Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aizdomīgs variants

 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Ko jūs domājat, par dzīvokli, kur pirms ievākšanas ir jātaisa remonts gandrīz visam dzīvokļa telpām par īrnieka naudu, jāsagādā mēbeles un papildus tam vēl - nav oficiāla līguma, tikai mutiska vienošanās ar pazīstamu dzīvokļa saimnieku ?
Vai jums ir bijusi šāda pieredze, dzīvot bez oficiālā liguma?
Ar kādām problēmam jūs saskaraties, kamēr dzivojat tur ?
Kas būtu jāņem vērā, pirms ievākšanas?
21.06.2022 09:56 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
NĒ. Priekš kam tādu īrēt? Ja var atrast izremontētus, normālus, kaut daļēji mēbelētus. Priekš īres dzīvokļa tas ir par traku - remontēt, maksāt maksājumus un pirkt mēbeles. Tad tas nav īres dzīvoklis, bet kaut kāda miskaste vai vienkārši 4 sienas.
Iepr. dzīvoklī nodzīvoju 10gadus bez oficiāla līguma. Problēmu nebija, kosmētisko uztaisīja saimniece, 1x mani nopludināja - tur arī saimniece pielika savu roku tapešu pārlīmēšanā, diemžel dzīvoklis nebija apdrošināts.
Man bija veca santehnika, dažreiz šis tas čakarējās - izlietnes krāns, veļasmašīna, to visu laboja saimnieces kkāds santehniķis.
Pirkt jaunas lietas ir forši, ar domu, ka nākotnē vari ņemt līdzi uz nākamo dzīvesvietu.
21.06.2022 10:05 |
 
10 gadi
Reitings 1167
Reģ: 18.08.2011
Nekad neīrē dzīvokli bez līguma!!! Es īrēju no pazīstama cilvēka, un beigās mani izlika uz ielas vienas dienas laikā, jo īpašniece izšķīrās no sava boyfrieda, un viņai vajadzēja tikt dzīvokli tūlīt pat uz sitiena. Ja būtu bijis līgums, es varētu mierīgi mēneša laikā izvākties, nevis pa vienu vakaru aizvākt visas savas mantas.
Tagadējo dzīvokli īrēju ar līgumu, un kad ienācu, tad dzīvoklim bija jātaisa remonts, nebija sienu uz vannasistabu kā arī pašas vannas un izlietnes, visam dzīvoklim kosmētiskais remonts un durvju arī ne uz vienu istabu nebija. To visu es remontēju un pirku pa saviem līdzekļiem, un beigās visus čekus nodevu īpašniecei, sarēķināja kopēju iztērēto summu remontam, un izrēķināja cik mēnešus es nemaksāšu īres maksu.
Mēbeles man nopirkt nebija problēmu, jo tās paliek man pašai.
21.06.2022 10:11 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4333
Reģ: 31.10.2010
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuri īrētos dzīvokļos taisa remontus, pie tam vēl par savu naudu. Uzdāvināt dzīvokļa saimniekam bezmaksas remontu? Pat ja man solītos visu apmaksāt, es tāpat neizliktu savus spēkus un laiku tajā, kas nav mans un nekad nebūs. Nafig? Gudrāk un vieglāk ir atrast dzīvokli, kur nekādu remontu nevajag.
Turklāt bez līguma neskaities oficiāls īrnieks. Saimnieks jebkurā brīdī var pateikt, lai rīt tevis tur vairs nebūtu.
21.06.2022 10:24 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
betsty @ 21.06.2022 10:11
Nekad neīrē dzīvokli bez līguma!!! Es īrēju no pazīstama cilvēka, un beigās mani izlika uz ielas vienas dienas laikā, jo īpašniece izšķīrās no sava boyfrieda, un viņai vajadzēja tikt dzīvokli tūlīt pat uz sitiena. Ja būtu bijis līgums, es varētu mierīgi mēneša laikā izvākties, nevis pa vienu vakaru aizvākt visas savas mantas.
Tagadējo dzīvokli īrēju ar līgumu, un kad ienācu, tad dzīvoklim bija jātaisa remonts, nebija sienu uz vannasistabu kā arī pašas vannas un izlietnes, visam dzīvoklim kosmētiskais remonts un durvju arī ne uz vienu istabu nebija. To visu es remontēju un pirku pa saviem līdzekļiem, un beigās visus čekus nodevu īpašniecei, sarēķināja kopēju iztērēto summu remontam, un izrēķināja cik mēnešus es nemaksāšu īres maksu.
Mēbeles man nopirkt nebija problēmu, jo tās paliek man pašai.

Problēma ar mēbelēm ir tāda, ka ja viņas būs jāvāc prom, tad izsti nav vietas pašreizējā dzīvokli, kur viņas likt, līdz ar to beigās būtu jāpārdod.
Remontā ne tikai īrnieks iegulda savu naudu, bet arī savu laiku un darbu.
Ka arī viss dzīvoklis ir ļoti netīrs un lipīgs, kas prasa ilgu tīrīšanu. (neskaitot remontu).
21.06.2022 10:30 |
 
Patīk
Reitings 2087
Reģ: 22.05.2019
Nekad neesmu īrējusi un neīrētu dzīvokli bez līguma ar kkādu mutisku vienošanos,tā var nonākt uz ielas jebkurā brīdī,jo mutiska vienošanās ir pilnīgi nekas.
Neremontētā dzīvoklī arī neietu dzīvot,bet bez mēbelēm nav problēmas,jo tās var nopirkt un tās paliek man.
Ja kas saplīsa vai bija jāmaina īres dzīvoklī,tad pirku un pēc tam saimniece atskaitija no īres naudas,šajā ziņā problēmu nebija.
21.06.2022 10:33 |
 
10 gadi
Reitings 307
Reģ: 02.08.2009
Šāds variants ir izskatāms pie nosacījuma, ka slēdzat līgumu, kurā atrunājat Jūsu ieguldījumu un minimālo periodu kādu īpašnieks ļauj Jums dzīvot šajā dzīvoklī bez atlīdzības, citādi var gadīties, ka ieguldāt naudu un, pēc remonta beigām, īpašnieks izlemj, ka ir atradis citu īrnieku. Tādā līgumā nosakiet summu, kuru ieguldat, piem, 5k, izvērtējiet tirgus cenu īrei, piem, 250 eur, tātad 20 mēnešus Jums ir tiesības bez īres maksas dzīvot šajā dzīvoklī. Mīnuss, protams, ir tajā, ka drīzumā tirgus cenas var kristies un arī, ka uzreiz ir jāiegulda liela summa pirms uzsākt dzīvot, remontu var, protams, veikt pa daļām, bet nav nekā patīkama dzīvot nepārtrauktā remontā. Un vēl ir jāapdomā un jāvienojas par mēbelēm - vai tās iekļaut remonta izmaksās (vai tās būs jūsu vai īpašnieka). Pie šāda darījuma obligāti jābūt fiksētam dzīvokļa stāvoklim pirms un pēc remonta.
21.06.2022 10:54 |
 
Reitings 180
Reģ: 10.02.2022
Atceros ka savam ex atstāju dzīvokli ko īrējām, caur mani bet ne tur līgums bija nekā. Vajadzēja vēl remontēt un viņš to arī darīja. Atceros, ka prasīja saimniekiem mazāk par īri maksāt jo viņš to dzīvokli remontē,šie tur sāka kaut ko aizbildināties. Nezinu kā viņam viss tur beidzās jo izšķīrāmies bet es varu teikt labāk tādos dzīvokļos nedzīvot. Tu ieguldi savu laiku,darbu, naudu svešā īpašumā un kas tālāk?! Pēc tam var pateikt ka grib pārdot un viss,paliec kā idiots.
21.06.2022 10:58 |
 
Reitings 337
Reģ: 29.07.2020
Neizskatītu tādu variantu.
Pie pirmā kašķa vari palikt bez dzīvokļa un nauda par remontu būs veltīgi iztērēta.
Parasti noslēdz līgumu ar nosacījumu uz konkrētu laiku izīrēt dzīvokli ar īres maksu zem tirgus vērtību.
21.06.2022 11:06 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Es īrēju dzīvokli tā teikt bez reģistrēta līguma pie notāra vai kā tāda. Paši ar saimnieci sastādījam un parakstījām. Tas skaitās neoficiāli.
Neko neremontemēju pati vai ja vajag tad samaksāju aizsūtu čeku saimniecei un tad atskaita no īres naudas.
Nekad nepiekristu ieguldīt lielos apmēros savu naudu vai remontēt kaut ko. Okey salūza dušas uzgalis to nopirku pati.
Mēbeles pirku pati dzīvoklim, bet tās pēc tam paliek man vai saimniece piedāvājās izpirkt.
21.06.2022 11:08 |
 
Reitings 13
Reģ: 07.06.2022
Netaisītu remontu īrētā dzīvoklī, pat, ja varētu nemaksāt īres maksu. Man jau savā ar to remontu grūti gāja. Nepatīk remonti un esmu ļoti nepacietīga.
21.06.2022 11:11 |
 
Reitings 4156
Reģ: 01.03.2022
Mums bija līdzīgi, bet Tavu variantu es nemaz neizskatītu, ja nevar sarunāt labākus nosacījumus.
.
Pirms ievācāmies mūsu dzīvoklī, iepriekšējais īrnieks arī bija visu nolaidis.
Tā kā īpašnieks bija apslimis un pats nevarēja visu remontēt, tad mēs sarunājām, ka viņš neņems naudu par Pirmo mēnesi un mēs visas sienas nokrāsosim, iekļāvāmies budžetā un pat grīdu jaunu uzlikām. Beigās dzīvoklim eiro remonts, viss jauns.
Labi. Pašiem bija jāpērk, jāremontē, bet mēs samaksājām meistaram, lai palīdz un tagad pašiem labāk. Dzīvojam arī jau 2 gadu te
21.06.2022 11:22 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Netaisītu remontu dzīvoklī, kas nepaliek man.
Nekad.
Beigās jūs izdarat pakalpojumu dzīvokļa īpašniekam.
21.06.2022 11:25 |
 
Reitings 4156
Reģ: 01.03.2022
Wordrobe666
Vai Tu beidzot apņēmies pārvākties tuvāk laukiem, kur mazāk trokšņi un neviens tevi netraucētu?
21.06.2022 11:27 |
 
Patīk
Reitings 696
Reģ: 11.04.2019
Māsa uzsāka īrēt dzīvokli bez līguma no paziņu paziņām, vēlāk tajā dzīvoju es. Nekādu īpašo remontu neveicām, tikai izlīmējām tapetes, nokrāsojām grīdas, griestus. Īpašnieki ļāva dažus mēnešus nemaksāt īres maksu, bet jutāmies neērti un uzsākām maksāt ātrāk. Īpašnieki uzstāja, ka nevēlas, lai es mainu dzīvokļa atslēgu, jo nebija uzticības iepriekšējiem īrniekiem.
Uz īres beigām arvien biežāk bija aizvērtas, piemēram, vannasistabas durvis, kuras vienmēr turēju nedaudz vaļā, atvērti aizkari, kurus turu ciet, aizvērtas otrās ārdurvis, kas parasti stāv vaļā un dažādi citi sīkumi. Divas reizes īpašnieks bez klauvēšanas ir slēdzis vaļā durvis un nācis iekšā, aizbildinoties ar kaut kādām tehniskām lietām. Varēja taču pirms tam piezvanīt. Prasīja arī par pastkastīti, vai es esmu tai nomainījusi atslēgu, jo vairākas reizes nav varējis atslēgt. Tajā laikā muti turēju ciet un neko neteicu pretī, jo bija bail, ka neizmet mani laukā. Dažas dienas pirms izvākšanās nāku mājās no veikala un durvis vaļā, iekšā balsis. Pilns dzīvoklis ar cilvēkiem. Izrādās, ka viņš dzīvokli izsola man neko iepriekš nepasakot. Nākamajā dienā pēc manas izvākšanās satiku darbnīcā, kurā gatavo arī atslēgas - taisīja dublikātu pagraba atslēgai, lai gan dzīvoklis jau bija teju pārdots. Un tas viss divu mēnešu laikā. Pēc kādām divām nedēļām zvana un prasa, kāpēc neesmu samaksājusi īres maksu, saku, ka ir taču viss samaksāts un sākām pat maksāt ātrāk, nekā norunāts. Viņš atkal saka, ka pirmo mēnesi vispār neesmu maksājusi un lai atdodot parādu. Nezinu, ko tie pārdesmit eiro viņa dzīvē baigi mainīja, bet nelāgs tips. Tagad īrēju dzīvokli ar līgumu, īpašnieks 100 kilometru attālumā un nekādu problēmu.
Bez līguma laikam neko, nekad vairs neīrēšu.
21.06.2022 12:10 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Nekad neesmu sapratusi cilvēkus, kuri īrētos dzīvokļos taisa remontus, pie tam vēl par savu naudu. Uzdāvināt dzīvokļa saimniekam bezmaksas remontu?

Es savukārt nesaprotu šādu pieeju - pats labāk gadiem dzīvo neremontētā dzīvoklī, jo nedod dievs kādam citam atleks labums no tā, ka izremontēsi?
21.06.2022 13:16 |
 
10 gadi
Reitings 1167
Reģ: 18.08.2011
Wordrobe666 @ 21.06.2022 10:30

Problēma ar mēbelēm ir tāda, ka ja viņas būs jāvāc prom, tad izsti nav vietas pašreizējā dzīvokli, kur viņas likt, līdz ar to beigās būtu jāpārdod.
Remontā ne tikai īrnieks iegulda savu naudu, bet arī savu laiku un darbu.
Ka arī viss dzīvoklis ir ļoti netīrs un lipīgs, kas prasa ilgu tīrīšanu. (neskaitot remontu).
es tādu lipīgu un netīru dzīvokli arī neņemtu, man bija tāds varinats, ka es pati remontu netaisīju, to darīja draugs ar tēti. Un tā kā mēs plānojam pārvākties uz citu pilsētu, tad mēbeļu iegāde bija vairāk kā pluss, jo jaunajā dzīvoklī mēbeļu nav. Un baigo remontu jau arī netaisīja, pašas lētākas tapetes, viss pa lēto, tā, lai tikai var dzīvot.
21.06.2022 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, noteikti vajag līgumu.
JA ir līgums un vēlme ņemties ar remontu, tad līgumā var atrunāt remontdarbus. Atkarībā no darbu apjoma un izmaksām, būtu loģiski, ka īres maksa ir ievērojami samazināta un īres periods ir ilgāks par standarta gadu. Noteikti jābūt aprakstītai kārtībai kādā var tikt mainīta īres maksa.
Faktiski ir tā, ka ar līgumu gribi nodrošināt, ka tajā izremontētā dzīvoklī varēsi turpināt dzīvot un īres maksa netiks pacelta, kamēr netiks nosegtas remonta izmaksas.
Redzu, ka šeit ir bijuši arī gadījumi, kuros īres maksa uz kādu laiku vispār nebija, bet man šķiet, ka realitātē, īpašnieks tomēr gribēs katru mēnesi kādus ienākumus, kaut vai nelielus.
21.06.2022 14:27 |
 
Patīk
Reitings 2767
Reģ: 08.05.2022
Mēs gan esam remontējuši dzīvokli kuru īrējam. Beigās sanāca nodzīvot tajā 8gadus. Ja dzīvotu ar tādu domu nekad “neremontē īrētu”, tad sanāktu dzīvot šos visus gadus drūmās istabās , kurās nebūtu ne mājīgi, ne omulīgi. Nevienā momenta neko neesmu nožēlojusi, bet šis variants ko apraksta autore ir pavisam kas cits..ne līgums, tikai mutiska vienošanās..kur garants, ka izremontējot un sapērkot mēbeles saimnieks tevi neizliks uz ielas?
21.06.2022 16:03 |
 
Reitings 784
Reģ: 26.04.2022
Wordrobe666
21.06.2022 16:11 |
 
10 gadi
Reitings 5181
Reģ: 29.01.2009
Wordrobe666 @ 21.06.2022 09:56
Ko jūs domājat, par dzīvokli, kur pirms ievākšanas ir jātaisa remonts gandrīz visam dzīvokļa telpām par īrnieka naudu, jāsagādā mēbeles un papildus tam vēl - nav oficiāla līguma, tikai mutiska vienošanās ar pazīstamu dzīvokļa saimnieku ?
Vai jums ir bijusi šāda pieredze, dzīvot bez oficiālā liguma?
Ar kādām problēmam jūs saskaraties, kamēr dzivojat tur ?
Kas būtu jāņem vērā, pirms ievākšanas?

Domāju, ka tā ir iespēja saimniekam izremontēt īpašumu netērējot ne centa no savas naudas 😁
Vienmēr esmu prasījusi īres līgumu. Mums ir gadījušies normāli saimnieki, kuri vienmēr noņem no īres maksas summu, ja tiek veikts remonts vai pirktas mēbeles, kuras arī paliek saimnieka īpašumā.
21.06.2022 16:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits