Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
26.03.2022 12:56 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4976
Reģ: 03.11.2012
ShortCut @ 26.03.2022 12:46

Es Tev pilnīgi piekrītu, un man pašai ļoti patīk krievu kultūra, zeme un valoda, uzskatu, ka viņiem ir liels potenciāls. Bet, diemžēl, viņi paši kā nācija jau ilgstoši paši pret sevi sēj tādu attieksmi, kādu ir pelnījuši. Galu galā, Latvijā pat krievu par krievu nedrīkst saukt (pieredze), jo tad tu uzreiz esi nacists un “vispār krievus te apspiež” ?? un tas ir tikai tāds mazs piemērs iz dzīves…
Vaitad Rietumi aiz labas dzīves Krieviju visu laiku sankcionē un negrib nekādas saistības? Varbūt pie vainas tomēr RU valdības agresija, izteikumi un darbības?

Un jāpiemin arī tas, ka Krievija ir gandrīz pilnīgi atkarīga no Rietumiem, grib viņi tam piekrist vai nē…
Bija nesen intervija ar to modes dizaineri no “modnij peregovor”, aizmirsu kā viņu sauca, bet kā viņš teica, ka ko ražo Krievija?! Neko!
Visas mantas ieved no rietumiem - mēbeles, drēbes, aksesuārus, citas preces. Viņš atklāti teica, ka krievi paši neko nav ražojuši, to ir darījušas citas psrs valstis - senāk, nemaz nerunājot par mūsdienām. Bet visiem tā gribas tās Rietumu preces, auto, drēbes utt. un būt eiropeiskiem, bet no tā visa arī sanāk viena liela bezgaumība.
26.03.2022 12:56 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 28.05.2013
Ka tur tiem utainajiem ar to Instagramu? Buzoba arī atpakaļ.🤦🏻‍♀️
28.03.2022 16:43 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Makroo @ 28.03.2022 16:43
Ka tur tiem utainajiem ar to Instagramu? Buzoba arī atpakaļ.??‍♀️
hmmm... dažus storijus noskatījos, mani nepamet sajūta, ka viņa runā starp rindām.
28.03.2022 17:55 |
 
Reitings 416
Reģ: 06.03.2022
Dzidra Zupa @ 26.03.2022 12:56
uz visiem 100% apriebas jau ukrainas pandemija 🤦‍♂️
28.03.2022 18:09 |
 
10 gadi
Reitings 3324
Reģ: 09.10.2009
Vāvere,ej pad*rst kaut kur citur!❤
28.03.2022 19:04 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Mezavavere @ 28.03.2022 18:09
uz visiem 100% apriebas jau ukrainas pandemija ?‍♂️
daudz citās diskusijās netiek apspriesta Ukraina.
28.03.2022 19:14 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Miaa @ 28.03.2022 22:06
Слава Україні! :)
https://twitter.com/politblogme/status/1507975823290216448
https://twitter.com/raczylo/status/1508046216420020225
un? Nebija pelnījuši? Bet vispār krievi paši savējos sašāva.
Krievi mierīgi nošauj mammu, kas bēg ar saviem bērniem. Vai vēl citā gadījumā, tēvs ar paceltām rokām izkāpjot no mašīnas, kliedz, ka tur ir bērni, viņu nošauj.
Kā tiem bērniem tālāk dzīvot, tavuprāt? Iesaki kādu labu padomu, lūdzams.
28.03.2022 22:13 |
 
10 gadi
Reitings 3324
Reģ: 09.10.2009
Oh,please... jau visur pa internetu klīst,ka tas viss ir safabricēts. 😒
Garklāva pat ielika dokumentu,kurā ir dota pavēle izveidot propagandas video,kā Ukrainas armija izrēķinās ar krievu gūstekņiem.. meeh.
28.03.2022 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 3324
Reģ: 09.10.2009
Un cik video gan youtube,gan IG gan FB ar ziņām ka krievi savējos sašauj. Un pat ja tā ir taisnība - lai tik! Ir pelnījuši!
Visi tie stāsti no ukraiņu bēgļiem.. sievietes izvaro bērnu priekšā un nošauj.. pilnīgi pajāt,kas ar tiem krievu armijniekiem notiek. 😒
28.03.2022 22:16 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Miaa @ 28.03.2022 22:06
Слава Україні! :)
https://twitter.com/politblogme/status/1507975823290216448
https://twitter.com/raczylo/status/1508046216420020225

Utainajiem ir dota pavēle, safabricēt video par Ukrainas karavīriem.
P.S. Pat, ja tā ir taisnība, utainie krievu karavīri to ir pelnījuši. Krievi drīkst nošaut mātes ar bērniem un ukraiņi nedrīkstēs iebrucējiem kājās šaut? Vai kā? Ukraiņi palikuši bez elektrības, iziet pagalmā gatavot ēst, lai nenomirtu badā, garām brauc krievi un nošauj viņus. Ģimenes ar bērniem mūk no okupētajiem ciematiem, bļauj, ka mašīnā ir bērni, krievam pohuj, visus nošauj.
28.03.2022 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 3236
Reģ: 29.01.2009
Lasu visu par krieviem, izsūtījumiem. Un kas man personīgi sāp visvairāk, ir tas, ka, diemžēl, ir pa pilnam utubungu latviešu tad un arī tagad, kam skauž un mietu neliek citu panākumi. Uz tādu pamata izsūtāmo saraksti pildījās godam. Es noskatījos par Emīliju Benjamiņu, kā visi tie, kas no viņas barojās, Lācis, vēlāk viņu nodeva. Ka pašiem latviešiem tā Latvijas valsts bija noriebusies un viņi krievus gaidīja, lai amatos tiktu. Mani vecvecāki bija sarakstos tāpēc, ka noplukušie kaimiņi bija viņu māju iekārojuši. Viņiem paveicās paslēpties, bet pēcāk mana mamma ilgus gadus ar to denunciatori vienā darbā strādāja un visus padomju gadus tā vecene ņirgājās. Tad, kad pienāca neatkarība, mamma iespļāva viņai sejā.
Nu lūk, šodien nejauši FB ieveda mani Smana Tautas kalpu lapā, vienkārši apvemties sagribējās. Šim mutere esot izdomājusi ideālo plānu, lai Levita rezidencē bēgļus saliek. Un tad nu komentos latviešu gnīdas piesauc vienu pēc otra, kam esot kur īpašumi, jāņem tik nost. Tā, ka, lūk.
28.03.2022 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 28.05.2013
Miaa @ 28.03.2022 22:06
Слава Україні! :)
https://twitter.com/politblogme/status/1507975823290216448
https://twitter.com/raczylo/status/1508046216420020225
Ja tā ir taisnība, tad žēl nav vispār, ne miligrama.Dabūja pelnīti!
28.03.2022 22:43 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Miaa @ 28.03.2022 22:06
Слава Україні! :)
https://twitter.com/politblogme/status/1507975823290216448
https://twitter.com/raczylo/status/1508046216420020225
kaut ko citu bez propagandas arī lasi?
28.03.2022 22:43 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Mariupoles aplenkuma 27 dienās dzīvību zaudējuši 5000 iedzīvotāju, arī 210 bērni, pirmdien pavēstīja mērs Vadims Boičenko.
Tas ir aptuvenās aplēses un vienā pilsētā.. 😭 neiet tie skaļi kopā realitāti.. Kā tas iespējams 2022.gadā..
Kā vēl kāds to okupantu atbalstītājs var uzdrīkstēties atvērt muti vaļā, lai kaut ko iebilstu, aizrādītu vai attaisnotu.. ko tie cilvēki bija izdarījuši?
29.03.2022 00:03 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Es nesaku, ka krievi malači, ka šauj nost ukraiņus, tikai padalos arī ar cita veida videoklipiem, kas, domājams, šajā diskusijā ir atļauts, ja jau reiz diskusija par Krieviju un Ukrainu. Vai tad ne? Bet, protams, protams, tie visi ir safabricēti. Skaidrs.
Te vēl nesen kāds komentārā minēja, ka pati esmu krievu tautības. Nē, cik nu tālu esmu pētījusi savu dzimtas koku, senčos vieni vienīgi latvieši bijuši, no krieviem ne miņas. Tomēr esmu savulaik kādu laiku dzīvojusi, strādājusi un studējusi Krievijā, kas man ļāva iepazīt ļoti daudz brīnišķīgu cilvēku. Personīgi vispār nepazinu nevienu, kurš būtu atbalstījis vai balsojis par Putinu, taču, ja kā lielisku piemēru ņemam nesenās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, manuprāt, ir naivi domāt, ka krievi patiešām ievēl Putinu vai ka, ja nebūtu Putins, tad vietā nenāktu kāds cits viņam līdzīgais. Kamēr Krievijā, tāpat kā Baltkrievijā, pie varas būs korumpēti ierēdņi un politiķi, un visa valsts sistēma būs, atvainojos, galīgā pa***ā, nedomāju, ka tur jebkad valdīs demokrātija. Līdz ar to es ļoti labi saprotu arī tos, kuri visā šajā situācijā paklusē un nedodas protestos, jo, piedodiet, bet arī es nedotos protestā, ja dzīvotu valstī, kurā mani par dalību protestā var iesēdināt cietumā uz 15 gadiem. Kamēr paši savā ikdienā nesaskaramies ar kaut ko tādu, jo dzīvojam brīvā, demokrātiskā valstī, protams, ir ļoti viegli spriest par to, ko darīt tiem pārējiem. Tagad daudzi mani krievu draugi interesējas par iespējām dzīvot un strādāt citā valstī. Pārmet paši sev, ka nepārcēlās jau ātrāk, taču vienmēr bija licies, ka viss jau būs labi, nāks labāki laiki. Tagad, kad vairs nespēj sadzīvot ar notiekošo, meklē iespējas doties prom, bet, paskat, apkārt netrūkst gana daudz to, kuri saka, ka viņiem jānosprāgst, ka viņi visi ir vainīgi pie notiekošā Ukrainā, ka visiem jādeg elles liesmās, ka visi viņi nolādēti n-tajās paaudzēs, ka, ha ha ha, tā viņiem vajag, ka utainie okupanti vairs netiks ārā no Krievijas un tā tālāk, un tā joprojām. Un te mēs runājam par valsti, kurā dzīvo aptuveni 145 miljoni (!) iedzīvotāju. Un viņi visi - zīdaiņi, bērni, veci cilvēki tai skaitā - ir vainīgi pie kara un viņi visi jānolād vairākās paaudzēs? Tikai tāpēc, ka pasē sadaļā "tautība" rakstīts "krievs"? Piedodiet, bet šo mans prāts nespēj saprast. Var ienīst tos, kuri dod pavēles un tos, kuri labprātīgi (ar uzsvaru uz vārdu "labprātīgi", jo tajā karā dodas arī jauni muļķa puikas, kuri paši nesaprot kāpēc uz turieni dodas) dodas nogalināt cilvēkus svešā valstī. Manis pēc var ienīst arī kaislīgākos Putina atbalstītājus. Un arī no tiem gan jau daudzi viņu atbalsta vienkārši tāpēc, ka propogandas mašīna ir izdarījusi savu darbiņu un viņi nozombēti līdz tādam līmenim, ka vienkārši netic nekam citam. Taču ar putām uz lūpām vēlēt nāvi un nolādēt visus krievus, ir nožēlojami un ciniski, un tā ir naida runa, kura, diemžēl, nevienu neinteresē, tāpēc, ka tagad jau soda tikai tos, kuri atļaujas pateikt kaut ko sliktu par ukraiņiem, bet ne tos, kuri vēl nāvi visiem krieviem bez izņēmuma. Vai arī vāciešus mēs joprojām nolādam vairākās paaudzēs par kaut ko, ko pirms vairākiem gadu desmitiem izdarīja Hitlers? Nu, tas tā, retorisks jautājums.
Kopš sevi atceros, mani vienmēr ir saistījusi krievu kultūra - mūzika, dzeja, kino, neskaitāmi izcili komponisti, dzejnieki, mākslinieki. Krievu valoda manā uztverē ir viena no skaistākajām valodām pasaulē. Valsts ir bagāta ar skaistiem dabasskatiem, pilna ar sirdssiltiem, brīnišķīgiem, parastiem krievu cilvēkiem, kuri ciemiņam šķīvī ielies karstu zupu, glāzītē - vodočku, bet, kamēr ciemiņš ēdīs, rādīs albumus, pilnus ar melnbaltām fotogrāfijām. Zinu, jo esmu tādus cilvēkus satikusi, esmu ar tādiem runājusi, esmu ar tādiem kopā vodočku dzērusi un, klausīdamās kā vecs onka spēlē akordeonu, klausījusies krievu tantiņas stāstus par viņas jaunību. Tāpēc, lai gan manī netek ne kripatiņas krievu asiņu, es dziļi sevī izjūtu šīs valsts kultūru, mīlu cilvēkus, kurus, tur dzīvodama, savā ceļā sastapu. Un, lai gan man sāp notiekošais Ukrainā (un, nē, es neatbalstu karu un/vai Putinu, ko man te cenšas piekabināt), man sāp arī tas drausmīgais naids, kurš vērsts pret krieviem. Gan šajā diskusijā, kurā vienu tautu ceļ uz goda pjedestāla, bet otru nolād trīs paaudzēs, gan citviet. Ukrainā notiek karš, bet pie mums, paldies Dievam, ne. Tad vismaz nesāksim šeit, Latvijā, karot savā starpā. Ja lādēsim un dusmosimies, tad uz tiem, kuri to pelnījuši. Bet nepaliksim par asinskāriem suņiem, kuri gatavi viens otram rīkli pārgrauzt, tikai tāpēc, ka kādam tautība "nepareizā" vai viedoklis neapmierina. Ja reiz esam par mieru, tad arī cenšamies būt par mieru. Un ne tikai tad, kad jāatbalsta Ukraina, bet arī tad, kad jābūt cilvēkiem un cilvēcīgi jāizturas vienam pret otru. Būsim "Par mieru!" ne tikai vārdos, bet arī darbos.
Lai visām/iem jauks vakars!
29.03.2022 00:50 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Miaa @ 29.03.2022 00:50
Es nesaku, ka krievi malači, ka šauj nost ukraiņus, tikai padalos arī ar cita veida videoklipiem, kas, domājams, šajā diskusijā ir atļauts, ja jau reiz diskusija par Krieviju un Ukrainu. Vai tad ne? Bet, protams, protams, tie visi ir safabricēti. Skaidrs.
Te vēl nesen kāds komentārā minēja, ka pati esmu krievu tautības. Nē, cik nu tālu esmu pētījusi savu dzimtas koku, senčos vieni vienīgi latvieši bijuši, no krieviem ne miņas. Tomēr esmu savulaik kādu laiku dzīvojusi, strādājusi un studējusi Krievijā, kas man ļāva iepazīt ļoti daudz brīnišķīgu cilvēku. Personīgi vispār nepazinu nevienu, kurš būtu atbalstījis vai balsojis par Putinu, taču, ja kā lielisku piemēru ņemam nesenās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, manuprāt, ir naivi domāt, ka krievi patiešām ievēl Putinu vai ka, ja nebūtu Putins, tad vietā nenāktu kāds cits viņam līdzīgais. Kamēr Krievijā, tāpat kā Baltkrievijā, pie varas būs korumpēti ierēdņi un politiķi, un visa valsts sistēma būs, atvainojos, galīgā pa***ā, nedomāju, ka tur jebkad valdīs demokrātija. Līdz ar to es ļoti labi saprotu arī tos, kuri visā šajā situācijā paklusē un nedodas protestos, jo, piedodiet, bet arī es nedotos protestā, ja dzīvotu valstī, kurā mani par dalību protestā var iesēdināt cietumā uz 15 gadiem. Kamēr paši savā ikdienā nesaskaramies ar kaut ko tādu, jo dzīvojam brīvā, demokrātiskā valstī, protams, ir ļoti viegli spriest par to, ko darīt tiem pārējiem. Tagad daudzi mani krievu draugi interesējas par iespējām dzīvot un strādāt citā valstī. Pārmet paši sev, ka nepārcēlās jau ātrāk, taču vienmēr bija licies, ka viss jau būs labi, nāks labāki laiki. Tagad, kad vairs nespēj sadzīvot ar notiekošo, meklē iespējas doties prom, bet, paskat, apkārt netrūkst gana daudz to, kuri saka, ka viņiem jānosprāgst, ka viņi visi ir vainīgi pie notiekošā Ukrainā, ka visiem jādeg elles liesmās, ka visi viņi nolādēti n-tajās paaudzēs, ka, ha ha ha, tā viņiem vajag, ka utainie okupanti vairs netiks ārā no Krievijas un tā tālāk, un tā joprojām. Un te mēs runājam par valsti, kurā dzīvo aptuveni 145 miljoni (!) iedzīvotāju. Un viņi visi - zīdaiņi, bērni, veci cilvēki tai skaitā - ir vainīgi pie kara un viņi visi jānolād vairākās paaudzēs? Tikai tāpēc, ka pasē sadaļā "tautība" rakstīts "krievs"? Piedodiet, bet šo mans prāts nespēj saprast. Var ienīst tos, kuri dod pavēles un tos, kuri labprātīgi (ar uzsvaru uz vārdu "labprātīgi", jo tajā karā dodas arī jauni muļķa puikas, kuri paši nesaprot kāpēc uz turieni dodas) dodas nogalināt cilvēkus svešā valstī. Manis pēc var ienīst arī kaislīgākos Putina atbalstītājus. Un arī no tiem gan jau daudzi viņu atbalsta vienkārši tāpēc, ka propogandas mašīna ir izdarījusi savu darbiņu un viņi nozombēti līdz tādam līmenim, ka vienkārši netic nekam citam. Taču ar putām uz lūpām vēlēt nāvi un nolādēt visus krievus, ir nožēlojami un ciniski, un tā ir naida runa, kura, diemžēl, nevienu neinteresē, tāpēc, ka tagad jau soda tikai tos, kuri atļaujas pateikt kaut ko sliktu par ukraiņiem, bet ne tos, kuri vēl nāvi visiem krieviem bez izņēmuma. Vai arī vāciešus mēs joprojām nolādam vairākās paaudzēs par kaut ko, ko pirms vairākiem gadu desmitiem izdarīja Hitlers? Nu, tas tā, retorisks jautājums.
Kopš sevi atceros, mani vienmēr ir saistījusi krievu kultūra - mūzika, dzeja, kino, neskaitāmi izcili komponisti, dzejnieki, mākslinieki. Krievu valoda manā uztverē ir viena no skaistākajām valodām pasaulē. Valsts ir bagāta ar skaistiem dabasskatiem, pilna ar sirdssiltiem, brīnišķīgiem, parastiem krievu cilvēkiem, kuri ciemiņam šķīvī ielies karstu zupu, glāzītē - vodočku, bet, kamēr ciemiņš ēdīs, rādīs albumus, pilnus ar melnbaltām fotogrāfijām. Zinu, jo esmu tādus cilvēkus satikusi, esmu ar tādiem runājusi, esmu ar tādiem kopā vodočku dzērusi un, klausīdamās kā vecs onka spēlē akordeonu, klausījusies krievu tantiņas stāstus par viņas jaunību. Tāpēc, lai gan manī netek ne kripatiņas krievu asiņu, es dziļi sevī izjūtu šīs valsts kultūru, mīlu cilvēkus, kurus, tur dzīvodama, savā ceļā sastapu. Un, lai gan man sāp notiekošais Ukrainā (un, nē, es neatbalstu karu un/vai Putinu, ko man te cenšas piekabināt), man sāp arī tas drausmīgais naids, kurš vērsts pret krieviem. Gan šajā diskusijā, kurā vienu tautu ceļ uz goda pjedestāla, bet otru nolād trīs paaudzēs, gan citviet. Ukrainā notiek karš, bet pie mums, paldies Dievam, ne. Tad vismaz nesāksim šeit, Latvijā, karot savā starpā. Ja lādēsim un dusmosimies, tad uz tiem, kuri to pelnījuši. Bet nepaliksim par asinskāriem suņiem, kuri gatavi viens otram rīkli pārgrauzt, tikai tāpēc, ka kādam tautība "nepareizā" vai viedoklis neapmierina. Ja reiz esam par mieru, tad arī cenšamies būt par mieru. Un ne tikai tad, kad jāatbalsta Ukraina, bet arī tad, kad jābūt cilvēkiem un cilvēcīgi jāizturas vienam pret otru. Būsim "Par mieru!" ne tikai vārdos, bet arī darbos.
Lai visām/iem jauks vakars!

Dažreiz klusums ir lavākā atbilde.
Bet dzerot vodučku ar krievu tautības cilvēkiem un klausoties stāstus to laikam nav sanācis iemācīties.
Nav tāds - Es esmu par mieru!
Ir tikai - Es esmu par Ukrainu vai Krieviju.
Uz diviem krēsliem sēdēt nevar nekad.
29.03.2022 06:38 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Bet uzsvars uz naidu, cik viss forši, ka visi atbalsta tikai ukraiņus un visiem krieviem bez izņēmuma vēl nāvi... Mia, Tev pašai ir tikai viens viedoklis, jo šeit pat vairākkārt daudzas pieminējušas, ka visi krievi nav vainīgi, ka tauta mānīta n-tās paaudzēs, bet Tu to esi veiksmīgi savā komentārā izlaidusi. Pati tikko aizejot pretrunās.
Un jā, vācieši nesa kara noziegumu vairākās paaudzēs. Kamēr vācieši un japāņi bija kara zaudētāji, ar visām izrietošajām sekām, viņi ne tikai maksāja par to, bet uzcēla savu ekonomiku, kamēr krievija spēja nosvinēja tikai savu uzvaras dienu 73 reizes. Viņi nenoliedz noziegumus kurus izdarījis Hitlers un skaļi pauž visu laiku, ka nožēlo. Vai krievija jelkad atzinusi kādu cilvēktiesību pārkāpumu, veikto genocīdu?
Iemācies lasīt visu, kas te rakstīts, ne tikai to, ko gribi redzēt.
29.03.2022 07:50 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Vēl man "patīk", ka latviešu nepatika pret kaut ko tiek pozicionēta kā "naids". Bet tai pat laikā agresīvie krieveļi, kas plēš, rauj karogus, spēja spļaut sejā vecam cilvēkam, slavināt un arbalstīt krievu armiju, priecāties par to, ka lūk tas tiek saukts, nu viņi nav vainīgi, ka dzīvo propogandā.
Tad lūdzu uzskatīt, ka mēs pārējie arī esam savā "propogandas burbulī". Lūdzu, tad priekš abām pusēm vienlīdzīgus noteikumus.
29.03.2022 08:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits