Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Par valodu runājot. Es strādāju ārzemēs. Man te apkārt daudz poļu, krievu, latviešu. Ja man būtu jāsarindo secībā, cik gribētāju ir macīties angļu valodu, jo šeit dzīvo, strādā, tad krievi ir pēdējie. Viņi vispār bieži atļaujas skatīties acīs un vervelēt savā valodā. Pofig, saproti vai nē. Mums te ir bijuši kursi angļu valodā, tā kā tādā ziņā valsts nāk pretīm. Bet domājiet kāds krievs reāli tur iet? Zinu tikai vienu sievieti. Un tāpat neizgāja līdz galam. Tapēc jā, krievi ir kūtri uz mācīšanos.
19.03.2022 10:35 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Zinna @ 19.03.2022 10:26
Nestle joprojām paliek Krievijā. Es izpētīju sarakstu, mēs ikdienā neko no tā nepērkam.
Nestle vispār nekad nav bijis īpaši draudzīga un vidi, cilvēkus atbalstoša kompānija. Man tāds mazais boikots jau sen pret viņiem.
Biju pārsteigta, ka LV un visi dārgie brendi arī zem Nestle tagad palikuši. Bet tas man arī popig, jo pilnīgi neuzrunā šāds koncepts.
sorry, tas nebija LV bet RL pārrakstījos.
19.03.2022 10:43 |
 
Reitings 694
Reģ: 16.02.2021
Nav Latvijā dzīvojošiem krieviem nekāda attaisnojuma nerunāt latviski. Cik gadi pagājuši kopš esam brīvā Latvijā. Tas butu interesanti parvakties uz jebkuru valsti Franciju, Itāliju, Zviedriju utt. Un pieprasit lai ar mums runā latviski, jo grūti integrēties. Nodzivot tur 20 + gadus un nemācēt valodu. Vai vel labak puedzimt tur nodzivot 20 gadus un nemācēt valodu.
19.03.2022 12:16 |
 
Reitings 5653
Reģ: 20.08.2021
Filomena @ 19.03.2022 12:16
Nav Latvijā dzīvojošiem krieviem nekāda attaisnojuma nerunāt latviski. Cik gadi pagājuši kopš esam brīvā Latvijā. Tas butu interesanti parvakties uz jebkuru valsti Franciju, Itāliju, Zviedriju utt. Un pieprasit lai ar mums runā latviski, jo grūti integrēties. Nodzivot tur 20 + gadus un nemācēt valodu. Vai vel labak puedzimt tur nodzivot 20 gadus un nemācēt valodu.

Krieviem Latvijā ir problēmas tikai ar latviešu valodu, jo ārzemēs ātri iemācās vietējo valodu!
Mums Latvijā krievi ir ar grūtām galvām laikam 😂
19.03.2022 12:34 |
 
Reitings 694
Reģ: 16.02.2021
McSara @ 19.03.2022 12:34

Krieviem Latvijā ir problēmas tikai ar latviešu valodu, jo ārzemēs ātri iemācās vietējo valodu!
Mums Latvijā krievi ir ar grūtām galvām laikam ?

Beigu beigās varbūt mums jābūt lepniem, ka latviesu valoda ir grūtākā uz pasaules, ja tik grūti apgūstama😂
Tik Latvijā ir daudz cittautieši kas to traki sarežģīto valodu tomer iemācās Roberto , Felipe un daudzi citi. Tad nu tomer secinajums, ka vaina krievos vai stulbums, vai slinkums.
19.03.2022 12:44 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Par valodu runājot. Es strādāju ārzemēs. Man te apkārt daudz poļu, krievu, latviešu. Ja man būtu jāsarindo secībā, cik gribētāju ir macīties angļu valodu, jo šeit dzīvo, strādā, tad krievi ir pēdējie. Viņi vispār bieži atļaujas skatīties acīs un vervelēt savā valodā. Pofig, saproti vai nē. Mums te ir bijuši kursi angļu valodā, tā kā tādā ziņā valsts nāk pretīm. Bet domājiet kāds krievs reāli tur iet? Zinu tikai vienu sievieti. Un tāpat neizgāja līdz galam. Tapēc jā, krievi ir kūtri uz mācīšanos.

Mani tas nemaz nepārsteidz. Tas pats ir arī ceļojumos, Krievs tik vervelē savā valodā ar apkalopjošo personālu. Es atceros no Grieķijas ceļojuma, kad viens Krievs uztaisīja skandālu pa visu restorānu, ka viņu neapkalo Krievu valodā.
19.03.2022 14:15 |
 
10 gadi
Reitings 505
Reģ: 26.08.2013
Viņiem "ruskojazičnaja čeļustj", žokļa kauli traucē citā valodā runāt.
19.03.2022 14:15 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Gribu padalīties ar vienu lietu, šodien manam draugam no Ganas ir dzimšanas diena, viņš studē Oslo Starptautiskās attiecības, pirms tam Ganā bija skolotājs. Facebookā viņš savā dzimšanas dienā vāc naudu priekš Hope for Ukraine. Šeit ar to es gribētu pasvītrot to, ka tā nav tikai A-Eiropas sāpe vai Baltijas valstu (starpcitu ANO jau sen ir iedalījusi mums pie Ziemeļvalstīm). Pārdzīvo visā pasaulē, tai skaitā Āfrikas iedzīvotāji, lai arī Āfrikā ir daudz problēmvalstis un ir ļoti smagi, bet lielākā daļa saprot, ka šobrīd vissmagākā, nežēlīgākā vieta uz pasaules ir Ukraina, dēļ tā, ko veic krievijas režīms. Tāpat arī draugs no Sīrijas izteica atbalstu, pieleikot karodziņu profila bildei. (Utainie, kad maca jums, ka amīši visu tur sabombīja, paprasiet pie reizes arī putina nozīmi un siltajām attiecībām, un atbalsta sniegšanu Assadam, kurš izmantojs ķīmiskos ieročus pret civilajiem iedzīvotājiem)
Un tikai dažai vatei galvā ir joprojām, ka Ukrainā tā ir specoperācija, atbrīvošana no nezin kā. Tas tā atkāpei priekš vates, jo noteikti viņu zināmām aprimdām esam nonākušas redzeslokā, kā naidīgas maukas rozā lapā. Vismaz būs ko pasūdzēties, kad krievu vēstniecība sāks ievākt ziņas, ka abižo Latvijā utainos.
Kad es skatījos to putina jaku vakar un šodien, bet es tomēr nevaru atrast, ka maksātu 12tk € , īsāka bija virs 2€, bet tā garuma jaka, dārgākā cena bija pāri 8 tk $. Iespējams pie vainas, ka tā ir pagājušā gada sezona, moš putins to humpalās dabūja.
19.03.2022 14:23 |
 
Reitings 35665
Reģ: 11.02.2015
naidīgas maukas rozā lapā.

Šis bija vnk cherry on top 🤣
19.03.2022 14:28 |
 
10 gadi
Reitings 1386
Reģ: 13.02.2009
Zinna @ 19.03.2022 10:21
Es piekrītu, ka daļā jautājumu, Latvija bija pārāk bailīga un piesardzīga no Krievijas. Daudz stingrāk vajadzēja veikt skolu reformu, jau pašā sākumā. Vispār nesaprotu, kā šito tik ilgi varēja nomarinēt. Divu trīs gadu laikā var ļoti labi iemācīties valodu. Zinot, ka krievi ir diezgan nemotivēti, vajadzēja kaut vai daļēji bezmaksas kursus laist (varbūt tādi bija, nezinu). Un uz 2000.g vēlākais visām valsts un pašvaldību skolām vajadzēja būt tikai un vienīgi latviešu valodā. Ja kāds gribētu sūtīt, lūdzu taisiet privātskolas par maksu bez valsts/pašvaldības atbalsta.
Otrs - nekādi paralēlie teksti krievu valodā. Latviešu, ja vajag angļu.
Es no tiesas nesaprotu, kā piedzimstot (vai atbraucot PĒC II pasaules kara) valstī ar vienu oficiālo valodu, tu vari visas dzīves laikā to neiemācīties?

Piekrītu!
Es bieži vecākiem esmu jautājusi, kādēļ viņi turpināja ar visiem krieviem runāt RU valodā pēc tam, kad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, bet skaidru atbildi neesmu guvusi. Atceros visu bērnību, ka lai kur arī ietu, mani vecāki - latvieši vienmēr piekāpušies un bez ierunām runājuši krieviski, ja pretim kāds krievs. Un tā jau tas viņiem no paaudzes paaudzē iegājies, ka latvietis piekāpjas šajā jautājumā.
Tajā pašā laikā, kā latvietim ir ar darba iespējām šeit pat LV bez krievu valodas zināšanām? Noteikti atkarīgs no darbības svēras, bet nu to prasa lielākoties.
19.03.2022 14:46 |
 
Reitings 1809
Reģ: 17.03.2022
jenna @ 19.03.2022 14:46

Piekrītu!
Es bieži vecākiem esmu jautājusi, kādēļ viņi turpināja ar visiem krieviem runāt RU valodā pēc tam, kad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, bet skaidru atbildi neesmu guvusi. Atceros visu bērnību, ka lai kur arī ietu, mani vecāki - latvieši vienmēr piekāpušies un bez ierunām runājuši krieviski, ja pretim kāds krievs. Un tā jau tas viņiem no paaudzes paaudzē iegājies, ka latvietis piekāpjas šajā jautājumā.
Tajā pašā laikā, kā latvietim ir ar darba iespējām šeit pat LV bez krievu valodas zināšanām? Noteikti atkarīgs no darbības svēras, bet nu to prasa lielākoties.

Šī iemesla dēļ daudzas vakances ir tukšas ilgu laiku,jo jaunatnes vidū vairāk tomēr tiek pārzināta angļu valoda. Es pati arī krievu valodu zinu ļoti slikti un darbu atrast arī ir bijis pagrūti tieši šī iemesla dēļ, sarunājoties ikdienā ar klientiem ar pamatzināšanām vien nepietiks.
19.03.2022 16:02 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.11.2017
Es arī piekritīšu, ka loģiski ir, ka valsts un pašvaldības nedrīkst finansēt tik milzīgu mazākumtautību skolu un bērnudārzu daudzumu, bet cik saprotu, tad IZM jau ir izstrādājusi ceļa karti pilnīgai pārejai uz mācībām latviešu valodā ar konkrētiem datumiem. Turklāt lielākā problēma ir kvalificēta personāla trūkumā, jo ne visi pedagogi var mācīt savu priekšmetu latviešu valodā tieši tāpēc, ka pietrūkst šo valodas zināšanu. Man tas vispār šķiet absurdi, ka skolotājs var neprast perfekti latviešu valodu, bet tā ir, tad laikam viņiem arī tiek dots tas laiks, lai sagatavotos un apgūtu nepieciešamās lietas.
19.03.2022 16:50 |
 
Reitings 114
Reģ: 02.03.2022
Es esmu Gruzijā un te pilns ar krieviem sabraukuši. Viņi te runā krieviski visur, tā it kā nemaz neiedomātos, ka te kāds varētu nesaprast... Pieņem to tā, ka visiem jāsaprot.
Es principā nerunāju, kad mani uzrunā krieviski, kaut vai kaut ko saprotu 😀 vienkārši nav manās interesēs ar šo tautību komunicēt
19.03.2022 16:53 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021

😹
19.03.2022 20:33 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.11.2017
Es skatos uz to Putinu Lužņikos un domāju, vai kādu citu prezidentu oficiālu uzrunu laikā esmu redzējusi pufaikā, visiem taču parasti ir klasiski mēteļi. Ok, varbūt etiķete pieļauj, ja tas stadionā, bet tik un tā neizskatās smuki. Zinu, ka tas ir pēdējais par ko vispār iedomāties un komentēt, kamēr tiek slepkavoti cilvēki, bet atkal kārtējā laža kaimiņu PR lauciņā.
19.03.2022 20:45 |
 
Reitings 35665
Reģ: 11.02.2015
Jacqueline @ 19.03.2022 20:33

?

Labs 😏😁
19.03.2022 20:49 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
missrg @ 19.03.2022 20:45
Es skatos uz to Putinu Lužņikos un domāju, vai kādu citu prezidentu oficiālu uzrunu laikā esmu redzējusi pufaikā, visiem taču parasti ir klasiski mēteļi. Ok, varbūt etiķete pieļauj, ja tas stadionā, bet tik un tā neizskatās smuki. Zinu, ka tas ir pēdējais par ko vispār iedomāties un komentēt, kamēr tiek slepkavoti cilvēki, bet atkal kārtējā laža kaimiņu PR lauciņā.

Visticamāk, ka zem biezās jakas tika slēpta bruņu veste.
19.03.2022 22:28 |
 
Reitings 1352
Reģ: 20.07.2021
McSara @ 19.03.2022 12:34

Krieviem Latvijā ir problēmas tikai ar latviešu valodu, jo ārzemēs ātri iemācās vietējo valodu!
Mums Latvijā krievi ir ar grūtām galvām laikam ?

Piekrītu, man LV bij problēma ar sievieti-pensionare, kas nodzīvojusi visu mūžu Latvijā. Bet, viņa nāca uz manu veikalu un prasīja sastāvu desām-visām, kas vitrīnā,jānolasa krieviski, sulām un citām pārtikas precēm. Nedrīkstēja ar viņu runāt latviski
.Tiklīdz sāka, kāda pārdevēja paskaidrot latviski. Viņa nolamāja par latviešu cūkām un fašistiem. Un pateica iešot uz citu veikalu.
19.03.2022 22:40 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
missrg @ 19.03.2022 16:50
Es arī piekritīšu, ka loģiski ir, ka valsts un pašvaldības nedrīkst finansēt tik milzīgu mazākumtautību skolu un bērnudārzu daudzumu, bet cik saprotu, tad IZM jau ir izstrādājusi ceļa karti pilnīgai pārejai uz mācībām latviešu valodā ar konkrētiem datumiem. Turklāt lielākā problēma ir kvalificēta personāla trūkumā, jo ne visi pedagogi var mācīt savu priekšmetu latviešu valodā tieši tāpēc, ka pietrūkst šo valodas zināšanu. Man tas vispār šķiet absurdi, ka skolotājs var neprast perfekti latviešu valodu, bet tā ir, tad laikam viņiem arī tiek dots tas laiks, lai sagatavotos un apgūtu nepieciešamās lietas.
tà pāriešana jau ir vairāk kā divdesmit gadu garumā. Vienmēr tika rīkoti piketi, radās lozungs Melnais Kārlis (Šadurskis) utt tikko kā skàra šo jautājumu. Pie tam vismaz sākumā tā bija tikai uz papīra, jo turpināja vadīt stundas krievu valodā, ja pārbaude atnāca, bija sagatavota mācību viela, ko novadīt var latviešu valodā un nākamajā dienā mauca atkal krievu valodā. Nez cik reiz bija pacelts jautājums, ka vēstures stundas netiek vadītas LV Izglītības ministrijas noteikumiem atbilstoši, bet gan vairāk atbilda krievijas izpratnei par pasaules notikumiem pēdējo 100 g.garumā. Laikam visi cerēja, ka paši izzudīs un nevajadzēs risināt nekad šo jautājumu. Nenogrieza sunim to asti 1991.g., bet pēc tam pa gabaliņam. Būtu to izdarījuši jau tad, 95% pieņemtu, pārējie aiztrītu citur dzīvot.
19.03.2022 22:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits