Tulīt mani varēsiet dēvēt par konspirācijas teorijas piekritēju. 😁
Bet nuu, skatījums uz pārtikas cenām un pieejamību tikai no mana skata punkta. Nedaudz esmu pazīstama ar lauksaimniecības nozari, tādēļ izteikšu tādu nelielu paršreizējo skatījumu no manas puses.
Domāju, ka ir vērts apdomāt, vai nevajag izveidot kādus nelielus pārtikas krājumus uz nākamo rudeni/ziemu. Pirmkārt jau tāpēc, ka Ukraina ir viena no top valstīm, kas baro lielu daļu pasaules. Būtībā, aptuveni 10% no pasaules iedzīvotājiem. Varat parēķināt kāds cilvēku skaits tas ir. Kā pašlaik zināms, tur ir pieņemts likums, ka pārtikas produktus izvest nevarēs līdz 2022.gada beigām. Turklāt - tur pašlaik ir kara darbība, līdz ar to, lauksaimniecība nenotiek tādā apjomā, kā pirmstam.
Otrkārt, dīzeļa cena. Lauksmainiecība balstās uz dīzeļa cenām. Būtībā - visa ēdiena industrīja uz to balstās. Jau tagad kviešu cenas ir divreiz augstākas, kā pirms kara. Esmu dzirdējusi teikumus - labi, neēdīsim maizi, ēdīsim makaronus. Šeit gribu iestarpināt, ka arī makaroni tiem ražoti no kviešu miltiem, tāpat kā, piemēram, kuskuss. Šeit arī varam iestarpināt, ka graudaugi ir galvenā barības viela mājlopiem no kā iegūstam pienu, olas, gaļu. Ja graudaugiem cenas pakāpjas 2x augstāk, tad arī pienam, olām, gaļai cenas aug dubultā, kā minimums. Sliktākajā gadījumā - pārtikas ražotāji/lauksmainieki/lopkoji bankrotē. Vēl viens faktors - minerālmēslu cenu kāpums un to nepieejamība. Arī tas rada papildus neērtības lauksaimniekiem.
Treškārt, par sāli. Pilnīgi loģiski saprotu cilvēkus, kas ir iepirkuši dažas paciņas vairāk sāli. Un šeit iet runa par rupjo sāli! Tā ir galvenā sastāvdaļa, lai cilvēki saglabātu pārtiku. Ja arī pats kaut ko esi izaudzējis un vēlies saglabāt ziemai - bez RUPJĀS SĀLS, nekādīgi. Protams, šeit būs cilvēki, kas teiks - es pats nekonservēju, nopērku veikalā. Bet atcerēsimies, ka arī tiem uzņēmumiem ir nepieciešama rupjā sāls, lai iekonservētu kaut ko. Turklāt, sāls ir mikroelements, ko dod govīm. Bez tā, govis var sākt slimot un nedot tādu atdevi - un atkal, rezultātā, cenu kāpums pienam vai piena apjoma samazināšanās. Vēl par tiem mājlopiem - ir aktivizējusies putnu gripa, kas var novest pie mājputnu masīvas izkaušanas.
Un kopumā, jā, mūsdienās mēs esam ļoti piesaistīti citām valstīm un lielā ziņā esam atkarīgas no tām. Ja kādā no tuvējām valstīm sākas nemieri, tiek aizvērts tirgus, tas ļoti ietekmē arī mūsu valsti.
Protams, izklausos pēc panikas cēlējas, bet šeit vairāk domāts - nenolieciet cilvēkus, kas iepērk par pāris sāls paciņām vairāk, nekā iepriekš. Skataties, ka rudenī nebūs pie tiem pašiem cilvēkiem jāiet lūgt palīdzību. Un iespējams, pēdējais laiks sākt kontektēties ar saviem lauku radiem. 🙃
Un nē, es neesmu sapirkusi pārtikas kaudzes tagad. 😄
Vienmēr iepērku sauso pārtiku mēnesim uz priekšu un arī sāls/cukurs vienmēr stāv mājās ar nelieku rezervi. Vienkārši vēlējos jūs informēt par savu skatījumu uz notiekošo. Liekas, ka nav tas laiks, kad smieties par tiem, kas iepērk rezerves - jo īpaši vecāka gada gājuma cilvēkiem. Viņi badu ir pieredzējuši un gan jau zin uz ko gatavojas.
Protams, karšs var beigties rīt un viss var aiziet vecajās sliedēs, bet kā saku - labāk gatavoties uz ļaunāko, bet sagaidīt labāko, nekā otrādāk. 😁