Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nekustama investiciju platforma

 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Manā uztverē no P2P platformām EstateGuru ir viena no uzticamākajām. Nekur P2P neesmu redzējis, ka tiek atklāta tik daudz informācijas kā EG par aizņēmēju - ir iespējams izlasīt konkrētus uzņēmumus, tos vadītājus, vērtētājus un tālāk izlemt vai vēlies aizdot.
Pie plusiem jāmin, ka EG praktiski atgūst pilnā apmērā neatmaksātos parādus, jo aizdevumi tiek doti pret ķīlu.
Mani ieteikumi:
- investīcijas maksimāli diversificēt. Guldīt katrā aizdevumā minimālos 50 eur...;
- EG platformā neturēt visus līdzekļus. Lai arī EG ir viens no drošākajām P2P platformām, tomēr P2P riski ir milzīgi. Es pats tur esmu ieguldījis mazāk par 2% no portfeļa;
- skatīties tos projektus, kuri tiek nodrošināti ar pirmās kārtas hipotēkas aizdevumu (ja nespēs atmaksāt, tad pirmie naudiņu saņems tieši pirmās kārtas hipotēkas aizdevēji);
- LTV lielumam jābūt pēc iespējams mazākam. Jo mazāks = jo drošāks. Es skatos tādus, kuriem šis rādītājs ir 67% vai zemāks. (LTV - aizdevuma vērtība / īpašuma vērtība);
- ieteiktu investēt tajos projektos, kuri ir pilsētā vai piepilsētā. Jeb izvairīties no lauku reģiona (dēļ tā ka pāķos būs grūtāk pārdot projektu vai būs jādod liela atlaide);
- vidējais ienesīgums man ir 10.3%/gadā.
Zemūdens akmeņi:
- ja vēlēsies pārdot aizdevumu otreizējā tirgū, tad EG ieturēs 2% komisiju. Principā.. aizdoto naudu būs grūtāk ātri atgūt bez būtiskiem zaudējumiem;
- pie naudas izņemšanas ieturēs 1 euro komisijas maksu;
- bankas aizdod par 3-5% procentpunktiem lētāk. Tas nozīmē, ka bankas šos projektus, iespējams, nefinansē.. bet EG lielākā priekšrocība pār bankām ir ātrums - ja bankas izskatīs pieteikumu vairākus mēnešus, tad EG tās būs dažas nedēļas;
- EG īsti neviens neregulē. Ja arī ir kāds regulators, tad nekas nopietns - tas negarantēs investīciju drošību;
- Ja EG aizies pa burbuli, tad var necerēt uz 100'000 eur atgūšanu no garantijas fonda, jo tā nav banka.
Lai arī kā nebūtu, bet es ticu EG. Un ticu, ka EG komanda ir profesionāla (dibinātājs ilgstoši darbojās nekustāmo īpašumu tirgū) un uz labiem nodomiem vērsta. Kristaps M. savā blogā to uzskatīja par drošāko P2P platformu. Platforma ir samērā intuitīva un viegli pelnīt 10% gadā, ja nav krīze...
Ja mani ieteikumi likās noderīgi un vēlies notestēt EG, tad aicinu izmantot manu uzaicinājuma kodu
https://estateguru.co/en/investor-referral/?switch=en&userPromotionCode=EGU493792
Izmantojot kodu Tu saņemsi 0.5% bonusu no ieguldījuma pirmos 3 mēnešus (tādu pašu summu saņemšu arī es). Respektīvi, ja ieguldīsi 100 eur, tad gan Tu, gan es saņemsim 0.50 eur katrs.
27.11.2021 12:00 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Aizmirsu pateikt, ka no visiem ieguldijumiem, kas ir akcijas, seit vismazakais %, jo nauda staves gadu + - ieguldita.
27.11.2021 12:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits