Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Es domāju, ka Latvijā ieradīsies ļoti maz ukraiņu, viņi vairāk tēmēs uz Poliju, Vāciju, Franciju un citām bagātākām valstīm nekā Latvija. Gan jau ukraiņi zina, ka Latvija ir gandrīz pati nabadzīgākā ES valsts, pat Rumānija nu jau apsteidza mūs minimālās algas ziņā, Lietuvā minimālā alga ir par 230 eiro lielāka nekā mums, un tā nav maza atšķirība :(
Jaunu dzīvi ar bērniem uzsākt nabadzībā nav īsti racionāli, tā ka es viņus nenosodu par vēlmi dzīvot izdevīgākajā vietā, tieši tāpat kā tas bija ar tuvo austrumu bēgļiem.
10.03.2022 13:46 |
 
Reitings 4146
Reģ: 01.03.2022
Labi, esam mēs īgni, ko tur padarīs.
Es piedzimu un augu brīvā Latvijā, latviešu ģimenē. Un esmu par to lepna!
Reku, gribat modernākus laikus, drīz visi cīsiņu līmētāji ar skoču sāks vairāk popularizēties un viss būs čiki!
10.03.2022 13:48 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
_komedija_ @ 10.03.2022 12:57
Kolēģei meita strādā viesnīcu un ēdināšanas sfērā, un daži bēgļi tagad dzīvojot 4* viesnīcā - gultas neesot labas. Ēdiens esot pilnīgs sū...
Un vīrieši arī ejot pār robežu uz Vāciju, tik attiecīgi tūkstoši jāsamaksā konkrētām cilvēkam.

Redzēju vienu video, kur vīrieši aizmukuši no Ukrainas, kaut vīriešiem jau bija liegums izbraukt no valsts.
Viņus sagaidīja ar ziediem un apsveica kā sievietes sieviešu dienā. 😁😁😁😁
10.03.2022 13:52 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
https://failiem.lv/u/r3k6uxwzj#/view/2ek4jdhb4
10.03.2022 14:13 |
 
Reitings 2664
Reģ: 26.01.2022
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 29.01.2009
tājaugan @ 10.03.2022 13:46
Es domāju, ka Latvijā ieradīsies ļoti maz ukraiņu, viņi vairāk tēmēs uz Poliju, Vāciju, Franciju un citām bagātākām valstīm nekā Latvija. Gan jau ukraiņi zina, ka Latvija ir gandrīz pati nabadzīgākā ES valsts, pat Rumānija nu jau apsteidza mūs minimālās algas ziņā, Lietuvā minimālā alga ir par 230 eiro lielāka nekā mums, un tā nav maza atšķirība :(
Jaunu dzīvi ar bērniem uzsākt nabadzībā nav īsti racionāli, tā ka es viņus nenosodu par vēlmi dzīvot izdevīgākajā vietā, tieši tāpat kā tas bija ar tuvo austrumu bēgļiem.

Minimala alga neko nenosaka.
10.03.2022 14:27 |
 
10 gadi
Reitings 323
Reģ: 28.05.2013
Dzidra Zupa @ 10.03.2022 14:13
??‍♀️??‍♀️??‍♀️??‍♀️
https://failiem.lv/u/r3k6uxwzj#/view/2ek4jdhb4
jā, tiešām pasaules lielākā problēma, Nebūs Lipton un Makdonals. Zeme atveries.
Kaut kur lasiju,ka paketes arī Krievi paši nekādas neražo.😄
10.03.2022 14:36 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Bet jūs pašas piekrītat, ka Latvija ir tik nenormāli nabadzīga valsts? Man ir grūti nosaukt kaut ko, ar ko mana ikdienas dzīve LV būtu tik ļoti sliktāka nekā kādreiz UK. Mūsu nabadzīgajam galam noteikti iet daudz sliktāk nekā britu nabadzīgajam galam, bet vidusmēra un augstāk iedzīvotājiem... īsti neredzu problēmas.
Mani nesen krusttēvs pārsteidza. Reti viņu satieku, bet vasarā satiku. Dzīvo viņš mazpilsētā. Un kamēr ciemojos, visu laiku pie sevis tā domāju - cik labi viņš dzīvo, skaistā vietā, sava māja, svaigs gaiss, dzīvnieki, dārzs ar siltumnīcu, vairākas mašīnas (tas ir viņa hobijs, automehāniķis), braukā uz laukiem un uz ezeru vasarās, ēd ļoti labi, nekas netrūkst, pašnodarbināts un relatīva brīvība darbā, telefonu arī nesen ļoti dārgu nopirka. Un pēkšņi viņš sāk sūdzēties, ka dzīve slikta, nabadzība, nekā nav. Es biju šokā. Manās acīs viņa dzīve bija gandrīz ideāla. Man tas šķiet vairāk viens no latviešu ieradumiem, vienkārši instinktīvi čīkstēt, ka valstī ir nabadzība.
10.03.2022 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 29.01.2009
Bet jūs pašas piekrītat, ka Latvija ir tik nenormāli nabadzīga valsts? Man ir grūti nosaukt kaut ko, ar ko mana ikdienas dzīve LV būtu tik ļoti sliktāka nekā kādreiz UK. Mūsu nabadzīgajam galam noteikti iet daudz sliktāk nekā britu nabadzīgajam galam, bet vidusmēra un augstāk iedzīvotājiem... īsti neredzu problēmas.

Nepiekrītu. Un kā tavā piemērā- viss ir atkarīgs no tā, ko tu pats sagaidi un ko gribi. Ir tādi, kas braukājot ar jaunāko BMW un dzīvojot labā dzīvoklī vai mājā (bez kredītiem), sūdzēsies, ka viss ir slikti (un kādreiz visiem tas uznāk).
Protams, laukos tā dzīve nav vietām tik spīdoša. Bet, cik nu nācies saskarties, nabadzība lielā daļā ir tomēr atkarīga no paša vēlmes, attieksmes un gribēšanas. Sliktākajā gadījumā - varēja takš uz UK braukt un strādāt. Vienīgi, tā sabiedrības grupa, par ko tiešām sāp sirds- pensionāri (tie, kas maz vai nemaz nav LV laikā strādājuši).
10.03.2022 14:43 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Man tas šķiet vairāk viens no latviešu ieradumiem, vienkārši instinktīvi čīkstēt, ka valstī ir nabadzība.

Nabadzība ir objektīvi mērāms lielums. Ja pareizi atceros no studiju laikiem, tas bija local purchasing power jeb pirktspēja. Un valstīs, kur algas ir lielas, bet arī izdevumi ir daudz lielāki, pēc tā local purchasing power rādītāja vienalga ir labāk.
Jeb brits ar vidējo algu savā valstī var atļauties nopirkt+izklaidēties vairāk nekā latvietis ar vidējo algu Latvijā. Arī vidējais lietuvietis Lietuvā var atļauties nedaudz vairāk nekā vidējais latvietis Latvijā.
Bet, protams, anglijas kasieris finansiāli dzīvos sliktāk nekā IT projektu vadītājs Latvijā. Bet tā tā salīdzināšana nenotiek.
10.03.2022 14:51 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Nabadzība ir objektīvi mērāms lielums. Ja pareizi atceros no studiju laikiem, tas bija local purchasing power jeb pirktspēja. Un valstīs, kur algas ir lielas, bet arī izdevumi ir daudz lielāki, pēc tā local purchasing power rādītāja vienalga ir labāk.

Tur jau tā lieta, ka 'nabadzība' tiek mērīta pēc tā, ka tas, kurš var nopirkt vairāk ir bagāts, bet kurš mazāk - tas nabags. Tas nav adekvāti. Latvijā ir laba vidējā dzīves kvalitāte, vidējais latvietis nav raksturojams kā nabags. Nu jā, īpašumi varētu būt lētāki/pieejamāki pēc cenas, bet mums ar to nav ne tuvu tik liela problēma kā britiem, piemēram, ar visām viņu super algām.
10.03.2022 15:06 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Tur jau tā lieta, ka 'nabadzība' tiek mērīta pēc tā, ka tas, kurš var nopirkt vairāk ir bagāts, bet kurš mazāk - tas nabags. Tas nav adekvāti. Latvijā ir laba vidējā dzīves kvalitāte, vidējais latvietis nav raksturojams kā nabags. Nu jā, īpašumi varētu būt lētāki/pieejamāki pēc cenas, bet mums ar to nav ne tuvu tik liela problēma kā britiem, piemēram, ar visām viņu super algām.

Nav man tagad baigi laika rēķināt, bet kaut kad jau šo meklēju, un man šķiet, ka angļu IT projektu vadītāja alga ar 10 gadu stāžu Rīgas izmēra pilsētā ir pietiekami lielāka par tāda paša amata un stāža rīdzinieka algu, lai viņš varētu atļauties gan nedaudz dārgāku auto, gan vismaz tāda paša līmeņa īpašumu, gan biežāk aiziet uz vidējas klases restorānu. Jo tas ir tas, kā pirktspēju mēra visā pasaulē, tur nav vietas subjektivitātei.
Nedrīkst salīdzināt Anglijas melnstrādnieku ar Latvijas programmētāju.
Un tieši tie globālie skaitļi un tabulas ir tās, kas man liek saukt Latviju par vienu no nabadzīgākajām ES, jo ''es Latvijā vadītāja pozīcija dzīvoju labāk nekā Linda ar profenes izglītību Anglijas noliktavā, tātad Latvija ir bagāta'' vispār nav objektīvi.
10.03.2022 15:25 |
 
Reitings 749
Reģ: 16.02.2022
Jā, man ir noveicies, ka man ir kur dzīvot, ir ko ēst un varu atļauties ceļojumus LV un LV robežvalstīs. Bet jaunu mašīnu ar savu algu es kredītā nevaru atļauties, citu nekustamo īpašumu ne tik, kur nu vēl tālākus arzemju ceļojumus. Un nabadzības domu un pašsajūtu iesēj, tas, ka manā pilsētā man jau ir algas max (paskatoties sludinājumos līdzvērtīgiem darbiem).
Nu nebrauks visi strādāt uz Rīgu un nekļūs visi par IT.
Radiniecei ārzemēs nav augstākā izglītība, un darbs arī kvalifikāciju neprasa, nolemjot mainīt darbu savā mazpilsētā jaunu darbu atrod nedēļas laikā. Ir māja, mašīna kredītā, ārzemju ceļojumi uz siltajām zemēm un LV. Ziemās pašvaldība sedz komunālos maksājumus, ja ir cik tur mīnus grādi. Noslēgusi apdrošināšanu, lai bezdarba gadījumā pusgadu sedz kredītus.
Līdz ar to nesūdzos, bet salīdzinu. Prom negribu braukt, bet bail, ka arī pensiju viņa vares baudīt, bet es grauzīšu sausiņus, jo inflācija tūliņ noēdīs iekrājumus.
10.03.2022 16:12 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Man liekas, ka Vācijā kā seksa pakalpojumu sniedzējas latvietes ir iesakņojies ļoti sen,kad tikko panesās vilnis braukt un piepelnīties. Atcerēsies, ka tanī laikā ekonomiskā un labklājības starpība bija milzīga, lētticīgās meitenes savāca, vispār tad lielai daļai nebija vispār nekādas pieredzes būt ārzemēs, angļu, vācu valoda labi, ja trīs vārdi. Bija tādas kampaņas pret cilvēku tirdzniecību, tā bija milzīga problēma, šobrīd neviena to vairs nedara piespiedu vai bezizejas vārdā, jo ir tik daudz iespēju.
Cik gadus Latvijā ir demokrātijas principi? Cik krievijā? Kur ir abas valstis? Atšķirībs jūtama. Šobrīd Latvija nav dirsā, dirsā ir daži cilvēki, kuriem ir slikti mūžīgi, jo nevar tālāk par degunu paskatīties un uzskata, ka visu jāpienes, tādiem slikti ir Latvijā, Vācijā, UK un Norvēģijā un viņiem vajag visu tagad un tūlīt. Tie cilvēki nespēj par sevi parūpēties un vienmēr visi citi būs vainīgi, tālàk uz priekšu par trim dienām nevar padomāt kā nodrošināt savu dzivi. Tagad visi Latvijā psiho, ka B slimības lapu VSAA izskatīs 30 dienu laikā, lielās noslogotības dēļ. Norvēģijā, kad tika sūtīti pagaidu dīkstāvē pirms covid gaidīja vairākus mēnešus, tur bija vismaz 3 un tad sāka dot visiem bez izskatīšanas, jo nespēja izskatīt, bet ja nav pamata, nacās atmaksāt vēlāk. Redz, bagātai Norvēģijai arī mēdz būt problēmas. Vai bērnu slimības lapas, BKA u.c. Latvijā nav nemaz sūdīgi. Jo vairāk ceļo, jo vairāk to saproti.
Un vienalga kāda minimālā, nekad pa tādu neesmu strādājusi, bet būs, kam tas ir noteicošais.
Problēma ir cilvēku galvās.
Šodien biju kursos un dzirdēju komplimentu, ka latviešu sievietes un polietes ir ļoti čaklas. Mēs katrs esam savas tautas seja.
10.03.2022 16:24 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Šeit arī var pamielot acis https://www.instagram.com/tv/Ca4q0K5gh1e/?utm_medium=copy_link
10.03.2022 16:43 |
 
Reitings 116
Reģ: 25.02.2022
Šobrīd Latvija nav dirsā, dirsā ir daži cilvēki, kuriem ir slikti mūžīgi, jo nevar tālāk par degunu paskatīties un uzskata, ka visu jāpienes, tādiem slikti ir Latvijā, Vācijā, UK un Norvēģijā un viņiem vajag visu tagad un tūlīt.

Uz pasaules fona Latvija nav nabadzīga, ap top 50, pēc GDP per capita nedaudz augstāk nekā Krievija pirms sankcijām, un tas ir liels sasniegums salīdzinājumā ar pārējām PSRS valstīm, kuras neiestājās ES. Bet tieši ES valstu vidū LV ir 3. vai 2. no apakšas, un tas ir fakts, nevis ''vissirslikti, es negribu mācīties un attīstīties''.
Man pašai daudz maz pietiek, bet ja es būtu ne-Eiropas bēglis un man būtu izvēle sākt dzīvi Vācijā, Francijā vai Latvijā, es izvēlētos kaut ko no pirmajiem 2, jo tās objektīvi ir bagātākas valstis, un līdzvērtīgos amatos cilvēki tur dzīvo finansiāli labāk - tas viss ir aprēķināts.
10.03.2022 17:01 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
tājaugan @ 10.03.2022 17:01

Uz pasaules fona Latvija nav nabadzīga, ap top 50, pēc GDP per capita nedaudz augstāk nekā Krievija pirms sankcijām, un tas ir liels sasniegums salīdzinājumā ar pārējām PSRS valstīm, kuras neiestājās ES. Bet tieši ES valstu vidū LV ir 3. vai 2. no apakšas, un tas ir fakts, nevis ''vissirslikti, es negribu mācīties un attīstīties''.
Man pašai daudz maz pietiek, bet ja es būtu ne-Eiropas bēglis un man būtu izvēle sākt dzīvi Vācijā, Francijā vai Latvijā, es izvēlētos kaut ko no pirmajiem 2, jo tās objektīvi ir bagātākas valstis, un līdzvērtīgos amatos cilvēki tur dzīvo finansiāli labāk - tas viss ir aprēķināts.
bet rēķinot no jebkura gada, pēdējo 70 gadu laikā Latvijas sakumkapitāls, starta attīstības līmenis bijis sūdīgāks, gājis tik uz leju, līdz īpaši 1991.gadā, un pa šo laiku ir panākts daudz. Protams, visu laiku var skatīties, ka tur ir ekonomika 30, 20, 10, 5 gadus uz priekšu, bet nekur attīstība nenotiek vienas dienas laikā, kur strādāts gadiem, pie cilvēku apziņas strādāts paaudzēm. Ļoti grūti attīstīties valstij, kur godīgums tiek izskatīts par idiotisma un infantīlisma, un vājuma pazīmi. Nu atpakaļ atbirt par 20 gadiem, ieslējams par 50g, to rādīs laiks, var arī nedēļas laikā kā to redzam.
Vienmēr visi grib pašā šokalādē uzreiz būt un tas ir cilvēciski, ja es būtu bēglis, noteikti laistu, kur izdevīgāk. Īpaši, ja iedod māju naxaļavu un nav jāstrādā, pa pabalstiem, ku vēl uz dzimteni var piķi sūtīt un veselu ciemu uzturēt tur pa to naudu.
Bet Latvijā es redzu, ka glāze ir pus pilna, ne pus tukša.
10.03.2022 17:38 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Dzidra Zupa @ 10.03.2022 17:47
Nākamā versija par Ukrainas kara beigām: https://www.delfi.lv/delfi/arzemes/krievija-pec-nedelas-meginas-iesaldet-karu-ukraina-paredz-bellingcat.d?id=54135928
es ceru, ka tas notiks ātrāk. Ah..
10.03.2022 17:49 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Es gan gribu, lai krievija atzīst, ka zaudēja karā. Protams, vairāk, lai ātrak beidzas asinsizliešana. Bet piegriezies, ka krieveļi hitražopinkie vienmēr izkruķījušies visu laiku. Pēc 100 gadiem teiks, vot nezaudējām, jo tur vienā vietā mēs vēl bijām vai kādu citu huijnu
10.03.2022 17:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits