Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jutos vainīga sava veselības dēļ

 
Reitings 106
Reģ: 19.05.2022
Diemžēl,neesmu uzvarējusi ģenētiskajā loterijā un slimoju ar celiakiju kopā ar pankreatītu. Dēļ šim slimības nepieciešams ievērot mūža diētu,bet es jūtos ļoti vainīga attiecība pret vecākiem un puisi. Puisis visu laiku sūdzas,ka viņa draugi var aiziet uz kafejnīcām kopā ar savām meitenēm,bet ar mani nekur nevar doties,jo es nekur nevaru ēst un visu laiku dzirdu līdzīgus pārmetumus-kā ar mani nekur nevar aiziet/ mājās nav normāla ēdiena utt. Es neteikšu,ka mājās nav normāla ēdiena,es gatavoju visu ko,bet protams bezglutēna…Vienīgais prasu nepirkt glutēnu saturošu pārtiku,jo gribu justies droši…Ar vecākiem ir tas pats.. Vakar bija mammas dzimšanas diena un kamēr visi ēda torti,es sēdēju un skatījos citiem cilvēkiem mutē,bet kad sāku ēst augļus, tētis teica,lai piebremzēju un atstāju arī citiem…Bet ko darīt,ja tas bija vienīgais ko es varēju ēst? Mamma arī visu laiku čīkst,kāpēc citi bērni ir veseli,bet manam bērnam visu laiku ir kādas problēmas…Es vairs nevaru, katru dienu raudu,jo neviens nesaprot,cik apdalīta es jūtos… es arī gribu iet uz kafejnīcām, ēst torti kopā ar ģimeni… Da jeb ko…
22.05.2022 15:04 |
 
Reitings 114
Reģ: 02.03.2022
Tu zini, ka no vainas sajūtas var rasties veselības problēmas?
Domā par sevi. Tev nav par neko jājūtas vainīgai. Tā ir CITU cilvēku atbildība , kā viņi to uztver un kā liek tev justies.
22.05.2022 15:05 |
 
Reitings 114
Reģ: 02.03.2022
P. S. Bet manuprāt kafejnīca var dabūt ko bez glutēna. Tie paši kartupeļi, daudzi gaļas ēdieni, salātu ēdieni utt. Neredzu problēmu par kafejnīcām
22.05.2022 15:06 |
 
Reitings 106
Reģ: 19.05.2022
Eniijaa @ 22.05.2022 15:06
P. S. Bet manuprāt kafejnīca var dabūt ko bez glutēna. Tie paši kartupeļi, daudzi gaļas ēdieni, salātu ēdieni utt. Neredzu problēmu par kafejnīcām

Problēma ir tajā,ka visam bezglutēna ēdienam jābūt gatavotam atsevišķi,lai izvairītos no saskarsmes ar glutēnu
22.05.2022 15:09 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Man liekas Tev ir neiejūtīgi tuvinieki:/ un ar viņiem jāizrunājas…
22.05.2022 15:49 |
 
Reitings 106
Reģ: 19.05.2022
Santa1992 @ 22.05.2022 15:49
Man liekas Tev ir neiejūtīgi tuvinieki:/ un ar viņiem jāizrunājas…

Es jau mēģināju runāt,bet vienmēr mani padara par vainīgu-egoisti,kura nesaprot cik grūti ir pārējiem un ka vispār ir cilvēki ar sliktākam slimības,bet neviens nečīkst
22.05.2022 15:50 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Manuprāt Tu pati arī nedaudz pārspīlē, man draudzenei ir celiakija, kas nav iemesls, lai mēs neietu kopā uz kafejnīcām vai restorāniem. Esam gājušas uz kopīgiem ģimenes pasākumiem. Viņa, lai nerastos situācija, ka nav ko ēst, pati sagatavo līdzi groziņu ar saviem našķiem un arī pārējiem ir interesanti pagaršot "bezglutēna" uzkodas.😄
Meitene ir arī precējusies, gatavo sev un vīram atsevišķi, neuzspiež viņu ēst sev aktuālo pārtiku.
Piedod, bet man šķiet, ka Tu pati sevi ļoti centies nostādīt cietējas lomā, jo neskaitot draudzeni,pazīstu vēl vairākas personas ar to pašu diagnozi, nevienam no viņiem tādu problēmu nav.
22.05.2022 16:01 |
 
Patīk
Reitings 2689
Reģ: 08.05.2022
Kas tā par ģimeni un kas tas par draugu???? 😵‍💫
Wtf. Esmu šokā. Vaina ir viņos, ne tevī. Ja tavam nabadziņam draugam ir kādas pretenzijas par ēdienu un šī brīža situāciju , un ja viņš negrib nemaz saprast un nesaprot cik Tev pašai ir grūti ar slimību sadzīvot, un ja viņam nedalec, ka tādas piezīmes tevi sāpina, lai iet dillēs. Ar draugu vari šo arī izrunāt un pastāstīt cik Tev ir pašai grūti ar to sadzīvot un lai piedomā pie tā ko saka.
22.05.2022 16:04 |
 
Reitings 106
Reģ: 19.05.2022
Lalooo @ 22.05.2022 16:01
Manuprāt Tu pati arī nedaudz pārspīlē, man draudzenei ir celiakija, kas nav iemesls, lai mēs neietu kopā uz kafejnīcām vai restorāniem. Esam gājušas uz kopīgiem ģimenes pasākumiem. Viņa, lai nerastos situācija, ka nav ko ēst, pati sagatavo līdzi groziņu ar saviem našķiem un arī pārējiem ir interesanti pagaršot "bezglutēna" uzkodas.?
Meitene ir arī precējusies, gatavo sev un vīram atsevišķi, neuzspiež viņu ēst sev aktuālo pārtiku.
Piedod, bet man šķiet, ka Tu pati sevi ļoti centies nostādīt cietējas lomā, jo neskaitot draudzeni,pazīstu vēl vairākas personas ar to pašu diagnozi, nevienam no viņiem tādu problēmu nav.

Varbūt,bet kopš diagnozes,kad dzīvoju at vecākiem, visu laiku klausījos- par ko viņiem ir tāds bērns/ka viņi nezin ar ko mani barot/utt.,un viss nonācis līdz tam,ka nekad neēdu kopā ar vecākiem,bet savā istabā. Ar draugu ir kaut kas līdzīgs. Man nav iebildumu,ja viņš atnesīs mājās kādu bulciņu vai vēl ko,kamēr viņš pats nomazgās pēc sevis traukus,nevis metīs netīru nazi pie tīrajiem un rezultātā es nezinu-kur ir nonācis glutēns. Teicu,ka ja nepatīk,ko gatavoju,lai taisa pats. Atkal esmu slikta. Es vairs nevaru, visu laiku raudu
22.05.2022 16:12 |
 
Reitings 154
Reģ: 17.03.2021
Nezinu gan, Tu pārspīlē. Man bija kolēģe ar cistisko fibrozi, arī ļoti ierobežots uzturs un visu mūžu jādzer zāles. Viņa ņēma pārtikas kastītes līdzi, ja zināja, ka būs tas, ko nevar ēst. Bet ciemos jau ir arī "parasti", nesamudrīti ēdieni un esmu pati ēdusi kūku bez standarta sastāvdaļām.
22.05.2022 16:18 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
1. ir daudz kafejnīcas kur var paēst bez glutēna. Tas pats the beginnings, daudzas vegan vai veģetārās vietas. Tikai biščiņ jāatrod laiks un jāpapēta. Ir arī beķerejas kur cep bezglutēna lietas.
2. Piereģistrējies facebook celiakijas grupās un tur atradīsi gan receptes, gan vietas kur paēst utt.
3. Ejot ciemos sataisi pati savu ēdienu. Varbūt radi sapratīs ka nav tik grūti uztaisīt bez glutēna un nākamreiz jau paši uztaisīs. Es arī nelietoju dažus produktus uzturā, bet tāpēc nedusmojos ja kās nepielāgojas manai diētai.
4. Tava māte un ģimene ir vainīga pie tā ka tev ir tādi gēni un tāds veselības problēmas. Labāk būtu vainojusi sevi nevis tevi.
22.05.2022 16:19 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Sūti bekot tādu draugu un distancējies no vecākiem. It kā veselības problēmas būtu iegriba un kaprīze. Atrodi normālu cilvēku, kurš neuzvedas kā mazs bērns. Kā noprotu, tu nedzīvo kopā ar vecākiem. Ja sākas pārmetumi, ignorē tos, neatbildi uz zvaniem. Ja nespēj normāli komunicēt ar savu bērnu, tad lai nerunā vispār. Galu galā tā ir arī viņu vaina, ka tev ir radušās tādas veselības problēmas. Draugs? Lai lasās, ja ir tik slikti.
22.05.2022 16:29 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Piekrītu, ka Tev ir neiejūtīgi tuvinieki. Jā, nav forši, ja ir vairāk problēmu, bet visu laiku zāģēt cilvēku par kaut ko, ko viņš nevar mainīt, nav normāli.
Kas Tavam puisim skaitās normāls ēdiens? Te jau tika minēts - gaļa, kartupeļi, salāti, piena produkti. Kur problēma to ēst? Pilnīgi normāls ēdiens. Obligāti vajag maizi un makaronus katrā ēdienreizē? Es pat nezinu, kas vēl man mājās ir ar glutēnu, neskaitot to pašu maizi un makaronus.
22.05.2022 16:31 |
 
Patīk
Reitings 2689
Reģ: 08.05.2022
Tās kuras raksta ka autore pārspīlē. Jūs nopietni? Ok , nav tā, ka nekur tagad ar šīm slimībām nevar iet un ēst vai vienkārši pasēdēt, bet ja meitene no drauga un vecākiem visu laiku dzird tādas piezīmes, čīkstēt par to cik citi bērni ir veseli, bet ne viņas, vai tas ir ok? Ja draugs nebūtu mazais bērns, tad būtu atradis vietas kur viņi varētu papusdienot vai vienkāršāk ir sūdzēties cik viss ir slikti un vainot tikai viņu?
22.05.2022 16:34 |
 
Reitings 248
Reģ: 08.11.2021
Es brīnos par vecākiem.. Vai tad tā var būt? Manam bērnam ir 101 alerģija uz dažādiem pārtikas produktiem. Krāsaini dārzeņi, olas, zivis utt. Es pati esmu vegāns, bet mans vīrietis- gaļēdājs. Un jā, es taisu 3 dažādas maltītes- sev, bērnam un savam vīrietim. Un man tas galīgi nesagādā problēmas. Ja ēdam ārpus mājas, tad izvēlamies vietu, kur var paēst visi, un ja nevar, tad ir arī tāda iespēja paprasīt pavāram, lai tev pagatavo kaut ko īpašu, kas nav ēdienkartē!
22.05.2022 16:41 |
 
Reitings 281
Reģ: 29.03.2021
Kas tavam draugam liedz pašam gatavot to, ko viņš grib? Ir arī restorāni, kur gatavo bezglutēna receptes..protams, Latvijā nav liela izvēle ar restorāniem, kas specializējas konkrētajās diētās, kā tas ir citviet, bet daži jau ir.
Mēs, piemēram, ar draugu lielākoties gatavojam un pērkam sev pārtiku atsevišķi, jo mums vienkārši atšķiras ēdienu gaumes. Mums tas ir normāli un nekad negribētu dzīvot tā, ka man jāgatavo vēl kādam.
22.05.2022 16:49 |
 
Reitings 76
Reģ: 16.05.2022
Ja tu neesi mājsaimniece un strādā tikpat daudz stundu cik viņš, kādēļ viņš pats sev negatavo, ja jau tevis gatavotais nepatīk?
22.05.2022 18:40 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Lorra @ 22.05.2022 16:34
Tās kuras raksta ka autore pārspīlē. Jūs nopietni? Ok , nav tā, ka nekur tagad ar šīm slimībām nevar iet un ēst vai vienkārši pasēdēt, bet ja meitene no drauga un vecākiem visu laiku dzird tādas piezīmes, čīkstēt par to cik citi bērni ir veseli, bet ne viņas, vai tas ir ok? Ja draugs nebūtu mazais bērns, tad būtu atradis vietas kur viņi varētu papusdienot vai vienkāršāk ir sūdzēties cik viss ir slikti un vainot tikai viņu?

Labrīt, tāds draugs ir jāsūta pāris mājas tālāk, ja ir kaut kripatiņa pašcieņas.
22.05.2022 19:33 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Nebaidies iet uz restoraniem, izmēģini to, ja neesi pārliecināta, pazvani pirms tam uz restorānu, vai piedāvā bezglutēna ēdienus, kad esi uz vietas, kad pasūti, pasaki viesmīlim, ka Tev ir ļoti smaga nepanesamība, lai pavārs pievērš uzmanību, lai nav glutēna produktu.
22.05.2022 20:15 |
 
Reitings 3650
Reģ: 01.03.2022
lapsa555 @ 22.05.2022 16:41
Es brīnos par vecākiem.. Vai tad tā var būt? Manam bērnam ir 101 alerģija uz dažādiem pārtikas produktiem. Krāsaini dārzeņi, olas, zivis utt. Es pati esmu vegāns, bet mans vīrietis- gaļēdājs. Un jā, es taisu 3 dažādas maltītes- sev, bērnam un savam vīrietim. Un man tas galīgi nesagādā problēmas. Ja ēdam ārpus mājas, tad izvēlamies vietu, kur var paēst visi, un ja nevar, tad ir arī tāda iespēja paprasīt pavāram, lai tev pagatavo kaut ko īpašu, kas nav ēdienkartē!

Pilnībā piekrītu šim!
Es saprotu ģimene var būt riebīga, bet kas Tev tas par draugu? Nafig tādu.
Bet nepataisi arī sevi par Baigo cietēji un nabadzīti. Pastāvi par savu un nospraud robežas, ja Tev ēdiens ir limitēts, tad pie tā arī pieturies nevis muļļājies riņķī. Respektam tomēr jābūt. Saņemies.
Es esmu veģitāriete, draugs gaļas ēdājs un vispār ēd sātīgu ēdienu, tāpēc vienmēr ēdam 2 dažādus ēdienus. Reti ko vienādu.
Ja viņš grib gaļu, tad pats var gatavot pat ja būs 20h 4 dienas pēc kārtas strādājis un es būtu mājās. Nekādu problēmu.
22.05.2022 20:43 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Varbūt pastāsti par šo savu problēmu attiecīgās grupās. Pazīstu daudzus ar celiakiju slimos, viņiem ir gan draugi, gan ģimenes, gan sociālā dzīve, gan kafenes. Protams, tava ģimene un draugs izklausās pēc neiejūtīgiem maitām, bet arī tu pati izklausies pēc cietējas. Diemžēl tā ir ka ar jebkādiem ēšanas ierobežojumiem cilvēkam pašam ir jāparūpējas par savu ēdienu. Ģimene protams varētu būt iejūtīgāki un gatavot kaut ko priekš tevis, bet arī tu dažreiz varētu pagatavot kaut ko priekš drauga, ko viņš vēlas. Nav jau tā ka paliek slikti no glutēna smaržas vien.
22.05.2022 21:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!