Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Berni

 
Reitings 83
Reģ: 05.05.2018
Sveikas Damas
Man ir divi berni un abi iet bernudarza jau no 4menesu vecuma stradaju pilnu slodzi.
Nedzivoju Latvija seit ir noteikumi ka berns uzsaks bernudarza gaitas no 4menesiem un sieviete atgriezas atpakal darba. Manai meitai ir 3.5gadi un ir valodas problemas vina pec gada vairs neruna esam izmeginajusi visu ko vien var. Arsti neko nevar atrast saka ka fiziski vina ir vesela bet vardi nenak ara no mutes tikai buu muu utt. Tagad man ir Otrs berns kuram ir 1.3g un baidos ka tam ari varetu butu kas tads protams parasti saka ka katrs berns ir savadaks bet vienmer iekseji ir bailes ka ari sim varetu but kas tads. Un iekseji es sec parmetu ka ta ir mana vaina ka berns neruna jo del ta ka berns pavada jau no mazam dienam tik daudz bernudarza. Saprotu ka visas mamma’s strada tas jau nav tagad rakstits ja tev ir berns tu vairs nestrada bet tas ir tik smagi ja tev bernam rodas kadas problemas tad es domaju ka ta ir mana vaina.
Stradaju pilnu slodzi jo nevelos but atkariga no kads, nevelos prasit draugam naudu vai es varu atlauties nopirkt drebes vai es ko es velos nevis to ko vins uzskata taja bridi vajadzigu.
Varbut seit ir kada mamina ari ar berna problemam.
Ka jus tiekat gala?
Ejat pie psihologa vai kads cits padoms jums ir?
Paldies un atvainojos ja nesakarigi uzrakstiju neizmantoju latviesu valodu jau vairakus gadus…
15.04.2022 22:46 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Sieviete, kura ir viena krievu blogere, ar tādu pašu situāciju, mēģina visu iespējamo, dzīvo arī ārzemēs, tāpēc ved bērnu pie ārzemju, gan savas valsts ārstiem, kaut kādā speciālā bērnudārzā ielika bērnu, samainīja bērnudārzus, jo bērnam ir nepieciešama vairāk uzmanība, un lai darbotos ar valodu un runāšanu.
15.04.2022 23:04 |
 
Reitings 83
Reģ: 05.05.2018
sla @ 15.04.2022 23:04
Sieviete, kura ir viena krievu blogere, ar tādu pašu situāciju, mēģina visu iespējamo, dzīvo arī ārzemēs, tāpēc ved bērnu pie ārzemju, gan savas valsts ārstiem, kaut kādā speciālā bērnudārzā ielika bērnu, samainīja bērnudārzus, jo bērnam ir nepieciešama vairāk uzmanība, un lai darbotos ar valodu un runāšanu.

Musu Meita iet speciala bernudarza jau pusgadu bet valodas uzlabojumi vel nav nekadi. Logopeds saka ka bernam pienaks laiks tad saks runat bet nevar jau ta gaidit. Viniem no 4gadiem jasak skola iet. Berns nevares uzsakt iet skola jo neruna.
😭
15.04.2022 23:25 |
 
Reitings 984
Reģ: 09.08.2014
Citi tiešām ļoti ilgi nerunā, gan jau kaut kāda trauma ir no tā arī, ka tik ātri uz dārziņu. Neieciklējies, ka viss ir slikti, mēģini mājās runāt, mācīt. Māsas dēls tiešām tik kaut ko kliedza (aaa, nee, utml) līdz 4 gadiem, man jau likās, ka kaut kas nav, bet runāt sāka vienā brīdī, tagad jau 4.5 gadi un runā daudz, protams, nav skaidra izruna, bet tas jau ar laiku būs.
16.04.2022 10:05 |
 
Reitings 83
Reģ: 05.05.2018
aija93 @ 16.04.2022 10:05
Citi tiešām ļoti ilgi nerunā, gan jau kaut kāda trauma ir no tā arī, ka tik ātri uz dārziņu. Neieciklējies, ka viss ir slikti, mēģini mājās runāt, mācīt. Māsas dēls tiešām tik kaut ko kliedza (aaa, nee, utml) līdz 4 gadiem, man jau likās, ka kaut kas nav, bet runāt sāka vienā brīdī, tagad jau 4.5 gadi un runā daudz, protams, nav skaidra izruna, bet tas jau ar laiku būs.

Prieks dzirdet ka jusu radinieks saka runat.
Es jau loti Ceru ka mana meita ari saks. Un mazais bralis vinai ir ka stimuls jo vins izdod daudz skanas un tad vina klausas un skatas uz vinu. Varbut tas ka palidzes atrak vinai sakt runat😒
16.04.2022 10:47 |
 
Reitings 984
Reģ: 09.08.2014
Ja iet jau speciālā dārziņā un ir logopēda uzraudzībā, tad tiešām klausi, ko saka speciālisti un vienkārši pagaidi 😊
16.04.2022 10:51 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Novēlu lai bērniņam viss nokārtotos un mamma būtu mierīga :) vainīga ne pie ka neizklausies.
16.04.2022 22:28 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Viss izdosies! Brīvajos brīžos runājiet ar bērnu, māciet skaņas, burtus, vienu dienu bērns sāks runāt, nevainojiet sevi. :)
16.04.2022 22:37 |
 
Reitings 83
Reģ: 05.05.2018
sla @ 16.04.2022 22:37
Viss izdosies! Brīvajos brīžos runājiet ar bērnu, māciet skaņas, burtus, vienu dienu bērns sāks runāt, nevainojiet sevi. :)

Paldies par ieteikumiem.
Vienigais kas mulsina ka tas notiek loti lenam. Ka pusgada laiks nav isti nekadas izmainas tas mani uztrauc.
Bet loti Ceru ka driz bus kadi uzlabojumi ☺️
16.04.2022 22:45 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
No 4 mēn dārziņā? Šveice vai ASV?No 4g uz skolu? Vai tik nebūs Šveice… Man tikai nav skaidrs, kāpēc jārada otrs bērns ar cilvēku, kurš ir skopulis, tad pašai jārukā tā vietā, lai pavadītu laiku ar bērnu. Un, nē, visas mammas nestrādā, tās, kurām ir normāli vīrieši, var pavadīt laiku ar bērniem un nopirkt sev nepieciešamo bez klanīšanās. Strādāt skrien karjeristes vai tās, kuras ir kopā ar skopuļiem un ir spiestas stiept pusi mamuta, pat, ja tas vīrietis varētu atļauties uzturēt ģimeni. Dārziņš nav nekāds rādītājs runas traucējumiem, ja tas būtu iemesls, tad neviens bērns dārziņā nerunātu.
Kas attiecas uz tēmu, ir tāds bērns rados, apmeklē bērnu psihologu un audiologopēdu. Un, jā, nekādu prognožu nav, vai nu sāks runāt vēlāk, vai nu nesāks vispār, atbildes šādos gadījumos, kad tā nav fiziska problēma, vienkārši nav.
16.04.2022 22:48 |
 
Reitings 596
Reģ: 23.02.2022
Drēbes svarīgākas par būšanu kopā ar bērnu... nenosodu, bet nesaprotu.
1. Ja daudz valodas bērns var nerunāt tik ātri
2. Sāc darboties ar sīko motoriku - pirksti (Lego, citas sīkas detaļas)
3. Mandeles var nospiest nervu un tāpēc nerunā
4. Pārbaudi bērnu uz autismu
Ja nerunās skolā, tad bērnu vnk ieliks autistu klasē, ja runa par Šveici. Amerikā īsti nezinu.
17.04.2022 08:25 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Ieva333 @ 17.04.2022 08:25
Drēbes svarīgākas par būšanu kopā ar bērnu... nenosodu, bet nesaprotu.
1. Ja daudz valodas bērns var nerunāt tik ātri
2. Sāc darboties ar sīko motoriku - pirksti (Lego, citas sīkas detaļas)
3. Mandeles var nospiest nervu un tāpēc nerunā
4. Pārbaudi bērnu uz autismu
Ja nerunās skolā, tad bērnu vnk ieliks autistu klasē, ja runa par Šveici. Amerikā īsti nezinu.

Tur jau nav precizēts par to vīrieti, vai šis atsakās labutēnus pirkt vai elementāras lietas.
Ja viña visu dienu rukā un savāc bērnu kādos septiños vakarā, kāda tur vairs darbošanās, tad tik paēst un nolikt gulēt reāli ir laiks.
Nez kāds bērna tēvam viedoklis par situāciju.
18.04.2022 17:23 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Kā bērnam ar dzirdi?
Vienkārši radiem līdzīga problēma bija, bērnam tuvu 3 gadiem un nerunā. Itkā uz skaņām reaģēja u.tt, tāpēc aizdomas neradās, ārsti arī, šķiet, nebija pārbaudījuši. Rezultātā viena dakterīte tomēr nolēma, ka jāpārbauda un jā- meitene vājdzirdīga. Tika pie aparātiņa un visai īsā laikā sāka runāt. :)
18.04.2022 17:59 |
 
Reitings 83
Reģ: 05.05.2018
Lalooo @ 18.04.2022 17:59
Kā bērnam ar dzirdi?
Vienkārši radiem līdzīga problēma bija, bērnam tuvu 3 gadiem un nerunā. Itkā uz skaņām reaģēja u.tt, tāpēc aizdomas neradās, ārsti arī, šķiet, nebija pārbaudījuši. Rezultātā viena dakterīte tomēr nolēma, ka jāpārbauda un jā- meitene vājdzirdīga. Tika pie aparātiņa un visai īsā laikā sāka runāt. :)

Dzirdi parbaudijam ar to nav nekadas problemas.
Viss kartiba.
Tikai runas problema. Panemam klat atseviski pec skolas logopedu stimulesanai.
Jo skolas logopeds saka ka viss jadara lenam savadak bernam viss ir par daudz.
Tas man galigi Lukas nepareizi.
Arpuskolas logopeds brinijas ka vina ta uzskata.
Jo mes ari ejam pie citas tautibas logopedistes bet protams jura strada saka valsti.
Domaju varbut kadai maminai ir sada problema ka man un butu jauki ja varetu padalities ar informaciju utt.
18.04.2022 18:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits