Krustvecāku iesaiste

 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! ☺️
Ar vīru piekritām kļūt par krustvecākiem bērniņam radu lokā, bet arvien vairāk redzu “sarkanos karogus”, kas rada bažas par lēmuma pareizību.
Piemēram, rodas sajūta, ka mums visu laiku jāapjūsmo, jāuzklausa, jārisina viņu problēmas, bet starp tām miljons ziņām, bildēm un video ik dienu nav neviena paša jautājuma par to, kā mums iet, vai viss labi, kas jauns mums. Arī Ziemassvētkos bija nepatīkama situācija, kas rada pārdomas.
Sakiet, cik bieži komunicējat ar savu krustbērnu ģimeni? Cik liela ir jūsu iesaiste ikdienā? Saprotam, ka tās ir nopietnas saistības, cieša komunikācija un bieži kopā pavadīts laiks un tomēr pēc Ziemassvētkiem man šķiet, ka mums tas cieņpilni neizdosies.
02.02.2022 16:25 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Leta @ 04.02.2022 11:40
Kaut vai , piemēram, epizode ar manu vārda dienu, kas sakrīt ar Ziemassvētkiem,kad bija mūsu kārta svētkus rīkot pie sevis un uzņemt visus radus. Tā kā šai ģimenei nebija iespēja atbraukt ar auto, aizbraucām pakaļ un pēc svinībām arī nogādājām mājās. Viss tā kā būtu kārtībā, bet jau nākamajā dienā saņēmu ziņu no šīs ģimenes tā starp citu, ka es kā namamāte biju ne tādu kleitu uzvilkusi, krāsa nekāda, garums neīstais un es pati vispār nekāda un svētkus izglāba tas, ka viņi bija ieradušies, viņi un krustbērns bija vakara nagla. Tajā vakarā bijām plašākā ģimenes lokā, visi bija aktīvi, saposušies, iesaistījās vakara aktivitātēs, nevarētu teikt, ka kādu īpaši būtu jāizceļ, jo vakars bija izdevies. Replikas nepatīkamas un neētiskas, pēc svētkiem parasti pasaka paldies par uzņemšanu vai nesaka neko.

Nu, te jau viss saknē izklausās diezgan slikti, nevis tieši kristību sakarā. Es ar tādiem cilvēkiem droši vien nesaistītos tik cieši
04.02.2022 13:22 |
 
10 gadi
Reitings 2611
Reģ: 21.06.2011
Lula @ 04.02.2022 13:22

Nu, te jau viss saknē izklausās diezgan slikti, nevis tieši kristību sakarā. Es ar tādiem cilvēkiem droši vien nesaistītos tik cieši

Piekrītu, nav pat ko tur vairs komentēt.
04.02.2022 15:46 |
 
Patīk
Reitings 2067
Reģ: 22.05.2019
Esmu par to,ka krustvecākus labāk izvēlēties no radu pulka,ar kuriem ir labas un tuvas attiecības.
Jo uzskatu,ka krustvecāki var būt kā otrie vecāki bērnam,tāpēc izvēlos tuvos cilvēkus.
Es pati esmu krustmāte māsas meitai un mana māsa ir krustmāte manai meitai.
Mēs regulāri tiekamies ar ģimenēm,dzīvojam pusstundas braucienā viens no otra,braucieni uz laukiem utml.lietas.
Vienmēr varu būt droša,ka atstājot bērnu pie krustvecākiem, bērns tiks pienācīgi pieskatīts,aprūpēts un mīlēts🙂
04.02.2022 19:00 |
 
Reitings 881
Reģ: 23.04.2014
Var būt visādi. Vedēji un krustvecāku man ir vienā līnijā. Noteikti nav tagad piesieti mums uz mūžu. Gribēju tieši vinus šajos īpašajos svētkos redzët blakus un paldies par to. Krustvecāki bērnus loti lutina ar dāvanām, bet es nekad tās neprasu, piekam dàvanam ir bez maz vai katru ciemošanās reizi. Uz kristībām ludzu maksimāli vienkarsu krustinu, jo cilvekiem nav musu del jātērejas. Jā, man bija svarigi , lai ir kristīti un ar baznīcu uz “tu” un tic Dievam.
Apjūsmot.. omg 😁 Tur laikam tipiskā “jažmatj”. Apzinos, ka sveši bērni ne visiem patīk un nevienam, ari krustvecakiem, nav jàmīl svešs bērns principā. Tāpèc parasti par krustvecākiem izvëlās brāłus un māsas, jo tie visdrîzàk jau arī tàpat miles jusu bernu.
04.02.2022 22:35 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Leta @ 04.02.2022 11:40
Kaut vai , piemēram, epizode ar manu vārda dienu, kas sakrīt ar Ziemassvētkiem,kad bija mūsu kārta svētkus rīkot pie sevis un uzņemt visus radus. Tā kā šai ģimenei nebija iespēja atbraukt ar auto, aizbraucām pakaļ un pēc svinībām arī nogādājām mājās. Viss tā kā būtu kārtībā, bet jau nākamajā dienā saņēmu ziņu no šīs ģimenes tā starp citu, ka es kā namamāte biju ne tādu kleitu uzvilkusi, krāsa nekāda, garums neīstais un es pati vispār nekāda un svētkus izglāba tas, ka viņi bija ieradušies, viņi un krustbērns bija vakara nagla. Tajā vakarā bijām plašākā ģimenes lokā, visi bija aktīvi, saposušies, iesaistījās vakara aktivitātēs, nevarētu teikt, ka kādu īpaši būtu jāizceļ, jo vakars bija izdevies. Replikas nepatīkamas un neētiskas, pēc svētkiem parasti pasaka paldies par uzņemšanu vai nesaka neko.

Lai te kaut ko objektīvi spriestu, mums ir jāredz tā kleta. Nopietni. Vai vari ievietot bildi ar kleitu?
Varbūt tiešām nebija atbilstoša...
05.02.2022 00:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits