Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draugs - sociopāts

 
Reitings 167
Reģ: 23.03.2022
Sveikas, dāmas!
Nāku pie jums pēc padoma, jo pati esmu apmulsusi savās sajūtās.
Jau vairāk kā 7 gadus man ir draugs (pēdējos 3 gadus jau esam pārstājuši būt attiecībās un esam vienkārši draugi), kurš man liek justies slikti, tomēr manos zemākajos punktos ir līdzās vai atbild čatā, atbalstot (vai it kā atbalstot). Katru reizi es jutos arvien sliktāk, kad pāris dienas atpakaļ bija mans zemākais punkts, kad mana pašapziņa vienkārši salūza, uzzinot, ka mans tā saucamais "labākais draugs" stāsta apkārt pārējiem par mani un manām problēmām, sirdssāpēm utt., un sāku domāt, kas varētu pie vainas būt.
Tad nu uzdūros rakstam par cilvēku - sociopātu, kur viņš atbilst visām īpašībām, it īpaši:
- rada sajūtu, ka neesmu pie pilna prāta, sākot apšaubīt savu adekvātumu;
- savas negatīvās darbības, domas pārliek uz mani;
- ik pa laikam dzirdu frāzes kā "cik neizlēmīga, nevarīga, dumja utt. esmu";
- vienmēr izejot uz sarunām, tās beidzas ar izmestu vienaldzīgu frāzi, ka man nekad nav labi, nenonākot ne pie vienas secinājuma;
- plānu izveide un pēc tam to sabojāšana, vainojot mani, ka vispār kaut ko daru;
- baumas, ko stāsta pārējiem (mums ir kopīgi draugi), kas pieņem to kā realitāti, jo man nav jēga stāstīt ( puisis puisim vairāk tic);
- vienmēr piespēlē 3.cilvēku, lai pajautāju kādam domas, ka ar mani kaut kas nav kārtībā.
Bet tajā pašā laikā , to visu noliedzot, runājot mīļi un atkal ievilinot slazdos.
Es zinu, ka no šādiem cilvēkiem turēties pa gabalu, bet šis laiks - 7 gadi - ir reāli daudz. Ar prātu apzinos, kas manu pašapziņu nobrucināja, jo pati pat sāku domāt, ka esmu jukusi, bet melu dzirdēšana mani atsita atpakaļ realitātē.
Ko jūs ieteiktu? Jo šķiet, ka tādu cilvēku nevar izmainīt...
14.04.2022 11:09 |
 
Reitings 618
Reģ: 13.12.2021
Varu ieteikt iet prom un runāt ikdienā ar cilvēkiem, kuriem var uzticēties, ja tādi ir. Nerādīt tādam cilvēkam savas vājās vietas un emocijas. Tev nav jāmēģina izmainīt viņš, bet gan pašai sevi. Draugi varētu būt kā palīgi tam, lai no tādas bedres izvilktu laukā.
14.04.2022 11:17 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Man liekas Tu novel vainu par savam problēmām uz savu draugu, it ka sociopāts.
Kaut arī skaidrs, ka problēma ir tevi - jo tieši Tu šis neveselīgas attiecibas uzturi. Piespiest tevi neviens nevar, tas ir Tavs lēmums.
14.04.2022 11:20 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Atrast sev citus draugus, ar šo pārstāt komunicēt pavisam.
14.04.2022 11:27 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Kāpēc tu turpini komunicēt/draudzēties ar cilvēku,kas tev liek justies slikti?
Tas,ka jūs bijāt attiecībās, nenozīmē,ka jums jāturpina draudzība.
Jāpārtrauc kontaktus un jādzīvo savu dzīvi talāk,nevis jādomā,vai ie iespējams otru kā mainīt.
14.04.2022 11:30 |
 
Reitings 167
Reģ: 23.03.2022
Santa1992 @ 14.04.2022 11:20
Man liekas Tu novel vainu par savam problēmām uz savu draugu, it ka sociopāts.
Kaut arī skaidrs, ka problēma ir tevi - jo tieši Tu šis neveselīgas attiecibas uzturi. Piespiest tevi neviens nevar, tas ir Tavs lēmums.
Es tev daļēji piekrītu, bet katru reizi, kad es normāli viņam paskaidroju, kāpēc, ka es jūtos slikti, viņš TĀ spēj ievilināt atpakaļ, ka ES esmu LABĀKAIS draugs, kuram var uzticēties utt.
Un izskatās, ka žēlojot viņu, ko nemaz nevajag, es daru sev pāri, jo vainīga beigās esmu es :D Tā kā apburtais loks. Jā, ar prātu es saprotu, bet grūtāk to ir izdarīt :(
14.04.2022 11:46 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Tu tikai daļēji piekriti, ka tā ir Tava atbildība par to ar ko Tev komunicet un ar ko ne?
14.04.2022 11:59 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Xenyy @ 14.04.2022 11:46
Es tev daļēji piekrītu, bet katru reizi, kad es normāli viņam paskaidroju, kāpēc, ka es jūtos slikti, viņš TĀ spēj ievilināt atpakaļ, ka ES esmu LABĀKAIS draugs, kuram var uzticēties utt.
Un izskatās, ka žēlojot viņu, ko nemaz nevajag, es daru sev pāri, jo vainīga beigās esmu es :D Tā kā apburtais loks. Jā, ar prātu es saprotu, bet grūtāk to ir izdarīt :(

Neko nevajag skaidrot. Melnais saraksts, bans visur un miers.
14.04.2022 12:03 |
 
Reitings 29
Reģ: 14.03.2022
Beigtais suns un bijušais draugs nav jāvelk līdzi. 7 gadi ir daudz, bet kas par to? Ja nav, tad nav. Pašai vieglāk un pasaule saulaināka.
14.04.2022 12:20 |
 
Reitings 154
Reģ: 17.03.2021
Narcistisks sociopāts. Meitenes jau pateica, ko darīt. Recepte viena. Pārtraukt visus sakarus, nobloķēt, izdzēst un izmest no galvas. Nav viegli, zinu.
Un kaut kas jādara ar savu zemo pašvērtējumu.
14.04.2022 12:23 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Autore,
Ja tu nespēj pārtraukt šo neveselīgo draudzību/attiecības,tad meklē palīdzību pie speciālista.
Un sāc mīlēt sevi un domāt par savu labsajūtu.
14.04.2022 12:43 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ja ir nepatīkami kontaktēties un šī draudzība ir kļuvusi mokoša, tad izeja ir tikai viena - kontakta pārtraukšana. Vai ir citi varianti? Nē.
14.04.2022 23:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits