Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ATBILD Dieviete.lv uzaicinātā speciāliste - fitnesa trenere Vineta Burkovska

 
Autorizēts lietotājs10 gadiModerators
Reitings 1262
Reģ: 29.01.2009
2. tēma ciklā "ATBILD Dieviete.lv uzaicinātā speciāliste"
Šī cikla mērķis ir dot iespēju foruma lietotājām uzdot savus jautājumus attiecīgās sfēras speciālistei, šoreiz uz jautājumiem atbildēs fitnesa trenere Vineta Burkovska
Uzdod savus jautājumus par tēmām:
1. Uzturs;
2. Treniņu veidi, kādu rezultātu tie dod;
3. Cardio vai spēka treniņš;
4. Diēta vai sports;
5. Ar ko sākt, ja esi apņēmusies sportot?
🙏🏻 Paldies par jautājumiem, lūdzu ņemt vērā, ka atbildes tiks sniegtas ierobežotu laiku!
18.12.2021 20:22 |
 
Patīk
Reitings 457
Reģ: 01.03.2015
Sveiki vēlējos pajautāt ļoti patīk iet garus ceļa gabalus dienā līdz 10km, ko tas manam organismam dod? Kādu labumu?
18.12.2021 22:49 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.09.2021
Sveiki! Esmu jaunā māmmiņa (nedaudz vairāk kā gadu vecam bērniņam) Pirms bērna biju sportiska, tieva. Grūtiecībā pieņēmos par 26kg. Esmu 1,77gara un šobrīd sveru 74kg (agrāk 54kg) Sportot baigi nesanāk, vairāk jau slinkums. Uzturs ir veģetārs, bet nu ir dienas kad piedomāju un ir dienas kad īsti pat neēdu vai tieši otrādi pārēdos.
Jautajums - ar ko man sākt atgūt formu? Kā sevi motivēt un vai vajadzētu vērsties pie kāda speciālista?
Paldies!
19.12.2021 01:39 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsPatīk
Reitings 4
Reģ: 18.12.2021
didii5 @ 18.12.2021 22:49
Sveiki vēlējos pajautāt ļoti patīk iet garus ceļa gabalus dienā līdz 10km, ko tas manam organismam dod? Kādu labumu?

Sveika,
Paldies par Tavu jautājumu.
Soļošana ir vienkāršākais un labākais veids, kā trenēt sirds asinsvadu sistēmu, kā arī pastaiga var labvēlīgi ietekmēt garastāvokli, palielinot endorfīnu daudzumu asinīs!
Vismaz pus stundas aktīva soļošana samazina apakšējo ekstremitāšu varikozo vēnu iespējamību.
Pastaigas laikā Tu stiprini kaulu skeletu un visu muskuļu un skeleta sistēmu: arī kalcijs tiek labāk absorbēts, un saites tiek nostiprinātas ar pastāvīgu slodzi.
Vēl viens pluss pastaigai- palielinās ķermeņa kaloriju patēriņš. 200–300 kilokalorijas, kas patērētas stundas laikā, staigājot ātrā tempā, palīdz saglabāt vispārējo formu!
22.12.2021 18:15 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsPatīk
Reitings 4
Reģ: 18.12.2021
bumbu @ 19.12.2021 01:39
Sveiki! Esmu jaunā māmmiņa (nedaudz vairāk kā gadu vecam bērniņam) Pirms bērna biju sportiska, tieva. Grūtiecībā pieņēmos par 26kg. Esmu 1,77gara un šobrīd sveru 74kg (agrāk 54kg) Sportot baigi nesanāk, vairāk jau slinkums. Uzturs ir veģetārs, bet nu ir dienas kad piedomāju un ir dienas kad īsti pat neēdu vai tieši otrādi pārēdos.
Jautajums - ar ko man sākt atgūt formu? Kā sevi motivēt un vai vajadzētu vērsties pie kāda speciālista?
Paldies!

Sveika,
Paldies par Tavu jautājumu!
Ieteiktu sākt ar treniņiem, kādus veici pirms mazuļa! Ja agrāk tie Tev deva rezultātu, ļoti iespējams, ka tie ir īstie Tev.
Izmēģini sporta zāli, grupu treniņus un paskaties, kāda veida treniņi Tev vislabāk patīk. Jo, lai sevi motivētu, noteikti jāizvēlas treniņi, kas Tev pašai patiks un uz kuriem iesi ar prieku.
Noteikti iesaku sākumā neforsēt, sākt ar diviem treniņiem nedēļā, miksēt kardio un spēka treniņus.
Grupu treniņu pluss- motivācija būs arī no pārējiem grupas vingrotājiem. Redzēsi kā viņiem veicas, tas motivēs Tevi, kā arī negribēsi slinkot citu priekšā🙂
Par ēšanas paradumiem- noteikti jāsakārto ēdienkarte, jāēd daudzveidīgi un sabalansēti, lai nav šīs pārēšanās! Šeit vislabāk palīdzēs uztura speciālists vai privātais treneris!
Ceru, ka atbildēju uz Tavu jautājumu🙂
22.12.2021 18:25 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Sveika!
Vai waist trainers jeb korsetes patiešām palīdz, lai zaudētu pāris cm no vidukļa? Vai tas vispār ir veselīgi un drīkst izmantot šīs korsetes arī sportojot?
Un kādi vingrinājumi būtu visefektīvākie, lai nodedzinātu riepiņu? 😅
22.12.2021 21:27 |
 
Reitings 45
Reģ: 11.11.2021
Labdien, eksperte! Es nekad neesmu bijus sporta zālē un nezinu, ar ko sākt. Bet nu pēc 2 pandēmijas gadiem vajag - ir 15 lieki kg, stīvs ķermenis, sākas mentāls gruzis no tā visa. Sportakluba administratores droši vien ar to nenodarbojas, bet kam tad man iet pateikt: sveiki, vēlos sākt sportot pirmoreiz mūžā regulāri, gribu iegūt veselīgāku ķermeni un sajūtu. Kam to prasīt? Kā tas vispār notiek? Vai var tusnis ievelties sporta zālē un uzreiz dabūt treniņu grafiku?
22.12.2021 22:21 |
 
Patīk
Reitings 457
Reģ: 01.03.2015
Mīļš paldies par atbildi ❤
22.12.2021 23:16 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsPatīk
Reitings 4
Reģ: 18.12.2021
cutiecutie @ 22.12.2021 21:27
Sveika!
Vai waist trainers jeb korsetes patiešām palīdz, lai zaudētu pāris cm no vidukļa? Vai tas vispār ir veselīgi un drīkst izmantot šīs korsetes arī sportojot?
Un kādi vingrinājumi būtu visefektīvākie, lai nodedzinātu riepiņu? ?

Sveika!
Godīgi teikšu- neesmu izmantojusi šādu jostu, neesmu par tādu interesējusies un nemācēšu teikt, kādā veidā šī josta veicinātu tauku sadedzināšanu!
No pieredzes varu teikt- riepiņas dedzināšanai vislabāk der regulāra kustība, kas ir vidējā vai zemā intensitātē (aptuveni 120-145 sitieni minūtē), preses vingrinājumu pildīšana ne biežāk kā 2x nedēļā pildot 3-4 vingrinājumus, kā arī pirmāmkārtām ir jāsakārto sava ēdienkarte🙂
Ne velti ir teiciens “abs are made in kitchen”🙂
27.12.2021 12:39 |
 
Autorizēts lietotājsEkspertsPatīk
Reitings 4
Reģ: 18.12.2021
Vāverģīmis @ 22.12.2021 22:21
Labdien, eksperte! Es nekad neesmu bijus sporta zālē un nezinu, ar ko sākt. Bet nu pēc 2 pandēmijas gadiem vajag - ir 15 lieki kg, stīvs ķermenis, sākas mentāls gruzis no tā visa. Sportakluba administratores droši vien ar to nenodarbojas, bet kam tad man iet pateikt: sveiki, vēlos sākt sportot pirmoreiz mūžā regulāri, gribu iegūt veselīgāku ķermeni un sajūtu. Kam to prasīt? Kā tas vispār notiek? Vai var tusnis ievelties sporta zālē un uzreiz dabūt treniņu grafiku?

Sveika!
Paldies par Tavu jautājumu!
Jā, cik zinu sporta zāles, tad noteikti vari iet un administratoram jautāt gan par grupu treniņiem, gan privātajiem treneriem!
Ar ko sākt- iesaku sākt ar zemas intensitātes treniņiem (joga, pilates utt), un pamazām likt klāt kādu vidējas vai augstas intensitātes treniņu (HIIT, power, grip utt)! Grupu nodarbībās pluss- vari pildīt vieglāku vingrinājuma opciju, ja jūti, ka treniņš ir par smagu.
Iesaku arī aiziet pie kāda privātā trenera, kurš parādīs pareizu vingrinājumu tehniku👌
Noteikti jāsāk lēnām un mierīgi, lai pirmie divi treniņi nav muskuļiem pārlieku liels šoks, kas var beigties ar savainojumiem, sastiepumiem!
Lai izdodas atsākt sportot🙂
27.12.2021 12:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits