Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Nesaprotu tos cilvēkus, kuri pat pēc 21.gadsimta kara Ukrainā, paliek neitrālā pozīcijā. Man tas nav saprotams. Nevar būt tādas neitrālās pozīcijas un teikt, ka esmu par mieru visā pasaulē. Šajā gadījumā vai nu tu nostājies Ukrainas pusē, vai Putina pusē.
Mūsdienās ir pieejama TIK DAUDZ informācija gan par pirmo pasaules karu, gan par otro pasaules karu, gan par latviešu deportāciju uz Sibīriju, gan ukraiņu masu slepkavībām. Kā var palikt vienaldzīgs šādā situācijā?!
Arī mani senči tika deportēti uz Sibīriju, viņiem atņēma dzīvokļus Rīgas centrā, jo bija inteliģenti un neērti krievu tautai. Puse no maniem senčiem neatgriezās no Sibīrijas, divi nomira ceļā esot, vēl trīs nomira Sibīrijā no bada. Atņēma dzīvokļus, kuros tika iemitināti krievu virsnieki. Mana vecvecāmāte rakstīja dienasgrāmatu, kuru lasot sirds asiņo.
Man šobrīd ir uzplēsta veca rēta, kura atkal asiņo. Putins atkārto vēsturi, kuru cilvēce jau ir piedzīvojusi.
Es visu savu mūžu esmu centusies nākt pretī krieviem, krievu valodu zinu perfekti, runāju, rakstu.. Es ikdienā lasu krievu dzeju, jo tai ir īpaša valoda, sava dvēsele. Man mīļākais teātris līdz šim bija Čehova teātris. Tāpat kā to darījuši daudzi latvieši. Bet šobrīd ir tas brīdis, kad VISI krievi var iet vienkārši DIRST! Viņiem ir bijusi iespēja mainīties, bet tā vietā, viņi ir atgriezušies savā Staļina, Ļeņina laikā, varbūt pat nav atgriezušies, jo nekad no tiem laikiem nav aizgājuši prom.
25.03.2022 23:03 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Es jau gandrīz mēnesi, laikam trīs nedēļas, staigāju ar lenti pie apģērba, Ukrainas karoga krāsās. Cik daudz negāciju esmu saņēmusi.
Šodien bija jābrauc uz Rīgas centru, nolieku mašīnu, eju uz tikšanos. Šaura iela. Knapi divi cilvēki var paiet garām. Uz ietves stāv logu mazgātāji, ar tādiem kā skūteriem, ne skūteriem, uz trijiem riteņiem, aizmugurē liela muca ar ūdeni. Mašīnas brauc abos virzienos. Man jātiek garām. Pieeju un saku, vai var mani palaist?! Uz ko pretī saņēmu: Ti bļeģ latviskaja tvar, suka atsasi i pošla nahuj!
Tas arī īsumā pat krievu kultūru Latvijā.
25.03.2022 23:09 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 28.05.2013
Dzidra Zupa @ 25.03.2022 23:03
Nesaprotu tos cilvēkus, kuri pat pēc 21.gadsimta kara Ukrainā, paliek neitrālā pozīcijā. Man tas nav saprotams. Nevar būt tādas neitrālās pozīcijas un teikt, ka esmu par mieru visā pasaulē. Šajā gadījumā vai nu tu nostājies Ukrainas pusē, vai Putina pusē.
Mūsdienās ir pieejama TIK DAUDZ informācija gan par pirmo pasaules karu, gan par otro pasaules karu, gan par latviešu deportāciju uz Sibīriju, gan ukraiņu masu slepkavībām. Kā var palikt vienaldzīgs šādā situācijā?!
Arī mani senči tika deportēti uz Sibīriju, viņiem atņēma dzīvokļus Rīgas centrā, jo bija inteliģenti un neērti krievu tautai. Puse no maniem senčiem neatgriezās no Sibīrijas, divi nomira ceļā esot, vēl trīs nomira Sibīrijā no bada. Atņēma dzīvokļus, kuros tika iemitināti krievu virsnieki. Mana vecvecāmāte rakstīja dienasgrāmatu, kuru lasot sirds asiņo.
Man šobrīd ir uzplēsta veca rēta, kura atkal asiņo. Putins atkārto vēsturi, kuru cilvēce jau ir piedzīvojusi.
Es visu savu mūžu esmu centusies nākt pretī krieviem, krievu valodu zinu perfekti, runāju, rakstu.. Es ikdienā lasu krievu dzeju, jo tai ir īpaša valoda, sava dvēsele. Man mīļākais teātris līdz šim bija Čehova teātris. Tāpat kā to darījuši daudzi latvieši. Bet šobrīd ir tas brīdis, kad VISI krievi var iet vienkārši DIRST! Viņiem ir bijusi iespēja mainīties, bet tā vietā, viņi ir atgriezušies savā Staļina, Ļeņina laikā, varbūt pat nav atgriezušies, jo nekad no tiem laikiem nav aizgājuši prom.
lasīju ļoti labu salīdzinājumu- vai nu tu esi stāvoklī vai tu neesi, tu nevari būt pa vidam. Tas ir tieši tas pats, vai nu par Ukrainu,vai nu par Krievu. Nevar būt pa vidu. Tā tas nestrādā!
Jā, man šodien arī atmiņā attausa vecvectēva stāstītais par izsūtīšanu uz Sibīriju. To visu ceļu, viss kas noticis vagonos, Sibīrijā.
Mans prāts to vienkārši nespēj saprast, kā cilvēks cilvēkam to spēj nodarīt.
25.03.2022 23:12 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Makroo @ 25.03.2022 23:12
lasīju ļoti labu salīdzinājumu- vai nu tu esi stāvoklī vai tu neesi, tu nevari būt pa vidam. Tas ir tieši tas pats, vai nu par Ukrainu,vai nu par Krievu. Nevar būt pa vidu. Tā tas nestrādā!
Jā, man šodien arī atmiņā attausa vecvectēva stāstītais par izsūtīšanu uz Sibīriju. To visu ceļu, viss kas noticis vagonos, Sibīrijā.
Mans prāts to vienkārši nespēj saprast, kā cilvēks cilvēkam to spēj nodarīt.

Man vēl sanāca pabūt kopā ar maniem radiniekiem, kuri atgriezās no Sibīrijas. Viņu stāstītais ir prātam neaptverams. Kā viņi ēda egļu čiekurus un skujas, dzīvoja mājā bez logiem, sedzās ar salmiem, lai izdzīvotu. Kā krievi ņirgājās par viņiem un lika skatīties kā viņi ēd siltu zupu.
25.03.2022 23:21 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
Dzidra Zupa @ 25.03.2022 23:03
Nesaprotu tos cilvēkus, kuri pat pēc 21.gadsimta kara Ukrainā, paliek neitrālā pozīcijā. Man tas nav saprotams. Nevar būt tādas neitrālās pozīcijas un teikt, ka esmu par mieru visā pasaulē. Šajā gadījumā vai nu tu nostājies Ukrainas pusē, vai Putina pusē.
Mūsdienās ir pieejama TIK DAUDZ informācija gan par pirmo pasaules karu, gan par otro pasaules karu, gan par latviešu deportāciju uz Sibīriju, gan ukraiņu masu slepkavībām. Kā var palikt vienaldzīgs šādā situācijā?!
Arī mani senči tika deportēti uz Sibīriju, viņiem atņēma dzīvokļus Rīgas centrā, jo bija inteliģenti un neērti krievu tautai. Puse no maniem senčiem neatgriezās no Sibīrijas, divi nomira ceļā esot, vēl trīs nomira Sibīrijā no bada. Atņēma dzīvokļus, kuros tika iemitināti krievu virsnieki. Mana vecvecāmāte rakstīja dienasgrāmatu, kuru lasot sirds asiņo.
Man šobrīd ir uzplēsta veca rēta, kura atkal asiņo. Putins atkārto vēsturi, kuru cilvēce jau ir piedzīvojusi.
Es visu savu mūžu esmu centusies nākt pretī krieviem, krievu valodu zinu perfekti, runāju, rakstu.. Es ikdienā lasu krievu dzeju, jo tai ir īpaša valoda, sava dvēsele. Man mīļākais teātris līdz šim bija Čehova teātris. Tāpat kā to darījuši daudzi latvieši. Bet šobrīd ir tas brīdis, kad VISI krievi var iet vienkārši DIRST! Viņiem ir bijusi iespēja mainīties, bet tā vietā, viņi ir atgriezušies savā Staļina, Ļeņina laikā, varbūt pat nav atgriezušies, jo nekad no tiem laikiem nav aizgājuši prom.

Cilvēki, ļoti daudzi, ir bez mugurkaula,jo grib izpatikt visiem un domā par savu labumu..Pilns internets par to,ka sankcijas un tie cilvēki to nav pelnījuši...Bet Ukraina karu ir pelnījusi?Brīvību no šiem nezvēriem nav pelnījusi? Šis ir iemesls kādēļ nespēju saprast mūsdienu "toleranto" sabiedrību,kas pieņem visu un pārmet tiem,kas to nedara. Diemžēl tikai ar nežēlīgiem paņēmieniem var cilvēkiem kaut cik atvērt acis un pat tas pilnībā šobrīd nestrādā.
Ir situācijas kur var atrast vidusceļu, bet karš nebūs tas gadījums. Protams,ka zaudētāji IR visi. Kamēr karš brutāli neietekmēs "tolerantos" cilvēkus vai lodes nelidos virs viņu galvām, tikmēr viņi dzīvos savās ilūzijās.
Man ir kauns lasīt ko man pazīstami cilvēki un rajona FB grupā cilvēki raksta.Cilvēki ir ne tikai neizglītoti, bet arī egoistiski. Karš atstāj sekas uz visu pasauli ne tikai uz Ukrainu, bet liela daļa to līdz šai dienai nesaprot.
25.03.2022 23:25 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Man sirds sāp katru gadu, kas ir izsūtījumu piemiņas diena. Bet, šogad pavisam skumji. Īpaši kontekstā, ka krieviem nekad netika pieprasīta atbildība, viņi nekad neatvainojās par izdarīto, nesamaksāja nevienu kompensāciju, nenotiesāja nevienu slepkavu.. viņi bija atbrīvotāji. Tagad mēs visi esam liecinieki kā viņi atkal atbrīvo.
Man ir bail kā tas viss beigsies. Ko padarīs viņiem, ja viņi pateiks, ka neko nezina, paši ukraiņi vainīgi? Kā pieprasīs atbildību? Kā? Man bail, ka viņi atkal izspruks.. jā, Eiropa palīdzēs atjaunot utt.
Bet vai krievs vienreiz par visām reizēm uzņemies atbildību par izdarīto?
25.03.2022 23:25 |
 
Reitings 35700
Reģ: 11.02.2015
Es arī uzskatu, ka krievi kā nācija - vēsturiski, saknē un šobrīd tas ļoti labi pierādās - ir sučkas 😬
Un mēs jau arī savu vēsturi neesam viņiem piedevuši. Kā var piedot, ja pat nenožēlo? Neatzīst, ka tas būtu noticis. Tāpat kā šobrīd Ukrainā. Ilgi esam bijuši pārāk toleranti pret tiem krieviem, kas Latvijā neintegrējas.
Man arī ir dzimtas stāsti ar šo saistīti, un tas ir drausmīgi. Vēsture principā atkārtojusies.
Es vairāk neturpināšu šo tēmu, tas tāpat pa lielam neko nedod. Bet nu es ļoti ceru, ka šis karš pret viltus ziņām, vienalga kādā tēmā un kas tās neizplatītu, neaizies mums pašiem kā pilnīgākā Krievijas propoganda. Jo tā valdībai ir vieglāk nodot viņuprāt tautai vajadzīgo naratīvu. Un bez iebildumiem - pat vārdiskiem, idejiskiem.
Jo vienmēr taču ir un būs idioti. Cilvēki, kuri pašsaprotamas lietas netver. Mūsu pašu latviešu kirpiči, kur var apbrīnot domas, kādās dzīvo, paralēlo pasauli.
Bet....to nedrīkst aizliegt "no augšas", kamēr tas tiešā veidā kādam citam netraucē. Tikai "sniega bumbas" efekts kā arguments man nav pieņemams demokrātijas vidē.
P.s. ja nav tā noķerams galvenais mesidžs..es runāju par vārda brīvību, kas ir demokrātijas stūrakmens. Kaut vai man nepatīk personīgi, bet nav īsti pareizi "aizliegt" valstiskā līmenī sākt aizliet pretējus, t.i., krievu propogandistu viedokļus. To pašu dara arī Krievija.. tikai uz pretējo pusi - rietumus atbalstošos viedokļus...
25.03.2022 23:30 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Arī mani senči tika deportēti uz Sibīriju, viņiem atņēma dzīvokļus Rīgas centrā, jo bija inteliģenti un neērti krievu tautai. Puse no maniem senčiem neatgriezās no Sibīrijas, divi nomira ceļā esot, vēl trīs nomira Sibīrijā no bada.

Es tā mēdzu iedomāties, vai tik mums Latvijā nebūtu bijis labāk ar attīstību un vispārējo iedzīvotāju izglītības līmeni, ja tā daļa latviešu inteliģences nebūtu iznīcināta :(
25.03.2022 23:45 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
tājaugan @ 25.03.2022 23:45

Es tā mēdzu iedomāties, vai tik mums Latvijā nebūtu bijis labāk ar attīstību un vispārējo iedzīvotāju izglītības līmeni, ja tā daļa latviešu inteliģences nebūtu iznīcināta :(
daļa aizbēga, daļu nogalināja. Kaut kas jau palika, kas mācēja klusām vai kaut kā izlavierēt.
Un krievs to darīja mērķtiecīgi un ar nolūku.
Ļoti, ļoti žēl.
26.03.2022 00:17 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
P.s. ja nav tā noķerams galvenais mesidžs..es runāju par vārda brīvību, kas ir demokrātijas stūrakmens. Kaut vai man nepatīk personīgi, bet nav īsti pareizi "aizliegt" valstiskā līmenī sākt aizliet pretējus, t.i., krievu propogandistu viedokļus. To pašu dara arī Krievija.. tikai uz pretējo pusi - rietumus atbalstošos viedokļus...

Es saprotu, ko Tu domā ar šo. Saprotu tavas bažas par tālejošākām sekām, kas var veidoties nākotnē konkrēti mums. Es arī saprotu Tavu nostāju par karu. Ka ne jau Tu gribi aizstāvēt kaut kādā veidā krievu agresiju, bet mediju pastāvēšanu un pieejamību kā tādu un to būtību.
Vārda brīvība tautas varas kontekstā, vara pieder katram no mums,katrs var izteikties un iegūt informāciju, kādu pats vēlās. Vārda brīvība - ceturtās varas izpausmē. Bet nekad nevar būt ilgi tas zelta vidus ceļš, gluži kā nevar visus bērnus ar vienām metodēm izaudzināt vienādus bērnus. krievija ir īpašs gadījums- tur nav tautas vara, vārda brīvība, valsti vada viena kliķe, kas regulē gan lēmējvaru, izpildvaru un tiesu varu, kuras nav neatkarīgas, bet gan pilnībā pakļautas valstī esošajai kliķei, es pat nevaru teikt vadošajai kliķei, jo visas kaut kādas jaunās veidojošās līdzās, tiek brutāli iznīcinātas un visus medijus, kuri ir pilnībā pakļauti valdošajai ideoloģijai. Ja būtu krievija demokrātiska, nebūtu nekādu vispār problēmu ne krievijai, ne pasaulei un viņiem pašiem nebūtu 18mlj nabadzīgo iedzīvotāju.
Mums ir aizliegti kanāli, bet nav piemērojams nekāds sods, ja es tomēr atrodu veidus kā redzēt vai klausīties. Padomju laikos zviedrijas radio varēja klausīties īsu brīdi, lai nepārtver signālu un nenoķer.
Aizliedz šodien, jo rīt var būt par vēlu. Mediji bijs platforma, kur neviens neko nedarīja. Nē, nu saprotu kāpēc, jo nu no mums tak neviens to sviestu neskatījās. Labi, man mājās tētis skatījās krievus visu laiku, bet viņš ir latvietis, dzimis sibīrijā, bet nekad nav bijis pret Latviju, viņš arī vienmēr pasūtīja laikrakstus latviešu valodā un dzīvoja latviešu mediju vidē. Bet liela daļa dzīvoja tikai tajā krievijas mediju vidē un iedomājies, ka ceturtā vara ir citas valsts veidota vara, pie tam naidīgi noskaņota. Tas ir tas pats, ja mūsu tiesā būtu krievijas tiesneši salikti, kā viņi lemtu mūsu tiesas? Vai policisti, kā viņi izmeklētu? Likumdevēju varā Saeimā jau ir krievijas interešu varas augoņi, zinām, ko viņi saka par okupāciju, par Sibīriju, par mūsu patriotismu utt.
Es tomēr uzskatu, ka tas bija drauds mūsu demokrātijai, kad eskalējies šobrīd, kad bija krietni par vēlu, tāpēc tika nogriezts kā ar nazi. Vairs jau nav ko skaidrot. Es pat nenojaušu, kas reāli notiek karā. Iespējams, ka mēs tomēr esam fucking tuvu pasaules iznīcināšanai, par ko sāks runāt tikai pēc desmit gadiem kāds skaļi.
Kāpēc te jārunā, lai zini, ka neesi vienīgais, kam sāp, jo visi cenšās joprojām tolerēt, nevis teikt, ka putins suuds, bet gan to, ka visi krievi nav vainīgi, uz šito putļeristi izbraucot sveikā kā to darījuši visus pēdējos 80 gadus. Un cikliski atgriežoties atkal, ka krieveļi dur dunčus mugurā.
Lai latvietis nejūtās ne mazāk vainīgs, ka ir latvietis, ka ir latviešu valoda. Mums ir pilnīgi tādas pašas tiesības runāt un atcerēties 25.martu kā krieviem 9.maiju. Tikai nez kāpēc apvainojas viņi par to, ko mēs tur ņemamies. Latviešu karodziņa uzlikšana nav nacisms, kā grib to mums iebarot. krievijas mediju vara iebarojusi ienīst latviesu visas šīs izpausmes un grib caur krieveļiem panākt, lai mēs baidāmies, jūtamies vainīgi, jo mums taču jatolerē ar krieveļiem. Tikai tā tolerēšana ir vienvirziena.
26.03.2022 07:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4976
Reģ: 03.11.2012
Varu pateikt godīgi, latvieši ir pārāk iecietīgi un toleranti pret krieviem.
Vakar biju vēstniecībā taisīt dokumentus, visi stāvām un gaidam pierakstu, katrs jaunpienācējs sasveicinās, apjautājas, kurš pēc pieraksta pēdējais utt. Viss tā teikt solīdi!
Tad atsperas viena krievušķa (citādāk to sievišķi nenosaukt) , meitai pasi vajagot, pieraksta nav, bet atnākusi nagla taisīt. Un te kārtējo reizi ir piemērs kā notiek vienmēr Latvijā, viņa saka “es tikai paprasīt” un ieiet kabinētā. Pēc minūtes viņu izmeta ārā, jo Vācija tomēr nenotiek kā Latvijā un likums paliek likums, par ko man liels prieks, jo Latvijā viņa būtu pieņemta, ar visu to, ka nav pieraksts kā jau “parasti”. Nu lūk, izmeta viņu ārā, viņa vēl balsi sāk pacelt, lai klausoties, ko viņa saka, vēstniecības pārstāvis viņai skaidro, ka nav pieraksta, nav pases. Bet viņa tik bļauj un viņai viss pie kājas, jo redz viņas bērnam vajagot pasi…
Un cik nav tādi gadījumi bijuši arī Latvijā, tikai Latvijā visi ir pārāk iecietīgi vai arī noguruši cīnīties ar to briesmīgo bezkaunību..
26.03.2022 08:26 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Dzidra Zupa @ 25.03.2022 23:21

Man vēl sanāca pabūt kopā ar maniem radiniekiem, kuri atgriezās no Sibīrijas. Viņu stāstītais ir prātam neaptverams. Kā viņi ēda egļu čiekurus un skujas, dzīvoja mājā bez logiem, sedzās ar salmiem, lai izdzīvotu. Kā krievi ņirgājās par viņiem un lika skatīties kā viņi ēd siltu zupu.
man vecmamma stāstija, ka viņiem vagonā bijs pudele, kurai bija striķīts apsiets, netīra, netīra, jo nebija kur nomazgāt. Kad apstājās vilciens kaut kur, kur bija grāvis malā, viņi meta to ārā, lai kaut kādu ūdeni dabūtu.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=529203865237896&id=100044448613436
Tā ir daļa Latvijas
26.03.2022 09:00 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Šis ir brīdis, kad mums visiem ir jābūt maksimāli saliedētiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir parastie cilvēki, baņķieri, vai valsts vīri. Mums ir jāfokusējas uz 2 galvenajām lietām: maksimāls Ukrainas atbalsts, kā arī citādu viedokļu apklusināšana. Pirmā izpildei cilvēki devās gājienos, savukārt otrā - jau, paldies dievam, ir ieviesta runas policija, kas sodīs jebkuru nepareizu komentētāju portālos.
26.03.2022 09:30 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Dzidra Zupa @ 25.03.2022 23:09
Es jau gandrīz mēnesi, laikam trīs nedēļas, staigāju ar lenti pie apģērba, Ukrainas karoga krāsās. Cik daudz negāciju esmu saņēmusi.
Šodien bija jābrauc uz Rīgas centru, nolieku mašīnu, eju uz tikšanos. Šaura iela. Knapi divi cilvēki var paiet garām. Uz ietves stāv logu mazgātāji, ar tādiem kā skūteriem, ne skūteriem, uz trijiem riteņiem, aizmugurē liela muca ar ūdeni. Mašīnas brauc abos virzienos. Man jātiek garām. Pieeju un saku, vai var mani palaist?! Uz ko pretī saņēmu: Ti bļeģ latviskaja tvar, suka atsasi i pošla nahuj!
Tas arī īsumā pat krievu kultūru Latvijā.

Es jūnijā dodos uz divām nedēļām ciemoties Latvijā. Arī man ir plānā piespraust karodziņu. Un rēķinos, ka varētu būt komentāri. Lai saka ko grib. Atbalstam vienmēr nav jābūt skaļam. Tam vienkārši jābūt.
26.03.2022 09:36 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Bjork @ 26.03.2022 09:00
man vecmamma stāstija, ka viņiem vagonā bijs pudele, kurai bija striķīts apsiets, netīra, netīra, jo nebija kur nomazgāt. Kad apstājās vilciens kaut kur, kur bija grāvis malā, viņi meta to ārā, lai kaut kādu ūdeni dabūtu.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=529203865237896&id=100044448613436
Tā ir daļa Latvijas

Amorālie krievu kropļi, savādāk šādus cilvēkus nevar nosaukt. Gadiem dzīvo savā propagandas burbulī un neredz kas notiek pasaulē.
Ja jau tā Krievija tik laba, ko viņi visi nebrauc un nedzīvo tur, bet dzīvo sliktajā Latvijā kura draudzējas ar Ameriku. Vemt gribas no šādiem krieviem.
26.03.2022 10:08 |
 
Reitings 413
Reģ: 06.02.2022
Man diemžēl arī ir krievu radi, laikam jau minēju, kuri vienmēr kaukuši cik Latvijā briesmīga dzīve, tikai jāpiebilst, ka neviens no viņiem nekad nav strādājis normālu darbu, pamatā tikai sēdējuši uz pabalstiem, kuru tie briesmīgiem latvieši viņiem sponsorē.
Bērnībā nācās iet pie ciemos,tad vēl krievu valodu īsti nesapratu, bet sapratu to,ka viņu bērni,mani vienaudži, apsaukāja mani par "tupaja latishka", kopš tā laika bija diezgan liels riebums pret krieviem un krievu valodu kā tādu.
Vidusskolas gados sanāca pastrādāt viesu apkalpošanā, kur kolektīvā bija pāris ļoti jaukas ukraiņu sievietes un, lai cik smieklīgi nebūtu, tieši viņām jāpateicas, ka iemācījos krievu valodu tekoši. 😄
26.03.2022 10:15 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Bet vai krievs vienreiz par visām reizēm uzņemies atbildību par izdarīto?

Vai ne? Neizskatās. Arī šeit dzīvojošie krievvalodīgie brec par to, ka amerikāņus neviens neapsaukaja un nevainoja par ASV īstenotājiem kariem utt. "Whataboutisms" pilnā sparā.
26.03.2022 11:26 |
 
Reitings 23
Reģ: 02.03.2022
Krievs atbildību neuzņemsies, priekš kam? Es tepat Latvijā klausos, ko saka krievi, kuri te ir dzimuši, man naida ugunīs deg katra šūna (lai gan pašai visa ģimene krievi, bet es nevaru vairs toleranti pret krieviem kā tādiem izturēties). Arī par valodu nekad neesmu neko teikusi, bet joptvaj, tiešām visa sava mūža laikā nevar iemācīties valsts valodu? Ja man te valstī viss riebtos, tad es aizbrauktu tur, kur viss ir lieliski… tāpēc nesaprotu, kāda sūū pēc nevar aizbraukt savu rašu parašu un tur baudīt to visu… Es, personīgi, esmu gatava iemaksāt kaut kādā ziedojumu fondā, lai viņiem tur nodrošinātu pirmos trīs dzīves mēnešus, tad lai deportējas laimīgi un beidz te kaukt. Tiešām esam bijuši ļoti toleranti, bet es ceru, ka mūsu domāšana sāks mainīties un neļausim vienkārši sev vairs kāpt uz galvas.
Tie urlas arī nesaprot, ka atbrīvotāji atnāks un nošaus viņu ģimenes un “atbrīvos” no mājām un ģimenes… tad gan jau dziedās citu dziesmu, bet nu ja rašā viss paliks pa vecam, tad gaidīsim arī atbrīvotājus pie mums drīzumā. 👌👌👌
26.03.2022 12:23 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
ShortCut @ 26.03.2022 12:23
Krievs atbildību neuzņemsies, priekš kam? Es tepat Latvijā klausos, ko saka krievi, kuri te ir dzimuši, man naida ugunīs deg katra šūna (lai gan pašai visa ģimene krievi, bet es nevaru vairs toleranti pret krieviem kā tādiem izturēties). Arī par valodu nekad neesmu neko teikusi, bet joptvaj, tiešām visa sava mūža laikā nevar iemācīties valsts valodu? Ja man te valstī viss riebtos, tad es aizbrauktu tur, kur viss ir lieliski… tāpēc nesaprotu, kāda sūū pēc nevar aizbraukt savu rašu parašu un tur baudīt to visu… Es, personīgi, esmu gatava iemaksāt kaut kādā ziedojumu fondā, lai viņiem tur nodrošinātu pirmos trīs dzīves mēnešus, tad lai deportējas laimīgi un beidz te kaukt. Tiešām esam bijuši ļoti toleranti, bet es ceru, ka mūsu domāšana sāks mainīties un neļausim vienkārši sev vairs kāpt uz galvas.
Tie urlas arī nesaprot, ka atbrīvotāji atnāks un nošaus viņu ģimenes un “atbrīvos” no mājām un ģimenes… tad gan jau dziedās citu dziesmu, bet nu ja rašā viss paliks pa vecam, tad gaidīsim arī atbrīvotājus pie mums drīzumā. ???
tieši to krieveļu dēļ cieš arī slāvu tautības cilvēki, kas nes pozitīvās lietas, kas ir slāvu kultūrā, kas zin valsts valodu, pieņem tradīcijas un grib dzīvot normālu dzīvi un attīstīties, vienu mērķu labā- labākai dzīvei un bērnu nākotnei. 💚
Iedomājaties, cik daudz zinātņu cilvēki sasniegtu no krievijas, ja Rietumi viņiem būtu atvērti, tehnoloģijas, informacija, kāds labums būtu visai cilvēcei. Jo tur ir arī ļoti inteliģenti cilvēki.
26.03.2022 12:33 |
 
Reitings 23
Reģ: 02.03.2022
Bjork @ 26.03.2022 12:33
tieši to krieveļu dēļ cieš arī slāvu tautības cilvēki, kas nes pozitīvās lietas, kas ir slāvu kultūrā, kas zin valsts valodu, pieņem tradīcijas un grib dzīvot normālu dzīvi un attīstīties, vienu mērķu labā- labākai dzīvei un bērnu nākotnei. ?
Iedomājaties, cik daudz zinātņu cilvēki sasniegtu no krievijas, ja Rietumi viņiem būtu atvērti, tehnoloģijas, informacija, kāds labums būtu visai cilvēcei. Jo tur ir arī ļoti inteliģenti cilvēki.

Es Tev pilnīgi piekrītu, un man pašai ļoti patīk krievu kultūra, zeme un valoda, uzskatu, ka viņiem ir liels potenciāls. Bet, diemžēl, viņi paši kā nācija jau ilgstoši paši pret sevi sēj tādu attieksmi, kādu ir pelnījuši. Galu galā, Latvijā pat krievu par krievu nedrīkst saukt (pieredze), jo tad tu uzreiz esi nacists un “vispār krievus te apspiež” 🙈🤯 un tas ir tikai tāds mazs piemērs iz dzīves…
Vaitad Rietumi aiz labas dzīves Krieviju visu laiku sankcionē un negrib nekādas saistības? Varbūt pie vainas tomēr RU valdības agresija, izteikumi un darbības?
26.03.2022 12:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits