Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ciemiņu problēma

 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Sveiki !
Dzīvoju kopā ar vīrieti, 2 istabu dzīvokli, kur viņš ir galvenais. Viņš nosaka, kurš nāks ciemos, cik ilgi ciemosies utt. Manu viedokli vispār neprasa un neņem vērā.
Visus jautājumus saistībā ar ciemiņiem izlemj vienpersoniski, kas man nešķiet pieņemami (jo es tur arī dzīvoju). Esmu vienpate (nemīlu lielas kompānijas, svešus cilvēkus, ) un vēlos mieru divata jeb vienatnē.
Kopa pa gadu no viņa draugiem un radiem atnāca ~15 cilvēki, kas man liekas stipri par daudz.
Esmu izteikts introverts un man tā ir milzīga problēma, esmu skaidrojusi vairākkārtīgi, viņš mani nesaprot.
Es nejūtos brīvi un ērti savas mājas, ja ir vēl kāds svešs līdzās.
Kā arī ciemiņu nakšņošana pie mums notiek regulāri.
Kā man panākt, lai mans viedoklis tiek ņemts vērā?
Kā man rīkoties šajā situācijā?
Vai kādai ir bijis līdzīgi?
15.06.2022 06:06 |
 
10 gadi
Reitings 2601
Reģ: 21.06.2011
Šķiries
15.06.2022 07:16 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Tu gribi panākt, lai ciemiņi vispār nenāk, vai arī retāk nāk?
Vispār, lai nenāktu būtu neiespējamā misija. Otram arī ir tiesības aicināt ciemos, satikt mīļos.
Vienīgais, ko vari mēģināt ir samazināt tikšanās reizes un ierosināt, lai viņš viens brauc ciemos pie viņiem uz mājām , vai arī tiekas kafejnīcās, iet ārā pastaigāties.
Ja Jums ir 2 istabas, tad vari pieklājīgi sasveicināties, mazliet parunāt ar ciemiņiem un nolīst otrā istabā. Nav jau visas stundas obligāti ar viņiem komunicēt.
15.06.2022 07:23 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mākoņmaliņa @ 15.06.2022 07:23
Tu gribi panākt, lai ciemiņi vispār nenāk, vai arī retāk nāk?
Vispār, lai nenāktu būtu neiespējamā misija. Otram arī ir tiesības aicināt ciemos, satikt mīļos.
Vienīgais, ko vari mēģināt ir samazināt tikšanās reizes un ierosināt, lai viņš viens brauc ciemos pie viņiem uz mājām , vai arī tiekas kafejnīcās, iet ārā pastaigāties.
Ja Jums ir 2 istabas, tad vari pieklājīgi sasveicināties, mazliet parunāt ar ciemiņiem un nolīst otrā istabā. Nav jau visas stundas obligāti ar viņiem komunicēt.

Vēlos panākt ,lai ciemiņi retāk nāk, jo katru nedēļu ir par traku !
15.06.2022 07:43 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Kas tās par attiecībām,kur esi upuris un vīrietis nosaka visu(ir galvenais-pēc Taviem vārdiem)?
Ja nevarat normāli kopīgi vienoties par abiem pieņemamu variantu,tad vai nu jāiet katram savs ceļš,vai arī turpini pakļauties vīrieša iegribām.
15.06.2022 07:52 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mākoņmaliņa @ 15.06.2022 07:23
Tu gribi panākt, lai ciemiņi vispār nenāk, vai arī retāk nāk?
Vispār, lai nenāktu būtu neiespējamā misija. Otram arī ir tiesības aicināt ciemos, satikt mīļos.
Vienīgais, ko vari mēģināt ir samazināt tikšanās reizes un ierosināt, lai viņš viens brauc ciemos pie viņiem uz mājām , vai arī tiekas kafejnīcās, iet ārā pastaigāties.
Ja Jums ir 2 istabas, tad vari pieklājīgi sasveicināties, mazliet parunāt ar ciemiņiem un nolīst otrā istabā. Nav jau visas stundas obligāti ar viņiem komunicēt.

Tiksanas pie draugu mājas atkrīt ,jo viņš ir noguris pēc darba un nevēlas nekur braukt ,tapec viņam ir vieglak uzņemt ciemiņus pie mums !
Es saprotu ,ka viņam ir tiesības aicināt ciemiņus ,bet man ari ir tiesības izbaudīt mierīgu atmosfēru ,ne tikai klausīties viņu runas ,mūziku utt !
Man ir divi varianti -
1.nolienu otrā istabā
2. Eju ārā staigāties vai uz veikalu
Es aizeju otrā istabā ,bet tie ciemiņi nāk uz otru izstabu un neievēro nekādu privāto telpu ,ir ,uzbāzīgi -prasa jautājumus ,un neliek mieru !
Pēc tam man jāklausās teksti no serijas ,kāpēc nevēlos komunicēt utt.
15.06.2022 07:57 |
 
Reitings 2169
Reģ: 07.03.2022
Annija35 @ 15.06.2022 07:52
Kas tās par attiecībām,kur esi upuris un vīrietis nosaka visu(ir galvenais-pēc Taviem vārdiem)?
Ja nevarat normāli kopīgi vienoties par abiem pieņemamu variantu,tad vai nu jāiet katram savs ceļš,vai arī turpini pakļauties vīrieša iegribām.
Viņa laikam īrē kopā ar to vīrieti. 🧐
15.06.2022 07:58 |
 
10 gadi
Reitings 3175
Reģ: 18.12.2012
Angliski ir tāds termins "boundary setting". Latviski nezinu kā precīzi pa tēmu tulkojas, robežu uzstādīšana, personīgās robežas...
Lai nu kā, tavām personīgajām robežām IR nozīme (pat ja tās nesaskan ar tavu vīrieti un viņa iegribām). Un dzīvot tā kā tev nav ērti NAV normāli.
Pēdējā laikā šeit diskusijās bieži lasu tekstus no tēmas "es gribu tā, bet nevaru runāt ar savu vīrieti vai viņš manī neklausās". Nu nav tās veselīgas attiecības...
Uzstādi robežas! Liec viņam skaidri saprast, kas tev ir/nav pieņemams. Piemēram, iesaki viesus aicināt reizi mēnesī un citos gadījumos iziet no mājām, ja viņš tā vēlas. Esi konkrēta savos izteikumos, nepieļauj to, ka tava prasība izklausās pēc jautājuma vai opcijas.
Ja viņš šo ievēro - burvīgi. Ja ne, nākamreiz atkārto uzstādījumu un piemini sekas. Piemēram, to ka jums vajadzētu padzīvot atsevišķi vai šķirties, ja viņš nespēj respektēt tavas vēlmes.
Tam nevajag būt emocionālam vai puņķainam pasākumam. Tas ir pilnīgi normāli meklēt kompromisus un radīt sev labvēlīgu vidi... Tev nav visu laiku jāpielāgojas.
Un ja viņš akli turpina šo darīt un ignorē, tad apsveicu, esi attiecībās ar narcisu. Un labāk pamet pirms iznieko gadus.
15.06.2022 07:59 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Annija35 @ 15.06.2022 07:52
Kas tās par attiecībām,kur esi upuris un vīrietis nosaka visu(ir galvenais-pēc Taviem vārdiem)?
Ja nevarat normāli kopīgi vienoties par abiem pieņemamu variantu,tad vai nu jāiet katram savs ceļš,vai arī turpini pakļauties vīrieša iegribām.

Nav tā ,ka viņš nosaka pilnīgi visu mūsu sadzīvē utt ,ir arī manas izvēles ,bet konkrēti šajā , jautājumā par ciemiņiem ir noteicējs viņš !
15.06.2022 08:11 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Estere8 @ 15.06.2022 07:59
Angliski ir tāds termins "boundary setting". Latviski nezinu kā precīzi pa tēmu tulkojas, robežu uzstādīšana, personīgās robežas...
Lai nu kā, tavām personīgajām robežām IR nozīme (pat ja tās nesaskan ar tavu vīrieti un viņa iegribām). Un dzīvot tā kā tev nav ērti NAV normāli.
Pēdējā laikā šeit diskusijās bieži lasu tekstus no tēmas "es gribu tā, bet nevaru runāt ar savu vīrieti vai viņš manī neklausās". Nu nav tās veselīgas attiecības...
Uzstādi robežas! Liec viņam skaidri saprast, kas tev ir/nav pieņemams. Piemēram, iesaki viesus aicināt reizi mēnesī un citos gadījumos iziet no mājām, ja viņš tā vēlas. Esi konkrēta savos izteikumos, nepieļauj to, ka tava prasība izklausās pēc jautājuma vai opcijas.
Ja viņš šo ievēro - burvīgi. Ja ne, nākamreiz atkārto uzstādījumu un piemini sekas. Piemēram, to ka jums vajadzētu padzīvot atsevišķi vai šķirties, ja viņš nespēj respektēt tavas vēlmes.
Tam nevajag būt emocionālam vai puņķainam pasākumam. Tas ir pilnīgi normāli meklēt kompromisus un radīt sev labvēlīgu vidi... Tev nav visu laiku jāpielāgojas.
Un ja viņš akli turpina šo darīt un ignorē, tad apsveicu, esi attiecībās ar narcisu. Un labāk pamet pirms iznieko gadus.

Paldies par ieteikumiem un iedrošinājumu ,noteikti, bušu stingra un nepiekapiga, uzstādīšu savas prasības.
15.06.2022 08:49 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Viņš ir Tavs vīrietis, vai arī parasts dzīvokļa biedrs?
15.06.2022 09:16 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Uzliec kā tīnis uz durvīm stop zīmi un ierīko krampīti durvīm, vai arī slēdz durvis ciet ar atslēgu.
15.06.2022 09:19 |
 
Reitings 1821
Reģ: 27.04.2022
Mākoņmaliņa @ 15.06.2022 09:16
Viņš ir Tavs vīrietis, vai arī parasts dzīvokļa biedrs?

Vīrietis -partneris
15.06.2022 09:19 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Jums tas ir jāizrunā. Cilvēkam ir jājūtas komfortabli savās mājās, lai ko tas nozīmētu - aicināt baru ar draugiem vai sēdēt vienam visu laiku. Jums šajā ziņā galīgi nesaskan, bet katram no jums ir tiesības justies ērti, un mīloši cilvēki parasti spēj nedaudz pielāgoties viens otram un atrast kompromisu. Neizklausās, ka kāds no jums būtu gatavs uz jebkādu kompromisu.
15.06.2022 09:34 |
 
Reitings 248
Reģ: 08.11.2021
Es pilnīgi tevi saprotu, es arī esmu izteikts introverts, un labāk dzīvotu mežā kopā ar vāverēm, nekā cilvēku pilnā pilsētā.
Tev vīrietim ir jāsaka, ka pārāk bieži ciemiņi tevi nogurdina, un tu jūties slikti, ja viņam rūp tava labklājība, tad viņš ieklausīsies, ja nē, tad kam tev vajag cilvēku, kurš nerespektē Tevi?
15.06.2022 10:13 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Es tevi pilnībā saprotu, bet tikai tāpēc, ka Tu vēlies būt viena, nenozīmē, ka Tu vari ieslodzīt mājās vienu pašu arī savu vīrieti, ja viņam patīk būt sabiedrībā ar draugiem.
Pasaki, lai viņš iet ciemos pie citiem. Pavada laiku tur un Tu vari būt viena pati mājās.
Vai arī tas Tev nepatiks, ka viņš nav mājās un mēģināsi kontrolēt, kur iet un ko dara arī tad?
15.06.2022 11:47 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Dalia @ 15.06.2022 11:47
Es tevi pilnībā saprotu, bet tikai tāpēc, ka Tu vēlies būt viena, nenozīmē, ka Tu vari ieslodzīt mājās vienu pašu arī savu vīrieti, ja viņam patīk būt sabiedrībā ar draugiem.
Pasaki, lai viņš iet ciemos pie citiem. Pavada laiku tur un Tu vari būt viena pati mājās.
Vai arī tas Tev nepatiks, ka viņš nav mājās un mēģināsi kontrolēt, kur iet un ko dara arī tad?

Balstoties uz tavām iepriekšējām diskusijām, es Tev ļoti silti iesaku meklēt profesionālu speciālistu palīdzību.
Tu saskati tik daudz problēmas citos, viss tevi kaitina un tracina. Es pieņemu, ka ar tevi patiešām kaut kas ir nogājis greizi, kas būtu jāārstē.
Pameklē tuvākās iestādes vai ārstus, kuri varētu Tev palīdzēt!
15.06.2022 11:54 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Attiecībās galvenais ir CIEŅA, SPĒJA IZRUNĀTIES UN UZKLAUSĪT. Ja ir kāda problēma, tad par to ir nekavējoties jāizrunājas ar savu partneri un jāatrod kopīgs risinājums. Nevajag problēmu ievilkt un tad izgāzt dusmas uz otru, pārmest utt. Vienkārši vajag mierīgi apsēsties viens otram blakus un izrunāties. Daudzi cilvēki nemāk izrunāties un uzklausīt, tāpēc arī visbiežāk viss pajūk. Šai situācijai var atrast daudz risinājumus. Parunā ar savu vīrieti un vienojaties, ka lai nav tā, ka ciemiņi nāk pārāk bieži un ar cilvēkiem var tikties ārpus jūsu dzīvokļa utt.
15.06.2022 12:04 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Tā kā puisis ievācās dzīvot pie manis, jau pašā sākumā stingri noteicu, ka nekādas ballītes šeit rīkotas netiks, tas pats ar draugu aicināšanām. No sākuma jau, protams, bija pretenzijas, bet tad pierada, jo argumentēju ar to, ka īpašnieks man šeit ļāva dzīvot tikai tādēļ, jo esmu viena un klusa. Ja kaimiņi sūdzēsies par troksni vai nekārtību, palielinās īres maksu. Vēl aizbildinājos ar to, ka mums te ir maz vietas, mūždien visur saliktas mantas. Man varbūt to pateikt bija vieglāk, bet Jums tā situācija otrādāk.
Vēlāk, ja viņš gribēja tusēties ar draugiem, sāka iet pie viņiem. Man žēl tās sievas, kurām visu nakti bija jāklausās kā sadzērušies lopi pļāpā un spēlē datorspēles.
Jums jāatrod kompromiss. Es laikam Tavā gadījumā neaizliegtu pavisam, bet konkrēti arī pateiktu, ka ir bišķiņ par daudz un par traku. Tagad ir vasara, silts, lai iet sēdēt laukā. Ja ir spēka tusēties, noteikti jāatrod spēks aiziet arī pie citiem draugiem uz mājām. Gan jau ka pie draugiem draudzenes protestē, tāpēc arī iet pie Jums.
15.06.2022 12:11 |
 
Reitings 176
Reģ: 31.03.2020
Tavā vietā mēģinātu izrunāties ar savu vīrieti, ja nekas nemainās, tad ietu prom no tāda. Ja jau tagad viņš tavu viedokli neuzklausa un neņem vērā, tad kas būs tālāk? Ietu prom no tāda vīrieša.
15.06.2022 15:34 |
 
10 gadi
Reitings 2679
Reģ: 29.01.2009
Es arī esmu introverts.
Visbiežāk, kad nāk ciemiņi pie Viņa, tad es vienkārši dodos prom savās darīšanās Or whatever. Ļauju viņiem tuseties, atnāku mājās, kad viss ir garām, ja kāds paliek pa nakti - arī nav problēma.
Jā ciemiņi nāk pie mums (kopējie draugi), tad arī palieku, bet cenšos ātri vien norakstīt ka esmu nogurusi lai ciemiņi neaizsēžas😁
15.06.2022 15:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits