Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīve vienam(-ai) - jauns trends?

 
Reitings 81
Reģ: 25.04.2016
Kas notiek ar mūsu sabiedrību? Vai tiešām taisnība ir tiem, kas uzskata, ka ģimene kā institūcija ir mirusi?
Parunā ar sievietēm, pajautā, kāpēc joprojām viena, neprecējusies, būs atbilde: Un ar ko tad šajos laikos precēties, ar koku? Tagad tādi vīrieši, ka labāk vienai!"
Un vīrieši atbild identiski: Un ar ko tad šajos laikos precēties, ar koku? Tagad tādas sievietes, ka labāk vienam!"
Tehnoloģiskais progress vainīgs, ka sievietei nevajag vīru, lai izdzīvotu, tagad ratiņkrēsliem piekaltā invalīde pie datora nopelnīs ļoti labi, bet vīrietis Youtubā atradīs garšīgas receptes, pavārds vairs nav jāsargā, baterija jau silta, nafig viņam sievu?
Skumji tas viss ir. 70% bijušo klasesbiedru ir atkārtotajās laulībās, visur neuzticība, nevēlēšanās precēties oficiāli, vieslaulības, lēmumi būt childfree, lēmumi labāk dzīvot kopā bez zīmoga, vai vispār - dzīvot vienam, solo, bet ar pretējā dzimuma pārstāvjiem vienkārši šad tad satikties...
Kāpēc tas viss tā, ko domājat?
29.03.2022 13:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Tapēc, ka laiki ir mainijušies. Tagad nevienu nekaunina, ja bērns dzimis pirms laulības. Un kauns arī nav būt savos 20+ bez sievas pie sāna un otrādi. Tagad prioritāte ir finanses. Cilvēks primāri nodrošinās sevi un tad domās par ģimeni. Ne vienmēr, protams.
29.03.2022 13:38 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Pasaule, tehnoloģijas ir plaši pieejamas. Ej dari ko gribi, dzīvo kur gribi, brauc kur gribi. Cilvēki ir sapratuši, ka vairs nav jādzīvo pēc “sabiedrības standartiem”. Visiem nevajag bērnus, vīru/sievu, mašīnu, māju, suni lai būtu laimīgi vai “veiksmīgi”. Laimi var atrast arī citās lietās, ne tikai ģimenē vai materiālajā. Vari priecīgs, viens sēdēt zem palmas un dzert mohito, strādāt attālināti no sava laptopa. Es tikai par.
29.03.2022 13:42 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Jā laiki baigi manijušies pa 30+ gadiem, mani vecāki jau 20+ gados precējās un tā bija norma (80 gados*), ja pēc 30+ nebiji precējies, uz tevi jau šķībi skatijās...
Es personīgi precībām neredzu jēgu (novecojis etaps) jo īpaši kāzām (miskastē izmesta nauda)
Bērniem arī nē (papildus finanses, ierobežota brīvība, lieka atbildība)
Kopdzīve bez atbildības ir nākotne, tikai jāpiedomā pie kontracepcijas lai neiekristu (vasectomy)
29.03.2022 14:03 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
Child-free kustībai nav ne vainas un labi,ka tāda ir,savādāk precētos tikai ķeksīša pēc, pēc tam vēl vairāk nelaimīgu, salauztu ģimeņu.
Man gan otrādāk pat izskatās, ka paralēli šai child-free kustībai ir ļoti topā daudzbērnu ģimenes.
29.03.2022 14:08 |
 
Reitings 81
Reģ: 25.04.2016
PeonyPeony @ 29.03.2022 14:08
Child-free kustībai nav ne vainas un labi,ka tāda ir,savādāk precētos tikai ķeksīša pēc, pēc tam vēl vairāk nelaimīgu, salauztu ģimeņu.
Man gan otrādāk pat izskatās, ka paralēli šai child-free kustībai ir ļoti topā daudzbērnu ģimenes.

Ja turīgs un mīli bērnus... Why not? :) Cita lieta, ka pie šā brīža algām un kā Instagram un citi avoti bojā bērnus un pusaudžus, daudziem liekas, ka pat viens bērns jau ir par daudz...
29.03.2022 14:17 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.05.2020
AnaMandarina @ 29.03.2022 14:17

Ja turīgs un mīli bērnus... Why not? :) Cita lieta, ka pie šā brīža algām un kā Instagram un citi avoti bojā bērnus un pusaudžus, daudziem liekas, ka pat viens bērns jau ir par daudz...

Instagrams vispār ir kā sērga, ļoti daudzas momInfluenceres pat speciāli ražo vēl bērnus, lai tikai pašas noturētos feimā un būtu bērnu IG saturs.
29.03.2022 14:22 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
PeonyPeony @ 29.03.2022 14:08
Child-free kustībai nav ne vainas un labi,ka tāda ir,savādāk precētos tikai ķeksīša pēc, pēc tam vēl vairāk nelaimīgu, salauztu ģimeņu.
Man gan otrādāk pat izskatās, ka paralēli šai child-free kustībai ir ļoti topā daudzbērnu ģimenes.
Kurā vietā viņas ir topā? Drīzāk raritāte
29.03.2022 14:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4282
Reģ: 31.10.2010
Skumji ir tad, ja cilvēks dzīvo pēc kaut kādiem sabiedrības štampiem, ko pats nemaz negrib, bet domā, ka vajag, jo "tā taču dara visi".
29.03.2022 14:32 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Man gan teju visi bijušie klasesbiedri un kursabiedri, kolēģi un radi precējušies vai ir gadiem ilgās, monogāmās attiecībās (šī brīža 28-35 gadnieki). Būt single +/- 30 gadu vecumā man apkārt tomēr ir retums.
29.03.2022 14:34 |
 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Rietumos tas ir daudz biežāk, un pat ne soda 30 gadniekus, bet pat 40 gados tas ir normāli būt neprecētiem, bez bērniem. Es uzskatu, ka jo vairāk maz cilvēku, kas laiž pasaulē nevēlētus bērnus, jo labāk. Jaunā paaudze ir gudrāka palikusi kontracepcijas plašo veidu pieejamībā. Agrāk daudzi precējās un taisīja ģimenes, jo bija spiediens no vecākiem - kad man būs mazbērni? Un tad arī pensijā devās 50 gados, un tiešām bija kam atstāt mazos, ja vecākiem darbs. Tagad daudzi vecvecāki nevēlas vairs pieskatīt mazos, jo pensijā dodas ļoti vēlu, un grib pilnīgi atpūsties.
29.03.2022 15:58 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Kāpēc tas viss tā, ko domājat?

Tāpēc, ka šis ir iespējams:
ar pretējā dzimuma pārstāvjiem vienkārši šad tad satikties...

Ja tiešām būtu tā, ka vai nu precēts vai celibāts, tad laulību būtu daudz, daudz vairāk.
Vispār piekrītu, ka tas ir skumji. Lai gan arī pati piederu pie neprecētajām bezbērnu sievietēm. Vienkārši neesmu tam piemērota, ne mazākajā mērā. Bet ja paklausos citus cilvēkus, tie iemesli mēdz būt tik triviāli... kaut vai tā pati ceļošana, kuras dēļ atsakās no ģimenes veidošanas.
Kā saka, nākamās paaudzes būs daudz konservatīvākas, jo liberālajam/feministiskajam sabiedrības galam nedzimst bērni, šie gēni tiek izņemti no populācijas.
29.03.2022 16:00 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Kā saka, nākamās paaudzes būs daudz konservatīvākas, jo liberālajam/feministiskajam sabiedrības galam nedzimst bērni, šie gēni tiek izņemti no populācijas.

Var jau būt, ka šī tipa sievietes ap 35, kad jūra vairs nebūs līdz ceļiem, vēl pārdomās, tāpat kā vīrieši vēl vēlākā vecumā.
29.03.2022 18:27 |
 
Patīk
Reitings 2086
Reģ: 22.05.2019
AnaMandarina @ 29.03.2022 13:32
Kas notiek ar mūsu sabiedrību? Vai tiešām taisnība ir tiem, kas uzskata, ka ģimene kā institūcija ir mirusi?
Parunā ar sievietēm, pajautā, kāpēc joprojām viena, neprecējusies, būs atbilde: Un ar ko tad šajos laikos precēties, ar koku? Tagad tādi vīrieši, ka labāk vienai!"
Un vīrieši atbild identiski: Un ar ko tad šajos laikos precēties, ar koku? Tagad tādas sievietes, ka labāk vienam!"
Tehnoloģiskais progress vainīgs, ka sievietei nevajag vīru, lai izdzīvotu, tagad ratiņkrēsliem piekaltā invalīde pie datora nopelnīs ļoti labi, bet vīrietis Youtubā atradīs garšīgas receptes, pavārds vairs nav jāsargā, baterija jau silta, nafig viņam sievu?
Skumji tas viss ir. 70% bijušo klasesbiedru ir atkārtotajās laulībās, visur neuzticība, nevēlēšanās precēties oficiāli, vieslaulības, lēmumi būt childfree, lēmumi labāk dzīvot kopā bez zīmoga, vai vispār - dzīvot vienam, solo, bet ar pretējā dzimuma pārstāvjiem vienkārši šad tad satikties...
Kāpēc tas viss tā, ko domājat?

Es neklausos tādus padomus,ka līdz tik un tik gadiem ir jāprecas un jabūt bērniem,katram pašam ir tiesības lemt par tādām lietām savā dzīvē.
Kas gribēs precēsies un arī veidos ģimenes, neskatoties ko un kā dara citi.
Mūsdienās sievietēm ir daudz vairāk iespēju realizēties un gūt panākumus,kā senākos laikos,kad pārsvarā sieviete bij mājas pavarda sargātāja un audzināja bērnus. Un sievietes nav tik ļoti vairs atkarīgas no vīrieša.
29.03.2022 20:17 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Šķiet, ka tāds trends veidojas vai arī tiek daudz un dažādos veidos veicināts. Ja paskatās uz globālistu centieniem, tad LV tas viss tiek ieviests ļoti veiksmīgi. Feministiskās idejas un tas, ka tieši un tikai nauda, brīvība vai karjera ir tās lietas uz ko tiekties un ko sasniegt. Vienmēr ir kas jānopērk, jāsasniedz, kamēr tā vienkāršā cilveka daba tiek piemirsta. Man gan šķiet, ka audzināt bērnus ir lieta, kas jādara katram pēc 30 gadi jau vairs tiešām mav nekas daudz palicis ko izbaudīt kā vien to kā tas ir, ka tagad vari savu dzīves krājumu nodot tālāk. Nav jau bērna audzināšanai nepieciešami milzīgi līdzekļi vai varena karjera. Viss tāpat notiks. Dzīvos un risinās problēmas, kad tās radīsies, savādāk dzīvojot tādā valstī, kur viss iet kā pa spirāli izbīdīties būs grūti, ja tam apakšā nav patiesas motivācijas...
Un kā nekā, lai arī cilvēki dzīvo vieni intīmais aspekts tāpat ir voens no svarīgākajiem jauniešu dzīvē.
31.03.2022 01:08 |
 
Reitings 2077
Reģ: 21.02.2015
Man pašai šķiet, kad visas pasaules valstis būs apceļotas, māja un mašīna nopirktas, viss Tinder izskrullēts, tad kaut kādā ziņā tā child free un relationship free būs jau apnicis. Un tad vinnētāji būs tie, kam tomēr būs tā ģimene. Negribētu būt 40+ bez bērniem, ģimenes un viena kā koks. Tad tiešām kaķis jāņem, jo bērniem, piemeram, par vēlu.
Kopumā piekrītu autorei, ka tāda ir tendence. No vienas puses var teikt, ka tā ir katra paša izvēle, bet būsim godīgi, mēs tiekam iespaidoti no ārpuses! Mediji, kino, slavenības, soc tīkli utt. Pat vadīti savā ziņā, arī, ja nejūtam to un domājam, ka paši izdarām izvēles. Šīs izvēles mums iepriekš jau sagatavo
31.03.2022 09:27 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Pat vadīti savā ziņā, arī, ja nejūtam to un domājam, ka paši izdarām izvēles. Šīs izvēles mums iepriekš jau sagatavo

Muļķības. Tieši tagad visu kladzina ģimene, ģimene, bērni utt. Pat ja paskatās uz slavenāko sievieti pasaulē Kardashinu viņai ir bērni.
Es jau no kādu 10 gadu vecuma negribu bērnus. Televīzija ietekmēja?
Vienkārši cilvēki saprot ka dzīvo tikai vienreiz un grib dzīvi izbaudīt, nevis dzīvot "suburb" rajonā un gadu no gada ar to pašu rutīnu.
Nesaskatu tur neko sliktu. Vai tad uz pasaules cilvēku maz? Vēl kadu vajag kurš piesārņo dabu un pēc 80 gadiem varēs dzīvot ūdens un pārtikas trūkumā?
Mazāk cepties vajag, jo kā piemēram autori ietekmē tas ka man nav vai ir bērni? Vai tas ka es dzīvoju ar kaķiem un vīru divatā... Problēmu dzīvē par maz kā domāt par citu cilvēku dzīvēm?
31.03.2022 09:53 |
 
Reitings 2783
Reģ: 06.11.2021
YaeMiko @ 31.03.2022 09:53

Muļķības. Tieši tagad visu kladzina ģimene, ģimene, bērni utt. Pat ja paskatās uz slavenāko sievieti pasaulē Kardashinu viņai ir bērni.
Es jau no kādu 10 gadu vecuma negribu bērnus. Televīzija ietekmēja?
Vienkārši cilvēki saprot ka dzīvo tikai vienreiz un grib dzīvi izbaudīt, nevis dzīvot "suburb" rajonā un gadu no gada ar to pašu rutīnu.
Nesaskatu tur neko sliktu. Vai tad uz pasaules cilvēku maz? Vēl kadu vajag kurš piesārņo dabu un pēc 80 gadiem varēs dzīvot ūdens un pārtikas trūkumā?
Mazāk cepties vajag, jo kā piemēram autori ietekmē tas ka man nav vai ir bērni? Vai tas ka es dzīvoju ar kaķiem un vīru divatā... Problēmu dzīvē par maz kā domāt par citu cilvēku dzīvēm?

💯💯💯
31.03.2022 10:33 |
 
Reitings 694
Reģ: 18.06.2018
Es pati esmu viena, un puišus daudzus sev apkārt redzu vienus,izvēlas dzīves veidu tikai sev.
Pērk dārgas mašīnas,priecājas par jaunāko iphone,šķiet ka tādi nemaz nepiekristu savu naudu iegūldīt kam kopīgam vai ģimenei, es runāju par sev apkārt novēroto. Visi tendēti uz sevi,kā sevi nodrošināt. Daļēji arī es tāda esmu.
Vēl viens faktors,vismaz mazās pilsētās-kur iepazīties? Ja darbs pārsvarā ir ar sava dzimuma pārstāvjiem,ārpus darba nekā ko darīt.
Man vismaz tā šķiet ka lielpilsētās lielāka iespēja iepazīties un veidot tās ģimenes. Bet visi vairāk vai mazāk tendēti uz sevi. Tādi mani novērojumi.
31.03.2022 10:37 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Bet visi vairāk vai mazāk tendēti uz sevi.

Bet ja tas cilvēks ir tendēts uz sevi vai viņam vajag bērnus? Lai viņs ir tendēts uz sevi, nebūs jāuzaug bērniem bez vecākiem, pamestiem novārtā, un tad viņš arī citu dzīvi netraucē.
31.03.2022 10:54 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Fantasia @ 31.03.2022 10:37
Es pati esmu viena, un puišus daudzus sev apkārt redzu vienus,izvēlas dzīves veidu tikai sev.
Pērk dārgas mašīnas,priecājas par jaunāko iphone,šķiet ka tādi nemaz nepiekristu savu naudu iegūldīt kam kopīgam vai ģimenei, es runāju par sev apkārt novēroto. Visi tendēti uz sevi,kā sevi nodrošināt. Daļēji arī es tāda esmu.
Vēl viens faktors,vismaz mazās pilsētās-kur iepazīties? Ja darbs pārsvarā ir ar sava dzimuma pārstāvjiem,ārpus darba nekā ko darīt.
Man vismaz tā šķiet ka lielpilsētās lielāka iespēja iepazīties un veidot tās ģimenes. Bet visi vairāk vai mazāk tendēti uz sevi. Tādi mani novērojumi.
+ abas puses meklē izdevīgumu.
Es izvēlētos kopdzīvi tikai tad ja tas nekādi neietekmē manu brīvību, finanses.
Respektīvi man vajag smuku meiteni kura neprasa no manis naudu😁 laikam tāpēc es joprojām esmu single..
31.03.2022 10:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits