Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai jūs ticat trešajam dzimumam?

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Radās interesants jautājums. Vai jūs ticat ka var būt vairākas dzimumu identitātes?
Šī pavisam noteikti nav tēma lai kašķētos savā starpā bet interesē sabiedrības viedoklis.
Nu es piemēram neticu. Kaut arī dzimuma identitātei un bioloģiskajam dzimumam ir atšķirība. Bioloģiskais dzimums nozīmē XX vai XY hromosomas kas nosaka to kas ir starp kājām. Bet dzimuma identitāte ir tas ko sabiedrība ir konstruējusi, t.i. kā jūties savā ķermenī vai gribi būt cits dzimums vai negribi būt neviens dzimums (non binary)
Es domāju ka tas ir sviests. Piedodiet man, ja kādu aizvainoju šeit. Bet ja esi piedzimis vīrietis un izdomā ka gribi būt sieviete..vai cilvēks bērnībā arī tā domāja? Piemēram pirmo klasi sākot 7gv vai šis bērns arī domāja jau tad ka grib būt sieviete ? Domāju ka nē. Nu lūk. Kaut kas dzīvē ir noticis ārējie iespaidi ietekmējuši šādu izvēli.
Kā jūs domājiet?
03.12.2021 18:44 |
 
Reitings 440
Reģ: 06.06.2021
Es domāju, ka tā ir mentāla slimība.
03.12.2021 18:52 |
 
Reitings 32
Reģ: 19.11.2021
Ir tāds jēdziens,kā piedzimis neīstā ķermenī.
Kad tu redzi džeku,kuram pa visām vīlēm spraucas ārā sievišķība!Manieres,gaita,runas veids.interese par kosmētiku,sieviešu drēbēm un.t.t.piem Kailijas Dženeras tēvs Brūss/tgd Cetlīna,ja nemaldos.
03.12.2021 18:57 |
 
Reitings 395
Reģ: 04.06.2021
Kā sevi tad pozicionēt cilvēkiem, kuriem dzimumhromosomās ir mutācijas? Iesaku palasīt kaut vai par to pašu AIS.
03.12.2021 19:02 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
Ja runa ir par cilvēkiem, kuriem ķermenī ir abi dzimumorgāni u.tml., tad tur nav ko ticēt vai neticēt.
Bet, kad ir tādi piemēri kā Andželīnas meita Shiloh Jolie-Pitt, kas tīņa gados gribēja būt Džons, bet tagad, pēc foto spriežot, pārvēršas atpakaļ par meiteni, man tomēr šķiet, ka tur ir kaut kāds izlutinātības faktors. Bet gribēšana būt par citu dzimumu nav pedofolīja vai slepkavošana, tādēļ pa lielam tas nav nekas nosodāms, lai kāds būtu iemesls :)
03.12.2021 19:17 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Aamelija @ 03.12.2021 19:17
Ja runa ir par cilvēkiem, kuriem ķermenī ir abi dzimumorgāni u.tml., tad tur nav ko ticēt vai neticēt.
Bet, kad ir tādi piemēri kā Andželīnas meita Shiloh Jolie-Pitt, kas tīņa gados gribēja būt Džons, bet tagad, pēc foto spriežot, pārvēršas atpakaļ par meiteni, man tomēr šķiet, ka tur ir kaut kāds izlutinātības faktors. Bet gribēšana būt par citu dzimumu nav pedofolīja vai slepkavošana, tādēļ pa lielam tas nav nekas nosodāms, lai kāds būtu iemesls :)

Tagad, kad tas kļuva populāri, ļoti daudzām Holivudas zvaigznēm pēkšņi ir ''transseksuāli'' bērni. Agrākās dekādēs ASV, ja vecāks pie psihiatra ieradās ar bērnu un apgalvoja, ka bērns ir cits dzimums savā ķermenī, psihiatri izmeklēja arī pašus vecākus. Jo vecāku faktors tur spēlē ļoti lielu lomu.
03.12.2021 19:23 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
Žēl ka pie mums nav lielā izvēlē, Shemale/Ladyoy - labprāt ar tādu būtu attiecībās, izskatās kā sieviete, reizēm pat labāk, vīrieša sex drive + domāšana, un strapons vienmēr līdz 👍🏻
03.12.2021 19:40 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Nē, jo neuzskatu, ka identitāte nāk no "iekšas", proti sajūtām, kas tu esi. No "iekšas" nāk identitātes uztvere, bet neuzskatu, ka man būtu noklusēti jāpieņem citas personas identitātes uztvere, ja tā nesakrīt ar manis paša definīcijām.
Man nav nekādu problēmu, ja vīrietis uzvedas kā sieviete, bet problēma sākas, kad man šī persona ir jāatzīst kā sieviete.
03.12.2021 20:29 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Pilnīgi nekādu pretenziju. Ticu, ka ir gana daudz cilvēku, kuri jūtas kā piedzimuši ne savā ādā, neidentificējot sevi ar dzimumu kādā piedzimuši, atšķirība tikai tajā, ka agrāk tādiem cilvēkiem nācās sēdēt iekšā savos skapjos un slēpt to, kā viņi jūtas patiesībā, savukārt mūsdienās par šo tēmu runā aizvien biežāk un atklātāk, un aizvien vairāk cilvēku vairs nebaidās atklāt to, kas patiesībā ir. Draugu lokā ir viens cilvēks, kurš pašlaik tieši iet cauri visam garajam dzimumam maiņas procesam. Agrāk bija ļoti sievišķīgs vīrietis, tagad ir sievišķīga sieviete. Nē, man galīgi nav problēmu pieņemt cilvēkus tādus, kādi viņi ir (ja runa iet par dzimuma identitāti) un tāpat nav problēmu uzrunāt cilvēku viņam vēlamajos personas vietniekvārdos. Ja man cilvēks pasaka, ka vēlētos, lai uzrunāju viņu kā "they/them", man gabals no tā nenokritīs. Manu dzīvi pilnīgi noteikti nemaina tas, kā kurš cilvēks sevi uztver vai identificē, tāpēc nav mana darīšana kā kurš dzīvo savu dzīvi.
03.12.2021 21:40 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Kaut kad jau man arī vajadzēs sākt droši iet uz sieviešu ģērbtuvēm, lai viņas redzētu kailas un aizbildināties, ka es identificēju sevi kā sievieti.
03.12.2021 22:00 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Es to uzskatu par izņēmumu un novirzi, nevis normu un ikdienas parādību.
03.12.2021 22:24 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Es atbalstu 🏳️‍🌈. Visiem ir jābūt vienādām cilvēktiesībām.
04.12.2021 04:29 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Miaa @ 03.12.2021 21:40
Pilnīgi nekādu pretenziju. Ticu, ka ir gana daudz cilvēku, kuri jūtas kā piedzimuši ne savā ādā, neidentificējot sevi ar dzimumu kādā piedzimuši, atšķirība tikai tajā, ka agrāk tādiem cilvēkiem nācās sēdēt iekšā savos skapjos un slēpt to, kā viņi jūtas patiesībā, savukārt mūsdienās par šo tēmu runā aizvien biežāk un atklātāk, un aizvien vairāk cilvēku vairs nebaidās atklāt to, kas patiesībā ir. Draugu lokā ir viens cilvēks, kurš pašlaik tieši iet cauri visam garajam dzimumam maiņas procesam. Agrāk bija ļoti sievišķīgs vīrietis, tagad ir sievišķīga sieviete. Nē, man galīgi nav problēmu pieņemt cilvēkus tādus, kādi viņi ir (ja runa iet par dzimuma identitāti) un tāpat nav problēmu uzrunāt cilvēku viņam vēlamajos personas vietniekvārdos. Ja man cilvēks pasaka, ka vēlētos, lai uzrunāju viņu kā "they/them", man gabals no tā nenokritīs. Manu dzīvi pilnīgi noteikti nemaina tas, kā kurš cilvēks sevi uztver vai identificē, tāpēc nav mana darīšana kā kurš dzīvo savu dzīvi.

Es ceru, ka tu saproti - vietniekvārdu (pronouns) izvēle kādā attiecīgaos cilvēks grib tikt saukts jo izskata sevi par "non-binary" strādā tikai tāda veida valodās kā angļu valoda, kur gramatikā dzimums eksistē principā tikai izņēmuma gadīju mos (she, he, woman, girl, boy, man, mum, dad un tml.).
Taču valodās, kuras ir uzbūvētas pēc principa kā latviešu valoda jeb ar stingri noteiktiem un atšķirīgiem gramatiskajiem dzimumiem tas pēc noklusējuma ir neiespējams. Jo mums gan daudzskaitlī (viņi /viņas), gan attiecībā uz priekšmetiem (tas, tā, tie, tās) ir divu dzimumu vārdi un nav citu variantu.
Līdz ar to, uzskatu, ka pats jautājums par to vai vispār ir iespējams justies kā citam dzimumam vai justies kā nevienam dzimumam ir iespējams. Jo šeit jāņem vērā vienkārš fakts, ka "sajusties" kā citam dzimumam jeb burtiski pieredzēt kā dzīvi uztver un izjūt cits cilvēks nav iezpējams un tas pagaidām ir tikai zinātniskās fantastikas zonas piedzīvojums, jo nemākam savu apziņu savienot ar cita cilvēka apziņu. Vienīgais, kas notiek ir cilvēku grupa, kura pretojoties saboedrībā pieņemtajoem dzimumlomu stereotipiem patiesībā tos tikai pastiprina. Jo tas ka bērns bioloģiskk puisis spēlējas ar lellēm un grib valkāt kleitas, jo māsas tā dara nav meitene, bet puisis ar vēl nenobrieduša cilvēka interesēm vai interesēm, kas neatbilst tradicionālo dzimumlomu stereotipiem. Tas pats arī pieaugušā vecumā - sievišķīgi vīrieši vai vīrišķīgas sievietes ir iedalījums kas veidojas pateicoties sabiedrības dzimumlomu steriotipiem, bet tas nepadara par pretējā dzimuma pārstāvi un nav iespējams tikai ar uzvedības un interežu manifestāciju pierādīt, ka jūties kā cits dzimums vai nepiederšs nevienam dzimumam.
Atzīstu, ka ir cilvēki (ļoti reti!), kuriem tiešām ir psiholoģiska rakstura traucējumi un ārējie redzamie dzimumu atribūti un dzimumlomu stereotipi izraisa negatīvas reakcijas ja vēlamais vai galvā esošais priekšstats nesaskan ar realitāti un ir nepieciešams ar medikamentiem u.c. Kļūt par pretējo dzimumu. Taču saprotu, ka transdzimuma pārstāvji lielākotiezs grib iederēties sabiedrībā atbilstoši pretējā dzimuma dzimumlomu un izskata stereotipiem nevis no tās izcelties kā to dara t.s. "woke" cilvēki.
Tādā mazā apkopojumā - kamēr neviens man neliek mainīt gramatisko vārdu pielietojumu manā leksikā, tikai lai apmierinātu konkrētā cilvēka ego par viņu runājot (jo voetniekvārdus izmantojot runājot par cilvēku nevis ar cilvēku, kas nozīmē lūdzot izmantot "they/them" cilvēks grib lai viņam klāt neesot tiktu mainīta gramatika un leksika runājot par konkrēto cilvēku), tikmēr man nav problēmu ar cilvēkiem, kuri izvēlas dzīvot pēc savādākiem principiem kā es.
04.12.2021 06:34 |
 
Reitings 104
Reģ: 24.11.2021
Uzskatu ka dzimums ir tas ar ko tu piedzimsti, bet vēlāk rodas dzimumidentitāte, kuru var izvēlēties kādu grib. Nav man grūti kādu saukt citā vārdā. Lai katrs dara ko grib. Citi joko ka tad jau varam būt arī helikopteri, bet ja kādam tas liek justies labāk tad kāpēc nē. Tikai viens gan būtu jābeidz, ka šie cilvēki apvainojas, ja viņus nosauc nepareiza dzimumā vai cilvēks uzreiz nesaprot kas viņi ir.
04.12.2021 06:53 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Kokomi @ 04.12.2021 06:53
Uzskatu ka dzimums ir tas ar ko tu piedzimsti, bet vēlāk rodas dzimumidentitāte, kuru var izvēlēties kādu grib. Nav man grūti kādu saukt citā vārdā. Lai katrs dara ko grib. Citi joko ka tad jau varam būt arī helikopteri, bet ja kādam tas liek justies labāk tad kāpēc nē. Tikai viens gan būtu jābeidz, ka šie cilvēki apvainojas, ja viņus nosauc nepareiza dzimumā vai cilvēks uzreiz nesaprot kas viņi ir.

Turpmāk tev būs saukt mani par "Mans kungs"!
04.12.2021 09:37 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Satellite
Kāds daudz klausījies Benu Šapiro.:)
04.12.2021 09:38 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Lielos vilcienos mani baigi neuztrauc šis jautājums, bet man šķiet, ka bērniem/pusaudžiem gan nedrīkstētu atļaut sākt pārejas periodu, triekt hormonus utt. Latvijā, cik man zināms tas nav atļauts, bet citur ir. Velna nenobrieduša jaunieša prāts nav spējīgs pieņemt šādu lēmumu uz visu mūžu.
04.12.2021 23:53 |
 
Reitings 527
Reģ: 24.03.2018
Anne Shirley @ 04.12.2021 23:53
Lielos vilcienos mani baigi neuztrauc šis jautājums, bet man šķiet, ka bērniem/pusaudžiem gan nedrīkstētu atļaut sākt pārejas periodu, triekt hormonus utt. Latvijā, cik man zināms tas nav atļauts, bet citur ir. Velna nenobrieduša jaunieša prāts nav spējīgs pieņemt šādu lēmumu uz visu mūžu.

Būs, būs arī bērniem. Tu ko, domāji, ka leģendārais Kariņš tāpat vien rīkoja to LGBTQ gājienu? Protams, ka nē. Tas ir skaists sākums jaunai pasaulei, kur katrs divgadīgais būs pilntiesīgs nopietni apsvērt dzimuma maiņu.
05.12.2021 10:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits