Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 1987
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Reitings 10028
Reģ: 24.11.2019
Jap, no tā paša. Un, man šķiet, tas bija vienlaicīgi ar to Daugavpils video. Tad tik tiešām tajā dienā gribējās safīrēt kādu palielāku vilcienu visiem vatņikiem, bet nu līdzīgu kā 1941. un 1949. gadā, kad uz Sibīriju veda...
18.03.2022 23:30 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Pilsonība nav vienkārši tāpat izdomās juridisks jēdziens, iesaku tiem abižotajiem papētīt un izglītoties, uz kādiem principiem tika izveidota pilsonības piešķiršana. Kā arī iepazīties ar Eiropas valstu pilsonības piešķiršanas noteikumiem, lai nesanāk glupības runāt.
Redz viņiem princips, bet, kāpēc nevar būt princips arī Latvijas pusei, bet iepazīstoties ar pilsonības nozīmi, tad arī nebūtu muļķīgu jautājumu, kāpēc man nedod tikai tāpēc, ka kaut kad dzimu. Oij, jā, tad var bļaut, ka ir rusofobi, bet arī šajā gadījumā nav rusofobija, jo noteikumi ir vienādi visiem nepilsoņiem, neatkarīgi no tautības. Arī ukraiņiem, poļiem, baltkrieviem.
18.03.2022 23:31 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
saulespukje18 @ 18.03.2022 23:30
Jap, no tā paša. Un, man šķiet, tas bija vienlaicīgi ar to Daugavpils video. Tad tik tiešām tajā dienā gribējās safīrēt kādu palielāku vilcienu visiem vatņikiem, bet nu līdzīgu kā 1941. un 1949. gadā, kad uz Sibīriju veda...

Ar pierobežu tajā galā ir pavisam slikti, jo viņi gadu desmitus pārtiek tik no krievu propagandas televīzijas kastē. Jau senāk, kad Latvijā sāka atslēgt Krievijas propagandas kanālus, cilvēki pierobežā pirka satelītšķīvjus, lai tik varētu redzēt Krievijas propagandas kanālus.
18.03.2022 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 28.05.2013
Dzidra Zupa @ 18.03.2022 23:30
Redzējāt Putļera runu kara atbalsta mītiņā? Kur televīzija teikuma vidū pārtrauca viņu translēt? Twiterī sāk parādīties video, ka Putļers esot no skatītāju puses izsvilpts, tāpēc translāciju pārtrauca. ? Nezinu vai pagaidām patiesība, jāgaida kaut kādi oficiālie mediji.
es lasīju (vairākās vietās),ka tie cilvèki tur bezmazvai ar varu aizvesti. Daļa valdības utt. Cilvēki un citi vienkārši ar varu aizvesti uz turieni, tipa svinēt. Gan jau bija arī tādi,kas tur gribēja būt.
18.03.2022 23:34 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.11.2017
Ar iebrukumu Ukrainā Krievija ir sevi tik ļoti pazemojusi, ka tālāk jau vairs laikam nav kur. Katru dienu jebkurš okupantu solis, jebkura rīcība pasvītro to, ka (atšķirībā no ukraiņu tautas) viņiem nav nekādu vērtību, inteliģences un cilvēcības. Pirmkārt, jau pašiem pret sevi, pret saviem karavīriem.
18.03.2022 23:39 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
Makroo @ 18.03.2022 23:34
es lasīju (vairākās vietās),ka tie cilvèki tur bezmazvai ar varu aizvesti. Daļa valdības utt. Cilvēki un citi vienkārši ar varu aizvesti uz turieni, tipa svinēt. Gan jau bija arī tādi,kas tur gribēja būt.

Jā, ar autobusiem. Ārzemju žurnālisti esot cilvēkiem uzdevuši jautājumus. Skolotājiem, rūpnīcas darbiniekiem, pat apsargiem esot dota komanda iekāpt autobusā, iedoti karogi rokās un uz priekšu. Citi esot pat mukuši prom, kad ieradušies.
Nu nevar ar varu Putļers piespiest sevi mīlēt.
18.03.2022 23:39 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
missrg @ 18.03.2022 23:39
Ar iebrukumu Ukrainā Krievija ir sevi tik ļoti pazemojusi, ka tālāk jau vairs laikam nav kur. Katru dienu jebkurš okupantu solis, jebkura rīcība pasvītro to, ka (atšķirībā no ukraiņu tautas) viņiem nav nekādu vērtību, inteliģences un cilvēcības. Pirmkārt, jau pašiem pret sevi, pret saviem karavīriem.
jā, mirst viņa karavīri katru dienu, bet Putins koncertu organizē. Ar klusuma brīdi vismaz mirušos pieminēja? Es tiešām neskatījos un neplānoju skatīties, tāpēc jautāju.
19.03.2022 00:05 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Dzidra Zupa @ 18.03.2022 23:39

Jā, ar autobusiem. Ārzemju žurnālisti esot cilvēkiem uzdevuši jautājumus. Skolotājiem, rūpnīcas darbiniekiem, pat apsargiem esot dota komanda iekāpt autobusā, iedoti karogi rokās un uz priekšu. Citi esot pat mukuši prom, kad ieradušies.
Nu nevar ar varu Putļers piespiest sevi mīlēt.
ārzemju politikas komentātori pilnībā nolīdzina gar zemi viņa uzstāšanos.
Kāds izteica minējumu, ka Putins kā Zelenskis gribēja arī parādīt, ka viņš runā ar tautu. Tikai sanāca pilnīgs farss.
19.03.2022 00:07 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Zinna @ 19.03.2022 00:05
jā, mirst viņa karavīri katru dienu, bet Putins koncertu organizē. Ar klusuma brīdi vismaz mirušos pieminēja? Es tiešām neskatījos un neplānoju skatīties, tāpēc jautāju.
protams, ka nē. putinam savu karavīru liktenis neinteresē, sirds sāpes, ko izjūt viņu mātes ir svešas, jo viņš ir monstrs! Viņš aptraipījis visu, kas asociējas ar vārdu "krievs". Ne tikai ukraiņus nolēmis nāvei, bet viņi atzims no gruvešiem ar pelniem, savu valsti uzcels no jauna un labāk, bet savas tautas likteni nolēmis iznīcībai vairākās paudzēs. Aptraipījis krievu kultūru, mākslu, literatūru, paraujot līdzi inteliģenci, tautas sapņus, ekonomiku uz labāku nākotni, darot to mērķtiecīgi pēdējos 22 gadus!
19.03.2022 00:11 |
 
10 gadi
Reitings 448
Reģ: 31.01.2009
Bez naida, bet tāds atvērtā tipa jautājums... jums labāk kļūst, ka kārtējo reizi pukstat par krievvalodīgajiem Latvijā? Es saprotu, ka ir sāpīgs valodas jautājums, bet vai tiešām ir tik naivs uzskats, ka tā ir tikai pašu krievvalodīgo vaina? Mums praktiski nav bijusi nekāda (!) integrācijas politika valstī. Tas nav bijis ērti, nav bijis populāri valdības cilvēkiem. Ne jau paši krievvalodīgie ir vainojami pie šīs sistēmas, kurā dzīvo, ne?
Un tas "brauciet atpakaļ uz Krieviju arguments"... Bēdīgi. Lielākā daļa šo krievvalodīgo nav nekad bijuši Krievijā. Ja palasa vēstures faktus, tad liela daļa krievu iebrauca šeit pēc Latvijas valdības aicinājuma vēl pirms 2PK.
Tagadējiem 30gadniekiem pat omītes var būt dzimušas šeit, Latvijas teritorijā. Un viņiem arī ir tiesības te dzīvot un uzskatīt to par savu valsti, protams, ievērojot šīs valsts likumus un normas. Palīdzot viņiem integrēties, mums visiem būs labāka dzīve un labāka valsts.
19.03.2022 01:00 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Reāli viens no integracijas pamatnosacījumiem ir valoda. Tas būtu-izglītība valsts valodā. Atceries kā bija katra skolu reforma palielinot skolas priekšmetu pasniegšanu valsts valodā?
Es nepiekrītu, ka viņi nav vainīgi. Es teiktu, ka tā ir ne tikai viņu vaina. Bet katra integrācija brīvprātības principā nestrādāja, jo bija, kas skandināja, ka šeit visu uzbūvējuši un uzcēluši, ka latviešu valoda ir suņu valoda un latvieši ir kalpa dvēseles. Latvijas politika integrācijā bija tas, ka to pieļāva. Paši pčoli un Saskaņa nākusi ar kādu adekvātu integrācijas piedāvājumu, izņemot atzīt krievu valodu kā otro valsts oficiālo valodu?
Daļai gan nav bijis problēmas iemācīties ne latviešu, ne angļu valodu, bet daļai vienmēr būs visur problēmas.
Ja palasa vēstures faktus, tad liela daļa krievu iebrauca šeit pēc Latvijas valdības aicinājuma vēl pirms 2PK.

Kur šis rakstīts?
Ja krievi pirms 2PK bija 11%, 1959.g. jau 27%
19.03.2022 01:17 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Pie tam lielakai daļai latviešu, tai skaitā man, nekad nav bijis problēmas runājot, strādājot kopā ar krieviem, kad viņi runā krieviski, es latviski, jo abiem tā bijis vieglāk. Hmmm...laikam tā bijusi mana vaine, vai ne? Ka nemotivēju integrēties. Dzīvojam kopā un mums abiem tas problēmas nesagādā, bet nekad no viņiem netiek pieprasīts zināt man krievu valodu, viņiem arī nepilsoņu vai eksāmens nav bijis problēma. Katrs latvietis pateiks, ka ir krievi, ar kuriem nekad nav problēma. Nekad. Nekad nav nācies teikt, ka jāintegrējas viņiem, jāspiež to darīt, dejot tautu dejas un svinēt Jāņus. Viņi paši to vēlas, lai arī neko no viņiem to neprasīju. Un tad ir 10% problemātiskie, nebūs alien, būs eksāmens, nebūs arī eksāmena, būs cita problēma, kuri utojas un ir vate galvā, arī es priekš viņiem esmu gans un naciks.
19.03.2022 01:38 |
 
10 gadi
Reitings 3204
Reģ: 29.01.2009
Ja palasa vēstures faktus, tad liela daļa krievu iebrauca šeit pēc Latvijas valdības aicinājuma vēl pirms 2PK

Aiziet, tā kā Putins- rakstam jaunu vēsturi :D
19.03.2022 01:44 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.11.2017
joselyn @ 19.03.2022 01:44

Aiziet, tā kā Putins- rakstam jaunu vēsturi :D

Jā, lūdzu, kādu oficiālu avotu studijā, AnneBelle.
No savas puses iesaku izlasīt šo, viedokļu dažādībai - par piespiedu sovjetizāciju: https://enciklopedija.lv/skirklis/22220
Un interesei palasiet vēl Šlesera jaunās partijas LPV programmu - vispār nekādas struktūras, kaut kāds pamatskolas līmeņa politpulciņa autordarbs, kas radīts 40 obligāto minūšu ietvaros. Ar tik milzīgu uzsvaru, ka mums jādraudzējas ar mūsu lielo "brāļu" tautu, vemt gribas cik profāniski. Un tādi Šleseri, Kalvīši un Godmaņi (nemaz nerunājot par Ušakovu un Saskaņu/GKR Rīgā) ir barojušies no lielā lāča drupačām tik ilgu laiku, ļaujot Ždanokai gājienos publiski raudāt, ka nabadziņi tiek apcelti.
19.03.2022 07:13 |
 
Reitings 31258
Reģ: 11.02.2015
AnneBelle @ 19.03.2022 01:00
Bez naida, bet tāds atvērtā tipa jautājums... jums labāk kļūst, ka kārtējo reizi pukstat par krievvalodīgajiem Latvijā? Es saprotu, ka ir sāpīgs valodas jautājums, bet vai tiešām ir tik naivs uzskats, ka tā ir tikai pašu krievvalodīgo vaina? Mums praktiski nav bijusi nekāda (!) integrācijas politika valstī. Tas nav bijis ērti, nav bijis populāri valdības cilvēkiem. Ne jau paši krievvalodīgie ir vainojami pie šīs sistēmas, kurā dzīvo, ne?
Un tas "brauciet atpakaļ uz Krieviju arguments"... Bēdīgi. Lielākā daļa šo krievvalodīgo nav nekad bijuši Krievijā. Ja palasa vēstures faktus, tad liela daļa krievu iebrauca šeit pēc Latvijas valdības aicinājuma vēl pirms 2PK.
Tagadējiem 30gadniekiem pat omītes var būt dzimušas šeit, Latvijas teritorijā. Un viņiem arī ir tiesības te dzīvot un uzskatīt to par savu valsti, protams, ievērojot šīs valsts likumus un normas. Palīdzot viņiem integrēties, mums visiem būs labāka dzīve un labāka valsts.

Piekrītu tiktāl, ka vēsturi neizmainīt. Līdz šim nav bijis gana spēcīgas nacionālistiskas (naf šo pēkšņi lieto kā "lamuvārdu"? 😁 Krievi ir lielākie nacionālisti, ko zinu. A redz citiem, nē, nedrīkst.. 😁) nostājas. Esam bijuši toleranti. Ak, grūti bērniņ lv valodu skolā mācīties? Angļu valodu gan nav grūti, ne?
Es nesaku, ka naidpilni uz lv valodas lietošanu un mācīšanos būtu jāuzstāj. Tā kaut kāda mūsu kā latviešu psiholoģija, ka mīļā miera labad pievērsim acis, pakalposimies, atbildēsim krieviski, ja tam otram "grūti latviski runāt", jo nu mums tak nav grūti....
Integrācijai - jā. Bet arī stingrākai pašu nostājai par valodas kā nācijas vienu no stūrakmeņiem savās ikdienas rīcībās - arī jā.
19.03.2022 08:24 |
 
Reitings 31258
Reģ: 11.02.2015
Par to putlera runu tā arī nodomāju - gan jau kaut kas aizgāja ne tā pa prātam diženajam vadonim 🤣
Par pēdējiem jaunumiem runājot. Interesanti šķita, ka Baltijas valstis, cik vismaz pamanīju, un Polija pagaidām vienīgās, kas no Eiropas atbalstījušas gaisa telpas aizvēršanu. ASV tomēr gatavo augsni iespējamai iesaistei? Neticu, ka mēs te paši esam izdomājuši "lekties" 😁 jeb nu tas tāds passive agressive gājiens, patestēt, ko putlers darīs.
Katrā ziņā, man šķita dīvaini. Paši twitterī bija rakstījuši, ko nozīmētu gaisa telpas aizvēršana. Bet te - publiski no valsts to tomēr atbalsta.
19.03.2022 08:31 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.02.2022
https://failiem.lv/u/t3uxvjbtw
Zosis rullē😁
..Ai, nesanāk man ielikt bildi uzreiz🙈
19.03.2022 09:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3972
Reģ: 31.10.2010
Ko nozīmē krievvalodīgie ne nav vainīgi? Lai mācās valsts valodu, ibio, un augstprātīgi nedirš pretī, ka viņiem tas nav vajadzīgs, kā vairākkārt ir dzirdēts! Atļaujas vēl dusmoties, ka bērniem skolā latviski jāmācās. Nabadziņi, mūžam apspiestie, abižotie. Grib pret sevi labu attieksmi, bet paši negrib neko darīt, lai tā tāda būtu.
Atbrauc uz Latviju ārzemju tūrists un pirmajā dienā jau māk pateikt "paldies". Krievi 30+ gadus šeit nodzīvojuši un par latviešu valodu bola acis tā kā kaut kādu svahili frāzi izdzirdējuši. 30 gadu laikā svešvalodu labāk par dzimto var apgūt. Valodu kursi ir papilnam, nav krieviem nekādu attaisnojumu nerunāt latviski.
Un valdībai nav tev viss jāieliek mutē ar karoti. Pašam drusku jāsaprot, kas vajadzīgs dzīvojot tur, kur tu dzīvo.
19.03.2022 10:02 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Es piekrītu, ka daļā jautājumu, Latvija bija pārāk bailīga un piesardzīga no Krievijas. Daudz stingrāk vajadzēja veikt skolu reformu, jau pašā sākumā. Vispār nesaprotu, kā šito tik ilgi varēja nomarinēt. Divu trīs gadu laikā var ļoti labi iemācīties valodu. Zinot, ka krievi ir diezgan nemotivēti, vajadzēja kaut vai daļēji bezmaksas kursus laist (varbūt tādi bija, nezinu). Un uz 2000.g vēlākais visām valsts un pašvaldību skolām vajadzēja būt tikai un vienīgi latviešu valodā. Ja kāds gribētu sūtīt, lūdzu taisiet privātskolas par maksu bez valsts/pašvaldības atbalsta.
Otrs - nekādi paralēlie teksti krievu valodā. Latviešu, ja vajag angļu.
Es no tiesas nesaprotu, kā piedzimstot (vai atbraucot PĒC II pasaules kara) valstī ar vienu oficiālo valodu, tu vari visas dzīves laikā to neiemācīties?
19.03.2022 10:21 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Nestle joprojām paliek Krievijā. Es izpētīju sarakstu, mēs ikdienā neko no tā nepērkam.
Nestle vispār nekad nav bijis īpaši draudzīga un vidi, cilvēkus atbalstoša kompānija. Man tāds mazais boikots jau sen pret viņiem.
Biju pārsteigta, ka LV un visi dārgie brendi arī zem Nestle tagad palikuši. Bet tas man arī popig, jo pilnīgi neuzrunā šāds koncepts.
19.03.2022 10:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits