Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzīvoklis pirkšanai 602.sērijā? Hruščova? vai tomēr citā?

 
Reitings 4
Reģ: 18.01.2022
Labdien!
Jau pusgadu intensīvi meklēju 2 istabu dzīvokli pirkšanai.
Draugam ļoti patīk 602.sērija, saka, ka tirgū labi kotējas, kam var piekrist, jo relatīvi cena par dzīvokli ir stipri augstāka nekā hruščova vai lietuvietim, cik zvanam dzīvokļi jau izķerti. Piekrītu, ka 602. sērijai ir labs plānojums, daudzviet ir lodžijas, vienas no jaunākajām psrs ēkām, bet varbūt ziniet vēl kādus racionālus iemeslus, kāpēc šīs sērijas dzīvokļi ir dārgāki?
Ir dzirdētas arī daudz sliktas atsauksmes, māja liela, grūti vienoties par remontdarbiem, interesē tieši ēkas tehniskais stāvoklis, no komentāriem nesaprotu, domas dalās…
Varbūt ir kāds vērtētājs, un var pateikt, cik ir atbilstoša cena pie šī brīža tirgus situācijas par kosmētiski remontētu 602.sērijas 2 istabu dzīvokli Purvciemā, Mežciemā, Ziepniekkalnā? Varbūt kāds pat pārdod? Ja jā, tad labprāt sazinātos privāti.
18.01.2022 23:41 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Tev ir par ko pirkt? ŠObrīd īre ir smieklīgi zema, kamēr dzīvokļi pārdošanai paliek dārgāki.Tāpar nesatabila situācija. Nav zināms kas būs. Vai stagflācija, liels bezdarbs un liela inflācija un visiem daudz zemāka pirktspēja ( tad jāpērk dzīvoklis, būs tikai dārgāk), vai arī šī stagflācija novedīs pie depresijas (kā 8. un tad cenas ļoti uz leju.) Ja gadā dzīvokļu cena vidēji par 9% pieaug. Tad pa 7 gadiem cena jau būs dubultousies. Un tā ir ar dažiem maniem paziņām. Kas pa 80K 3 istabau jaunajā projektā nopirka, a tagad jau 180 K tāds. Atklāti sakot, pastaigājot pa veikaliem un īpaši neejot lidl jo tur rinda, kaut gan iepriekš nebija un paskatoties kā Maximā visi skatās uz cenām man sāk likties, ka ekonomka neizturēs un bruks. Bet dzīvos redzēs. Daudzi miljardieri tagad arī naudu neiegulda ( pie tik augstas inflācijas) nav labu ieguldījuma opciju ( saistībā ar zemajiem %) un pārāk daudz naudas dzenās pārak maz kvalitatīvām investīcijām. Vēl viens iemesls kāpēc pie inflācijas neiegulda, ir tad ka sagaida deflāciju - ekonomiskā krīze un ekonomisko krīzi- nevar zināt kas noies pa burbuli, tāpēc piecieš inflācijas radītos zaudējumus, lai nerastos vēl lielāki ieguldot bankrotējušā uzņēmumā.
Tad ko paredzi, patstāvīgu stagflāciju vai arī to, ka beigās viss tāpat aizies pie ekonomiskās krīzes. Starp citu Krasnopjorovs no LB intervijā atklāja ka LB sākoties kovidam īstenībā tika paredzēta pat lielaka bedre nekā 2009. gadā, bet sabiedrībai tika parādīts vidējas pudelis- tikai puse no 9. gada krīzes. Beigās gan nebija krīzes, jo šodeiz tikām pie Eiropas piķa un energoresursu cenas bija super zemas. Šogad viss otrādāk un fake piķi bez seguma jau nevar ilgstosi iepludināt- rodas stagflācija un pārējie mēsli. Nezinu kas par skriesanu, piedevām pie šīm apkures cenām. For real? Te jau tikai jaunajos projektos jāpērk, jo tie ir energoefektīvāki. Ilgterminā vajadzētu atmaksāties.
18.01.2022 23:59 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Īre smieklīgi zema? Prātiņ nāc mājās!
19.01.2022 00:17 |
 
Reitings 9
Reģ: 18.01.2022
Sveika!
Interesants temats, izvēlējos pieslēgties šai diskusijai. Pandēmijas sākumā (pirms 2 gadiem) biju šādā pat situācijā, kad meklējām dzīvokli Rīgā pirkšanai un gandrīz nopirkām 602.sērijas dzīvokli! Un tagad es varu pateikt paldies Visumam, ka viss sakrita tā, ka šo dzīvokli nenopirkām.
Mums šo dzīvokli atrada mākleris, skaists remonts, 6.stāvs, Mežciemā, cena pirms 2 gadiem bija 62 000 €. Otro reizi braucot skatīties, mums līdzi bija mūsu draugs, kurš arī darbojas nekustamo īpašumu jomā, viņa argumenti man lika mainīt domas par šo dzīvokli:
1. Lielākā daļa divistabu dzīvokļi šajā projektā ir pārplānoti (tualete apvienota ar vannasistabu, istabām mainītas durvju atrašanās vietas u.tml.), kas šajā gadījumā, kā izrādās, tā arī bija. Tas radītu papildus izmaksas novērtējumam, jo lielākoties tā nav saskaņota “būvniecība”. Protams, tas nepieciešams ir tādos gadījumos, ja vēlaties ņemt bankas kredītu.
2. Tie lifti ir tik neērti, ja Tev jāievācas 8.stāvā, tad būtībā visas mēbeles ir jānes pa kāpnēm, ļoti neērti arī būtu nākotnē ar bērnu ratiņiem (man šķiet, ka tie liftā knapi ietilpst).
3. 602.sērijai ir “derīguma” termiņš un jāsaprot, ka vidējais kalpošanas ilgums pat likumā ir rakstīts - 70 gadi. Es neteiktu, ka šis būtu prātīgs ilgtermiņa ieguldījums.
4. Vēl viens faktors ir tas, ka lielākā daļa ēku atrodas uz nomas zemes, tas nozīmē, ka zeme nav īpašumā un, mainoties zemes īpašniekiem, tie pēkšņi pēc, piemēram, 3 gadiem, var Tev prasīt maksāt par zemes nomu augstāku summu.
Varbūt noder - šogad Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar būvspeciālistiem, veiks 602.sērijas māju tehniskā stāvokļa novērtēšanu.
Rezumē, ko es ar šo gribēju pateikt - neiesaku pārmaksāt. Mums paveicās un nopirkām dzīvokli jaunajā projektā par identisku summu. Pie komunālo maksājumu kāpumiem, esam ieguvēji, jo mums ir individuālie skaitītāji, labs pārvaldnieks.
Lai izdodas!
19.01.2022 00:22 |
 
Reitings 31
Reģ: 08.08.2021
Rebeka117 @ 19.01.2022 00:22
Sveika!
Interesants temats, izvēlējos pieslēgties šai diskusijai. Pandēmijas sākumā (pirms 2 gadiem) biju šādā pat situācijā, kad meklējām dzīvokli Rīgā pirkšanai un gandrīz nopirkām 602.sērijas dzīvokli! Un tagad es varu pateikt paldies Visumam, ka viss sakrita tā, ka šo dzīvokli nenopirkām.
Mums šo dzīvokli atrada mākleris, skaists remonts, 6.stāvs, Mežciemā, cena pirms 2 gadiem bija 62 000 €. Otro reizi braucot skatīties, mums līdzi bija mūsu draugs, kurš arī darbojas nekustamo īpašumu jomā, viņa argumenti man lika mainīt domas par šo dzīvokli:
1. Lielākā daļa divistabu dzīvokļi šajā projektā ir pārplānoti (tualete apvienota ar vannasistabu, istabām mainītas durvju atrašanās vietas u.tml.), kas šajā gadījumā, kā izrādās, tā arī bija. Tas radītu papildus izmaksas novērtējumam, jo lielākoties tā nav saskaņota “būvniecība”. Protams, tas nepieciešams ir tādos gadījumos, ja vēlaties ņemt bankas kredītu.
2. Tie lifti ir tik neērti, ja Tev jāievācas 8.stāvā, tad būtībā visas mēbeles ir jānes pa kāpnēm, ļoti neērti arī būtu nākotnē ar bērnu ratiņiem (man šķiet, ka tie liftā knapi ietilpst).
3. 602.sērijai ir “derīguma” termiņš un jāsaprot, ka vidējais kalpošanas ilgums pat likumā ir rakstīts - 70 gadi. Es neteiktu, ka šis būtu prātīgs ilgtermiņa ieguldījums.
4. Vēl viens faktors ir tas, ka lielākā daļa ēku atrodas uz nomas zemes, tas nozīmē, ka zeme nav īpašumā un, mainoties zemes īpašniekiem, tie pēkšņi pēc, piemēram, 3 gadiem, var Tev prasīt maksāt par zemes nomu augstāku summu.
Varbūt noder - šogad Ekonomikas ministrija, sadarbībā ar būvspeciālistiem, veiks 602.sērijas māju tehniskā stāvokļa novērtēšanu.
Rezumē, ko es ar šo gribēju pateikt - neiesaku pārmaksāt. Mums paveicās un nopirkām dzīvokli jaunajā projektā par identisku summu. Pie komunālo maksājumu kāpumiem, esam ieguvēji, jo mums ir individuālie skaitītāji, labs pārvaldnieks.
Lai izdodas!

Dzīvoklis jaunajā projektā par 62K? Kā sauc projektu?
19.01.2022 01:57 |
 
Reitings 28062
Reģ: 11.02.2015
Par Rebeka117 minēto 4.punktu tikai gribēju piebilst - ar 2023. gadu šis mainīsies, valdībā jau ir pieņemts, ka māju zem daudzdzīvokļu mājas, ja pieder citam/citiem īpašniekam/-iem, ar kopības lēmumu varēs izpirkt par kadastra cenu..
19.01.2022 07:31 |
 
Reitings 28062
Reģ: 11.02.2015
*zemi zem daudzdzīvokļu mājas 🤦😁
19.01.2022 07:32 |
 
Reitings 9
Reģ: 18.01.2022
ASEKLDOO @ 19.01.2022 01:57

Dzīvoklis jaunajā projektā par 62K? Kā sauc projektu?

Projekts ir Salnas ielā 21 , šobrīd gan tur ir citas cenas, ņemot vērā inflāciju un nekustamo īpašumu cenu kāpumu, bet māja ir tiešām super.
19.01.2022 08:54 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Nepērciet dzīvokļus vecajās padomju laiku būvētajās mājās. Viņām nav nekādas garantijas cik ilgi vēl stāvēs. Un tās ēkas ir briesmīgas, gan dēļ iekšējām komunikācijām, gan skaņas izolācijas. Šajās mājās ir arī slikti apsaimniekotāji. Lifti un kāpņutelpas ir briesmīgas.
Papildus tam, nopērkot dzīvokli bez remonta, būs liela summa jāiegulda remontā, jo uz doto brīdi visas cenas ir kosmosā.
Cenas, uz doto brīdi, 602.sērijā ir no 45'000 līdz 85'000, atkarīgs ar vai bez remonta, stāvs, utt. Nu nafig.
Redz kur interesanta alternatīva divu istabu dzīvoklim: https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/flats/riga/teika/djfxo.html
Galvenais ir nesteigties, lēnām meklēt, gan atradīsies īstais dzīvoklis.
19.01.2022 09:57 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Rebeka117 @ 19.01.2022 08:54

Projekts ir Salnas ielā 21 , šobrīd gan tur ir citas cenas, ņemot vērā inflāciju un nekustamo īpašumu cenu kāpumu, bet māja ir tiešām super.

Khmm super? Cena varbūt. Mājai nav autostāvvietu. mājas priekšā. Jāpērk pazemes. Iedzīvotji lika savas mašīnas citai mājai piederošās vietās. Tas radīja neapmierinātību, bija jāpaspēj nolikt mašīna utt. Beigās cik zinu, tad blakus esošā vecā projekta māja rakstīja iesniegumus, lai aizlikgtu tai Salanas 21 likt savas mašīnas viņu teritorijā. Kā beidzās nezinu. Tātad ar mašīnu problēmas būs. Bet ja nebrauc ar masīnu tad sabiedriskā satiksme tur zem katras kritikas. Tāpat arī blakus nav labiekātotu teritoriju, kur atpūsties, izvest bērnus (kaut kāds mini laukums bija) un jāsakās uz blakus esošajiem grausties un to suņu sūdiem noklāto ceļu. Bet tas sīkumi.
Māja pāris gadus atpakaļ ļoti nelielā laika sprīdī vairākkārt dega. Nezinu kura Salnas tas bija, bet viena no tām jaunajām mājām. Tie ir lielakie draudi. Man būtu bail tādā pirkt. Bet jā, cenas protams ir super. Pārdod 2 ist par 90K. Tas jau ir lieliski. Bet ja paskatās tad arī nedaudz virs 100 K citur var atrast jauno 2 ist. Viens ir skaidrs tās ir energoefektīvākas. Un cik tiek parēgots, tad energoresursu cenas nekad vairs nebūs tik zemas kā iepriekš.Tāpat patīk ka blakus nevar dzīvot dzērājs vai dzīvoklis nav pārvērsts par sociālo ar daudzbērnu čigānu ģimeni kā iemītniekiem, kas svin visus iespējamos svētkus ar sakļu mūziku. Un tas man daudz traucē pat atrodoties vienā kāpņu telpā.
19.01.2022 10:17 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Tāpat nesaprotu cepšanos par īri. Īre šobīd ir 100-200 eiro lētāka nekā bija 3. gadus atpakaļ. Un algas ir augstakas. Viss maksā daudz vairak, tāda īres cenas pret pārējām cenām ir ļoti zemē. Protams īējot ir milums daudz mīnusu, kaut vai to, ka nevari ja vēlies tikt pie kaķa, suņa. Tas tomēr nav savs. Un arī pa lēto uztaisītie ''eiroremonti''. Bet ja skatās, cik maksā remonti, tad tas ir + ja nav jāmaksā par remontiem no savas kabatas. Jo tie ir ļoti daudzi tūkstoši. Par 1. istabai. Es teiktu ka iegādāšanās + ir tas, ka pēc tiem 20-30 gadiem tu ne tikai neesi maksācjis īri, bet tev ir kaut kas, ko vari pārdot, kam ir vērtība, kas cerams ir pat pieaugusi. Pirtu teāli šī iemesla dēļ un tāpēc, ka ir tā sava un brīvības sajūta. Tāpat nekustamā īpašuma nodokļi Latvijā vēl ir tikai pumpuru stadijā.
19.01.2022 10:25 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
gravity o clock @ 18.01.2022 23:59
Tev ir par ko pirkt? ŠObrīd īre ir smieklīgi zema, kamēr dzīvokļi pārdošanai paliek dārgāki.Tāpar nesatabila situācija. Nav zināms kas būs. Vai stagflācija, liels bezdarbs un liela inflācija un visiem daudz zemāka pirktspēja ( tad jāpērk dzīvoklis, būs tikai dārgāk), vai arī šī stagflācija novedīs pie depresijas (kā 8. un tad cenas ļoti uz leju.) Ja gadā dzīvokļu cena vidēji par 9% pieaug. Tad pa 7 gadiem cena jau būs dubultousies. Un tā ir ar dažiem maniem paziņām. Kas pa 80K 3 istabau jaunajā projektā nopirka, a tagad jau 180 K tāds. Atklāti sakot, pastaigājot pa veikaliem un īpaši neejot lidl jo tur rinda, kaut gan iepriekš nebija un paskatoties kā Maximā visi skatās uz cenām man sāk likties, ka ekonomka neizturēs un bruks. Bet dzīvos redzēs. Daudzi miljardieri tagad arī naudu neiegulda ( pie tik augstas inflācijas) nav labu ieguldījuma opciju ( saistībā ar zemajiem %) un pārāk daudz naudas dzenās pārak maz kvalitatīvām investīcijām. Vēl viens iemesls kāpēc pie inflācijas neiegulda, ir tad ka sagaida deflāciju - ekonomiskā krīze un ekonomisko krīzi- nevar zināt kas noies pa burbuli, tāpēc piecieš inflācijas radītos zaudējumus, lai nerastos vēl lielāki ieguldot bankrotējušā uzņēmumā.
Tad ko paredzi, patstāvīgu stagflāciju vai arī to, ka beigās viss tāpat aizies pie ekonomiskās krīzes. Starp citu Krasnopjorovs no LB intervijā atklāja ka LB sākoties kovidam īstenībā tika paredzēta pat lielaka bedre nekā 2009. gadā, bet sabiedrībai tika parādīts vidējas pudelis- tikai puse no 9. gada krīzes. Beigās gan nebija krīzes, jo šodeiz tikām pie Eiropas piķa un energoresursu cenas bija super zemas. Šogad viss otrādāk un fake piķi bez seguma jau nevar ilgstosi iepludināt- rodas stagflācija un pārējie mēsli. Nezinu kas par skriesanu, piedevām pie šīm apkures cenām. For real? Te jau tikai jaunajos projektos jāpērk, jo tie ir energoefektīvāki. Ilgterminā vajadzētu atmaksāties.

Kur ir tās "smieklīgi zemās"īres cenas?
19.01.2022 10:27 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
gravity o clock @ 19.01.2022 10:25
Tāpat nesaprotu cepšanos par īri. Īre šobīd ir 100-200 eiro lētāka nekā bija 3. gadus atpakaļ. Un algas ir augstakas. Viss maksā daudz vairak, tāda īres cenas pret pārējām cenām ir ļoti zemē. Protams īējot ir milums daudz mīnusu, kaut vai to, ka nevari ja vēlies tikt pie kaķa, suņa. Tas tomēr nav savs. Un arī pa lēto uztaisītie ''eiroremonti''. Bet ja skatās, cik maksā remonti, tad tas ir + ja nav jāmaksā par remontiem no savas kabatas. Jo tie ir ļoti daudzi tūkstoši. Par 1. istabai. Es teiktu ka iegādāšanās + ir tas, ka pēc tiem 20-30 gadiem tu ne tikai neesi maksācjis īri, bet tev ir kaut kas, ko vari pārdot, kam ir vērtība, kas cerams ir pat pieaugusi. Pirtu teāli šī iemesla dēļ un tāpēc, ka ir tā sava un brīvības sajūta. Tāpat nekustamā īpašuma nodokļi Latvijā vēl ir tikai pumpuru stadijā.

Tu te tagad troļļo par zemajām īres cenām? 😁😁😁 Es regulāri sekoju līdzi gan pārdošanas, gan īres cenām.
Vismaz būtu pameklējusi informāciju google kaut: https://zinicenu.nra.lv/cenu-zinas/365631-baltija-pedejo-10-gadu-laika-registrets-viens-no-augstakajiem-majokla-cenu-kapumiem-es

Latvijā īres cenas 10 gadu laikā, saskaņā ar jaunāko "Eurostat" ziņojumu, pieaugušas par 36%, kas ir sestais augstākais rādītājs ES valstu vidū.
19.01.2022 10:31 |
 
Reitings 79
Reģ: 21.08.2020
vai ne, es arī sekoju līdzi īres cenām, un visus pēdējos gadus tās tikai kāpj. ne jau paliek zemākas..
arī īpašumu cenas palielinās
kādreiz varēja ko sakarīgu Rīgā dabūt zem 300 eur mēnesī/ īrē, tagad jau reti, kas tāds ir
19.01.2022 10:40 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Annija35 @ 19.01.2022 10:27

Kur ir tās "smieklīgi zemās"īres cenas?

Purvciemā piemēram. Skatītos ap šo rajonu, arī ja dārgi būtu, bet reāli atradu ka kāds Ķengaras un Maskačka vai Imanta nemaz nav lētak (agak itkā bija). Nepatīk tie rajoni, tā puse. Jūtos kā mežā- nekurienes vidū izmesta.
esmu students, kas skatās studio tipa dzīvokli.
Piemēram šeit, Tikai 250, kaut gan 3 gadus atpakaļ vasarā tādu pa 350 atrast nevarēja. Lieliski atceros, jo pati par to psihoju.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/purvciems/gbnjn.html
Un tas ir tiešām zemi. Jo reģionu pilsētās 25 km 2010 . g atjaunotu labi ja pa 70 ls varēja atrast, kas tagad ir 110 eur.
Un arī mazpilsētās kur ir zemas algas privātajā sektorā dzīvokļi maksā nemaz ne tik lēti.
PIemēram Daugavpilī, līdzīgs dzīvoklis 150. Algu starpības privātajā, noteikti nosedz ne tikai 100 eir dārgāko īri un identiskos komunālos. Cits ja strādājat pubiskajā sektorā, kur algas vienādās pozīcijās pa valsti atšķiras 10-15 %.
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/daugavpils-and-reg/daugavpils/blgdpf.html#photo-9
Arī hipotekārajam ir dārgs. Skatījos uz dzīvokiem kas varēt derēt man 2 -3 ist jaunajā projektā. Tad pat pats lētais gals ir vismaz 550 ikmēneša maksājums, 65 obligātās apdrošināšanas. Bet vēl ir 1. iemaksa. Noformēšanas izdevumi. Ja jau dazu simtu īre mēnesī ir dārgi, tad kur nu būs 10 -20 K kredīta iegūsana. Nē, ja nu vienīgi jau pieder kāds dzīvolis ko ieķīlāt, lai tktu pie kredīta jaunam. Bet pieņemu tad tajā ņemtu un dzīvotu. Tad tikai kādi 3 K noformēšanai.
Gribētu, lai ne tikai ires cenas ietu uz leju, bet arī iegādes cenas. Tad būtu pilna laime.
19.01.2022 10:42 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Pēd.3 gadu laikā esmu ik pa laikam ieskatījusies īres dzīvokļu piedāvājumos,ar domu atrast ko izdevīgaku,bet cenas ir tikkai augušas,nevis kritušās.
19.01.2022 11:00 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Annija35 @ 19.01.2022 11:00
Pēd.3 gadu laikā esmu ik pa laikam ieskatījusies īres dzīvokļu piedāvājumos,ar domu atrast ko izdevīgaku,bet cenas ir tikkai augušas,nevis kritušās.
Bet reāli kritušas īrei ir saistībā ar kovidu, kad viesnīcas sāka piedāāt savas istabas un nebija vairak tūristu kam izīrēt dzīvokļus uz dienām . Radās pārkāk liels piedāvajums, kas dzina cenu uz leju.
Un vēl, kad skatījies, Vasarā ko labu un lētu izķēra. Tagad ir lētak un neizķer, jo augstās apkures izmaksas, un izīrētāji vēlas ātrāk izīrēt arī lētak, lai pasiem tukšiem dzīvokļiem nav jāmaksā komunālie. Tas tā katru gadu ir. Ka rudenī un ziemā var dabūt lētākus variantus, bet vasarā pat nesapņo jo apkures nav un vēl tak ir tūristi kam izīrēt pa dienām.
19.01.2022 11:05 |
 
Reitings 3866
Reģ: 19.09.2016
Es tagad ar bailēm gaidu, kādas būs jaunās projektu cenas. Gaidam uz vienu Bonava projektu un ļoti ceram, ka cena nebūs kosmosā (tas, ka būs augstāka kā iepriekš, tas skaidrs).
19.01.2022 11:09 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
gravity o clock
https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/flats/riga/purvciems/gbnjn.html

Ja tas tev liekas labs 250 eiro vērts dzīvoklis tad... :D Pirms 3-4 gadiem īrēju pa 300 izremontētu 2 istabu dzīvokli tuvu centram. Kad izvācos nesen, tad uzlika cenu 450 eiro. Redzēju ss. Nezinu ko tu pīpē lai teiktu ka īres cenas krītas.
Un vai pilna laika studentam 250 eiro nav daudz? :D
19.01.2022 11:24 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Es tagad ar bailēm gaidu, kādas būs jaunās projektu cenas.

Jā mēs arī šī gada laikā gribējam pirkt dzīvokli, bet nezinām ko darīt. Pagaidīt ar cerību ka kritīsies vai pirkt tagad, jo cenas vēl tikai celsie... nezinu...
19.01.2022 11:26 |
 
Reitings 115
Reģ: 04.11.2021
Kokomi @ 19.01.2022 11:24
gravity o clock
Ja tas tev liekas labs 250 eiro vērts dzīvoklis tad... :D Pirms 3-4 gadiem īrēju pa 300 izremontētu 2 istabu dzīvokli tuvu centram. Kad izvācos nesen, tad uzlika cenu 450 eiro. Redzēju ss. Nezinu ko tu pīpē lai teiktu ka īres cenas krītas.
Un vai pilna laika studentam 250 eiro nav daudz? :D

Nē nav. Jo koplītnes istaba man maksā 200 mēnesī arī tad ja 3 nedēļas mēnesī te nedzīvoju. Nevienu neva aicināt ciemos utt. Nav. Un nav jo agrāk bija daudz trakāk.Tāpat tagad algas ir uz augšu. Vienmēr gribas lētāk utt. Vai jautajus bija vai īres/pirkšanas izmaksas ir adekvātas/panesamas pie algu līmeņa? Tad atbilde ir ka nekad nav bijušas un gandīz visu laiku dzīvojam kā PSRS no kuras bēgām. Tagad vēl izteiktāk, kad poplāri komunālie dzīvokļi jauniesu vidū. Es tā nevarētu. Bet, šobrīd tiesi pretētij īres un algu attiecība virzās un to, ka vairak var atļauties noīrēt. Protams tie, kas vispār strādā. Jo vairums studentu/jauniešu darbavietu vispār ir ciet jau 2 gadus kā. :D
19.01.2022 11:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits