Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīga ēšana

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Jautājums tiem cilvēkiem kuri ēd veselīgi
Ko jūs ēdat? Ko taisīt?
Nav izdomas nekādas un internetā viss kas ir pieejams (piemēram kaut kādas vegan receptes) aizņem pārāk daudz laika lai uztaisītu un nenormālus produktu daudzumus. Gribās ēst veselīgi bet vienkārši. Nekādus baigos fancy ēdienus negribās taisīt.
Varbūt jums ir zināmi kādi blogi (TikTok , IG) kur smelties iedvesmu ātram, veselīgam un vienkāršam ēdienam?
18.11.2021 14:03 |
 
Reitings 30
Reģ: 10.02.2021
Lasu šo ēdot čipšus un dzerot kollu, tagad esmu offended.
18.11.2021 14:56 |
 
Patīk
Reitings 457
Reģ: 01.03.2015
Lasis,zivis,brokoļi,puķkāposti,daudzi zaļumi gurķi,tomāti,dilles,bietes, mazāk gaļas Vairāk zivis,esmu ļoti ļoti tieva 54kg uz 1.68cm
18.11.2021 15:17 |
 
Reitings 21
Reģ: 05.11.2021
Es pārsvarā ēdu vistas gaļu, lasi, pilngraudu produktus, dārzeņus, augļus, marinētos produktus(kāposti, skābi gurķi u.c).No piena produktiem izvēlos ar zemu tauku saturu - biezpienu, grieķu jogurtu, krējumu, sierus. Saldumus ikdiena baigi nēedu, jo man neprasās. Bet tā no našķiem izvēlos tumšo šokolādi, riekstus, proteīna jogurtus bez cukura.
Man vienmēr ledusskapī ir tādi produkti, no kuriem var pagatavot vairāk receptes.
18.11.2021 16:06 |
 
Reitings 103
Reģ: 07.04.2021
Est veseligi nozime ari est vienkarshi.Vairak svaigu darzenju un zaljumu. Darzenjus edu tvaicetus,krasni ceptus vai gatavoju uz grilla. Sarkana galja maximali 1x nedelja. Vasara vispar neprasas,bet Rudens/ziemas meneshos Varbut ari 2x nedelja,jo draugos ir mednieks un ir iespeja dabut svaigu mefijuma galju. Edu daudz zivis un vistas galju. Ta ka dzivoju Italija,tad nav problemas atrast ljoti svaigu Branzino vai Oratu(Dorada),kuras gatavoju cepeshkrasni. Ljoti liesa zivs 👍 Shad tad tuncis, parsvaea tartars un protams garneles. Pedeja laika censhos vairak est pakshaugus,bet neperku konsevetos. Izmerceju un izvaru pati. Ljoti garsho turku zirnji. Ar augljiem baigi neaizraujos. Man pietiek ar 1-2 diena. Shobrid ta ir hurma,granatabols,kivi,svaigi spiesta apelsinu sula vai smutijs no ananasa un selerijas katiem. Esmu uz Jus ar aboliem,jo man pushas veders no tiem. Shobrid topa kjibju biezzupa ar kadu garneli un kjirbju seklinjam virsu. Ieklausos sava kjermeni ka tas jutas pec edienreizes un dazus ljoti veseligus darzenjus/augljus esmu izslegusi,jo nav piemeroti tieshi man. Ptotams svaigi salati un avocado 🥑 Pirms 9 meneshiem saku lietot ari kolagenu un esmu ljoti apmierinata. Pasitu iconfit.lv un vinji pardod ari daudz un dazadus superfudus ka spirulina,makas pulveris,chia seklas… un cenas ljoti zemakas ,jo pardod lielakos iepakojumos. Tos pievienoju smitijiem. Bet nekad neatsaku sev gabalinju tumshas shokolades un glazi laba sarkanvina.
18.11.2021 21:20 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Manā uztverē, šeit ir tās nosacīti veselīgās receptes.
Es ēdu saldētus dārzeņus ar maltu gaļu, zivi, vistu,skābētus kāpostus ar tunci, tunča salātus, ķīnas kāposta buritto
19.11.2021 00:00 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
.Putns. @ 19.11.2021 00:00
Manā uztverē, šeit ir tās nosacīti veselīgās receptes.
Es ēdu saldētus dārzeņus ar maltu gaļu, zivi, vistu,skābētus kāpostus ar tunci, tunča salātus, ķīnas kāposta buritto
https://www.dietdoctor.com/
19.11.2021 00:01 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
.Putns. @ 19.11.2021 00:00
Manā uztverē, šeit ir tās nosacīti veselīgās receptes.
Es ēdu saldētus dārzeņus ar maltu gaļu, zivi, vistu,skābētus kāpostus ar tunci, tunča salātus, ķīnas kāposta buritto

Es ceru, ka saldētos dārzeņus termiski apstrādā?
19.11.2021 00:12 |
 
Reitings 302
Reģ: 15.10.2021
2 ēdienreizes dienā gatavots ēdiens (1/2-2/3 porcijas aizņem neapstrādāti dārzeņi/salātu lapas) + 2 ēdienreizes dienā augļi. Gatavotais ēdiens varbūt nav super veselīgs, jo es to bieži vien apcepu, un tās ir maximas vai wolt/bolt gatavās porcijas :D :D (pati negatavoju vispār, varbūt reizi mēnesī uzcepu 2 olas).
Bet to kompensēju ar to, ka dzeru tikai tējas/kafijas bez cukura, neēdu maizes izstrādājumus un saldumus dažas reizes gadā. Kā garšo čipsi, arī jau sen ir aizmirsts.
19.11.2021 00:26 |
 
Reitings 32
Reģ: 19.11.2021
Pilns YouTube ar veselīgo ēdienu receptēm!
Bet veselīgi ēst noteikti nebūs lēti!
Veselīgs ēdiens nesastāv tiksi no dārzeņiem un augļiem.
Zivis,gaļa,pākšaugi,graudu produkti,siers,jogurti.
Labas garšvielas,čili ķiploks ingvers.
Noteikti kk salds/brokastu mušli/kvalitatīvā šokolāde.
Žāvēti augļi,rieksti.noteikti olas,daudz ūdens,zaļā tēja.sausais sarkanvīns.nu kk tā,bet noteikti tas nebūs lēti.ja grib pa lēti,rad griķi un konsevētas kukurūzas.Sorry.
19.11.2021 11:29 |
 
Reitings 229
Reģ: 19.01.2015
Par to, kas ir veselīga ēšana, laikam nekad nebūs vienprātība 😀 Citi te raksta - zivis un olas, bet man olas vispār neliekas nekas labs un zivis no ūdens uzņem daudz piesārņojumu, tāpēc nopērkot lētākās zivis veikalā, arī nebūs tas veselīgākais variants.
Kad man gribas kko ātru un pēc maniem ieskatiem veselīgu, es sataisu zupu, kur sametu iekšā visādus dārzeņus un pielieku proteīnam vistu vai kādus pākšaugus- pupiņas, turku zirņus, šķeltos zirņus, lēcas. Pākšaugus pērku sausā veidā un uzreiz izvāru visu paku, tad pietiek vairākām dienām un garšo labāk nekā no bundžiņas.
21.09.2022 18:44 |
 
Patīk
Reitings 2686
Reģ: 08.05.2022
1) Rīsi + sacepta vistas fileja ar papriku, konservētiem ananāsiem un saldskābo mērci.
2) Pildīta paprika. Pildijumā tītara maltā gaļa ar rīsiem un burkāniem.
3) Karstie salāti. Apcepta vistas fileja kopā ar papriku + sojas mērci. Liek šķīvī un piegriež gurķus un cherry tomātus, pārkaisa ar sezama sēkliņām. Ātri un ļoti garšīgi, nevajag klāt nekādas citas mērces.
4) Krāsnī cepti dārzeņi ( puķkāposts, burkāns, kartupelis, paprika, brokolis) ar ceptu zivi.
Tas mazam ieskatam, ko sāku taisīt tad kad pievērsos vairāk sportam. Es vienkārši rakājos interneta dzīlēs un norakstu receptes kuras man iekrīt acīs.
22.09.2022 13:39 |
 
Reitings 104
Reģ: 08.08.2022
Es ēdu ļooooti vienkārši ikdienā, bet 1x nedēļā uztaisu kādu sarežģītāku maltīti, parasti tas ir brīvdienās, kad ir laiks. Tas, lai vnk apgūtu jaunas receptes un papildinātu recepšu krājumus uz vienkāršo ēdienu fona.
Mans ideālais ēdiens ir zupas (parastās, biezzupas, jebkādas) + maizīte. Parasti avokado maize ar lasi vai tomātu. Tā bagātīgi sataisīta. Izmaksas zupām ir tiešām mazas…
Vai
Svaigie Salāti (tur ir miljons varianti, var eksperimentēt ar sastāvu, dressingiem utt) + kaut kas smagāks (zivs, ja ēd gaļu tad tā var būt kāda fileja vai kas tāds, citreiz nopērku veg plācenīšus) Arī super vienkārši un lēti.
Ja, piemēram, pirmdien ēdu rīsus ar kaut ko, tad savāru daudz rīsu, pāri palikušos ielieku ledusskapī. Līdz ar to bāze nākamās dienas maltītēm jau gatava: plovs, salāti, sushi, wrapi, ar dārzeņiem var sacept…
22.09.2022 14:25 |
 
Reitings 698
Reģ: 28.06.2022
Man arī vairāk interesē, ko ikdienā ēd sievietes, kas vispār nesporto, bet ir ļoti slaidas - XS, nu, varbūt vēl S izmērs. Sportojošam un nesportojošam slaidam cilvēkam it kā ēšanas paradumi atšķiras.
22.09.2022 14:41 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Kitijaaaa @ 22.09.2022 14:41
Man arī vairāk interesē, ko ikdienā ēd sievietes, kas vispār nesporto, bet ir ļoti slaidas - XS, nu, varbūt vēl S izmērs. Sportojošam un nesportojošam slaidam cilvēkam it kā ēšanas paradumi atšķiras.

Lai uzturētu normālu figūru mainīju diezgan ēdienkarti-es nelietoju balto miltu produktus,cenšos bez saldumiem,nelietoju saldinātos dzērienus,piena produktus lietoju ar pazeminātu tauku saturu,neēdu fast food.
Pārsvarā gatavoju mājās,lielākoties viskko ar vistas gaļu taisu.
Sportot dikti man nepatīk,bet cenšos katru otro dienu pavingrot mājās,lai būtu formā.
22.09.2022 15:56 |
 
Reitings 244
Reģ: 10.05.2013
Man arī vairāk interesē, ko ikdienā ēd sievietes, kas vispār nesporto, bet ir ļoti slaidas - XS, nu, varbūt vēl S izmērs.

Lasot šo diskusiju man arī radās iespaids, ka daudzas ar vārdu ''veselīgi'' patiesībā saprot ''diētiski''. Jo nu ēst visu tikai liesu, nekādu tauku nedod dievs nekur, gaļu uz lieliem svētkiem... nu nav tas par veselīgumu, bet par tievēšanu.
22.09.2022 17:30 |
 
Reitings 107
Reģ: 24.07.2020
Valdos pec savam sajutam ka mans puncis un organisms reage uz katru produktu. Uztura lietoju ljoti daudz svaigus salatus,darzenus,auglus mazak. Abolus vispar needu,jo pushas veders. Vasaras laika saedos maksimali daudz vietejas ogas un Rudens/ziemas sezona ananas,kivi, apslsini,greipfruts. Gandriz katru dienu puse avokado, kvalitativa olivellja pie salatiem,dazadas seklas. Vasara gatavoju smutijus ar zemenem un spinatiem,ziema svaigi spiestas sulas no vietejiem darzeniem. Daudz olbaltumvielas - vista,titars,lasis,garneles,olas,biezpiens. Sarkano galu edu minimali,varbut 2x menesi. Ar graudaugiem ipasi nedraudzejos. Shad tad tumshie risi vai kvinoja. Pilnmenesi prasas makaroni vai risotto 😂 Ziemas laika ljoti biezi gatavoju darzenju biezzupas 🎃🥕👍 Nekad neperku gatavu edienu,desas,linonades… Negarsho! Patik tirs,svaigi gatavots ediens ar minimali pievienotam garshvielam un bez sals. Dzeru tikai tiru udeni 2-3l diena un vinu. Nekad neatteikshos no tumshas shokolades.
22.09.2022 20:50 |
 
Reitings 229
Reģ: 19.01.2015
Kitijaaaa @ 22.09.2022 14:41
Man arī vairāk interesē, ko ikdienā ēd sievietes, kas vispār nesporto, bet ir ļoti slaidas - XS, nu, varbūt vēl S izmērs. Sportojošam un nesportojošam slaidam cilvēkam it kā ēšanas paradumi atšķiras.
man ir XS/S izmērs, nesportoju, bet vienkārši ēdienreizēs paēdu sātīgi, tāpēc neprasās nekādus našķus. Kādreiz kad mēģināju tievēt, izaugu līdz M izmēram, jo visu laiku biju pusbadā un našķējos 😅
23.09.2022 13:00 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Šeit ir diezgan laba un interesanta informācija par uzturu:
https://instagram.com/uzlabo?igshid=YmMyMTA2M2Y=
23.09.2022 20:37 |
 
Reitings 86
Reģ: 30.09.2022
Kitijaaaa @ 22.09.2022 14:41
Man arī vairāk interesē, ko ikdienā ēd sievietes, kas vispār nesporto, bet ir ļoti slaidas - XS, nu, varbūt vēl S izmērs. Sportojošam un nesportojošam slaidam cilvēkam it kā ēšanas paradumi atšķiras.
man ir xs izmērs, ar sportu nenodarbojos, ir sēdošs darbs. Uzturs diezgan vienkāršs: brokastis: kafija ar pienu (bez cukura), 1 sviestmaize ar sieru vai desu, vai auzu vai kāda cita putra, vai pus paciņa biezpiena, vai cepta ola, vai pankūkas. Pusdienas: visbiežāk vārīti kartupeļi, citreiz kartupeļu biezenis, tvsicēti vai grilēti dārzeņi, gaļas mērce vai kotlete, karbonāde, cepta zivs, salāti. Launags: plovs, makaroni ar gaļu, grūbas, lēcas, rasols, dārzeņu zupa, sautējums vai kādi citi salāti, piemēram, mēlīšu salāti, krabju salāti. Vakariņas: pārsvarā tiek uzsildīts kaut kas, kas paliek no pusdienām vai launaga, vai jogurts, vai picas šķēle, vai suši. Pa vidam starp ēdienreizēm našķēšanās ar kādu konfekti, šokolādes gabaliņu, cepumiņu, jo dzeru 2.krūzīti kafiju ar pienu, apēdu kādu augli, riekstiņus, utt.
05.10.2022 22:33 |
 
Reitings 1734
Reģ: 04.01.2022
Nekāda cukura, nekādu miltu, graudu, kartupeļu.
Gaļa (labāk trekna), olas, sviests, treknas zivis, avokado, gurķi, brokoļi. Ēdu 1x dienā, tā saucamais OMAD (one meal a day). Man tagad ir S izmērs, pagājušajā rudenī bija L. Jūtos izcili!
06.10.2022 08:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits