Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meli CV

 
Reitings 67
Reģ: 10.03.2022
Sveikas, meitenes! Man jautājums par CV pielabošanu, lai tas nedaudz nāktu sev par labu. (Nav runa par klajiem meliem CV)
Vai uzsākot strādāt citā uzņēmumā, viņiem ir iespēja redzēt manu iepriekšējo darba amatu? Cik daudz jaunais darba devējs reāli var pārbaudīt no tā, ko esmu sarakstījusi CV?
Man vienkārši darba amats pirmkārt neatbilst tam, ko darīju darbā un otrkārt nesaskan līdz ar to ar amatiem uz kuriem piesakos tagad.
10.03.2022 10:02 |
 
Reitings 69
Reģ: 11.10.2021
Atkarīgs no tā cik gribēs rakt. Darba devējs var piezvanīt uz iepriekšējo darba vietu un pajautāt kādi bija darba pienākumi/amats un kāda esi kā cilvēks. Varbūt pat Tavaa ieprieksejaa darba vietaa strāda kāds paziņa jaunajam šefam. Pati esmu vadītāja un šādu praksi diezgan bieži piekopju pieņemot jaunus darbiniekus. Vēl par tevi info var pameklēt google/fb. Es ieteiktu labāk nemelot, bet rakstīt kā ir uzsverot īpašības/ pienākumus ko darīji vecajā darba un kas var noderēt jaunajā. Un intervija arī uzvērt, ka varbūt neesi strādājusi tieši to darbu uz kuru piesakies, bet esi gatava jaunām virsotnēm un nebaidies no izaicinājumiem, kā arī mācīties daudz ko jaunu. Citādi pati vari sapīties un var sanākt intervijaa fail.
10.03.2022 10:15 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Jebkurš potenciālais darba devējs var pajautāt atsauksmes no iepriekšējā darba devēja. Ne tikai rakstiski, bet arī pa telefonu - sazinoties ar tavu tiešo vadītāju vai personāldaļu, ja tāda ir.
10.03.2022 10:17 |
 
Reitings 17
Reģ: 09.03.2022
Man priekšniecība zvanīja uz iepriekšējo darbu un jautāja atsauksmes,cik čaklā/slinka esmu,cik daudz spēju un varu izdarīt no saviem pienākumiem. Nu sīki un smalki izprašņāja.
Es neko nepielabotu,rakstītu visu kā ir.
10.03.2022 10:19 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Es atkal zinu puisi, kas totāli safleitēja visu CV un dabūja darbu, ko gribēja. 😁
10.03.2022 10:24 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Ja reālie pienākumi neatbilst amata nosaukumam, tad manuprāt vari rakstīt atbilstošāku nosaukumu, tas nav nekas tāds. Darba devēji arī paši mēdz ar tiem nosaukumiem gan kļūdīties, gan arī speciāli iedot sliktāku nosaukumu, lai mazāk maksātu. Protams, ja biji ''darbinieks'', bet uzskati, ka pildīji menedžera pienākumus un tāpēc raksti ''menedžeris'', tas nederēs.
10.03.2022 10:27 |
 
Reitings 3654
Reģ: 01.03.2022
Pēc manas pieredzes.
Vari melot cik uziet CV, kaut visu pasaku izgudrot, bet viss ir atkarīgs no amata un amatā nepieciešamajām prasmēm.
Tevi var pieņemt labākajā amatā ar vislabāko CV, bet ja reālās prasmes dzīvē neatbilst sarakstītajam, ilgi tajā darbā nenoturēsies.
Protams, ja Tev ir prasmes, tikai nav pieredzes, vai ļoti ātri apgūsti jaunus uzdevumus, visu var iemācīties.
Bet es dzīvē esmu gana redzējusi kandidātus, kurus pieņem darbā, jo muldēt māk labi, bet realitāte ir pavisam cita. Beigās tik plāta rokas un gaida, ka viņus apmācīs, kaut gan viņiem tas jau bija jāzin.
10.03.2022 12:15 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Vienīgais, ko esmu samelojusi, ir svešvalodu prasmes (angļu un krievu - sarunvalodas līmenī). Pieteicos strādāt par gidu muzejā, kur no sākuma norunājām, ka vadīšu ekskursijas tikai latviešu valodā. Pēc mēneša teica, ka būs jāvada arī angliski. Tad gan man gāja kā pa celmiem, jo nekāda sarunvaloda man patiesībā nav.
10.03.2022 13:39 |
 
Reitings 530
Reģ: 16.02.2022
Esmu sarakstījusi un pielabojusi atbilstoši vajadzībai. Mainījusi amata nosaukumus, uzņēmumus, kuros strādāju, periodus. Pati strādāju personāla vadības jomā un redzu, cik tupi personāla cilvēki mēdz atlasīt pirmajai kārtai, izmetot kādu sava iedomātā prieksstata dēļ, līdz ar to neko traģisku tajā nesaskatu. Bet vienmēr jārēķinās, ka var būt kāds pazīstams, var googlē atrast vai sniegt atsauksmes.
Svarīgākais saprast, kādas ir Tavas spējas ieņemajam amatam un vai tās atbilst.
10.03.2022 15:56 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Ja reālie pienākumi neatbilst amata nosaukumam, tad manuprāt vari rakstīt atbilstošāku nosaukumu, tas nav nekas tāds

Es sliecos piekrist šim.
Ja domā likt iekšā lietas, ko reāli neesi darījusi vai sākt nopietni melot- neieteiktu. Var, protams, iziet tas cauri (un droši vien bieži iziet), bet kopumā ātri diezgan saprot- jau intervijas laikā. Tāpat nekad tu nezini, kurš kuru pazīst (un tici man, LV ir maza).
10.03.2022 15:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3731
Reģ: 31.10.2010
Esmu melojusi, ka esmu strādājusi ārzemēs. Toreiz tā vajadzēja. Nedomāju, ka pārbaudīja, jo man neviens neko neteica. Maz ticams, ka darba devējs sazinātos ar ārzemju mazumtirdzniecības veikalu tīklu, īpaši, ja amats ne tuvu nav vadošais.
Par prasmēm gan nemelotu. Nav jēgas, darba prasības jau nav tikai runāšanas līmenī. Būs jādara tas, ko apgalvo, ka māki.
10.03.2022 16:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits