Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

CV

 
Reitings 6
Reģ: 14.03.2022
Čau. Ceru uz jūsu izpalīdzīgumu. 😭
Es gribu strādāt h&m. Diemžēl man nav darba pieredzes vispār (man ir 22). Ko lai es rakstu CV sadaļa pie "darba pieredze"? AndeleMandele jau laikam neskaitās, lai arī regulari tur pārdodu un ir pozitīvas atsauksmes.
Ko jus rakstījāt savā pirmajā cv?
14.03.2022 14:23 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Savā pirmajā darba vietā iestājos bez CV, 17gados. Man tur protams nebūtu bijis ko rakstīt, kā tikai kaut kādu neoficiālu tirgošanos kā bērnam. Norādi kursus, prakses vietas, ja tādas ir bijušas.
Manuprāt, pievienojot CV uzraksti labu ievadu vēstulē, pastāstot par sevi, kādas iemaņas, ar ko patīk nodarboties, piemini, ka meklē savu pirmo darba vietu. No tā nav jākaunas.
Otrs variants ir doties uz konkrēto h&m, palūgt veikala vadītāju un aprunāties uzreiz klātienē.
14.03.2022 14:47 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Kad CV uz vakanto darba vietu iesniedzu pirmo reizi, sadaļā "Darba pieredze" minēju četras brīvprātīgā darba pieredzes (tās nebija saistītas ar jomu, kurā vēlējos iegūt darbu). No manas pieredzes - šajā gadījumā to neviens neņēma vērā.
Otrajā reizē, kad uz uzņēmumu sūtīju CV, darba pieredzi neminēju vispār, taču nedaudz detalizētāk aprakstīju prasmes. Darbā (nelielā veikaliņā) pieņēma uzreiz bez pārrunām. Vēlāk ar priekšnieci runājām, kāpēc no 30 pretendentiem mani tā uzreiz bez pieredzes, neraugoties uz to, ka paralēli studēju, pieņēma - patika, ka pratu noformulēt domu, teikumus, norādīt, kādēļ vēlos šo darbu, kādas ir manas stiprās puses. Tā kā ne vienmēr pieredze būs tas svarīgākais, īpaši pārdevēja/konsultanta vakancei.
Ja līdz šim laiku esi veltījusi, lai studētu, tādēļ arī nav darba pieredzes, raksti prakses vietas un galvenos pienākumus tajās. Varbūt aktīvo, pozitīvo darbošanos AndeleMandele var minēt pie interesēm?
14.03.2022 14:48 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Tā arī sūti, ar savu izglītību, prasmēm, valodas zināšanām utt., motivācijas vēstulē pieraksti cik apņēmīga un motivēta esi, ātri mācies jaunas lietas. būs labi!
14.03.2022 14:48 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Tu man šķiet arī esi H&M ierastais darba spēks - gados ļoti jauni cilvēki, studenti, kam visbiežāk nekādas pieredzes arī nav. Tas diez vai būs izšķirošais vai Tevi paņems vai nē. Neskaitot jau minēto par valodām, motivāciju, ātru mācīšanos, ieraksti arī kaut ko par komunikabilitāti (tā kā darbs ar klientiem).
AndeliMandeli noteikti vari rakstīt, īpaši ja esi pārdevusi vairāk kā 2 preces. Tur tāpat ir kaut kāds klientu serviss, spēja īstajam cilvēkam nosūtīt īsto preci u.tml. lietas, kas liecina par kaut kādu spēju cilvēkam patstāvīgi varēt izdarīt ar pārdošanu saistītu darbu.
14.03.2022 14:57 |
 
Reitings 6
Reģ: 14.03.2022
Paldies, meitenes. Mums prakses nebija vispār (lai arī solīja, ka būs), kā arī par brīvprātīgo neesmu strādājusi, izņemot to, ka mācīju vienai omītei rīkoties ar datoru 2 nedēļas 😂
Vai motivācijas vēstulei jābūt garai?
14.03.2022 14:58 |
 
Reitings 6
Reģ: 14.03.2022
29090 @ 14.03.2022 14:57
Tu man šķiet arī esi H&M ierastais darba spēks - gados ļoti jauni cilvēki, studenti, kam visbiežāk nekādas pieredzes arī nav. Tas diez vai būs izšķirošais vai Tevi paņems vai nē. Neskaitot jau minēto par valodām, motivāciju, ātru mācīšanos, ieraksti arī kaut ko par komunikabilitāti (tā kā darbs ar klientiem).
AndeliMandeli noteikti vari rakstīt, īpaši ja esi pārdevusi vairāk kā 2 preces. Tur tāpat ir kaut kāds klientu serviss, spēja īstajam cilvēkam nosūtīt īsto preci u.tml. lietas, kas liecina par kaut kādu spēju cilvēkam patstāvīgi varēt izdarīt ar pārdošanu saistītu darbu.
paldies ☺
14.03.2022 15:00 |
 
Reitings 3481
Reģ: 28.12.2018
Agnyumm @ 14.03.2022 14:58
Paldies, meitenes. Mums prakses nebija vispār (lai arī solīja, ka būs), kā arī par brīvprātīgo neesmu strādājusi, izņemot to, ka mācīju vienai omītei rīkoties ar datoru 2 nedēļas ?
Vai motivācijas vēstulei jābūt garai?

Es teiktu, ne mazak par 250 vardiem un ne vairak pat 400 un lai ir sadalits vismaz 3 dalas/paragrafos, nevis viss viena mudzekli.
Gan jau Google ir daudz paraugu.
Veiksmi!
14.03.2022 15:02 |
 
Reitings 6
Reģ: 14.03.2022
Shayk @ 14.03.2022 15:02

Es teiktu, ne mazak par 250 vardiem un ne vairak pat 400 un lai ir sadalits vismaz 3 dalas/paragrafos, nevis viss viena mudzekli.
Gan jau Google ir daudz paraugu.
Veiksmi!
paldies 👍
14.03.2022 15:04 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Ja nav darba pieredzes, tas nekas. Uzraksti savu CV, iekļaujot visas skolas, datorprasmes, valodas, ja ir kādi kursi bijuši, savas stiprās puses un citas prasmes. Motivācijas vēstulei ir jābūt īsai un kodolīgai, ne vairāk kā puslapai. Sadali rindkopās, iepazīstini ar sevi dažos teikumos, izcel savas labākās īpašības. Neaizmirsti par pareizrakstību un vizuālo noformējumu, lai tavs CV būtu akurāts. Melot gan nevajag savā CV, meli ātri atklājas.
Ja vajag palīdzību CV un motivācijas vēstules koriģēšanā, vari uzrakstīt man privāti, palīdzēšu.
14.03.2022 15:11 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Vasarā plānoju mainīt dzīvesvietu, līdz ar to arī darbu. Šodien aizdomājos, kāda nozīme darba meklēšanā ir Linkedin? Ko savā profila aprakstā labāk iekļaut, neiekļaut, kā mans potenciālais darba devējs mani atradīs?
14.03.2022 15:23 |
 
Reitings 6
Reģ: 14.03.2022
Dzidra Zupa @ 14.03.2022 15:11
Ja nav darba pieredzes, tas nekas. Uzraksti savu CV, iekļaujot visas skolas, datorprasmes, valodas, ja ir kādi kursi bijuši, savas stiprās puses un citas prasmes. Motivācijas vēstulei ir jābūt īsai un kodolīgai, ne vairāk kā puslapai. Sadali rindkopās, iepazīstini ar sevi dažos teikumos, izcel savas labākās īpašības. Neaizmirsti par pareizrakstību un vizuālo noformējumu, lai tavs CV būtu akurāts. Melot gan nevajag savā CV, meli ātri atklājas.
Ja vajag palīdzību CV un motivācijas vēstules koriģēšanā, vari uzrakstīt man privāti, palīdzēšu.
Paldies 🥺 Kad uzrakstīšu, es noteikti došu ziņu
14.03.2022 15:30 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Elisa_M @ 14.03.2022 15:23
Vasarā plānoju mainīt dzīvesvietu, līdz ar to arī darbu. Šodien aizdomājos, kāda nozīme darba meklēšanā ir Linkedin? Ko savā profila aprakstā labāk iekļaut, neiekļaut, kā mans potenciālais darba devējs mani atradīs?

Linkedin ne visi izmanto. Atkarīgs no amata uz kādu kandidēsi. Maziem uzņēmumiem viņš nav aktuāls.
Es personīgi, Linkedin izmantoju, lai atrastu augsta līmeņa speciālistus, kurus pārvilināt. Un vienmēr arī salīdzinu Linkedin informāciju ar CV rakstīto, ļoti bieži informācija nesakrīt.
14.03.2022 15:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)