Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Āgenskalns vai centrs?

 
Reitings 65
Reģ: 26.01.2022
Hei! :)
Vēlētos uzzināt viedokli no rīdziniecēm, vislabāk kuras dzīvo / ir dzīvojušas Āgenskalnā vai centrā.
Vēlos pārvākties. Neesmu rīdziniece, tāpēc būtu svarīgi uzzināt vēl kāda viedokli.
Esmu RSU (Dzirciema iela, Anniņmuižas bulvāris) studente , no tā skata punkta labāk būtu dzīvot Āgenskalnā, jo tuvāk studijām. Man patīk, ka Āgenskalnā ir vairāk koki, zaļumi un manuprāt ir mazāk intensīva satiksme, ja skatās vispārīgi nekā centrā. Esmu bez tiesībām, ietu ar kājām vai brauktu ar riteni / sabiedrisko transportu (nav iebildumu). Interesē teātris, koncerti, muzeji un tie lielākoties atrodas centrā. Neinteresē tusiņi.
Man interesètu arī atbilde, vai ir droši aiziet ar kājām līdz mājām, ja 21:15 izietu no Operas un ietu pa Uzvara bulvāri, tālāk pa Bāriņu ielu? Varbūt muļķīgs bija tas jautājums, bet man būtu nepatīkami satikt kādu cilvēku ar narkotisko vielu iespaidā vai piedzēries, un ja es tur atrastos principā viena pati. Zinu, ka šādus cilvēkus var sastapt jebkurā pilsētā, bet es zinu, ka centrā 22:00 vēl pārvietojas daudz cilvēku un mašīnu, ka nebūtu vienīgā, klusumā.
29.01.2022 22:07 |
 
Reitings 65
Reģ: 26.01.2022
Interesētu savi plusi un savi mīnusi par abàm vietām.
29.01.2022 22:10 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Matilde4 @ 29.01.2022 22:07
Hei! :)
Vēlētos uzzināt viedokli no rīdziniecēm, vislabāk kuras dzīvo / ir dzīvojušas Āgenskalnā vai centrā.
Vēlos pārvākties. Neesmu rīdziniece, tāpēc būtu svarīgi uzzināt vēl kāda viedokli.
Esmu RSU (Dzirciema iela, Anniņmuižas bulvāris) studente , no tā skata punkta labāk būtu dzīvot Āgenskalnā, jo tuvāk studijām. Man patīk, ka Āgenskalnā ir vairāk koki, zaļumi un manuprāt ir mazāk intensīva satiksme, ja skatās vispārīgi nekā centrā. Esmu bez tiesībām, ietu ar kājām vai brauktu ar riteni / sabiedrisko transportu (nav iebildumu). Interesē teātris, koncerti, muzeji un tie lielākoties atrodas centrā. Neinteresē tusiņi.
Man interesètu arī atbilde, vai ir droši aiziet ar kājām līdz mājām, ja 21:15 izietu no Operas un ietu pa Uzvara bulvāri, tālāk pa Bāriņu ielu? Varbūt muļķīgs bija tas jautājums, bet man būtu nepatīkami satikt kādu cilvēku ar narkotisko vielu iespaidā vai piedzēries, un ja es tur atrastos principā viena pati. Zinu, ka šādus cilvēkus var sastapt jebkurā pilsētā, bet es zinu, ka centrā 22:00 vēl pārvietojas daudz cilvēku un mašīnu, ka nebūtu vienīgā, klusumā.
Ilgstoši dzīvoju Āgenskalnā, pēdējā laikā vēlu vakaros nekur neeju, bet agrāk ar draugu regulāri bijām ārā vakaros un naktīs un nekad vai arī gandrīz nekad neesmu sastapusi kādu dzērāju vai narkomānu, Āgenskalns šķiet tāds drošs rajons. Nekad arī nav bijis bail vienai pašai tumšos vakaros pastaigāties pa rajonu. Āgenskalns labs rajons, līdz RSU tiešām tuvu, arī līdz centram tuvu.
29.01.2022 22:15 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Rīga maziņa, uz centru tikt ar velo vai sabiedrisko easy.
Labāk tur kur tuvāk darbam/skolai.
29.01.2022 22:16 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Viennozīmīgi Āgenskalns. Klusāks nekā Centrs. No Āgenskalna uz Centru var arī ar kājām aiziet. Ir pieejami visi sabiedriskie, tramvajs, autobuss, trolejbuss, busiņi. Daudz parku kur pastaigāties, sportot. Apzaļumotāks nekā Centrs. Ir daudz foršu kafejnīcu, Āgenskalna tirgus. Var uz Olimpiju un Spici ar kājām aiziet.
Bija laiks, kad dzīvoju Centrā un darbs bija Āgenskalnā, gāju ar kājām pāri pa Akmens tiltu katru dienu tik dēļ pastaigas vien. Nevarēju sagaidīt rītu, kad būs jāatgriežas Āgenskalnā. 🙃
29.01.2022 22:28 |
 
Reitings 65
Reģ: 26.01.2022
Kad eju pa Āgenskalnu dienā, esmu secinājusi, ka neredzu ļoti bieži ielas apgaismojumus. (Ne, kur ir intensīva satiksme, bet dzīvojamo māju ielās). Nesaprotu, vai es neredzu tās, jo virs ieliņām ir tikai vadi redzami, bet nav stabi / spuldzes utml. 🤷‍♀️
29.01.2022 22:31 |
 
Reitings 40
Reģ: 23.03.2020
Man savādāka pieredze.
Āgenskalnu noteikti neiesaku ,kā vietu dzīvošanai.
Pati nodzīvoju šeit ilgu laiku un galīgi nelikās drošs rajons ,vakaros bija bailīgi iet uz mājām, jo bija daudz dzērāju , bomži un narkomāni.
29.01.2022 22:41 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Man kā nesieviešu dzimumam bija vienalga vai tas bija centrs, Pārdaugava, Maskačka vai Ķengarags. Kā meitenēm, es nez.
Bet es šā vai tā izvēlētos, kur tuvāk vietai, kuru sanāk apmeklēt biežāk, proti skolai, un kur dzīvot lētāk, tad jau sanāk Āgenskalns. Nav ne tas rajons, ne Latvija tik krimināla.
29.01.2022 23:28 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Centrs ir foršs kamēr bieži gribas vakaros iet uz ballītēm un negribas braukt ar taksi.
Tagad man centrs tiešām apnicis, trūkst zaļuma, klusuma apkārt.
29.01.2022 23:50 |
 
Patīk
Reitings 2865
Reģ: 30.04.2020
Āgenskalns. Blakus ir viss-tirgus, kafeinīcas, parki, slimnīca, lielveikali netālu, centrs netālu. Un galvenais, ka kluss.
Narkomāni un dzērāji nav baigi specifiski vienam rajonam. Viņi ir visos rajonos, ja vēl tur ir kāds nočņiks vai spēļu zāle, tad tur koncentrētāk 😁 Pat Mežaparkā ir savs sūdīgais kontingents 😁
30.01.2022 01:14 |
 
Reitings 86
Reģ: 27.02.2016
Āgenskalns, un pavisam noteikti nav baiss ne dienā, nedz vēlos vakaros un naktīs. :) Var droši doties pastaigās, izpētīt mazās ieliņas...
Piekrītu arī iepriekšminētajam par pieejamību - viss ir blakus un sasniedzams kājām. Ja nepieciešams kas vairāk, tad noteikti var aiziet vai aizbraukt līdz Olimpia, Spicei vai arī uz centru, protams. :)
Pozitīvais ir zaļums - Kobes un Jaunatnes dārzs, arī Māras dīķa apkārtne, pieejama kultūra - ir Dirty Deal Teatro un Kvadrifrons, netālu arī Kalnciema kvartāla galerija.
30.01.2022 09:58 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Āgenskalns😍
30.01.2022 10:49 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Par ātru enter nospiedās.
Papildinājums - centrs nekur nepazudīs un uz to vienmēr var atmīties ar ričuku desmit minūtes, bet dzīvot agenskalnā, jo īpaši vasaras laikā ir kaifs - pavisam cita realitāte salīdzinot ar centru -parki, miers utt. Un jo var vairàk - prioritizē mājvietu blakus darbam un skolai. Lai nav katru dienu jāvelta extra 30minūtes ceļam, bet, lai kādā trakākā rîtā līdz skolai var tikt 5-10 min.
Foršākais rajons ir ap kalnciema ielu manā skatijumā, pārejo īpaši nevarēšu komentēt.
30.01.2022 10:54 |
 
Reitings 37
Reģ: 02.06.2021
Kādu laiku dzīvoju centrā (arī neesmu rīdziniece). Bija savi plusi un mīnusi. Darbu atradu tuvu dzīvesvietai. Bija arī iespēja auto atstāt uz vesetas ielas. Man sākumā patika pastaigāties, vizināties ar velo, vērot arhitektūru, satikt citus jauniešus. Ar kovidu daudz kas pamainījās. Arī darbā nespēju vairs tolerēt kolēģus, kuri savā starpā ēdās un aizgāju prom!
Gribējās ļoti pārcelties citur un kad atradu jaunu darbu, tad ar draugu pārcēlāmies uz Āgenskalnu. Ļoti patīk! Bet mīlu arī savu pieredzi centrā!😀
Es noteiktu iesaku dzīvot tuvāk studiju vietai un brīvajā laikā iepazīt centru, bet ja ir liela kāre tad 1-ajā gadā padzīvot centrā un tad pārvākties tuvāk, jo savādāk tā staigāšana šurpu turpu ātri apniks, jo viens un tas pats būs jāredz un laikapstākļi arī var būt lietains, vējains un to laiku tā vienkārši izšķiest, lai braukātos ar sabiedrisko nav vērts. Pie tam vasarā centrā ir sutīgi un pagājušovasar kad bija tas nenormālais karstums man naktī bija +29.
30.01.2022 11:52 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Es par Āgenskalnu, pati esmu divās vietās tur dzīvojusi. Bet piemēram veikala Lapa rajonā es noteikti negribētu dzīvot. :D
30.01.2022 12:35 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
blacke @ 30.01.2022 12:35
Es par Āgenskalnu, pati esmu divās vietās tur dzīvojusi. Bet piemēram veikala Lapa rajonā es noteikti negribētu dzīvot. :D

😵😵😵
Lapa ir visforšākās veikals rajonā un labākā vieta, kur dzīvot😎
30.01.2022 14:56 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Studijas gados dzīvoju M.Nometņu ielā, pie durvīm tramvaja pietura. Nekas foršāks nebija iedomājams, uz centru, pa rokai tramvajs. Pēc studijām strādāju Juglā, darbs bija līdz 22.00, kamēr Ā-kalnā, vismaz 23.00, ja sanāca ar 3. autiņu braukt vai ar 4.,5.tramvaju, bieži pa vēlu nakti iet tās 2 tramvaja pieturas vai no Slokas ielas ar kājām, nekad nebija konfliktsituācijas. Ja piesējās, piedāvājot mājās aizvest, laipni atteicu (divi gadījumi bija tādi), kājāmgājēji nepiesējās nekad, jo pārsvarā bija piedzērušies penši, bet tie streļīja santīmus pa dienu. Ja ar uz Lapu vajadzēja iet dēļ minerālūdens, pasaki, ka esi no šī rajona un neviens i pirkstu nedomāja pielikt klāt. Āgenskalna priedēs ir tās sociālās mājas-Kristapa ielā gluži kā arī Stūres iela 2 Iļģuciemā vai Teikā Ieriķu ielas sociālās, Bolderājā Mežrozīšu iela, kur notiek briesmu stāsti, bet visbiežāk tie notikumi notiek to māju sienās. Pie tam tagad Ā-kalns ir krietni attīstījies pa pēdējiem 20 gadiem.
30.01.2022 18:19 |
 
Reitings 4
Reģ: 17.02.2022
Sveikas!
Ļoti, ļoti vēlos uzsākt savu biznesu, kas saistīts ar nekustamajiem īpašumi un to atrašanās vietu. Taču man nav pietiekoši daudz zināšanu par tirgu un cilvēku vēlmēm.
Vai es varētu jūs palūgt aizpildīt pavisam īsu aptauju, kas balstīta tikai un vienīgi uz jūsu pieredzi ar nekustamajiem īpašumiem? Šīs aptaujas aizpildīšana palīdzētu ātrāk secināt, vai piedāvātais produkts vispār ir nepieciešams un būtu noderīgs. Droši arī variet atstāt savus komentārus par to, ko domājat pēc aptaujas aizpildīšanas.
Aptaujas links - https://forms.gle/kNMhwGf5yshE8Zbu7
Būšu ļoti, ļoti pateicīga, ja aizpildīsiet un sniegsiet savu viedokli. 🙏🏽 Tas man ļoti palīdzētu
17.02.2022 14:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Lula @ 29.01.2022 23:50
Centrs ir foršs kamēr bieži gribas vakaros iet uz ballītēm un negribas braukt ar taksi.
Tagad man centrs tiešām apnicis, trūkst zaļuma, klusuma apkārt.
+ . viss centrs ir krustu šķērsu izstaigāts.
18.02.2022 09:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!