Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sesija - viss par un ap to

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Sveicināti!
Sācies sesijas laiks. Esmu jau studente ar ''stāžu'' jeb studēju maģistros un saprotu, ka man vairāk nav tādas sesijas noskaņas. :D Atceros, ka bakalaura pirmajos 2 gados man bija stress, negulētas naktis un pirmā sesija vispār vāks likās, bet tagad kaut kā nezinu... nav vienalga, jo gribas nokārtot, ir plāni pēc sesijas periodam :), negribas sabojāt atpūtu sev pēc tās... bet tajā pat laikā es neiespringstu. Reāli rīt ir pirmais eksāmens šajā sesijā un esmu gatavojusies kādu stundu tam - pa celam uz darbu un puesdienpauzē un godīgi sakot man arī nav garastāvoklis ko jel pēc darba šodien darīt... domāju aiziet uz kino...
Esmu kļuvusi tik bezatbildīga!
Kā ir arJums? Studiju laikā bija stress sesijas laikā vai čiliņā? Daudz mācījāties vai arī paļāvāties, ka nokārtosiet tāpat? Un vai uz vērtējumiem iespringāt? Un kāda bija jūsu mācīšanās tehnika - nu, gājāt cauri lekciju, praktisko nodarbību materiāliem tikai vai arī mēģinājāt jaunas zināšanas sagrābt? Taisījāt konspektus vai nē?
Un jā, derētu nezinu kādi ieteikumi kur lai rodu motivāciju jo, lai gan man pagaidām stresa nav, bet zinu, ka nevajadzētu spēlēties ar likteni...
Vispār šogad ir tāds miers un pohujisma sajūta kā nevienu citu gadu... :D pašai pat bail no sevis paliek, jo parasti tādas lieta satrauca
06.01.2022 16:02 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Šodien māsīca stāstīja kā reiz, ka viņai esot stress pamatīgs. Diendienā sēž pie grāmatām, dzer nomierinošus medikamentus, dzer miega zāles(jo stresa dēļ nevar aizmigt) un gaida, kad sesija beigsies. Viņa vēl 2.kursā bakalauros...
Nezinu, veinkārši aizdomājos, ka es tad tieši tāpat stresoju un iespringu, toreiz man vēl nebija darbs un principā studija sbija full time job, mācījos visu ko varēju... tagad, gadiem ejot, saprotu, ka man kļūst vienalga un tas biedē, jo tā var palaisties slinkumā
06.01.2022 16:05 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Es esmu rets izņēmums. Skola nebija motivācija mācīties, bet kad saku studēt tad aizrāvos, pabeidzu 2 maģistrus ar labam sekmēm. Man sesija vienmēr ir bijis, ka nav stresa vai minimāls stress. Jo mācēju dozet slodzes, sākt laicīgi darit. Bija lietas ko gribēju darit teicami, bet bija kur jutu, ka varu neiet uz maksimumu. Nu gan gara studiju dzive beidzot noslēgta un negribu vairs turpināt :D esmu arī citiem studijas palīdzējusi. Nelielos, vnk mana pieredze.
06.01.2022 16:06 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Abus maģistrus pabeidzu pilna laika klātienē apvienojot ar pilnas slodzes darbiem. Ja, bija periodi kad biju izdegusi, bet bez sekām un ne dēļ stredossnas, bet brīvdienu trūkuma.
06.01.2022 16:08 |
 
Reitings 242
Reģ: 13.05.2021
Nu, man līdzīgi. Sākumā(1.kursā - ļoti stresoju un gulēju mazāk kā 3h katru nakti pirms eksāmeniem, 2.kursā - stresoju, mācījos daudz, bet miegu neupurēju, 3.kursā biju diez gan vienaldzīga).
Es domāju, ka tas ar gadiem. Saproti, ka kārtējais pārbaudījums un patiesībā nekas traks, ja visu gadu mācījies... es rakstīju konspektus regulāri visu semestri, tāpēc uz beigām man jau bija konspekts un jaunu netaisīju, izlasīju to, pasvītroju, atkal izlasīju, pārskatīju prezentācijas un semināru uzdevumus un kaut kā kārtoju...
Tagad studēju un paralēli strādāju, man nav tik daudz laika un konspektu nav, tāpēc tagad biški putra galvā, bet gan jau būs labi
06.01.2022 16:17 |
 
Reitings 116
Reģ: 12.11.2016
Santa1992, ja nav noslēpums, kādās programmās studēji?
06.01.2022 16:18 |
 
Reitings 536
Reģ: 01.11.2021
Primrose, diez vai izskaidrojums ir saistīts ar programmu ja Tu par to. Bet atbildēt negribu, jo man šis ir anonīms forums.
06.01.2022 16:24 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Santa1992 @ 06.01.2022 16:08
Abus maģistrus pabeidzu pilna laika klātienē apvienojot ar pilnas slodzes darbiem. Ja, bija periodi kad biju izdegusi, bet bez sekām un ne dēļ stredossnas, bet brīvdienu trūkuma.

Saprotams... es zinu, ka atpūta nepieciešama, bet nu ja nenokārtošu... nekāda atpūta nesanāks. Būs jāmaksā un jākārto par jaunu. Derētu šovakar saņemties un kādas 5h pamācīties, bet prāts vispār nenesas uz mācībām. Tik labi bija, kad svētku brīvdienas, ka es vēl tagad pledu...neko negribu. Agrāk stress moblizēja. Tagad pat tā nav. Netipiski man
06.01.2022 16:32 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Naktsputns @ 06.01.2022 16:32

Saprotams... es zinu, ka atpūta nepieciešama, bet nu ja nenokārtošu... nekāda atpūta nesanāks. Būs jāmaksā un jākārto par jaunu. Derētu šovakar saņemties un kādas 5h pamācīties, bet prāts vispār nenesas uz mācībām. Tik labi bija, kad svētku brīvdienas, ka es vēl tagad pledu...neko negribu. Agrāk stress moblizēja. Tagad pat tā nav. Netipiski man

Varbūt tā nav šī situacija, bet tāds zināms pofigisms, gribasspēka trūkums, slinkums var liecināt, ka tuvu ir izdegšana. Pati studēju maģistratūrā, stress nedaudz bija šogad, jo novilku darbu nodošanas termiņus līdz pēdējam. Tas gan darba dēļ.
06.01.2022 16:47 |
 
Reitings 273
Reģ: 13.10.2021
Paldies dievam, ka man ir gaišā galva😂 Studēju medicīnu, pietiek ar stundu un eksāmenā nebūs mazāk par 8😂
Jau kopš 1.kursa neviena atzīme zemāka par 8 nav bijusi.
Parasti eju cauri saviem pierakstiem,lekcijām, īpaši neiespringstu. Čilliņā😄
06.01.2022 18:59 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Debestiņa @ 06.01.2022 18:59
Paldies dievam, ka man ir gaišā galva? Studēju medicīnu, pietiek ar stundu un eksāmenā nebūs mazāk par 8?
Jau kopš 1.kursa neviena atzīme zemāka par 8 nav bijusi.
Parasti eju cauri saviem pierakstiem,lekcijām, īpaši neiespringstu. Čilliņā?

Wow, labs! Apbrīnojumi.
Man nav tik gaiša galva, bet nav arī ''smaga''. Mācījos parasti kursā mazāk kā citi, bet tāpat bija 7+, reizēm kāds 6.
Vispār vakar saņēmos pamācīties 4h vakarā un tagad šķiet, ka būs šovakara eksāmenā. Nezinu, kaut kā laikam metode - pēdējā brīdī - strādā man vislabāk, jo tagad sapratu pat to, ko visu semestri nesapratu un kaut kā viss salikās plauktiņos. Parasti, ja laicīgi mācos, tad par daudz sīkumaini mācos un tad galvā putra 😁
07.01.2022 09:24 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Man tagad arī tās sesijas sajūtas notrilinājušās. Studēju pēdējā bakalauru kursā un šogad nezinu, protams, ir galvā doma, ka eksāmeni jākārto un tā, bet nav tas stress kā pirmajā sesijā, kad rokas pat trīcēja un likās beigas.
Domāju, ka ar gadiem tas... + man šogad attālināta sesija, tāpēc tas nedaudz tā čiliņā
Bet nu, Nakstsputns, es tevi saprotu par pēdējo brīdi. Es visu daru pēdējā brīdī. Turpretī draudzene - kā uzdod tā sāk darīt un tad naktī pirms eksāmena viņa 23.00 saldi čuč, bet es vēl 2.00 mācos :D. Tāpat kā tev - ja es gadījumā sākšu laicīgi, tad es mācīšos sīki, gribēšu perfekcionizēt un tad galvā ir nekas, bet ja sāk naktī prims, tad, protams, ir pārmetumi un tā, bet tad prāts mobilizējas un mācos svarīgāko. :) Es zinu, ka ne visiem tas strādā, jo ir tādi, kas prātā jūk, ja pēdējā brīdī sāk, bet man tas kaut kā nostrādā...
Es mācos tā - izeju cauri lekcijām, prezentācijām un piefiksēju galveno(uztaisu shēmu vai pierakstu), kas palīdzēs orientēties un tad paliek galva tas viss :) Paskatos semināru pierakstus.
Vakar bija pirmais eksāmens, nu, stundu pirms eksāmena bišķi stresiņš sākās, bet tā vispār diez gan čiliņā bija
07.01.2022 09:31 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Jā, arī bija līdzīgi Pirmajos divos kursos vēl uztraucos, naktis negulēju, mācījos, pabeidzu nepabeigtos darbus, panikoju. Bet 3. un 4. kursā jau mierīgi pie tā visa piegāju. Jo pasniedzēji zināmi, lekcijās esmu bijusi, ieskaites ideja un process jau ir skaidrs, tas, ka nolikšu, arī bija skaidrs, jo tomēr uz lekcijām staigāju un klausījos. Mums ar kursabiedriem bija tradīcija pēc katras ieskaites iet uz suši vai picēriju. Es vairāk par to momentu domāju, nekā par pašu eksāmenu😁😁😁
07.01.2022 10:10 |
 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Mežone @ 07.01.2022 10:10
Jā, arī bija līdzīgi Pirmajos divos kursos vēl uztraucos, naktis negulēju, mācījos, pabeidzu nepabeigtos darbus, panikoju. Bet 3. un 4. kursā jau mierīgi pie tā visa piegāju. Jo pasniedzēji zināmi, lekcijās esmu bijusi, ieskaites ideja un process jau ir skaidrs, tas, ka nolikšu, arī bija skaidrs, jo tomēr uz lekcijām staigāju un klausījos. Mums ar kursabiedriem bija tradīcija pēc katras ieskaites iet uz suši vai picēriju. Es vairāk par to momentu domāju, nekā par pašu eksāmenu???

ha, par tiem monetiem - man bakalaura studijās bija ar draudzeni tradīcija pēc eksāmena uzēst kādu kūciņu un padzert kafiju. Tagad vairs tā laika tik daudz nav, tāpēc plānoju šovakar vienkārši pasūtīt sev picu vai uztaisīt burgeru.
Laba tradīcija!
07.01.2022 12:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits