Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vidusskolas Rīgā.

 
Reitings 1
Reģ: 22.01.2022
Sveiki! Aktīvi meklēju skolu Rīgā, kur varētu mācīties pēc devītās klases. Pati vēl nezinu, ko īsti vēlētos darīt, bet tūrisms, medicīna ir tas, kas mani interesē. Kāds man ir iestās'tijis, ka tehnikums nav tas labākais variants, tāpēc es meklēju vidusskolu, bet ja ir tehnikuma piedāvājumi, tad arī tos izčekošu. Pati esmu no valmieras, bet valmierā un cēsīs noteikti nav tādas skolas, kas varētu mani interesēt. Varbūt, kāds būs šokēt, ka skolu meklēju tieši rīgā, bet ir savi iemesli un pagaidām tas ir labākais variants. Būšu laimīga par atsaucību jau iepriekš, paldies!
22.01.2022 14:50 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Tikai ne 49. Šausmas kas no turienes nāk. To varētu saukt par nepamatoto iedomību. Šausmu monstri no tās skolas ir neiedomājami. Tā skola cilvekus padara nekam nederīgus un iedomīgus, kam nav sasaistes ar realitāti. No 4. 1. pat pabeidza universitāti. Pārējie 3. nekad arī nepabeigs. Viens nomācījās vismaz līdz 3. gadam. 1. bija Bagatska dēls Edvards Bagadskis. Kolektīvi viss kurss viņu nevarēja ciest. Stulbs kā zābaks. Uzskatīja ka ir pasaules cents. Uzskatīja, ka visiem kursā par velti jāatsūta visi mājasdarbi un praktiskie darbi un jāļauj norakstīt. Pēc tam kad kopējā čatā viņu pasūtīja na*uj un pilnīgi neviens nedeva savus praktiskos darbus sāka dziedāt kā mēs viņš brauks te snovot un kā mēs visi niecības varam te stalkot viņa profilus un apsaukst. Žoklis atkārās. Ļoti daudziem. Reāli vairumam bija pofig par viņiem. Un 3 no 4. pat piķa nebija par ko masāt par mācībām. Mācījās tikai tāpēc, ka par velti- basketbolisti. Bagatskis tai skaitā. Attesās no ASV unes, laikam tur tādu slinķi ātri izmeta. Tās ir aizmugurējo solu šausmas. Vēl viens, kas pabeidza. 1. kursā 1 liepājnieku ( nepārcentās mācoties,bet bija reāli apdāvināts) kaut ko ņirgājās, ka nabags tāds, ko te dara ... nu kaut kā tā. Varbūt arī liepājnieks nebija bagāts, bet maksaja par mācībām (kredīts) un pats pelnīja. Un tagad strādā labā darbā. 49. savukārt bija vientuāļās mātes bērns. Basketbolists- tātad nemaksaja, saņēma stipendiju un par velti ēda ēdnībā, tikai uz viņu vajadzēja braukt. Tāpēc regulāri kavēja. Un 30.min uz nopietnu nodarbību pie stingra pasniedzēja. Nu tādā garā. Ja tev nav piķa pusdienām un nemaksa par mācībā- slimais kā tu uzdrosinies citu saukt par nabagu, pats tās esot. Nu reāli besīja 4rotne. Laikam visus. Tad vēl tie slimie, kaut ko tur cerēja labi situētu vecāku beibi nocopēt, un ka viņas vecāki pirks šiem dārgas statusa lietas. Slimie. Bet beigās tas ''nabagos saucējs'' pārvērtās aizvien pieņemamāks un ne tik slims. Pabeidza un tagad zemā un nožēlojamā amatā bankā strādā par grašiem. Bet reāli- tagad cilvēku atgādina. Pārējie 3 laikam pūst savā nepamatatajā iedomībā iegūtā 49. Jo visi no turienes stulbi un IEDOMĪGI pēc velna. Reāli. Visi. Tā skola nolādēta. Vai slikta atmosfēra. Ā nu Edvards Bagadskis kaut ko tur mēģināja uz Šveici aiztesties .. kaut ko nē... bet tagad UK dzīvo. Tas vēl nepūst. Bet prasta cilveka dzīvi dzīvo. A pretenzijas bija .. WOW. Mēs te tārpi, zemaki par zemu. :D Viņa vietā nesakārtojam mācības. Tikai apmaksājam. Reāli besī LV situācija ar sportistiem, kas mācās par veti. Man to nevajag. Un es par to maksāt negribu.
49. Nerekomendēju.
22.01.2022 15:17 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
49. visu nosaka nauda un sociālais staruss. Tavu vecāku. Atceries tās filmas par nejaukajām krutajām karsējmeitenēm? Nu tad skolā ir tikai nejaukās krutās karsējmeitenes un abos dzimumos.
22.01.2022 15:24 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja man šobrīd būtu jāizvēlas starp tūrismu un medicīnu, es izvēlētos medicīnu, ja konkrētāk, tad zobārsts, zobu higiēnists, protezētājs, utt.
Tūrisms ir ļoti nepastāvīgs, ko arī pierādīja Covid, kad tūrisma nozare aizgāja pa burbuli.
Ja vēlies mācīties par ārstu, manuprāt to var darīt tikai pēc vidusskolas pabeigšanas.
Bet par koledžām un tehnikumiem runājot, es laikam neieteiktu. Neesmu dzirdējusi nevienu pozitīvu atsauksmi par skolām kur apgūst vidējo izglītību kopā ar kādu no profesijām. Uz šādām skolām ļoti bieži iet visādi dīkdieņi mācīties.
22.01.2022 15:27 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
http://www.skolureitings.lv/
Rekur paskaties skolu reitingus vidusskolām un ģimnāzijām :) Protams, pēc reitingiem vien spriest nevar, bet var sākt ar šo un tad googlēt sīkāk.
Medicīnas studijas noteikti atmaksāsies vairāk nekā tūrisms, bet galvenais jādara to, kas tiešām patīk.
Man šķiet vērtīgāk pabeigt parastu vidusskolu un tad studēt tālāk, pagaidām maz dzirdēts kā veicas tiem, kas tehnikumos studējuši tūrismu
22.01.2022 16:12 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Ja vien netēmē uz kādu 1. ģimnāziju vai tamlīdzīgi, starptautiskajiem bakalaurātiem vai kādu īpaši specifisku programmu kādā tehnikumā, tad jau labāk vien palikt Valmierā/Cēsīs. Medicīna šķiet perspektīvāka kā tūrisms, bet ar noteikumu, ka ļoti smagi un mērķtiecīgi tiek strādāts, lai būtu augsta atguve karjeras ziņā.
22.01.2022 16:22 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Es gan tik skeptiski neskatītos uz tehnikumiem. Bonusā profesija + netraucē pēc tam iegūt augstāko izglītību.
22.01.2022 16:37 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
TimeToDream2 @ 22.01.2022 16:37
Es gan tik skeptiski neskatītos uz tehnikumiem. Bonusā profesija + netraucē pēc tam iegūt augstāko izglītību.

o, jā - totāli! sabiedrībā kaut kā ir iegājies ne tas prestižākis viedoklis par tehnikumiem, bet ja mēs tā reāli salīdzinām tos, kas izmācās parastā vidusskolā un tos, kuri ir izgājuši tehnikumus, tad var skaitīt, ka cilvēks pēc tehnikuma ir ieguvis zināšanās un pa taisno var iet darba tirgū un tālāk zināšanas krāt tur, piemēram, tāds arhitektu/zobu tehniķis un tamlīdzīgi.
22.01.2022 16:46 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jacqueline @ 22.01.2022 16:46

o, jā - totāli! sabiedrībā kaut kā ir iegājies ne tas prestižākis viedoklis par tehnikumiem, bet ja mēs tā reāli salīdzinām tos, kas izmācās parastā vidusskolā un tos, kuri ir izgājuši tehnikumus, tad var skaitīt, ka cilvēks pēc tehnikuma ir ieguvis zināšanās un pa taisno var iet darba tirgū un tālāk zināšanas krāt tur, piemēram, tāds arhitektu/zobu tehniķis un tamlīdzīgi.

Itkā jā, bet tad jābūt gatavam kādu mācību priekšmetu nosacīti upurēt. Tā kā jāmācās klāt profesiju, tad paliek mazāk laika citām mācībām. Protams, ir apņēmīgi cilvēki, kas var visu paspēt un izvērtēt prioritātes. 💪
Man augstskolā bija kursabiedrene, kas nāca no profesionālās vidusskolas, nevis parastās, izdomāja tomēr iet mācīties medicīnu, un saprata, ka trūkst atbilstoši centralizētie eksāmeni un vispār zināšanas. Nācās mācīties no jauna visusskolas priekšmetus un kārtot eksāmenus.
Ja ir skaidrs kurus priekšmetus vajadzēs/nevajadzēs pēc tam, tad jau viss cool. Bet ja pēc tehnikuma sapratīsi, ka vajadzēja kaut ko vel tomēr izmàcīties, tad būs grūtāk.
22.01.2022 16:53 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Lula @ 22.01.2022 16:53

Itkā jā, bet tad jābūt gatavam kādu mācību priekšmetu nosacīti upurēt. Tā kā jāmācās klāt profesiju, tad paliek mazāk laika citām mācībām. Protams, ir apņēmīgi cilvēki, kas var visu paspēt un izvērtēt prioritātes. ?
Man augstskolā bija kursabiedrene, kas nāca no profesionālās vidusskolas, nevis parastās, izdomāja tomēr iet mācīties medicīnu, un saprata, ka trūkst atbilstoši centralizētie eksāmeni un vispār zināšanas. Nācās mācīties no jauna visusskolas priekšmetus un kārtot eksāmenus.
Ja ir skaidrs kurus priekšmetus vajadzēs/nevajadzēs pēc tam, tad jau viss cool. Bet ja pēc tehnikuma sapratīsi, ka vajadzēja kaut ko vel tomēr izmàcīties, tad būs grūtāk.

Jā, protams, gadīties var visādi. Bet lielākoties tehnikumiem redzu vairāk plusus kā mīnusus. Īpaši tiem, kuri ne līdz galam zin, ko dzīvē vēlas darīt, tad vismaz kāda interesējošā joma būs jau bagāžā🤟
22.01.2022 16:57 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Jacqueline @ 22.01.2022 16:57

Jā, protams, gadīties var visādi. Bet lielākoties tehnikumiem redzu vairāk plusus kā mīnusus. Īpaši tiem, kuri ne līdz galam zin, ko dzīvē vēlas darīt, tad vismaz kāda interesējošā joma būs jau bagāžā?

Tas gan jā, bezdarbs nebūs problēma :)
22.01.2022 16:58 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
gravity o clock @ 22.01.2022 15:17
Tikai ne 49. Šausmas kas no turienes nāk. To varētu saukt par nepamatoto iedomību. Šausmu monstri no tās skolas ir neiedomājami. Tā skola cilvekus padara nekam nederīgus un iedomīgus, kam nav sasaistes ar realitāti. No 4. 1. pat pabeidza universitāti. Pārējie 3. nekad arī nepabeigs. Viens nomācījās vismaz līdz 3. gadam. 1. bija Bagatska dēls Edvards Bagadskis. Kolektīvi viss kurss viņu nevarēja ciest. Stulbs kā zābaks. Uzskatīja ka ir pasaules cents. Uzskatīja, ka visiem kursā par velti jāatsūta visi mājasdarbi un praktiskie darbi un jāļauj norakstīt. Pēc tam kad kopējā čatā viņu pasūtīja na*uj un pilnīgi neviens nedeva savus praktiskos darbus sāka dziedāt kā mēs viņš brauks te snovot un kā mēs visi niecības varam te stalkot viņa profilus un apsaukst. Žoklis atkārās. Ļoti daudziem. Reāli vairumam bija pofig par viņiem. Un 3 no 4. pat piķa nebija par ko masāt par mācībām. Mācījās tikai tāpēc, ka par velti- basketbolisti. Bagatskis tai skaitā. Attesās no ASV unes, laikam tur tādu slinķi ātri izmeta. Tās ir aizmugurējo solu šausmas. Vēl viens, kas pabeidza. 1. kursā 1 liepājnieku ( nepārcentās mācoties,bet bija reāli apdāvināts) kaut ko ņirgājās, ka nabags tāds, ko te dara ... nu kaut kā tā. Varbūt arī liepājnieks nebija bagāts, bet maksaja par mācībām (kredīts) un pats pelnīja. Un tagad strādā labā darbā. 49. savukārt bija vientuāļās mātes bērns. Basketbolists- tātad nemaksaja, saņēma stipendiju un par velti ēda ēdnībā, tikai uz viņu vajadzēja braukt. Tāpēc regulāri kavēja. Un 30.min uz nopietnu nodarbību pie stingra pasniedzēja. Nu tādā garā. Ja tev nav piķa pusdienām un nemaksa par mācībā- slimais kā tu uzdrosinies citu saukt par nabagu, pats tās esot. Nu reāli besīja 4rotne. Laikam visus. Tad vēl tie slimie, kaut ko tur cerēja labi situētu vecāku beibi nocopēt, un ka viņas vecāki pirks šiem dārgas statusa lietas. Slimie. Bet beigās tas ''nabagos saucējs'' pārvērtās aizvien pieņemamāks un ne tik slims. Pabeidza un tagad zemā un nožēlojamā amatā bankā strādā par grašiem. Bet reāli- tagad cilvēku atgādina. Pārējie 3 laikam pūst savā nepamatatajā iedomībā iegūtā 49. Jo visi no turienes stulbi un IEDOMĪGI pēc velna. Reāli. Visi. Tā skola nolādēta. Vai slikta atmosfēra. Ā nu Edvards Bagadskis kaut ko tur mēģināja uz Šveici aiztesties .. kaut ko nē... bet tagad UK dzīvo. Tas vēl nepūst. Bet prasta cilveka dzīvi dzīvo. A pretenzijas bija .. WOW. Mēs te tārpi, zemaki par zemu. :D Viņa vietā nesakārtojam mācības. Tikai apmaksājam. Reāli besī LV situācija ar sportistiem, kas mācās par veti. Man to nevajag. Un es par to maksāt negribu.
49. Nerekomendēju.

Izcila atsauksme par 49.
22.01.2022 22:23 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Vidusskola - prosta atsedesana. Tehnikums - pec pabeigsanas profesija, vidusskola apguta, vari doties darba tirgu, esi jau ar darba, jeb prakses pieredzi. Nevajag ari zemu vertet turismu. Neaizmirstam, ka var vienmer pretendet uz citam valstim, kur viesnicas ir daudz augstaka limeni, restorani, kur bizness turpina plaukt ari kovid laika, visi tures pakalpojumi vel aktuali. Tas te Latvija viss ar biznesiem sudigi, bet doma plasi, piemeru varu sniegt - Kina, ASV, Kanada, Australija, Arabu Emirati, Francija, Lielbritanija, Malaizija utt. Tev bus durvis atvertas visur, ja apgusi labu anglu val. Pati izmacijos turismu, un kur es dzivoju beigu beigas - Lielbritanija! Tici man, te ar viesnicam viss ir super, restorani darbojas, tures notiek, visas durvis atvertas, karjeras iespejas lieliskas, tikai vajag macities anglu valodu un neslinkot! Netici, ka tehnikumi nekam nederigi un tur macas padibenes, meli tie visi ir.
22.01.2022 22:30 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Jacqueline @ 22.01.2022 16:57

Jā, protams, gadīties var visādi. Bet lielākoties tehnikumiem redzu vairāk plusus kā mīnusus. Īpaši tiem, kuri ne līdz galam zin, ko dzīvē vēlas darīt, tad vismaz kāda interesējošā joma būs jau bagāžā?
es beidzu ģimnāziju ar ļoti labām atzīmēm, kur visu laiku skolotāji draudēja ar darbu gaterī, obligāti ārpusklases nodarbošanās, papildus konsultācijas, no skolotājām psiholoģisks spiediens, tiem kam bija kāda nesekmīga atzīme, tika pateikts, ka jāmeklē cita skola, ja palika stāvoklī, palūdza nomainīt skolu.
Mana māsa beidza arodskolu- frizieris, kamēr pirmajā vasarā bez jebkādām zināšanām manā izvēlētajā studiju sfērā varèju strādāt tikai veikalā, viņa vienā no krutākajām Vecrīgas frizētavām. Augstskolā nevienam neinteresē no kādas skolas atnāci, viss atkarīgs no paša, māsa izmācījās augstskolā pa citai sfērai ko izlēma pēc tam bez kaut kādiem trūkumiem. Skandināvijā kruts amats skaitās elektriķis un santehniķis, kad es saku, ka Latvijā dzirdot šos amatos, iedomājas, ka visdrīzākais tas ir Vaņa,kas piebuhājies guļ pagrabā, visi ar lielām acīm, kāpēc? Manuprāt, dēļ tā uzskata, ka tur iet dunduki, arī arodskolu līmenis ir nolaists tik zemu.
22.01.2022 22:41 |
 
Patīk
Reitings 1628
Reģ: 16.07.2021
Ja nezini, ko gribi darīt kad izaugsi, tad vienkārši meklē labu vidusskolu.
Varu ieteikt 1. ģimnāzija, 2. vidusskola un 3. vidusskola Rīgā ir baigi OK.
22.01.2022 23:28 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Ja vēlies iestāties pēc vidusskolas augstskolā - budžeta grupā, meklē labu vidusskolu un mācies cītīgi.
Tehnikumā/koledžā ar apvienoto vidusskolu, diemžēl, visus priekšmetus neapgūsi pietiekami labi, ja vien neesi robots.
22.01.2022 23:40 |
 
Reitings 438
Reģ: 21.01.2021
Bjork @ 22.01.2022 22:41
es beidzu ģimnāziju ar ļoti labām atzīmēm, kur visu laiku skolotāji draudēja ar darbu gaterī, obligāti ārpusklases nodarbošanās, papildus konsultācijas, no skolotājām psiholoģisks spiediens, tiem kam bija kāda nesekmīga atzīme, tika pateikts, ka jāmeklē cita skola, ja palika stāvoklī, palūdza nomainīt skolu.
Mana māsa beidza arodskolu- frizieris, kamēr pirmajā vasarā bez jebkādām zināšanām manā izvēlētajā studiju sfērā varèju strādāt tikai veikalā, viņa vienā no krutākajām Vecrīgas frizētavām. Augstskolā nevienam neinteresē no kādas skolas atnāci, viss atkarīgs no paša, māsa izmācījās augstskolā pa citai sfērai ko izlēma pēc tam bez kaut kādiem trūkumiem. Skandināvijā kruts amats skaitās elektriķis un santehniķis, kad es saku, ka Latvijā dzirdot šos amatos, iedomājas, ka visdrīzākais tas ir Vaņa,kas piebuhājies guļ pagrabā, visi ar lielām acīm, kāpēc? Manuprāt, dēļ tā uzskata, ka tur iet dunduki, arī arodskolu līmenis ir nolaists tik zemu.

O, precīzi raksturoji manas mājas apsaimniekotāja santehniķi 😁
Skandināviem arī skolotājs ir prestiža profesija, mums te tā, entuziastiem tikai
23.01.2022 00:36 |
 
Reitings 113
Reģ: 07.05.2020
Klasiskajā ģimnāzijā tagad ir no 10. klases medicīnas novirziens. Bet tūrisma nozari nenoliec malā, ja tiešām patīk. Viss atkarīgs, vai gribi palikt LV vai nē. Tehnikumiem galīgi nav ne vainas. Draudzene viesmīlību mācījās. Visi sākumā smējās, jo no krutas ģimnāzijas aizgāja tur. Bet tagad wow, viņa reāli par velti prakses dēļ puspasauli izbraukāja un visu laiku ir siltajās zemēs un ir tik, tik laimīga! 😍
23.01.2022 13:11 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Lula @ 22.01.2022 16:58

Tas gan jā, bezdarbs nebūs problēma :)

Tieši no tehnikumiem vairak bezdarbnieku. Īpaši reģionos. Cik pavāru un frizieru var vajadzēt. Sorry, tu kovid laikā tūrismu gribi mācīties? Tur piķa nav parasti, a kovid laikā viss brūk un jūk. Man liekas absurdi mācīties, lai strādātu grūtāku un zemāk apamskatu darbu, nekā kāds uzreiz pēc videnes var dabūt.
23.01.2022 14:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits