Krievijas iebrukums Ukrainā - karš

 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Saka, ka 16. feb., Krievija atkārtoti iebruks Ukrainā. Ziņas no ASV, ka Krievija var uzsākt karu jebkurā brīdī, valsts mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas 48 h laikā. Latvija mudina pilsoņus izbraukt no Ukrainas. Vai tiešām būs 3. pasaules karš?
12.02.2022 14:49 |
 
Reitings 90
Reģ: 25.02.2022
Mūsu novada pašvaldība spējot nodrošināt ar telpām, bet tukšām. Trūkstot gultu, u.c mēbeļu. Pieprasījums šobrīd ir mazāks kā piedāvājums, jo liela daļa bēgļu brauc pie kāda konkrēti- radinieki, draugi, paziņas. Esot daudz piedāvājumu ar dzīvokļiem no iedzīvotājiem, bet lielākā daļa pavisam tukši, plikas sienas. Šobrīd viss ir tāda iekārtošanas stadijā, lai uzņemtu tos, kuriem nav šeit neviena pie kā apmesties.
Maniem radiem, kuri sen jau nedzīvo ne šajā pusē, ne te parādās, jo pusi gada pavada ārzemēs, ir maziņš dzīvoklis, kurā ilgu laiku jau neviens nedzīvo. Stāv tukšs. Sazvanījos ar domu, ka, ja viņi paši netiek visu organizēt, varu pieslēgties. Iesnieguši savu piedāvājumu par dzīvokli viņi ir, bet atbildes nekādas. Man tika nogādāta atslēga, lai aizeju un kaut ko tur piekārtoju, patīru...ieraudzīju dzīvokli un devu ziņu īpašniekiem,ka tur viss slikti un man ir kauns tur vispār cilvēkus laist.. atbilde- ja cilvēks bēg no kara, nevajag nekādu luxurious....bet tur pat līdz daudz maz normāli ir tālu! Vannas istaba, virtuve katastrofālā stāvoklī. Kambarī uz sienām 91.gada avīzes Kijevas dzīve vai laiks, vai tmldz. Un tagad es ļoti ceru, ka man nezvanīs un neteiks, lai ielaižu cilvēkus...
10.03.2022 10:57 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Man nepatīk signāls par ķīmisko un bioloģisko ieroču pielietojumu. Atceros, kad Sīrija izmantoja zarīnu, to video mūžam atcerēšos ar mirušajiem bērniem
10.03.2022 11:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4995
Reģ: 03.11.2012
Miuce @ 10.03.2022 10:49
Strādāju pirms kovida daudzus gadus tūrisma sektorā. Katrā tautībā esmu sastapusi gan jaukus, gan neciešamus klientus. Par ukraiņiem diemžēl varu pateikt tikai to, ka labāk viņus redzēju ejam, nevis nākam. Un 8 gadu garumā tie bija 100% visi sastaptie. Identiskas atsauksmes nāca no viesnīcu administratorēm, kurās tika izmitinātas grupas. Lecīgi, rupji, konfliktus meklējoši, iedomīgi, netīrīgi. Latvijas viesnīcās mūžīgā prostitūcijas problēma, brauca bariem kā tūristes, nodarbojās ar prostitūciju, recepcija cauru dienu klientus dzenāja. Savukārt vīrieši uzmācās, palaida rokas. Jūs tūlīt teiksiet, ka tādi ir arī briti un krievi, bet diemžēl ukraiņi 100% visi bija tādi, briti un krievi dažreiz. Un tie nebija oligarhi, bet gan parastais vidusslānis.
Neesmu krieviete un nekādu propagandu nelasu, bet bēgļu uzņēmējām iesaku būt uzmanīgām. Ja man būtu brīvas telpas, es tur labāk redzētu tos melnādainos, kas bija Muceniekos, nevis Ukraiņus. Ceru, ka forumniecēm ir citāda pieredze, es te tikai atstāstu savu un bijušā darba pieredzi.

Manuprāt, katram tā pieredze tiešām ir ĻOTI dažāda.
Piemēram, daudzi man pazīstamie ir sūdzējušies, ka Latgalē visi runā tikai krieviski, latviski knapi saprot un tur dzīvo TIKAI krievi :D
Mana pieredze rāda pretējo, esmu bijusi gan lielākās, gan mazākās pilsētās, arī ciemos un tur cilvēki runā latviski un nav bijušas problēmas ar saprašanos.
Tāpēc jā, nevar tā nodalīt, cilvēki tiešām ir dažādi.
Par latviešu un poļu sievietēm, arī ne to labāko runā vācieši Vācijā… 🙈🙊
10.03.2022 11:09 |
 
Reitings 4146
Reģ: 01.03.2022
Palasīju jūsu sarakstīto.
Vai jums nav tāda maza bailīte, ka visi ukraiņi (ukraiņu krievi?), kuri ienāks iekšā Latvijā, visi runās krieviski un ne visi gribēs iet prom, pie labas dzīves šeit - jums nav bail, ka Latvija lēnām negribot no iekšienes paliks par krievu zemi?
Jau tagad liekas, ka ir daudz negatīvas attieksmes no daža laba “Latvijas krieva”, bet kā būs ja viņi dubultosies. Tāds haoss …
10.03.2022 11:21 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Par latviešu un poļu sievietēm, arī ne to labāko runā vācieši Vācijā…

Pastāsti, ko :D
Es no britiem esmu dzirdējusi 50/50 - gan to, ka latvieši ir daudz patīkamāki cilvēki par poļiem, kas bieži var būt rupji, gan arī tieši pretējo, ka no Polijas uz Lielbritāniju brauc daudz labāks kontingents nekā no Latvijas, kas esot pilnīgs vāks.
Un daudzu acīs latvieši tie paši slāvi vien ir.
10.03.2022 11:23 |
 
Reitings 4146
Reģ: 01.03.2022
29090 @ 10.03.2022 11:23

Pastāsti, ko :D
Es no britiem esmu dzirdējusi 50/50 - gan to, ka latvieši ir daudz patīkamāki cilvēki par poļiem, kas bieži var būt rupji, gan arī tieši pretējo, ka no Polijas uz Lielbritāniju brauc daudz labāks kontingents nekā no Latvijas, kas esot pilnīgs vāks.
Un daudzu acīs latvieši tie paši slāvi vien ir.

Es vienu vasaru Anglijā strādāju nometnē ar poļiem, ungāriem, rumāņiem un poļiem.
Poļi reāli bija ļoti rupji, daudz lamājās. Poļi likās arī ļoti skopi (īpaši nedalās ar to kas viņiem ir) un vēra daudz intrigas par visu un visiem.
Ungāri bija OK, daudzi slaistījās. Viņiem arī patika baumot.
Rumāņi bija strādīgi. Bet man personīgi viņu valodā viss liekas ļoti rupji, pat ja runā mīļi
Un latvieši nebija nemaz labāki, pilnīgi nevietā izveido kaut kādu konkurenci, lai tikai būtu labāki, lai tikai tiktu augstāk par citiem.
Arī draudzības ziņā latvieši bija viss nelaipnākie. Vieglāk iegūt daudz citus draugus, nevis latvietim latvieti. Atšķirībā, piemēram, no poļiem, kuri visi čupojas kopā
10.03.2022 11:40 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Njā, jāsaka, ka sliecos piekrist Khali novērojumiem :D Lai gan no minētajām nācijām sanāca pazīt pa 2-3 cilvēkiem, tāpēc pieredze man diezgan ierobežota. Kas mani patīkami pārsteidza, lai gan arī pazinu tikai 3, bija grieķi. Visi bija ļoti forši cilvēki.
Tikai nepiekritīšu, ka poļi manā pieredzē ir rupji. Pazinu sava vecuma meitenes, viņas bija tādas parastas vidusmēra meitenes, pilnīgi normālas.
10.03.2022 11:54 |
 
Patīk
Reitings 5041
Reģ: 17.04.2020
Poļi vienmēr kopā, ja vienu abižosi, viņi visi sitīs pretī.
Latvieši dalās, ir, kas izdzirdot latviešu valodu, sāks runāt citā valodā savā starpā, lai tik neuzzinātu, ka latvietis vai arī gluži pretēji. 50/50 ir kas palīdzēs, ir, kas redzēs tikai konkurentu otrā latvietī.
Par krievvalodīgo pārņemšanu, tāpēc būtu jāpievērš uzmanību integrācijā. Norvēgijā un Somijā no bēgļu puses arī bija neapmierinātība, ka viņus aizsūtīja citur, ne pilsētā, jo vajadzēja viņiem kafeinīcas. Bija noteikums, ka 5 gadus nedrīkstēja mainīt komūnu, ja nē zaudēja bēgļu statusu, kā arī 5 gadu laikā vajadzēja nolikt norvēģu valodas testu, lai dabūtu pasi vai citus labumus, kaut vai turpināt uzturēšanos valstī. Vienmēr problēmas, kad viena tautība koncentrējas noteiktā reģionā, rajonā, ir tādi Oslo, kur norvēģi iet ar līkumu.
10.03.2022 11:57 |
 
Reitings 4146
Reģ: 01.03.2022
Poļi vienmēr kopā, ja vienu abižosi, viņi visi sitīs pretī.
Latvieši dalās, ir, kas izdzirdot latviešu valodu, sāks runāt citā valodā savā starpā, lai tik neuzzinātu, ka latvietis vai arī gluži pretēji. 50/50 ir kas palīdzēs, ir, kas redzēs tikai konkurentu otrā latvietī.

Šis ir tieši tas, ko es tikko arī rakstīju.
Un es reāli nekad neesmu sapratusi, kāpēc poļi var būt tik saliedēti, bet latvietis labāk noindēs otru latvieti, nekā pietuvosies kaut nedaudz.
No kurienes reāli nāk tāda naidīga mentalitāte?
10.03.2022 12:07 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Pati pieteicos par brīvprātīgo bēgļu centrā, cik nopratu no atbildes epasta, palīdzētgribētāju ir daudz. Domāju, ka tām, kuras te teica, ka nav atbildes, ja būs vajadzība- jums uzrakstīs. Šādu epastu ir daudz un gan jau viņi visiem fiziski nespēj tā uzreiz atbildēt.
10.03.2022 12:09 |
 
Reitings 9730
Reģ: 27.02.2022
Khali @ 10.03.2022 12:07

Šis ir tieši tas, ko es tikko arī rakstīju.
Un es reāli nekad neesmu sapratusi, kāpēc poļi var būt tik saliedēti, bet latvietis labāk noindēs otru latvieti, nekā pietuvosies kaut nedaudz.
No kurienes reāli nāk tāda naidīga mentalitāte?
manliekas ka no padomju laikiem.
10.03.2022 12:13 |
 
Reitings 4146
Reģ: 01.03.2022
Liveandletlive
Tie var būt padomju laiki, bet cilvēki, kurus es satiku tādu īstu padomju laiku nemaz paši nav piedzīvojuši. Reāli laiki mainās, bet bērni audzināti vienādi?
10.03.2022 12:19 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Khali @ 10.03.2022 12:07

Šis ir tieši tas, ko es tikko arī rakstīju.
Un es reāli nekad neesmu sapratusi, kāpēc poļi var būt tik saliedēti, bet latvietis labāk noindēs otru latvieti, nekā pietuvosies kaut nedaudz.
No kurienes reāli nāk tāda naidīga mentalitāte?

Es gan pazinu tikai Latvijas krievus, neviens no kuriem latviski nerunāja, lai gan visi bija 20-25 gadus veci rīdzinieki. Bet jā, ar viņiem noteikti nebija tā, ka viņi gribēja ar mani draudzēties. Ironiskā kārtā man izveidojās draudzība tieši ar vienīgo Krievijas krievieti, ko tur pazinu... Piekrītu, ka latviešu mentalitātē mēdz būt kaut kas īpatnējs. To arī tepat Latvijā var redzēt.
10.03.2022 12:20 |
 
Reitings 1126
Reģ: 15.02.2022
Poļi ir ļoti rupji, piekrītu.
Ukraiņi, kurus es pazīstu, intelektuāli un jauki cilvēki.
Bulgāri - atkarīgi sirsnīgi un devīgi.
Latvieši? Ļoti dažādi, bet teikšu drīzāk nedroši un nepārliecināti, un lai to slēptu, visādi izpaužas..
Rumāņus pazīstu tikai dažus, tie ir baigie mahinātori, nevar uzticēties.
10.03.2022 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka tomēr viss ir atkarīgs uz kurieni brauc un ar kādu sabiedrību tu tiecies. Kad piemēram, studēju vienīgais par ko varu piekrist iepriekš rakstītajam ir:
Poļi likās arī ļoti skopi (īpaši nedalās ar to kas viņiem ir) un vēra daudz intrigas par visu un visiem.

Pārējie visi ar savām iezīmēm, bet drīzāk personiskām nekā kā tautas. Par to turēšanos kopā: mēs latvieši ar turējāmies kopā salīdzinoši. Tāpēc vispārināt, manuprāt, ir diezgan bezjēdzīgi.
Tas, kas vienīgi man nepatika (bet arī vairāk droši vien attiecināms uz konkrētām personām, kgan visu notikumu sakarā varbūt arī ne)- ka krievi no Krievijas gribēja draudzēties, bet nu nenormāli uzbāzīgi. Tā, ka beigās pat bēgām ar draudzeni. Tiem tāds līdzīgs putlera domu gājienam laikam bija: uzspiest savu draudzību, kaut gan pretī neviens negaida.
10.03.2022 12:45 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4995
Reģ: 03.11.2012
29090 @ 10.03.2022 11:23

Pastāsti, ko :D
Es no britiem esmu dzirdējusi 50/50 - gan to, ka latvieši ir daudz patīkamāki cilvēki par poļiem, kas bieži var būt rupji, gan arī tieši pretējo, ka no Polijas uz Lielbritāniju brauc daudz labāks kontingents nekā no Latvijas, kas esot pilnīgs vāks.
Un daudzu acīs latvieši tie paši slāvi vien ir.

Pirmkārt, vāciešiem polietes un latvietes asociējas sextūrismu un bordeļiem. Jā, daudzi vācieši izmanto bordeļus un par to nekaunās, tāpēc zin kādas dāmas tur strādā.
Otrkārt, ar polietēm ir tā, jā viņas ir strādīgas, bet mēdz zagt, lamāties un izraisīt konfliktus.
Latvietes ir slinkas, vienmēr grib izdarīt mazāk un saņemt vairāk - šo esmu dzirdējusi no vāciešiem.
No savas pieredzes, es vairs neeju uz poļu veikalu :D jo tur tiešām visi bļaustās un lamājas tā ka riebjas :D
Par latviešiem, īsumā, atbrauc uz Vāciju un domā, ka visu noliks pie kājām, mūžīgi neapmierināti ar vācu likumiem, vienmēr uzskaita, ka redz Latvijā var šito, to, bet Vācijā nevar. Kad saku, ja jau tik slikti, ja jau tā riebjas te viss, ko nebraucat atpakaļ - klusē…
Vēl man nepatīk latviešu nepieklājība (gan te uz vietas, gan LV) mūžīgi prasīt - nu kā tu tur Vācijā dzīvo, cik pelni, kur strādā, cik un ko maksā utt.
Tie ir pirmie jautājumi , kad kādu satiec vai iepazīsties, piemēram, mani tas nekad nav interesējis un nekad neinteresēs!
10.03.2022 12:53 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4995
Reģ: 03.11.2012
vivii @ 10.03.2022 12:53

Pirmkārt, vāciešiem polietes un latvietes asociējas sextūrismu un bordeļiem. Jā, daudzi vācieši izmanto bordeļus un par to nekaunās, tāpēc zin kādas dāmas tur strādā.
Otrkārt, ar polietēm ir tā, jā viņas ir strādīgas, bet mēdz zagt, lamāties un izraisīt konfliktus.
Latvietes ir slinkas, vienmēr grib izdarīt mazāk un saņemt vairāk - šo esmu dzirdējusi no vāciešiem.
No savas pieredzes, es vairs neeju uz poļu veikalu :D jo tur tiešām visi bļaustās un lamājas tā ka riebjas :D
Par latviešiem, īsumā, atbrauc uz Vāciju un domā, ka visu noliks pie kājām, mūžīgi neapmierināti ar vācu likumiem, vienmēr uzskaita, ka redz Latvijā var šito, to, bet Vācijā nevar. Kad saku, ja jau tik slikti, ja jau tā riebjas te viss, ko nebraucat atpakaļ - klusē…
Vēl man nepatīk latviešu nepieklājība (gan te uz vietas, gan LV) mūžīgi prasīt - nu kā tu tur Vācijā dzīvo, cik pelni, kur strādā, cik un ko maksā utt.
Tie ir pirmie jautājumi , kad kādu satiec vai iepazīsties, piemēram, mani tas nekad nav interesējis un nekad neinteresēs!

Un vēl riebīga ir tā salīdzināšana, ja tu pasaki, ka dzīvo tā, dari to un šito, esi pieņēmis Vāciju kā savas mājas un Vācijas likumus kā savus, tad skan teksti, nu ja… tu jau esi kā visi tie “vācieši”, viņi jau ir galvā sisti utt.
10.03.2022 12:56 |
 
10 gadi
Reitings 1032
Reģ: 29.01.2009
Kolēģei meita strādā viesnīcu un ēdināšanas sfērā, un daži bēgļi tagad dzīvojot 4* viesnīcā - gultas neesot labas. Ēdiens esot pilnīgs sū...
Un vīrieši arī ejot pār robežu uz Vāciju, tik attiecīgi tūkstoši jāsamaksā konkrētām cilvēkam.
10.03.2022 12:57 |
 
Reitings 2019
Reģ: 28.04.2019
Nezinu, kurā vietā poļi ir rupji, bet poļi manās acīs ir jauki, atvērti cilvēki. Kādi viņi malači, cik daudz viņi palīdz ukraiņu bēgļiem.
Igauņi, lietuvieši - jauki, paši iet uz kontaktu, man vairāk patīk nekā latvieši
Latvieši - nosodoši, vēsi, negrib iet uz kontaktu
Ukraiņi - jauki cilvēki, karstasinīgi, ļoti patriotiski
Krievijas krievi - mīl Baltiju, kā tūristi šeit ir ļoti laipni
Vācieši - ienīstu viņus, nemaz negribu komentēt
Skandināvi - visforšākie, manuprāt, visā Eiropā
Briti - laipni, ar savu šarmu, patriotiski, diezgan vienkārši
10.03.2022 13:10 |
 
Reitings 418
Reģ: 16.03.2016
Diemžēl arī vivii komentāriem man ir jāpiekrīt. Gan tam, ka latvieši nereti pārkāpj pieklājības normas komunikācijā un lien tavā dzīvē (man pārsvarā ir pieredze ar to, ka mazpazīstami cilvēki mani sāk mācīt kā dzīvot un izsaka par mani kaut kādus neprasītus komentārus), gan arī par to, ka ja esi dzīvojis citā valstī, tad par to vien tev sāk šūt klāt, ka tu gan jau esi tāds un šitāds, ienīsti Latviju un ko tik vēl ne.
Caurmērā jau latvieši ir normāli un daudzējādā ziņā patīkamāki cilvēki nekā daudzas citas nācijas, bet ir dažādas īpatnības, kas britiem, piemēram, nav. Un ar britiem vari mierīgāk dzīvot, un neviens pie tevis īpašī nelīdīs ar nekad neprasītiem padomiem un komentāriem par tevi.
Vēl varu iekomentēt par somiem - vairākus pazinu, man viņi ļoti patika, ļoti forši cilvēki. Arī nedaudz uz introverto pusi, bet tāpat draudzīgi, un strādīgi, un tikai labas lietas par viņiem varu teikt.
10.03.2022 13:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits