm vispār ir dzīvesbiedrs, tā kā to argumentu varam nolaist podā ?

+ kā ar vientuļajām mātēm, kuras vienas audzina bērnu, varbūt divus, trīs vai pat vairāk? Šādā gadījumā sievietei nav "jāuztur ģimene"?
Latvijā ir daudz sieviešu, kuras dzīvo vienas ar bērniem, kuru tēvs notinies miglā. Un ja viņas vēl diskriminē darbā, tad ir kā ir.
29.07.2022 10:45 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Latvijā ir daudz sieviešu, kuras dzīvo vienas ar bērniem, kuru tēvs notinies miglā. Un ja viņas vēl diskriminē darbā, tad ir kā ir

Kā izpaužās šī diskriminācija?
29.07.2022 10:57 |
 
Patīk
Reitings 1747
Reģ: 24.05.2019
Manā darba vidē tā nav. Ir pat drīzāk otrādi - ofisos vismaz 70% darbinieku ir sievietes, vidējā un augstākā līmeņa vadošos amatos ir lielākoties sievietes. Ok, CEO ir vīrietis un viņa sieva nestrādā, bet praktiski visos līmeņos zem viņa dominē sievietes, izņemot fiziskā darba darītājus. Nevis vecmeitas ar kaķiem, bet precējušās sievietes ar saviem bērniem. Kopumā darba vide vismaz Latvijā man šķiet godīga pret sievietēm, izņemot varbūt pāris tradicionāli "vīrišķīgas" jomas kā būvniecība, kur visos līmeņos no celtnieka (kur sievietes saprotamu iemeslu dēļ nemaz neraujas) līdz vadošajam inženierim dominē vīrieši.
Varētu vēl diskutēt par to, ka "vīrišķīgās" jomas kopumā ir augstāk apmaksātas, salīdzinot ar tipiski "sievišķīgām" - klientu apkalpošana, pacientu aprūpe, bērnudārza personāls, pamatizglītības iestādes utml. Bet lai vienā darbā kolēģis saņemtu vairāk, jo ir vīrietis, nē, tā nav.
29.07.2022 11:12 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Uhh jā, šī tēma kā reiz visiem incel trollīšiem. 😀
Dažreiz liekas, ka kāds te tās tēmas raksta tīri lai sāktos kautiņi.

Tāds nebija mans mērķis. Iedvesmojos no vakardienas sarunas, tāpēc interesanti paklausīties, ko par to domā citi un kā tas izpaužas, jo pati neesmu saskārusies ar izteiktu diskrimināciju un neesmu redzējusi, ka citas tiktu diskriminētas darbā. Gluži vienkārši ir vērtīgi paklausīties citu cilvēku pieredzi. Troļļus var ignorēt..
29.07.2022 12:29 |
 
Reitings 508
Reģ: 25.10.2012
Ja sieviete iet uz darbu tātad viņa arī strādā nesēž mājās. Kāpēc gan viņai būtu par to darbu jāsaņem mazāk, ja dara tikpat daudz, tikpat daudz stundu?

Es jau teicu, ka neuzskatu, ka algu vajadzētu dalīt pa dzimumiem. Vienkārši tad citās jomās sievietēm nevajadzētu sagaidît atšķirīgu attieksmi, piemēram par izmaksāšanu randiņos (pats to daru, nejūtos apbižots), bet tur gan kaut kā sievietes neiebilst, ka tas jādara vīrietim (tikai kā viens piemērs)
A vot par tām māmiņām un tēviem, tur tieši pretēji, bieži tiek diskriminēti pārējie bez bērniem. Piemēram iepriekšējā darbā bija kolēģis, kam 3 bērni. Loģiski, ka tie bieži slimoja, un tāpēc bieži ņēma slimības lapas, jo sieva nevarot vākt un nav kam atstāt. Tad nu pārējiem šis jāaizvieto, lai gan algu par to neviens nemaksā, tad kāpēc apkraut citus ar darbiem, kolēģi jau nav vainīgi, ka citam čupa ar bērniem.
29.07.2022 12:44 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Vienkārši tad citās jomās sievietēm nevajadzētu sagaidît atšķirīgu attieksmi, piemēram par izmaksāšanu randiņos (pats to daru, nejūtos apbižots), bet tur gan kaut kā sievietes neiebilst, ka tas jādara vīrietim (tikai kā viens piemērs)

"Sievietes" nav viendabīga grupa. Izteiktās feministes droši vien arī dala rēķinus uz pusēm. Es pat neesmu īsti feministe (man šķiet), bet pārtiku sadalu uz letes atsevišķi, lai draugam, ar kuru kopā dzīvoju, nav jāmaksā par maniem pārtikas produktiem, par restorāniem maksājam uz maiņām, kaut viņš pelna 4x vairāk nekā es. Tas, ka kāda daļiņa gaida, lai vīrietis apmaksā randiņus, nenozīmē, ka tieši tās pašas sievietes ir feministes. Varbūt tavas randiņu partneres ir bijušas tieši ''tradicionālas''?
29.07.2022 18:50 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Manuprāt Latvijā šī problēma nav tik aktuāla. Lielākoties visiem maksā vienādi, katrā noteiktā amatā, neskatoties uz to vai esi sieviete vai vīrietis.
Vienīgais izņēmums, ko zinu ir būvniecības nozare un es to pat nenosauktu par diskrimināciju. Sievietes, kuras tiek pieņemtas darbā kā piemēram krāsotājas, nesaņems tik daudz kā vīrieši, kuri strādā būvlaukumā ar smagākiem darbiem, bet tas ir diezgan loģiski jo krāsas otu zieķēt uz sienas ir fiziski vieglāk nekā nesāt ķieģeļus un cementa vanniņas 😁 Un turklāt, sievietēm neviens nav liedzis strādāt arī "smagos" darbus. Kā ir spēcīgas sievietes, tā arī ir vājāki vīrieši. Katram ir iespeja izvēlēties darbu pēc savām spējām, saņemot par to atbilstošu atalgojumu.
29.07.2022 19:08 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Varētu rakstīt gari un plaši, bet īsumā - "nevienlīdzība" ir tikai tur, kur konkrētai personai kādā situācijā, lietā tas nav izdevīgi.

Kā arī vienkārši piekrītu šim jo nuu tā reāli ir...
29.07.2022 19:10 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Zinām mēs šos variantus. Kad runa ir par algu, tad vajag vienlīdzību, bet, kad jāmeklē sev partneris, tad obligāti tāds, kurš pelna vairāk. Jūs vismaz saprotat tādu bērnišķīgu lietu, ka jūs ar savu "vienlīdzību" pašas sev šaujat kājā? Arī, kad jānes smagumi, jūsu "vienlīdzība" pēkšņi izplēn. Nevienam no tās sūda "vienlīdzības" nav un nekad nebūs nekāda labuma, jo pēc būtības kāds vienmēr būs augšā un kāds lejā. Kā šodien vēl atceros, kā mana bijusī darba kolēģe man aizrādīja, ka es vienīgais darba vietā nebiju dūries ar šļuru un viņa, redz, saskatīja tajā visā nevienlīdzību. Tā teikt, rūpes par savu veselību arī, izrādās, ir nevienlīdzība.
Atbildot uz OP jautājumu: esmu saskāries ar abiem variantiem. Vienā es saņēmu vairāk, jo biju zinošāks, savukārt otrā - sieviete bija zinošāka par mani un, līdz ar to, saņēma vairāk.
29.07.2022 20:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits