Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Produktivitāte

 
Patīk
Reitings 314
Reģ: 28.07.2021
Sveikas!
Jau kādu laiku dīloju ar pašdisciplīnu. Cenšos ieviest rutīnu savā dzīvē - ceļos vienā laikā, eju no rītiem uz benzīntanku pēc kafijas vai izskrienu apmēram 3km, jo tas man palīdz pamosties un gūt enerģiju dienai. Darbs. Mācības. Ta ir rutīna, bet ah, nepamet sajūta, ka neesmu produktīva, ja neesmu izdarījusi to ko ieplānoju! Es nemēru produktivitāti nosēdētajas stunas pie galda, bet gan izdarītajā apjomā!
Šodien sarunāju darbā brīvu, lai rakstītu savu referātu augstskolai. Piecēlos 6 rītā. Izskrēju, lai piespiestu smadzenes pamosties un jau tūlīt būs pēcpusdiena un es NEKO neesmu izdarījusi. Nezinu, n tās stundas meklēju avotus internetā, lasīju, bet no tā visa noderēja tikai pāris teikumi. Pa visu šo laiku uzrakstīju 2 atkāpes! Ah, nu referātam vēl 2 nedēļas līdz iesniegšanai, bet kā man besī šī sajūta!! Laiks patērēts, darbs uz priekšu neiet. Un atkal būs jāsēž brīvdienās pie šī referāta, nevis jabauda Latvijas daba. Besī.
Ko jūs darat dienās, kad nesanāk būt reāli produktīvām? Metat pie malas, ar domu, ka citu reizi mēģināsiet, vēlāk izdarīsiet? Vai cīnāties, jo labāk kaut ko darīt, nekā neko? Es visu laiku ar to struggloju! Darīt, jo labāk nekā neko nedarīt vai mest mieru, jo rīts būs gudrāks par vakaru...
Tas tā, pārdomām, gribu dzirdēt jūsu viedokļus... jo es parasti metu pie malas, ja nevedas darāmais, bet tā kā man nepatīk jaukt atpūtu ar darbu, tad sanāk ne šis ne tas, ne ta atpūties, ne izdarīji ko vajah. Un tāpat apziņa, ka kādreiz būs jādara...
16.11.2021 14:34 |
 
Reitings 30
Reģ: 10.02.2021
Vienkārši dari visu pēdējā brīdī. Degošs dupsis ir labākais motivators.
16.11.2021 14:45 |
 
Patīk
Reitings 1410
Reģ: 10.05.2021
Varbūt problēma arī ir tajā, ka mēri visu padarītajā apjomā.
Cik es zinu, ir sīkas dzīves detaļas, kas aizņem daudz laika.
Bet ja jūti ka neesi gana produktīva, tad gan jau taisnība vien ir. Es tavā vietā dotu sev taimlainu. Respektīvi - 20 min lai nomazgātu traukus.
2h lai šodien uzrakstītu referātu, pus h atpūtai, tad atkal 2h referātā. Un to laiku arī maksimāli tur izmantotu, nevis pie katra telefona pīkstiena, piemēram, skatītos kas atsūtīts.
16.11.2021 14:54 |
 
Reitings 1349
Reģ: 05.08.2021
Mastermind @ 16.11.2021 14:45
Vienkārši dari visu pēdējā brīdī. Degošs dupsis ir labākais motivators.

Haha. Bieži ir līdzīgi kā autore aprakstija, un zinu, ka pēdējā vienmēr darbs būs gatavs✅
16.11.2021 14:57 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Es to strādāšanu brīvdienās esmu atmetusi. Manuprāt, daudz labāk ir strādāt virsstundas darba dienās, bet tad brīvdienās mierīgi atpūsties. Un nerodas sajūta, ka 24/7 ir tikai darbs un darbs, kas ne pie kā laba ilgtermiņā neved, jo tu vienkārši visu laiku jūties nogurusi.
Nu un vispār vēl ir tikai 3 dienā, teorētiski Tu vari strādāt vēl 9h līdz pusnaktij.
Pēdējo brīdi neiesaku. Izklausies pēc cilvēka, kuru tas iedzīs nenormālā stresā. Tas arī motivē nedisciplinētību un sliktu darba ētiku, kas tad var atspēlēties darba vietā.
16.11.2021 15:02 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ir darbi, kuriem vajag iedvesmu, un ir darbi, kurus vajag sadalīt sīkākos posmos. Referāta rakstīšana varētu būt abi 2 - tu uzstādīji sev mērķi šodien uzrakstīt kaut kādu apjomu, bet tas nav izdevies, jo avoti nav atrasti, tam vajadzēja būt atsevišķam mērķim. Ja atradīsi interesantus materiālus, tad būs arī iedvesma rakstīt.
Ja kaut kāds darbs nav produktīvs, jāpaanalizē, kāpēc.
16.11.2021 18:31 |
 
Reitings 503
Reģ: 07.03.2016
Es ļauju sev atpūsties jeb neko nedarīt, bet ar domu, ka es tāpat tajā dienā kaut stundiņu-divas pieķeršos darāmajam. Jātiek pie tās apziņas, ka nav jēgas stresot jo tas tāpat neeeko nemaina! Neizdarīji šodien, nu nekas, ir rītdiena, parītdiena :)
16.11.2021 19:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits