Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Biznesa uzsākšana un finanses - vai jūs riskētu?

 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Vakar ar draudzeni ilgi diskutējām - viņa ir nonākusi pie dilemmas vai uzsākt savu biznesu. Galvenokārt bremzē finanses. Īsumā par situāciju:
Pašlaik ienākumi ir stabili, pietiek visam un vēl pāri paliek. Ja izlemj, ka uzsāks savu biznesu, tad naudas līdzekļi paliek samērā maz, vismaz sākumā, kamēr nodarbošanās nenes naudu. Nomaksājot visus, visus rēķinus, obligātos maksājumus u.t.m.l. viņai uz rokas tīri priekš sevis - ēdiens, apģērbs, izklaide (manikīrus/frizierus, spa n shit neizmanto ikdienā) paliktu 300 - 400EUR/mēnesī. Viņu šie cipari ļoti uztrauc, saka, ka, piemēram, atlikt ''nebaltam brīdim'' nesanāks. Turklāt cenas visam tiek paceltas.
Es viņu centos uzmundrināt un iedrošināt sakot, ka nu nav tas tik maz. Turklāt pie augstāk minētajiem ''obligātajiem izdevumiem'' ir pieskaitīta arī sporta zāle un zīmēšanas kursi, kas abi kopā mēnesī ir 100EUR un, ja nepieciešams vairāk naudiņas, no kaut kā jau var atteikties. Par konkrēti šī biznesa sākšanu viņa sapņo jau ilgu laiku, tā nav tikko cepta fantāzija, tāpēc gribētos kaut kā iedrošināt. Bet ne es būšu tā ar tiem 300EUR mēnesī, tāpēc varbūt man vieglāk runāt...
Kāds ir Jūsu viedoklis? Varbūt pašas esat bijušas līdzīgā situācijā un varat ko ieteikt?
15.03.2022 11:47 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Lai ietu prom no darba un uzsāktu savu biznesu, vajag pamatkapitālu, tātad iekrājumus. Ja šo iekrājumu nav, tad pamatdarbu pamest nevajag. Jo izdevumi pārsniegs ieņēmumus.
Lai mēģina uzsākt biznesu papildus pamatdarbam, lai tad skatās kā viņai ies. Ne visi iedomātie biznesi nes peļņu uzreiz, citiem paiet gadi, lai gūtu stabilus ienākumus.
Es uzsāku papildus savu biznesu paralēli savam pamatdarbam. Pamatdarbu nepametu un netaisos arī darīt šobrīd, varu apvienot abus.
15.03.2022 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Jā, aizmirsu pieminēt, ka pamatdarbā viņa paliek kamēr bizness nesāks nest stabilus un pietiekamus ienākumus.
15.03.2022 12:13 |
 
Reitings 72
Reģ: 24.04.2021
Cik nu no man pazīstamo pieredzes ir bijis tā, ka veiksmīgi viss sanāk, ja visu enerģiju , laiku liek uz vienu lietu. Ja grib to savu biznesu, tad 100% metas tajā. Un tad veiksmīgi. Ja vēl tomēr strādā vel pamatdarbā, tad nekas bieži nesanāk, jo tad sanak 8 st darbs un tas bizness tik tad, kad laiks sanak. Un tie neko veiksmīgu neizdara un tad beigās saka, ka nevar pamest darbu, ja sākt biznesu.
15.03.2022 12:23 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
keegan @ 15.03.2022 12:13
Jā, aizmirsu pieminēt, ka pamatdarbā viņa paliek kamēr bizness nesāks nest stabilus un pietiekamus ienākumus.

Ko viņa plāno darīt? Rokdarbi? Specifiska nozare? Konsultācijas?
15.03.2022 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Dzidra Zupa @ 15.03.2022 12:38

Ko viņa plāno darīt? Rokdarbi? Specifiska nozare? Konsultācijas?

Grib taisīt apakšveļas zīmolu. Pati visu taisa no A - Z. Cik sapratu tas būtu sākumā, pamats. Ja viss aiziet kā plānots, tad attīstītu tālāk, plašāku sortimentu.
15.03.2022 14:03 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Manuprāt nav nekas neiespējams. Ja paliek savā pamatdarbā, tad vel jo vairāk. Visas lielas lietas sākas pamazām. Turklāt viņa pati tādā gadijumā nosaka, kad paņemt pauzi vai tieši otrādi, kad vairāk jāsāk darboties. Ja jūt, ka tie 400 ir par maz, vienmēr var piekrāt vel un tad turpināt attīstīties. Nav jau jālec iekšā biznesā ar visu savu galvu un jāsāk no nulles bez pamatienākumiem. Manuprāt bailes nevietā. Jādara. Jāmēģina. Tikai tā var redzēt, vai aiziet tas pasākums.
15.03.2022 14:21 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Agrāk šādas lietas padevās un māsa bija galvenā dīdītāja, kas gribēja, lai to pārvēršu biznesā (tajā laikā viņa konsultēja mazos uzņēmējus un bija gatava palīdzēt, piesaistīt finansējumu).
Tā kā man pašai bija vien niecīga šujmašīna un nekas vairāk, sapratu, ka bez pamata kapitāla nekas uz priekšu neies, uz papīra liku tās lietas, kuras man vajag, lai vispār kaut ko sāktu darīt (rakstīju biznesa plāna uzmetumu). Nebiju gatava uzreiz ieguldīties, nedz laika ziņā, nedz finansiāli, jo nezināju vai spēšu apvienot ar darbu un studijām, vai vispār iecerētais sanāks. Tā arī viss tikai palika idejas līmenī un varbūt arī labi, ka tā. Nebūtu nobijusies, kas zina, kādi "šedevri" būtu sanākuši. 😀
Tieši pirms dažām nedēļām paziņa man rādīja savas mammas šūtos tērpus (kleitas, brīvā laika kostīmus), pagaidām tikai sev, taču ja Tavai draudzenei ir TĀĀĀDS talants kā tai sievietei, finansējumu var piesaistīt. Uzreiz nevajag sākt ar blīkšķi, var arī pamazām - vakaros piehaltūrēt, piepelnīties, uzkrāt pieredzi.
Es saku, ka vajag vismaz mēģināt attīstīties! Man prieks skatīties kā paziņas savus darinājumus pārdod dažādās andelēs un tirgus plačos.
15.03.2022 15:29 |
 
Reitings 581
Reģ: 24.01.2022
Jāņem vērā tomēr, ka tuvākajā laikā pirktspēja vairumam saruks. Nedomāju, ka šis ir īstais brīdis ar rokām darinātai apakšveļai (kas pēc noklusējuma nevar būt lēta)
15.03.2022 16:47 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
keegan @ 15.03.2022 14:03

Grib taisīt apakšveļas zīmolu. Pati visu taisa no A - Z. Cik sapratu tas būtu sākumā, pamats. Ja viss aiziet kā plānots, tad attīstītu tālāk, plašāku sortimentu.

Ja viņa strādās pamatdarbā un nodarbosies pati ar apakšveļas šūšanu no A līdz Z, būs smagi. Privātās dzīves nebūs, vakari un brīvdienas jāpavada pie šujmašīnas, jāplāno mārketinga aktivitātes un jāpiesaista klienti. Klients gribēs pusdienas laikā piemērīt apakšveļu, vai viņa to spēs nodrošināt? Viņa prot rasēt tehniskos zīmējumus, skices, dizainu? Varbūt viņai labāk atrastu šuvēju, kura viņas vietā darīs šūšanas darbus? Strādāt pamatdarbā, šūt un visu organizēt, ir sasodīti grūti. Grāmatvedība vēl būs jākārto.
15.03.2022 18:04 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Murka39 @ 15.03.2022 16:47
Jāņem vērā tomēr, ka tuvākajā laikā pirktspēja vairumam saruks. Nedomāju, ka šis ir īstais brīdis ar rokām darinātai apakšveļai (kas pēc noklusējuma nevar būt lēta)

+++
Var uztaisīt sociālo aptauju, cik daudz naudas cilvēki ir gatavi maksāt par ar rokām darinātu apakšveļu, cik bieži pirks, utt.
Uzšūt divus krūšturus mēnesī jau var, bet vai to vajag. Cilvēks ar uzņēmējdarbību nodarbojas, lai pelnītu. Lai pelnītu, ir jāiegulda liela summa starta kapitālā.
15.03.2022 18:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)