Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mēnešreizes

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Sveikas!
Gribēju parunāt par sieviešu lietām - mēnešreizēm.
Cik dienas parasti jums ir un kā sāpju ziņā? :) man kādreiz skolas gados bija ļoti sāpīgas, ka kaut vai uz sienas lien, vienreiz aizgāja līdz ātro saukšanai, bet tad pieaugot un izejot dzelzs kursu, sākot nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un kaut cik cenšoties sakārtot režīmu - sāpes mazinājās vairāk ka uz pusi. Tagad iztieku cikla laikā ar vienu ibumetinu.

Vai lietojat tampnus vai paketes un kāpēc?
Es visu dzīvi esmu lietojusi paketes. Nekad tamponus, bet tagad iedomājos, ka varbūt laiks pāriet uz tamponiem? Jo nu vismaz tad var iet peldēt :D un varbūt mazāk jauztraucas par noplūdēm? Es tiešām nezinu, tāpēc jautāju, jo ir bijis, ka paketēm notek pāri, piemeram

Vai varbūt kāda ir mēģinājusi brīnumu - mēnešreižu apaksbikses?
Man godīgi sakot ir bail tās pasūtīt, jo reizēm pāri paketei pārtek un tad iedomājos, ka uzreiz apaksbiksēs sūcas, brrr. Neuzticos. Vai menstruālās piltuves? Tās man šķier baisi ievietot un bail, ka nepatiks sajūtas :D
Un vēl - jums nav sajūta, ka gribas apēst pus cūku(nu ta, ka ļoti gribas ēst ub daudz draņkus tajās dienās? :D, jo man tā ir un tad piepūsta vēdera sajūta un #vissirslikti)
Saprotu, ka katrai individuali, bet labprāt uzklausītu jūsu pieredzes par higēnas lietām un arī sajūtām TO dienu laikā, kas man škie tļoti netaisnīgi sievietei tā mocīties katru mēnesi :D :))
29.03.2022 15:47 |
 
Reitings 113
Reģ: 24.08.2021
sveika! man mēnešreizes ir 6 dienas , diezgan spēcīgas , pirmajā dienā gatava nomirt , nākamajās jau varu dzīvot. lietoju tikai paketes , tamponus nevaru, galva reibst no viņiem. nē, neesmu mēģinājusi ne apakšbikses, ne piltuves , kaut kā neliekas , ka būs mans, ja pat ar tamponu nevaru pastaigāt😀 šajās dienās man apetīte tieši mazinās - varu paēst vienreiz dienā un vairāk negribēsies. varbūt varat padalīties , kā mazinat vēdera sāpes ? izņemot visus medikamentus
29.03.2022 15:57 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lietoju OK.
Mēnešreižu garums 5-6 dienas. Pats cikls 28 dienas.
Pirms tam bija ļoti izteikts pms,pumpas, stipra asiņošana utt. Ar tabletēm tas viss sakārtojās.
Lietoju piltuvi un kad pēdejā cikla diena tad plāno paketi.
29.03.2022 15:57 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
kā mazinat vēdera sāpes ?

Siltas kompreses uz vēdera lejasdaļas. Pirms lietoju tabletes pusaudžu gados, lēju mazajā 0.5 pudelē diezgan karstu ūdeni un aizbāzu aiz apakšbiksēm gareniski zem nabas rajonā un staigāju. Ar lielo džemperi pāri neviens neredzēja :D Pēc tam jau bija termofors.
29.03.2022 16:00 |
 
Reitings 21
Reģ: 11.06.2020
ļoti iesaku vismaz pamēģināt piltuvi! tas galigi nav tas pats kas tamponi. un es personīgi īpaši sāpīgās reizēs taisu dažādus jogas vingrinājumus, kas mazliet atvieglo sāpes. youtube var pameklēt. varu piekrist, ka arī man aktīvākos mēnešos ir daudz vieglākas sāpes nekā tad, ja daudz nekustos.
29.03.2022 16:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3733
Reģ: 31.10.2010
4 dienas. Nezinu, kas ir MR sāpes. Nekad nav sāpējis, ja nu vienīgi pirmajā dienā īsu brīdi pavelk vēderu.
Esmu mēģinājusi gan paketes, gan tamponus, bet palieku pie paketēm. Vienkārši psiholoģiski nepatīk doma, ka iekšā kā korķis stāv asinīm piesūcies tampons. Nejūtos komfortabli.
Man MR laikā nekas nav savādāk kā jebkurā citā dienā. Garastāvoklis atkarīgs no citiem aspektiem, apetīte nepieaug, fiziski un emocionāli jūtos normāli.
29.03.2022 16:02 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
1.
MR vidēji ir 5as dienas,otrā un trešā dienā ir visspēcīgākā. Retu reizi sāp muguras krusti. Tā kā regulāri sportoju,arī MR laikā,tad šīs dienas pārdzīvoju mierīgi.
2.
Nepilnu gadu jau lietoju piltuvīti. Esmu pilnībā apmierināta,vienīgi citreiz besī tas čakarē,kad esmu darbā un nākas iztukšot piltuvīti. Iepriekš lietoju tamponus,jo atceros no pirmsākumiem cik ļoti diskomfortabli jūtos ar paketi,kad piecēlies un liekas,ka viss satek. Brr...Un man mūžīgi gadījās kāda noplūde,lai cik bieži mainītu.
3.
Man parasti nedēļu pirms MR sākas lielā izgāšanās,liekās,ka esmu uzpūtusies. Viss besī un sāp krūtis.
29.03.2022 16:31 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
7-8 dienas, 34-35 dienu cikls, gan pirms un pēc bērna. Pirms bērna bija nāvējošas sāpes, raudāju visas pirmās 4 dienas, negāju uz skolu dēļ šausmīgām sāpēm, neviena zāle nelīdzēja. Pēc bērna - vieglākas, sāpīgas (esmu pieradusi ciest sāpes), bet vismaz kaut ko padarīt var, neguļu kā nosista gultā visu dienu aiz sāpēm. Par cik man mr no 11 gadiem, nenormāli sāpīgas, stipras, sākoties dzemdību kontrakcijām, bija sāpīgi bet ciešami. Esmu dzirdējusi, kā citas pie 1 cm atvēruma mirst nost un prasa epidurālo anestēziju, es pie 4 cm vēl jutos kā... krampji nu krampji, ir bijis tak sliktāk mēnešreižu laikā. Tikai paketes lietoju, nekad neesmu tamponus, piltuves likusi, esmu pret svešķermeņu likšanu savos dzimumorgānos, nē paldies. Mr apakšbiksēm neuzticētos. Es velku parastās mežģīņu apakšbikses, kuras velku pirms mr. LV paketes pārtek, sasmērēju vairākas reizes gaiši zilus džinsus - nakts paketes dienas laikā !!! Mans glābiņš ir UK pakešu krājums, un turpinu tās lietot LV. No LV man der kad nav stiprās dienas, sākot ar vidēja asiņošanas līmeņa ir labas.
29.03.2022 16:39 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
bet tad pieaugot un izejot dzelzs kursu ....- sāpes mazinājās vairāk ka uz pusi. 

Es arī to pašu ievēroju, lai gan dzelzi citu iemeslu dēļ sāku lietot. Agrāk arī varēju pa sienām līst, tagad var teikt ka viss ir gandrīz pilnīgi normāli. Tāpēc iesaku pamēģināt tām, kam līdzīga problēma.
29.03.2022 16:46 |
 
Reitings 244
Reģ: 06.01.2022
Man mēnešreizes pēdējā laikā ir apmēram 3 dienas. Gadu atpakaļ bija 7 dienas visu laiku. Nezinu, kāpēc tā.
Sāp vienmēr, pārsvarā pirmajā un otrajā dienā. Lietoju ibumetinu.
Lietoju tikai paketes. Velku vienmēr 2-3 apakšbikses, lai nesanāk noplūde. Un tas palīdz. Tamponus nesanāk ievietot.
29.03.2022 17:59 |
 
Reitings 2670
Reģ: 17.01.2021
1. Man mēnešreizes ir vidēji 5dienas, pirmās neatceros cik mēnešreizes bija sāpīgas, bet tagad sāpju nav.
2. Jau apmēram gadu lietoju menstruālo piltuvi un priekš manis tā bija labākā izvēle. Pirmajās reizēs bija jāpiešaujās ar ievietošanu, gadījās leakeges, bet palielam, ja nopērk pareizo izmēru un ievieto pareizi viss ir super, līdzīgi kā ar tamponiem, viņu nemaz nejūti dienas laikā, var sportot un darīt visu pārējo, ko vien vēlies.
3. Nedēļu pirms vai pašu mr laikā ir baigie moodswings, esmu daudz emocionālāka, vieglāk aizkaitināmāka. Mr laikā parasti pūšas vēders un tāds kā nogurums.
29.03.2022 20:35 |
 
Reitings 312
Reģ: 29.04.2021
Man parasti ir 4-6 dienas. pēdējās divās dienās tikai neliela smērēšanās. Pirmajā dienā nedaudz velk vēdera lejas daļu, ļoti reti dzeru kautko pret tām sāpēm.
Lietoju tikai tamponus jau gadiem, un netaisos arī to mainīt, paketes šķiet fui gan higiēnas ziņā, gan arī nevarētu paciest - jo viņas tak jūt.
Ēšanas vai garastāvokļa ziņā izmaiņas nejūtu nekādas.
29.03.2022 22:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits